Stran: 1 2 [3] 4 5
  Tisk  
Autor Téma: Interview se Sahawem  (Přečteno 335 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
sahaw
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #30 kdy: 22. Květen, 2019, 18:27:47 »

Chtěl jsem mít přítelkyni a měl jsem ji. Mít ženu a děti to už ne.

Zeď žiji na vesnici a hodně jsem snil, že budu žít v Praze.

Řidičák mám. Než jsem měl problémy se zrakem, tak jsem si ho udělal.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #31 kdy: 24. Květen, 2019, 10:30:02 »

Ta představa, že nízkonákladový člověk se může pohybovat v rozmezí výdělků 0-100 Kč a dělat co ho opravdu baví zní skvěle.

Ale má to obrovský háček v podobě daní.
Bohužel v tomto státě nelze jen tak na měsíc, dva, tři vypnout a vystačit si s 300 Kč na jídlo (protože víš jak na to, třeba v létě posbíráš), ale musíš zaplatit zdravotní.

No a čím míň máš na hodinu, tím dýl na to zdravotní vyděláváš.
Už při luxusních 100 Kč/hod na nějaké brigádě na něj musíš vydělávat 20 hodin a to ti pocit svobody hodně rozhodí.
No, pokud máš 50/hod, tak jsme na 40 hod práce jen na "blbé" zdravotní.

A  to nemluvím o oficiálním příjmu z něčeho, kdy bych se musel stát OSVČ a platit 46OO Kč/měs za zdravotní a sociální.
Takže když by ti stačily 2000 tis. k životu, tak musíš vydělat 6000 a jseš uplně zdrbnutý, jak neefektivní výměnu svého času děláš.

Takže alternativa je, dělat "na černo" (směnný obchod, dary), být nezaměstnaný, platit jen zdravotní.. ok.
Pořád tam je to zdravotní, které vlastně uplně brání vzniku svobodných, nezávislých lidí, kteří by si chtěli na 1-X měsíců vypnout, příjmout zodpovědnost za své zdraví a žít třeba v chatičce.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #32 kdy: 24. Květen, 2019, 23:30:00 »

Otázka je jakou práci za 50Kč/hodinu děláš?

Vypneš se na 1-3 měsíce a pak se pokusíš o sebevraždu. Pokud člověk neni feták, nemocný, alkoholik, tak budeš něco dělat. Něco co tě bude bavit. A budeš to dělat hodiny a hodiny. Já to mám 4 hodky denně po 25 Kč/h, tak si vydělám ročně těch svých 30tisíc, které potřebuji.

Pokud člověk neni feták, nemocný nebo alkoholik, tak nevydrží doma sedět a koukat do zdi. Napsal bych každý, ale vždy se najde vyjímka. Skoro každý po nějaké době musí najít nějakou aktivitu, aby neměl ponorku nebo depku z toho, že jeho život stojí za houby. A pak zjístí, že má chatu u lesa, tak půjde sírat houby a prodá je.Smiley

Žijeme ve společnosti, kdy nájem je 7500-11000 měsíčně za byt. Lidé utráceji 3000-6000  Kč měsíčně za jídlo. A tak mohu pokracovat. Takoví lidi museji pracovat a vydělávat hodně. pokračování zítra
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #33 kdy: 28. Květen, 2019, 08:19:58 »

Sociální se nemusí platit, ale zas nedostanes důchod. Zdravotní se musí platit, ale je to 1800Kč měsíčně.

Dnes lidi vydělávaji čistého 20tisíc měsíčně. Pokud nějak přežije 4 měsice extrémně, tak si nasetri 60tisíc. Tak má na zdravotní 2 roky.

Už jsem se bavil s lidmi, kteří využili právě červen-září, kdy v tu dobu se neskutečně uskromnili a našetřili si peníze na život. Venku je pěkně a sluníčko, tak je energie.A 4 měsíce se dá přežít extrémně. V tu dobu ušetřili tolik, aby mohli něco udělat.

Myslim, že můžeme mluvit, že běžná mzda je 20 tisíc měsíčně a to je zaplacené zdravotní a sociální. Tak člověk má příjem 20 tisíc. Fakt netuším jaké jsou teď reálné platy, protože je to už 11 let, kdy to nesleduji. A je otázka kolik té osobě zůstane v kasičce měsíčně. Jsou lidi, kteří neušetří ani 500Kč. Tyhle lidi jsou v jedné noze před problémem zadlužení, protože jde poznat, že jsou finančně negramotní. Finančně gramotný člověk ví, že musí ušetřit ze mzdy 1/4. Najít si lépe placenou práci je dost těžké, tak jediné řešení je uskromnit. A tady se právě projevuje finanční negramotnost, že chce ta osoba žít a ne uskrmnovat.

Ta 1/4 mzdy je pro případ nemoce, nebo když budete mít děti. Ale pokud někdo žije singl a nedokáže ušetřit 1/4 mzdy, tak je fakt těžce finančně negramotný a nikdo nemlátne a je velká šance, že se dostane do dluhů kvůli doktorům.

Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #34 kdy: 28. Květen, 2019, 08:35:15 »

Já občas nechápu výpočty.

Někdo mi řekne, že bydlet v mobilním domku je drahé, protože utratí za zimu vytápění 40 tisíc. Ale seženete pozemek a koupíte mobilní dům například 200 tisíc.  Udává se živonost minimální 40 let. Tak Vás 5000Kč(200tisic/40let)stojí ročně náklady. Plus asi 2000Kč udržba.

Tak možná utratí vic za topení, ale ušetří za nájem. Nájem dělá 6000 měsíčně často. A v tom neni elektřina, voda.

Objednat si fekální vůž na žumpu stojí asi ročně 4000Kč. Nic dalšího mně nenapadá.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #35 kdy: 28. Květen, 2019, 11:12:43 »

Já často mluvím o Motivaci a pak o ideálních podmínkách.

Ideální podmínky jsou super věc.  Uvedu příklad.
Poznal jsem jednoho člověka, který má známého v realitce. A má s ním dohodu, že vybavuje jim byty a baráky. Sežene si nábytek a věci za odvoz nebo menší poplatek a skladuje to u sebe. A pak dostane zakázku vybavit to. Kupujíc baráku uvidí vybavený barák ve kterém jsou věci za 200tisíc a už vidí, že ušetří, ale ve skutečnosti ty věci stáli třeba jen 20tisíc. Říkal mi, že kupujícím realiták nabídne, že realitka sama zaplatí odvoz těch věci na skládku a postará se o to.Smiley
Ta osoba měla ideální podmínky, že znala někoho v realitce. Taky má skladovací prostory a měl dodávku s kouli. A hlavně měl nízké životní náklady. A teď si vydělává asi 400tisíc ročně. Pracuje 2 dny v týdnu.Sleduje i minimalisti, protože minimalisti se chtěji často očistit od věcí a nechtěji čekat až je někdo koupí. Tak minimalisti začínaji být slušný příjem pro některé lidi.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #36 kdy: 28. Květen, 2019, 18:34:48 »

Nízké životní náklady člověku umožní realizovat svůj sen rychleji. Neni to nic nového. Když člověk chce jet na dovolenou, tak šetří. Na nějakou dobu třeba omezuje chození do kina a restaurace. Ale pokud chcete změnit svůj život, tak přechod trvá měsíce nebo i roky. A tak šetření nejde. Musíte být v režimu přechodu na jiný režim. Nesmíte si nic zakazovat, ale musíte přijmout, že nemá smysl chodit do kina nebo do restaurace. Pak už nemusíte nic zakazovat.

Nízké životní náklady člověku umožní realizovat svůj sen. Ale bez motivace to nejde, protože omezí svoje výdaje na úkor svoji životní úrovně. Je to cesta, která urychlí ten sen, ale obnáší to omezení, která jsou bolestivá. Musí si člověk vybrat jestli si splní sen a bude muset po nějakou dobu přežívat nebo jen bude snít sen a bude žit dal. Snad každý známe hned několik lidí, kteří básním o něčem, ale říkaji, že na to nemaji čas nebo peníze. A budou básnit dal pokud nezdědí peníze nebo nesníží své životní náklady.

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #37 kdy: 29. Květen, 2019, 08:42:26 »

Ještě si mi zmiňoval nějaké tipy, kde sehnat 4000 měsíčně na zdravotní a sociální. Můžeš se o nich rozepsat?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #38 kdy: 06. Červen, 2019, 12:52:31 »

Já nechápu - jak na facebooku nabízíš různé předpěstované sazenice (hokaido apod.) a chceš za ně jen "kelímek s hlínou" aby ti zájemce dal.
Co to má za logiku? Vždyť s tím máš práci, práci při organizaci předávky.

A přitom mají hodnotu minimálně 10Kč a více - proč za ně nechceš nějakou kačku?
Co ti celé přináší?
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #39 kdy: 06. Červen, 2019, 13:07:46 »

Přináší mi to peníze. Né moc peněz, ale nějaké jo.

Existují lidi, kteří chtěji zlepšit svět. Maji svoji představu jak by se mohl zlepšit. A náš spolek pomáhá realizovat a zjístit jestli ta představa je realná. Kolik času a peněz to stojí. Jestli je to možné realizovat ve větším měřítku.

Někdo si myslí, že psaní článků zlepší svět. Někdo zas budování komunitní zahrady a někdo, že lidi začnou jíst lokálně atd. Já třeba s ním o zahrádkářské kolonii http://chedrbi.cz/?p=120.

Já nabízím, že některé představy realizuji.  A určím jaké jsou náklady a pokud ten člověk má chuť do toho investovat, tak to realizuji. Neni to drahé, protože nepotřebuji tolik peněz k životu.

Předpěstovat sazenice zabere minimum práce. Používám u hokkaid a cuket kupované osivo, které jsem koupil velké balení a zaplatil to ta osoba, která věří, že pokud budou sazenice a semínka snadno dostupná pro lidi, tak je budou pěstovat doma. A tím nebudou kupovat v krámě. Tím se sníží ekologická stopa. A o dost.

Mně to přináší nějaké peníze a pomalé budování své zahrádkářské kolonie.

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #40 kdy: 06. Červen, 2019, 13:17:21 »

Pořád nechápu jaké peníze ti ty sazenice, za které si od lidí bereš "kelímek se zeminou" přináší.

Nově v tom teda vidím bohulibou činost, která tě asi motivuje.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #41 kdy: 06. Červen, 2019, 13:39:13 »

Pokud se podíváš na seznam co jsem minulý rok prodal, tak tam neni moc zeleniny. Já se hlavně zaměřuji na cukety,dýně, topinambury a pak co nasbírám a co vyroste. Tak minimum času a práce. Nevyplatilo by se mi to, kdybych to musel prodávat každému zákazníku zvlášt. Ale pokud věnuji nějaký čas nějakému projektu, tak ty tvůrci toho projektu tu zeleninu vyzvednou a daji ve svým bydlišti tomu kupci. Tak ušetřím peníze a čas.

Jinak kelímek stojí 1 Kč a 500ml(1,4m3 je cca 150Kč) zeminy stojí cca 20halířů i s dopravou.

Někteří tvůrci projektů jsou daleko, tak za menší obnos realizuji jejich sen  pokud nemůžou tedy být výdejné místo.

Jen jsem si vytvořil ideální podmínku k tomu, abych ušetřil čas prodejem a dělal něco co mně baví.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #42 kdy: 07. Červen, 2019, 15:06:35 »

Ještě si mi zmiňoval nějaké tipy, kde sehnat 4000 měsíčně na zdravotní a sociální. Můžeš se o nich rozepsat?
Vím, že jsi chodil do stájí ke koním. Vím, že máš pozemek 2ha. Proč se nestaráš o cizí koně? Jaké jsou překážky u tebe?

Když jsem hledal způsob jak vydělat na pozemku, tak se objevila možnost starat o koně. Ustájení 2000Kč/měsíčně. Jen ustájení a starání. Léčení,věci a krmivo platí majitel. Měl jsem hodně překážek,  tak jsem neměl ideální podmínky.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #43 kdy: 07. Červen, 2019, 15:15:11 »

Tyjo.. vůbec.

1) Lidi co to dělají tak jsou profící a majitelé koní, kteří u nich ustájují si na profi přístupo potrpí a poznají ho a právem. Je to velice vzdělaná komunita a velice si zakládají na kvalitě.
Vždy si vybírali někoho, kdo se koním aktivně roky věnuje.

2) Jakékoli zvíře je hrozná zodpovědnost a zápřah časový. A čím větší zvíře a váženější, tím větší tlaky na člověka jsou. No a kůň je jedno z top zvířat, které se hodně řeší.

3) Kvalita louky, skladba trávy - není vůbec všude ideální pro pastvu. A celkově, půl roky se jede ze sušeného sena - takže hromada práce.

Vůbec s těma koněma je spousta práce a vyvádějí kdeco. Musí být kvalitní ploty.
Já bych se na toto vykašlal - aby mě někdo popoháněl, že se něco koňovi stalo.

A pak taky moje filosofie je pořád hodně anti-zvířecí - protože seberou člověku svobodu (protože jim ji taky sebral, hezky se to doplní).
Jiné způsoby výdělku tu svobodu takto nevezmou nikdy. Dají se dělat v různou dobu, flexibilněj.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #44 kdy: 07. Červen, 2019, 15:56:49 »

Baví me se tu o 2000Kč měsíčne za koně u stájení. Tak se dá očekávat, že to nebude ustájení jako v prvotřídních stájích.

Kupodivu existují lidi, kteří maji koně pro radost. A ty nejsou nároční a radši chtěji pastevní ustájení, i když netuším co to obnáší. Prý jen bouda a pastvina. A netuším jestli ta pastvina musí být extra. Taky netuším další věci. Je to velký žrout času, ale dostaneš zaplaceno.

Ještě existují lidi zachranci zvířat, kde koupí koně, který měl jít na jatka a potřebují ho někam umístit. Prý jsou často problém s platební morálkou, protože radi zachranují dalšá zvířata, tak zapomínaji platit ustájení a pak taky rádi odsuzují lidi, kteří si nechaji zaplatit o starání zvířat.

1, To byla překážka, protože bych musel alespon rok chodit ke koním jako brigádník.A většinou bych jen vozil hnůj. Tak mně to fakt nelákalo. K tomu náklady na dopravu atd.

2, To mně zajimá jak časově náročné? Jedna paní, která mi to doporučovala chová 5 koní za 2000Kč/měsíc/kus a říkala, že je to brnkačka. Pochopitelně to zlehčovala, protože ji to asi bavilo.

3, Sušené seno kupuje majitel. A udělat ideální pastivu bude něco stát, ale podle mně za 2 měsíce ustájení se to vrátí.

To, že zvíře sebere svobodu je pravda. Proto mám jen drůbež a králíky, kteří se dokážou o sebe postarat(kýbl zrní a kybl vody stačí na týden a hotovo). Až tu nebudu sám bydlet, tak půjdu do větších zvířat.  Zas představa, že budu prýč týden se mi zdá nereálná. Ono týden znamená, že bych musel někdy bydlet a jinak stravovat a tak náklady by šli pěkně náhorů a to mně demotivuje.

Ta paní semnou nesouhlasila a i s tebou, protože ty koně maji majitele. Tak pokud onemocní nebo chce jet na dovolenou, tak majitelé se postaraji.  Wink

Můžeš víc rozvést bod 2? dík

Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení