Stran: 1 ... 6 7 [8]
  Tisk  
Autor Téma: Vitamín B12  (Přečteno 26529 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #105 kdy: 19. Leden, 2016, 09:44:39 »

Ahoj,
B12 by mělo obsahovat snad sýr natto a tempeh. Já to nikdy do hloubky nezkoumala, možná by nebylo od věci zeptat se nějakého MB poradce a pak napsat odpověď. Vím, že to bude co člověk to názor, někdy to tak je. Proč by se měli MB masu vyhýbat? Jardovi to taky říkám, je to svoboda každého z nás, co si na ten talíř dá. Začátečníci většinou jedou buď podle knížek nebo poznámek z kurzů, ale nikdo nás nepovede věčně, musíme se snažit sami. Vše se vyvíjí. Podle knížek, co napsali Kushi, nebo paní Průchová, bych já osobně nejela, připadá mi, že tam mají dost obilí, ale zase, je to jen můj názor. Nejela jsem podle nich nikdy, ale četla jsem je. Když jsem u rodičů, jím, co uvaří, už to nehrotím, jako na začátku, když jsem měla vyrážku. U nemocí je to něco jiného. Já chci však být radostná, veselá, nechci se svazovat jídlem, než v kuchyni chodím na různé akce. Každého však nabíjí něco jiného, někoho akce, někoho vaření, někoho čtení. Ještě mě napadá, že B12 by mohl být i v kvašené zelenině. Nevyhýbala bych se ani vejci – myslím, že klidně jáhlový knedlík s vajíčkem, jak to známe z dětství na normálních knedlíkách nevadí, k tomu nějakou tu zeleninu a myslím, že to bude OK.
Jarka

Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #106 kdy: 23. Srpen, 2017, 14:59:56 »

Na jimejinak.cz je na tohle tema rozhovor s Bobem Carrem. Je to obsah pristupny pouze clenum, tak tady nechci moc prozrazovat, ale snad muzu rict, ze podstatou je, ze :
a) kdyz clovek ji vyvazenou MB, tak suplementovat nepotrebuje,
b) pokud ale ji cukr, tak mu to B12 nici, a takovy vegan potrebuje B12 suplementovat.
c) Natto a tempeh neobsahuji stejny vitamin B12 jako zivocisne potraviny.

Pokud clovek ji ryby, a sem tam vajicko, tak to vubec resit nemusi
« Poslední změna: 23. Srpen, 2017, 15:01:48 od torquiose » Zaznamenáno

Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #107 kdy: 28. Srpen, 2017, 23:53:08 »

Zajímavé. Ale ještě pořád jde o to, jak se ten přijímaný B12 vstřebává. Já jsem MB bez cukru a toho vitaminu jsem měla skutečně nedostatek (měření po porodu). I při občasném jezení ryb.
Je pravda, že jsem měření už zase asi dva roky neabsolvovala, a tak současný stav nevím.
Píšu to tu jako upozornění - že je fakticky potřeba si na B12 dávat pozor. Ale vidím, že se tu opakuju...
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #108 kdy: 19. Září, 2017, 15:45:59 »

Doslechl jsem se toto:
Tělo si umí i vytvářet B12.
Tato schopnost souvisí se stavem dvanáctníku.
Drtivá většina populace prý nemá dobře fungující dvanáctník.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #109 kdy: 04. Listopad, 2017, 02:04:47 »

Ted jsem nasla nejake studie, ze nori a bile zampiony maji B12. Hlavne to nori
Zaznamenáno

Stran: 1 ... 6 7 [8]
  Tisk  

Skočit na: