Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Profesionál vs všestranný  (Přečteno 789 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 23. Říjen, 2017, 16:27:31 »

Měl bych na Vás jednu pro mě zajímavou otázku.
Poslední dobou to hodně řeším.

Co je podle Vás lepší cesta životem.

Zůstat primárně v jedné (hlavní) práci a v té se po desetiletí zdokonalovat?

Nebo vystřídat za život hodně protichůdných zaměstnání/činností a být tak všestranný?

A co říkáte na myšlenku/experiment, že by člověk zkusil každý rok radikálně jiné zaměstnání.
Logiku z pohledu stability výdělku to nemá.
Ano, člověk se za rok často nenaučí ani dobře tu práci dělat, bude na úrovni amatéra.
Ale první rok v čemkoli se naučíme nejvíce, největší procento z daného oboru.

Myslíte, že je to šílenost? Nebo naopak, super nápad, který je hodný experimentů a je pravděpodobné, že člověk prožije velice zajímavý život a bude nakonec mnohem více obohacen, než kdyby byl profík na jednu věc.
Zaznamenáno
agarek
Host
1 0
« Odpověď #1 kdy: 23. Říjen, 2017, 23:28:29 »

Měnit, střídat, obohacení lidmi, zkušenostmi, pestřejší život, pokud ti nejde o efekt jako jsou peníze, kariéra. Každý druh práce na sebe váže určitou subkulturu lidí, ti lidé jsou ovlivnění tím prostředím, tím co dělají. Nakonec vyzkoušíš a můžeš se k něčemu vrátit. Jenže ještě zajímavější by bylo střídat i země, poznávat mentalitu. Co práce to jiná země třeba. To by byla výzva. U nás podobná mentalita všude skoro, plus mínus, pár přístupů. Zase když se někde cítíš dobře a vyhovuje to, baví to, tak proč to měnit. Mě baví příběhy lidí, co ve dvaceti odešli do světa, pracovali v několika zemích a pak se za 15-20 let vrátí a usadí tady (jinak bych s nimi neměl možnost mluvit), s tím že poznali kus světa, mají přehled, zkušenosti o světě. Prostě si to zkusili pracovat veňku, já třeba ne. Z oblasti IT mi přijde zajímavé digitální nomádství. Nedávno mě zaujal jeden 47 letý Čech, který několik let pracoval na Korsice, několik let v Izraeli, několik let v USA. Mezi tím cestoval, poznával, Afrika, blízký východ, Jižní Amerika, Jihovýchodní Asie. Poznal veňku Češku a vrátili se do ČR a usadili se tady. Prostě něco prožil, zažil, poznal svět. Může srovnávat a taky trochu zná situaci, když něco běží v médiích ze světa, tak si to může srovnat s tím co prožil. Pak je otázka která práce je morálně čistější více a která méně, čím člověk škodí více a čím méně tím, že se na tom, se znalostmi které má, podílí. Zhruba za rok se do profese dá proniknout, ale více se odhalí až za 2-3 roky, třeba i ta negativa.
« Poslední změna: 23. Říjen, 2017, 23:51:25 od agarek » Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #2 kdy: 04. Listopad, 2017, 02:03:25 »

Ani jedno neni univerzalni cesta pro kazdeho. Hlavne se ridit srdcem. Vsak nam to rekne, kdy je cas na zmenu, nebo u ceho vytrvat a co opustit (samozrejme nepopiram, ze je treba platit ucty apod., a ze se to musi vzit v potaz)
Zaznamenáno

Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení