Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: DNA co je to?  (Přečteno 1593 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 24. Únor, 2012, 20:38:11 »

Ahoj,
na tohle se ptala na jedné konferenci pro nevidomé jedna paní, že prý to má diagnostikované její sestra. Já vůbec nevím, co je to za zkratku, natož za nemoc. Samotnou by mě to moc zajímalo.
Zde dávám odkaz, který jsem našla já a nepřipadá mi stránka složitá a trochu jsem z toho vyrozuměla, že je to nemoc z překyselení organismu, ale pozor, co mě překvapilo, překyselení organismu kyselinou močovou. Mám tomu rozumět tak, že se moč usazuje v těle a překyseluje ho? Nebo kdo do toho nějak více vidíte, nebo máte ve svém okolí, podělte se nějak o vysvětlení. Ale jak může moč překyselovat tělo, nechápu. To by pak znamenalo, že moč neodchází z těla. Na vině jsou tedy ledviny, které špatně fungují?
Je ve článku psáno, co se má vynechat a co se může, ale já bych to viděla uvést organismus do rovnováhy, jako MB u všech nemocí. Jsou ale doporučovány mléčné výrobky a brambory. Odkaz zde.
http://dna-dieta.cz
Jsem zvědavá, co k tomu kdo napíšete. Tu nevidomou paní já osobně neznám, jen z konferencí. I když, my na tomto fóru se také moc neznáme, i když samozřejmě někteří se znáte z pobytů. Člověk ale poznává lidi celý život, aspoň já ráda poznávám nové lidi.
Jarka
Zaznamenáno
kudlik
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 15. Březen, 2012, 21:25:40 »

Dna je nemoc králů.Je z přemíry konzumovaného masa.Z toho si tělo samo vyrábí kyseliny.Pokud se opravdu sama chcete dostat z potíží a cosi obětovat(nic na tomto světě není zadarmo) kupte si knihu od Kurta Teppelweina"Pryč s kyselostí".Původ většiny nemocí je právě následek překyselení.Školská medicína toto moc neuznává.Případnou kritikou se nenechte zviklat.Vše je nutné vždy vyzkoušet a tak si ověřit správnost.Na toto téma jsou knihy i  od jiných autorů.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 16. Březen, 2012, 20:49:10 »

Ahoj Kudliku,
vím, že DNA je nemoc králů, ale já chtěla vědět tu zkratku, pokud někdo víte.
Jarka
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 16. Březen, 2012, 22:01:36 »

Ahoj Jarko, název té nemoci, dny, není žádná zkratka. Je to slovo, které možná etymologicky souvisí se slovem dno, jak říkají jazykovědci.

Jinak DNA je něco jiného, skutečně zkratka, a to pro deoxyribonukleovou kyselnu, která je nositelkou dědičných informací u živých organismů.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 17. Březen, 2012, 17:05:23 »

Ahoj Iren,
díky za vysvětlení. Máš pravdu, člověk je zvyklý jíst hodně maso. Ale že dokáže až takhle extrémně zakyselit, to je teda děs. Na kurzu zdravé výživy nám právě Dr. Nosková říkala, že děti maso potřebují. Trochu jsem se snažila naznačit, že MB jí ryby, ale to víte, jeden člověk na kurzu, který jí MB. No moc říkala, že jí nerozumí a jela po svém tu přednášku.
Byly to výživové směry, myslím, že jsem to někde psala. Už nevím, v jakém to bylo vlákně.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení