Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Zázvorový obklad  (Přečteno 17060 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 20. Květen, 2009, 20:05:06 »

Takže zázvorový obklad : na odhlenění

4 litry vody - převařit, vypnout, zaklopit pokličkou  připravit si 14dkg (140g) zázvoru - nastrouhat vložit do textilu, vyždímat do hrnce, zbytek v látkovým pytlíku tam taky dej ať se pěkně louhuje. Připrav si nějakou utěrku, ručník a deku a vařečku.
Přelož utěrku na půl , namoč, nech si jeden cíp do ruky suchý a pomocí vařečky vyždímej. Co nejvíc horký přilož na hrudník, tak aby ses neopařila, zakryj ručníkem a dekou. Já si to dávám hlavně na hrudní kost, na spodní část plic a na vrchní část plic. Prsa vynech. Můžeš si to dávat i na záda, ale to by ti musel někdo pomoct. Nech si to tam hřát, tak abys cítila, že je to pořád teplý. vyměňuj asi 20min až půl hodiny.

Udělej to poprvé ráno- já to udělala večer a pak jsem celou noc kašlala... už při prvním zábalu ucítíš jak se ti plíce rozathují  já z toho mám fakt radost

Myslím, že když budeš stát u toho hrnce se zázvorem, tak ta pára ti dutiny protáhne 

Obklad se má dělat asi 7-10dní a pak pauza a dál podle potřeby.

Dotaz: Milane, mohl bys nějak detailněji popsat to ždímání pomocí vařečky. Já to kdysi na kurzu viděla dělat tvého tátu a přišlo mě to děsně jednoduché.
Odpověď:
role, ten nastrouhanej zazvor mas v pytliku, ten vyzdimes a zustane ti jen vyluh. S vyluhem pracujes.
Pokud delas horke zabaly, tak smocis stred textilu do zazvoroveho vyluhu, mirne s nim zahoupes, tim ho namocis od jednoho konce k druhemu (za konce textil drzis U), pak konce das k sobe, vezmes varenku a tocivym pohybem textil vyzdimes. pote textil rychle aplikujes na patricne misto a prikryjes suchym rucnikem (co nejvice horke, tak aby to pacienta nepalilo).
POZOR! Teply nebo horky, nesmis aplikovat na hlavu!!! Na hlavu se pouziva vlahy, popr. studeny!
« Poslední změna: 27. Květen, 2009, 16:50:01 od neon » Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 20. Květen, 2009, 22:11:55 »

jen mala technicka pripominka - pouziva se 14dkg = 140g čestvě nastrouhaneho zazvoru.
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 27. Květen, 2009, 11:42:48 »

Milane, mohl bys nějak detailněji popsat to ždímání pomocí vařečky. Já to kdysi na kurzu viděla dělat tvého tátu a přišlo mě to děsně jednoduché. Teď s tím ale dost zápasím, jak je ten výluh horký.
Chápu to dobře, že zázvor zabalím do pleny a 'sroluju' tak že zázvor je uprostřed a já to držím za dva konce. Co dál?
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 27. Květen, 2009, 15:47:02 »

role, ten nastrouhanej zazvor mas v pytliku, ten vyzdimes a zustane ti jen vyluh. S vyluhem pracujes.
Pokud delas horke zabaly, tak smocis stred textilu do zazvoroveho vyluhu, mirne s nim zahoupes, tim ho namocis od jednoho konce k druhemu (za konce textil drzis U), pak konce das k sobe, vezmes varenku a tocivym pohybem textil vyzdimes. pote textil rychle aplikujes na patricne misto a prikryjes suchym rucnikem (co nejvice horke, tak aby to pacienta nepalilo).
POZOR! Teply nebo horky, nesmis aplikovat na hlavu!!! Na hlavu se pouziva vlahy, popr. studeny!

z posledka na hlavu:
hele, na tu hlavu se dava cca 40°C (ok je prijemne vlahe, studene lze taky pouzit ale ma to mensi efekt), HLAVNE POZOR!!! nesmis davat TEPLE ani HORKE!!! udelas normalni zazvorak (4l vody, 140g nastrouhaneho zazvoru (mene neucinne), ktery das do vaku, privedes k varu (NEVARIS) jen se zacinaji delat bubliny, vyzimas vak, nechas vak dal louhovat, prikryjes poklicku, vypnes a nechas 5 min. tahnout, vyzdimas vak a pouzivas vyluh. Nechas vyluh schladit. Udelas si klasicky zabal hlavy (mamocit textil vyzdimat, prilozit atd.). Menis cca po 5 minutach, delas zabaly cca 20 minut., opakujes kazdy den s cestvym vyluhem, po dobu 1 tydne, pak udelas prestavku cca 7 dni. Kdyz se to nezlepsi, tak znovu...

Pokud jsi unavena, tak muzes namocit houbicku v zazvorovym vyluhu a rozetrit jej po tele - masirovat kuzi.

Obden si muzes udelat zazvorovou stavu se seznamskym olejem (1:1) a vetrit to do korenu vlasu.

Je to odzkousene a funguje to.

« Poslední změna: 27. Květen, 2009, 15:53:25 od milan » Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #4 kdy: 27. Květen, 2009, 19:45:39 »

No už je mi to jasný. Já se ptala na ždímání vaku se zázvorem a přitom jsem popisovala ždímání namáčené látky, která se dává jako obklad. Sorry.
Jasně že na ty vlasy (hlavu) používám výluh téměř studený. Díky
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 26. Listopad, 2009, 10:37:58 »

k tem zazvorovym obkladum jsem nasla zajimavy clanek v anglictine zde http://www.alchemycalpages.com/ginger.html
Zaznamenáno
Katus
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 26. Prosinec, 2010, 21:17:03 »

Chtěla bych se zeptat, jestli tu někdo nemáte zkušenosti se zázvorovým obkladem a jestli vám to opravdu pomohlo při odhlenění... Mám totiž zahleněné ušní dutiny, pořád mi v nich jakoby křupá a občas mám pocit, jakobych měla v uších vodu. Tedy původně jsem si myslela, že mám ucpané uši, tak jsem šla k doktorce si je nechat vyčistit, a tam se přišlo na to, že to nejspíš budou hleny uvnitř, protože venkovní ucho mám čistý. Dostala jsem nějaký prášky na odhlenění a 3x denně ibuprofen proti zánětům (což moc nechápu, protože žádný zánět nemám), no nevzala jsem ani jedno, stále totiž doufám, že to půjde vyřešit bez léků...

Zkoušela jsem si dělat ty oblady na uši, tak jak to tady popisujete, byly vlažný až téměř studený, ale myslím, že to moc nezabralo, jelikož mi v uších "křupe" pořád. Přiznám se, že jsem to dlouho nevydržela (asi 4 dny vkuse), přece jenom je to dosti časově náročný (toho zázvoru se musí strouhat hrozně moc) anebo mi prostě došel zázvor a špatně se mi shánělo další. Napadlo mě, zda by to nešlo připravit s menším množstvím vody a zázvoru, tak aby to bylo stejně koncentrovaný tou zázvorovou šťávou? Přece jenom se toho vývaru tolik nespotřebuje a pak ho vylejvám Sad

A kdybyste někdo věděl o nějakém jiném způsobu, jak se zbavit těch hlenů, budu moc ráda za odpověď.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 26. Prosinec, 2010, 23:48:23 »

Katuš, a co vyzkoušet ušní svíce? Neradím zatím ze své zkušenosti, teprve jsem se s nimi nedávno seznámila a ještě neměla možnost je použít. Ale podle povídání o nich bych řekla, že na tvoje uši by mohly trochu zaúčinkovat. Usuzuju z toho, že jsem slyšela doporučení je dávat např. na tzv. zalehlé uši.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 27. Prosinec, 2010, 11:13:45 »

Ahoj Katus,  na tohle zázvorák asi nepomůže. Mnohem lepší by byly výplachy dutin přesličkou a anýzem- je tu k tomu celé téma i s návodem. Tak zkus pohledat a pokud nenajdeš, tak napiš zprávu..  Mám s nimi velice dobré zkušenosti. Pomohly mi jak na uši, tak i na alergii..
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 27. Prosinec, 2010, 20:47:06 »

Ahoj. Když děláš poctivě  mb, tak se tvoje tělo prostě čistí. Teď to jde z uší, příště bude ale zase něco jiného. Ty eliminace nejsou nikdy příjemné. Bohužel: ). El ti radí dobře, s těmi prostřiky to můžeš urychlit, příjemné zrovna nejsou: ). Jestli toho tam (a i v čele třeba) máš hodně, tak se připrav na pořádnou rýmu atd. Zkus to a hodně štěstí! (koukni se třeba i do vlákna o čelních dutinách)
« Poslední změna: 28. Prosinec, 2010, 01:47:17 od Wl » Zaznamenáno
Katus
Host
0 0
« Odpověď #10 kdy: 28. Prosinec, 2010, 10:22:12 »

Děkuji moc všem za rady.  Asi jsem s tím zázvorákem byla trochu vedle Sad I když jsem to vyčetla v jedné Kushiho knížce, kde ho doporučoval na zahleněné uši.

Koukla jsem na to vlákno o čištění dutin přesličkou a anýzem, no nevím, moc se mi do toho nechce, vypadá to dost drsně Roll Eyes Každopádně si sebou vezu bylinky do Španělska, pro jistotu...

Wl má asi pravdu s těma eliminacema, nejspíš se mi to vrazilo do uší, to už mi řekli i na kurzu. Ono to zas až tolik nevadí, jenom mám strach, aby se to nějak nezhoršilo, tak to chci včas podchytit. Jinak stále doufám, že to časem odezní samo...

K těm ušním svíčkám, mám je dokonce i doma, ale nikdy mě nenapadlo je na tohle vyzkoušet, myslela jsem, že to je spíš na odstranění ušního mazu, ale vypadá to, že je to na leccos dobré. Tak uvidím.
Zaznamenáno
Grin-O
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 15. Březen, 2012, 10:58:43 »

ahoj,

jsem nemocná, zahleněné průdušky a tak jsem si na ně začala přikládat zázvorové obklady - a nic se nedělo.
Dnes jsem to vyzkoušela podruhé. Dá se očekávat nějaký "odchod" hlenů v dalším opakování procedury?
Co se dělo vám?

Mimochodem, ždímu tak, že vložím vařečku do ohybu, co vznikne, když jednou rukou držím dva suché konce látky
a pohybem vařečky začnu namotávat a až je látka smotaná dost, tak zatáhnu rukama od sebe. Jde to dobře.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #12 kdy: 15. Březen, 2012, 11:26:34 »

Ahoj Grin-o,
jsi mocná, ne nemocná, to jen tělo uklízí staré usazeniny. Myslím, že za tak krátkou dobu ti to neodezní. Obklady ze zázvoru bych dávala až do odeznění problému. Klidně bych vyzkoušela i solný. Nebo si uvař čaj z kořene lotosu, to by snad mohlo trochu povolit.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení