Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Mražená zelenina  (Přečteno 5813 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
hanah
Host
0 0
« kdy: 19. Prosinec, 2006, 20:48:00 »

ahoj, ehm, zřejmě budu diky svemu dotazu povazovana za naprosteho ignoranta vsech makrobiotickych pravidel a zasad, lec s touto stravou (nebo zivotni filozofii?)teprve zacinam...nikde jsem nenasla, jak to vypada se zmrazenou zeleninou (mam na mysli zeleninu bezne k dostani v obchodnich retezcich), zda-li je vubec vhodna ke konzumaci, nebo ma na telo spise negativni vliv.
dekuju moc odpoved
Zaznamenáno
coroner
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 19. Prosinec, 2006, 20:48:22 »

Hanah, jako nouzovka se mražená zelenina použít pochopitelně dá, protože je to furt lepší než "tlustý od šunky", ale nemělo by to být pravidlem.
K energetické nevyváženosti mražené zeleniny vede jednak energeticky extrémní konzervační proces (jinizace), ale také fakt, že tato zelenina bývá většinou napižlána na malé kousky. Energetický otisk, který v zelenině zanechala příroda, je dost pošramocen, protože energetické vazby jsou zpřetrhány.
Zelenině vůbec nesvědčí průmyslové technologie zpracování. Ono je vlastně už průšvihem, jak je všechna zelenina v obchodech čisťounká. Než se toho dosáhne, musí toho zelenina dost vytrpět.
Za zmínku také stojí fakt, že mražená zelenina je při přepravě i v obchodech naprosto nevhodně skladována, takže dochází několikrát k jejímu rozmražení pod doporučenou skladovací teplotu. To se pozná tak, že zelenina není ve zmrazeném stavu sypká, ale je spojena kusy ledu a něčím, co připomíná starý sníh.
Často zelenina také projde částečným tepelným zpracováním, které rozhodně nebude sledovat makrobiotická hlediska.
Zaznamenáno
hanah
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 19. Prosinec, 2006, 20:48:35 »

diky moc coronere. jenom netusim, co ted budu delat s tema 10 balikama ruzne zeleniny v mrazaku Smiley
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #3 kdy: 19. Prosinec, 2006, 20:48:55 »

uděláš známým víkend s mraženou zeleninou Smiley
Zaznamenáno
coroner
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 19. Prosinec, 2006, 20:51:16 »

Hanah, i když sníš průběžně ty balíky mražené zeleniny, tak tě to určitě zdravotně neporazí. Používej zeleninu třeba na miso polévku. Kombinuj ji třeba s čerstvou zeleninou. Kdyby se jednalo o cukr, tak je to na vyhození nebo darování, ale u zeleniny to zas taková katastrofa není.
Zaznamenáno
Elvis
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 05. Srpen, 2008, 17:01:44 »

No já mraženou považovala za docela bonus.. jsem ráda že si ji můžu koupit, je to rychlý, není s tím práce a chutná to dobře, hlavně bonduelle a nebo takové ty lepší značky..
Zaznamenáno
snowdrop
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 05. Srpen, 2008, 20:34:57 »

Já taky používám zmraženou hlavně v zimě, když je čerstvé míň...třeba dnes jsem si zamrazila fazolky ze zahrady, které bych teď nestihla zkonzumovat a v zimě bych čerstvé nevypěstovala, stejně tak mrazím špenát apod.
Zaznamenáno
Elvis
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 05. Srpen, 2008, 20:35:45 »

Já bych se neuživila, kdybych měla kupovat všechno bio a čerstvý. Nemám zbytí.
Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member

97044257
Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 06. Srpen, 2008, 16:16:42 »

Ono vsechno je otazkou kompromisu.. kazdopadne ja mrazenej pouzivam snad jenom hrasek a nemam pocit, ze bych utracel za zeleninu nejak moc.. Wink
Zaznamenáno
ježour
Full Member

405663052
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 14. Srpen, 2008, 17:03:58 »

Zrovna vcera jsem mel kukurici z pytliku, s cerstvou mrkvi to bylo pozivatelny, tak co resit. Ale neni nad uvareny kukuric.klas ukradeny na poli Kouleni Ocima
Nevim co myslis Elvi tim "Bio", ale u nas na trhu je v podstate vsechno bio a mas to za par.
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 14. Srpen, 2008, 17:38:42 »

Ja vidim bonus v mrazene zelenine snad jen to, ze uz je proste ocistena, nakrajena, tak kdo nema casu nazbyt, tak je to pro nej asi dobre. Nicmene je to vsechno otazka zvyku. Ja drive take pouzivala spise zmrazenou. Ale s makrobiotikou se clovek nauci take pekne tu zeleninu krajet a je skoda se o to ochudit. Pokazde se da krajet jinak a je to vetsi sranda. Dneska uz k mrazicim boxum ani nechodim, snad jen take ten hrasek v zime do vanocniho salatu, jinak nemam potrebu to kupovat. Jinak zeleninu bych take moc rada kupovala bio, ale mam docela malou spotrebu, takze nejaka dovazka od farmare se mi asi nevyplati. Snazim se kupovat aspon ceskou, i kdyz je to dost narocne, proc je tolik dovazene zeleniny ? Ach jo...
Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member

97044257
Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #11 kdy: 15. Srpen, 2008, 12:36:38 »

No ono hlavne co si budem povidat, mrazena zelenina nema zadnou chut... Huh?
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 15. Srpen, 2008, 13:53:41 »

no ale dobre aspon vypada v tom rizotu, ne ? Proto se asi dobre prodava...    Smiley
Zaznamenáno
Elvis
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #13 kdy: 17. Srpen, 2008, 21:04:50 »

Ahoj,
Jezoure, tu "bio" myslím tu kupovanou ve specializovaných prodejnách, která má cejch že je do biofarmáře, co je zalívá biovodou a chodí po půdě v bioholinkách, ne babiččinu kapustu.
Chi chi..
Ne, dosti legrace. Já to změním, budu té mražené dávat míň.
Díky, pac a pusu Elvis Smiley
Zaznamenáno
ježour
Full Member

405663052
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 11. Září, 2008, 23:07:42 »

Za vsechny nase problemy muze nase lenost. Lidi co si koupí rozsmelcovanou zeleninu v pytli, sou ochuzeni o tu bajecnou vec sermovat s nozem a nakrajet si ji dle libosti a chuti... A navic, za chvili stejne nebude zbyti, nez mit zeleninu z vlastnich (bezpecnych)zdroju, ale to uz se netyka jen mrazene zeleniny, ale naprosto vseho Undecided - viz.prispevek o GMO sojovych bobech
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení