Stran: 1 [2] 3 4 5
  Tisk  
Autor Téma: Interview se Sahawem  (Přečteno 1055 krát)
0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #15 kdy: 13. Květen, 2019, 17:41:52 »

Co jsi dělal včera v Brně?
Z čeho jsi platil cestu?
Jak ses stravoval (neměls chuť na běžné jídla)?
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #16 kdy: 13. Květen, 2019, 18:12:23 »

Brně jsem byl na přednáškách o včelách. Cestovní výdaje byli placené některými členy spolku, kteří se věnují včelaření. Pro ně je výhodné, když někdo tam za ně jede a pak jim řekne důležité informace. Ušetří svůj čas. A čas jsou pro ně peníze. Né jako u mně 5-25 Kč/h, ale 200-1000Kč/h.

Ten výlet byl propojení přednášek, ale i získání materiálu ohledně chovu zvířat. Tak to nebyl jen výlet, ale teď mně čeká postupné zpracování těch informací a fotek. A pak je dát na web a fórum. A to jsem ještě byl před 4 dny na jiné přednášce a spolkách. Nějak se mi hromadí práce. Naštěstí mně snad už do konce nečeká žádná přednáška.

Já jsem si vzal jen vodu. Když jedu sám, tak je to v pohodě. Stačí jen pít a díky cestování nemám chuť na jídlo. Jeden člen jel semnou a bere, že je slušné někomu dát jídlo, když jí. Tak jsem získal 3 vafle se salámem a rajčatem. A k tomu jablko.

Já jsem zvykli jíst jen jednou denně. A to až večer. Vím, že je to nezdravé. Znám se a vím, že pokud začnu jíst, tak nepřestanu. Proto dostat malou sušenku je pro mně jako za trest. Ale pokud někdo jí 3krát denně, tak je těžké vysvětlit, že pro moje tělo to znamená, že má všechnu energii přesunout na jezení a pak začínám mít hlad.  Taky jsem se poučil, že nesmím mít den bez půstu, protože pak mám ráno hlad a musím jíst, tak tím zabiju celý den, protože se mi nechce makat, protože musím trávit to jídlo.

Chutě, když jsem šel okolo desíte stánku byli, ale né takové, abych za to utrácel.Smiley
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #17 kdy: 19. Květen, 2019, 11:13:57 »

Kolik ti vlastně je? Máš děti?

A jakou máš za sebou historii z hlediska - škola, práce?
Pracoval jsi někde za peníze?

Co tě přivedlo k rozhodnutí žít takto?
I třeba nějaké dluhy, exekuce, rozvod apod.?
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #18 kdy: 19. Květen, 2019, 11:33:17 »

Citace
Kolik ti vlastně je? Máš děti?
36 a nemám děti. Jsem ten typ člověka, který se fláká a neplánuje nějak budoucnost s dětmi. Podle toho kolik je dětí v necelých rodinách bych řekl, že nejsem jediný. Jen oni  chtěli ušetřit za kondom.Smiley

Citace
A jakou máš za sebou historii z hlediska - škola, práce?
Mám maturitu z oboru mechanik-elektronik a pak jsem studoval Informační systémy na VS, ale nedodělal.

Citace
Co tě přivedlo k rozhodnutí žít takto?
Fakt netuším. Prostě jsem už na základce chtěl žít na pustém ostrově v tichomoří. Pak jsem škudlil penízky a čekal až dodělám maturitu. AŤ mám alespon tu střední. A plánoval jsem vyrazit. Upravoval jsem si jídelníček na rýži atd. Pak jsem potkal ženskou a plány skončili. Šel jsem na vysokou. V tu dobu se mi objevil problém s očima a migrednami. Nějaký rok jsem ho ignoroval, ale pak mi to dorazilo. Člověk co má sedět u PC a má problémy se zrakem neni ideální kombinace. Tak jsem ukončil školu a začal jsem se vracet k plánu. Ale místo žití na ostorvě bych žil v lese. A pak z lesa se vyklubovala zahrada.
První rozhodnutí netuším, ale pak konečné rozhodnutí je problémy s očima a migrénami. Pokud bych to neudělal, tak bych se trápil. místo toho jsem si upravil život, abych měl v pohodě žití.

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #19 kdy: 19. Květen, 2019, 14:05:29 »

A pracovals teda někde dříve za peníze? Zaměstnanec, OSVČ, brigáda?

Předcházelo tomuto období i nějaká etapa, kdy jsi musel vydělávat více peněz, než sis vychytal ty výdaje jaké máš dnes?
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #20 kdy: 19. Květen, 2019, 14:11:03 »

Jako brigádník DPP doručovací služby, uklízecí služby, IT služby. Jako OSVC nebo zaměstnanec na trvalý pracovní poměr nikdy.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #21 kdy: 19. Květen, 2019, 18:42:45 »

Ahoj,
jak ses vlastně dostal k makrobiotice, u koho jsi dělal kurz a učil se vařit tak, aby to bylo správné? Bydlíš v domku nebo maringotce?
Jarka

Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #22 kdy: 19. Květen, 2019, 20:50:07 »

Já jim zrní. Tedy pšenici, ječmen,oves, kukuřici, žito. Pak vařený hrách,brambory a teď dýně. K tomu často syrovou zeleninu. To neni makrobiotika. Teoreticky by měla být česká lokální makrobiotika, ale nemluvím o tom. Co, kdybych umřel na špatnou stravu, tak bych udělal ostudu makrobiotice.Smiley

Začal jsem jíst zrní, když jsem oběvil tohle fórum. Na googlu jsem myslim hledal planné rostliny jak jíst atd. a objevil se odkaz na diskuzi tady. A pak jsem četl o rýži a četl a četl.  Tak mně nikdo neučil a nejim správně makrobioticky.

Bydlím v unibuňce. To je maringotka bez kol. Daji se sehnat často za odvoz.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #23 kdy: 22. Květen, 2019, 10:33:08 »

A jak vlastně teda máš vyřešné příjmy?
Jak je nyní získáváš? Jak jsi je získával dříve? Tedy, jak ses posunul. A jaký je plán dále ohledně příjmů?
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #24 kdy: 22. Květen, 2019, 12:39:40 »

Důležitejší než přijmy jsou výdaje. Pak podle toho se odvíjeji přijmy.

První krok je snížit provozní náklady. A to jde jedině, když vlastníš nějaký domek s pozemkem. Stačí chatička nebo mobilní dům. Investice něco stojí, ale pak roční udžba je 500 Kč/rok a vydrží to obydlí 20 let. Tak si člověk předplatí, ale nemusí těch 20 let starat o nájem. Takové chatičky jsou třeba v Praze viz foto. Fakt jsem toužil žít v Praze, protože za den si vyděláš třeba 1000-2000Kč, tak za 15 dní už nemušíš celý rok makat.Smiley A to je háček, že občas minimalismus jde spíš cestou, že člověk by neměl moc toho vlastnit.

Další provozní náklady jsou věci. Ten, kdo žije ve městě se má krásně. Žil jsem v Ústí nad Labem a spolupracoval jsem s lidmi, kteří nakupovali levně a v těch městech si to někdo za ně vyzvednul a pak to přes dalšího to předali. Něco jako zasilkovna. Teď žiji na vesnici, tak je to složitejší, ale mám možnost skladovat lidem věci a taky občas se dostanu do města, tak taky něco někomu vyzvednu. Tak si vzájemně spolupracujeme. A věci se daji sehnat levně až i za odvoz. Tak neni potřeba vydělávat na nové a ušetří člověk hodně peněz. A zaměřit se na věci, které člověk bude potřebovat v budoucnu. Háček je, že pokud někdo bydlí v chatičce, tak nemá místo. A proto je tu ta spolupráce.

Jak jsem psal, tak provozní náklady se daji snížit pomocí spolupráce. Nejen u věcích, ale třeba u jídla. Člověk se může najíst v bio a levně. Jen musí spolupracovat. Háček je, že spolupráce zabere nějaký čas, ale pokud někdo žije skromně, tak má dost času, protože nemusí makat 8h denně v práci.

A jak a o kolik chce člověk snížit svoje výdaje a omezit svůj komfortní život rozhoduje motivace. Jak velká motivace a jaká motiace rozhoduje jestli člověk do ho půjde a omezí svoje výdaje.

PS: Rozepíšu svoje přijmy až po napsaní o motivaci, protože je to zásadní.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #25 kdy: 22. Květen, 2019, 13:17:18 »

Motivace je fakt důležitá, protože Vás žene do předu a pomáhá překonat problémy, které budete mít. A fakt budete mít hodně problémů.

Motivace Vám dává sílu, kterou budete potřebovat, abyste udělali kompromisy, které jste neplánovali. Pokud máte slavou motivaci, tak se ve slovníku objeví spojení:"Dál to už nejde".

Já mám slabou motivaci třeba ohledně ekologie, protože kdybych měl silnou motivaci, tak žiji více ekologicky a mimo systém. Poznal jsem takový pár a i nějaké jedince a vždy mně pobaví jiný lidi, kteří mluví, že žijí ekologicky.

Třeba motivace pěstování zrní mám taky malou, protože se mi nechce věnovat tolik času na vypěstování co stojí pár korun. Motivace žit mimo systém a utratit jen 6000Kč ročně zní fajn, ale taky nemám velkou motivaci, protože to odporuje dvou motivacím.

Mám motivaci vybudovat utopickou zahradkářskou kolonii.

Mám velkou motivaci žít na pozemku a žít si jak chci. Necestovat a jen si žít bez stresu a problémů. To je velká motivace  a jdu zatím. To mně žene dál a dokážu odstranit překážky.

Na druhou stranu lidi, kteří maji malou motivaci jsou dobrý zdroje věcí a i pozemků. Příklad pekárny,sušičky, zahrádek atd. Člověk ušetří díky tomu dost, protože lidi s malou motivací, které se nechali vyhecovat díky článkům a přednáškám brzo se vzdávaji a zbavují těch věcí, protože si myslí, že jim to níčí život. Bere jim to čas a energii. Jen skutečně se nechali snadno zmanipulovat k nějakému snu.

Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #26 kdy: 22. Květen, 2019, 14:07:59 »

Stále jsem se nedostal k přijmu.

Když se člověk dá do debaty s někým, kdo žije nízkonákladově, tak začne s motivací, snížení provozních nákladů a nakonec s tím, že koniček je hlavní příjem.
Možná se objeví někdo, kdo bude tvrdit něco jiného, ale lidmi, kteří žijí nízkonákladově jsem se bavil a schodli jsme se na těchto věcech.

Rozdíl mezí nízkonákladovým a normálním člověkem je, že normální člověk musí vydělat dost peněz a musí tedy dělat práci, která mu to zajistí. Svůj čas si cenní třeba na 200-1000 Kč/h. A tak některé činnosti se mu nevyplatí dělat a radší zaplatí. A to je příležitost pro ty nízkonákladový. Já a někteří jim říkáme dobrovlně skromný. Žádné pěstování ředkviček a chození na trh. Jen vyyužít svůj koníček a vydělat na něm. Někdo rád peče, někdo vyřezává a nebo ma koníček auto. Auto je zlatý příjem a to mně fakt štve, že mám problémy se zrakem, protože bych na tom vydělal 30tisíc/měsíčně a bavilo by mně to.

Auto je často diskutované téma. Lidi to považují jak náklady. Ani nevim kolik hlavně žen s dětmi řeko, že nejde se uskromnit, že musí odvážet děti do školy. To je pravda, ale v okolí nejsou jiné děti? Nejsou jiné lidi, kteří potřebují nakoupit atd? Auto je příjem pokud člověk dokáže využít jeho potenciál. Dokonce i sebevědomé děti jsou příjem. A to nemluvím o rozvozu balíků po trase domů atd.

Chce to zjístit koníčky a popřemýšlet jak se na toom dá vydělat. Tím nemusíte rušit koníčky, ale uděláte příjem.

Já rád sbíram příběhy lidí, kteří si z toho udělali příjem.  Maji ideální podmínky a využili toho a můžu si žít jak chtějí. A pak maji příjem z něčeho, co se pro ostatní nevyyplatí. A často ty přijmi jsou divné.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #27 kdy: 22. Květen, 2019, 14:27:50 »

A jak vlastně teda máš vyřešné příjmy?
Jak je nyní získáváš? Jak jsi je získával dříve? Tedy, jak ses posunul. A jaký je plán dále ohledně příjmů?
Moje přijmy jsou zaměřené na moje koníčky. Před lety jsem chtěl žít v Praze, protože jsem měl cíl naplnit svůj život zachránit svět a zlepšit podmínky přírody a lidí v ČR. Fakt super ambice, ale narazil jsem na komplikace, že je to blbost. Tak jsem si našel svůj nový životní cíl - motivace udělat utopickou zahrádkářskou kolonii. A to dělám a je to i můj přijem. Starám se o záhonky, slepičky,včely a králiky.

Můj příjem 2018 konkrétně je:
Položka množství prodejní cena příjem
Jablka 120kg 15Kč/kg 1800 Kč
Houby x x 600 Kč
Hrušky 40kg 20Kč/kg 800 Kč
Kopřiva x x 300 Kč
Rybíz 15kg 40Kč/kg 600 Kč
Ořechy 20kg 50Kč/kg 1000 Kč
Rajčata 25Kg 20Kč/kg 500Kč
Rakytník 6Kg 100Kč/kg 600Kč
Květ bez če. x x 200Kč
Květ pamp. x x 100Kč
Jitrocel x x 100Kč
Třešně 15kg 50Kč/kg 750Kč
čer.ředkev 12kg 20Kč/kg 240Kč
Med 15kg 180Kč/kg 2700 Kč
Švestky 8kg 20Kč/kg 160Kč
Mirabelky 12Kg 10Kč/kg 120Kč
Šípek 15kg 50Kč/kg 750Kč
Cukety 80kg 15Kč/kg 1200Kč
Patizony 120 kusů 15Kč/kus 1800Kč
Kukuřice 6kg 20Kč/kg 120Kč
Dýně 420kg 20Kč/kg 8400Kč
Brambory 30kg 20Kč/kg 600Kč
Topinambury 150kg 40Kč/kg 6000Kč
Zelenina drob. 5 kg 20Kč/kg 100Kč
-----------------------------------------------------------------------------
celková suma 29540Kč

Jen neúčtuji lidem o starání se o záhonky, slepičky,včely a králiky.  Jen u sebe před vchodem předaji moji zeleninu cizím lidem, které jsem sehnal. Já ušetřím cestu a seženu snadno zákazníky a oni zas maji postaráno o záhonky atd.  A zároveň si buduji svou utopii.

Tento rok zas nebudou přesně definované přijmy, protože více času se věnuji včelaření a mám DPP ohledně hlídaní včel.

Zkoušel jsem propojit věci, které mně baví a mít z nich zisk. Jsou to velké plány, které si v klidu realizuji.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #28 kdy: 22. Květen, 2019, 14:32:56 »

ČR je neskutečně bohatá země. Pokud člověk dokáže snížit svoje životní náklady, tak může se život svým koníčkem. Tohle tvrdím a stojím za tím.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #29 kdy: 22. Květen, 2019, 17:25:42 »

Ty jsi nikdy nechtěl mít přítelkyni a žít ve městě nebo na vesnici? Píšeš, že máš problémy se zrakem, takže si nemůžeš udělat autoškolu a jezdit autem?
Jarka
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 5
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení