Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Tisk  
Autor Téma: Restaurace  (Přečteno 29524 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
Nena
Host
0 0
« Odpověď #30 kdy: 13. Listopad, 2008, 10:42:46 »

Z tisku:

Prodejna zdravého životního stylu “Zdravé žití U tří růží” je zaměřena na vegetariány (vegany), kteří si zde mohou vybrat ze širokého denního sortimentu domácí vegetariánské kuchyně a čerstvých sýrových nebo zeleninových baget. “Naše kuchyně je zaměřena na vyváženou stravu. Vyrábíme z bio i nebio surovin. Chceme, aby naši zákazníci dostali co nejvíce vitaminů a minerálů, které obsahují luštěniny, zelenina i mléčné výrobky. Nabízíme teplou a studenou kuchyni, chlazené i suché zboží. Denně vyrábíme čerstvé saláty, pomazánky, zeleninové a luštěninové polévky. Pečeme karbanátky ze všech různých druhů bio i nebio surovin (soja, luštěniny, zelenina atd.) Dále nabízíme zapékané brambory, guláše, rizota, slané záviny, špenátové palačinky, nadívanou zeleninu apod. Denní nabídka zahrnuje také čerstvé pečivo a čerstvé lisované zeleninové šťávy. Doplňkový sortiment mimo jiné nealko víno, vlastní chlazené točené nápoje jako sojové mléko nebo ovocnou syrovátku bez cukru, zeleninu, kosmetiku i biokosmetiku, ” představují místo vycházející z filozofie “Kde se zdravě vaří, tam se dobře daří ” zástupkyně prodejny.

Zdravé žití U tří růží Soukenická 21, 110 00 Praha 1 po-pá 7.00-18.00 tel. 222 318 726 www.zdraveziti.eu e-mail: zdraveziti@seznam.cz

Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #31 kdy: 13. Listopad, 2008, 12:39:34 »

ahoj, mate s vyse uvedenou prodejnou nekdo zkusenost?
Zaznamenáno
ivet
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #32 kdy: 17. Listopad, 2008, 20:15:58 »

Ahoi, ja s ni mam vybornou zkusenost!! Smiley

Chodim tam hlavne na obedy, neb to mam blizko od prace. Neni to makrobio ani vegan podnik, je to vylozene vegetarian, takze vse je sice bez masa ale nekde je syr nebo jiny mlecny vyrobek, ale muzes si vybrat veci bez toho a ruzne je nakombinovat.

Lze si to nechat zabalit s sebou, anebo to snist uvnitr na takovych "bistro-pulticich".. dobre je taky to, ze me tady (krome tedy jidla prineseneho z domova) vyjde vzdy ten obed levneji, nez kdybych sla na obed do nejake restaurace nebo jidelny, kde bych si musela vybirat neco zkousnutelneho z "normalnich" jidel.  A pani obsluhovatelky jsou tady taky vzdycky moc prijemne!:)

Jedine negativum je mozna to, ze kolem obeda je tam docela naval a mist na sezeni je jaksi pomalu..stalo by to za rozsireni! A kdyz zrovna maji jejich genialni strudl (celozrnne testo, spenat, tofu, paprika, vegeparecek, cibule..), tak je pryc driv nez si clovek staci pro kousek dojit!  Grin
Zaznamenáno
Hajdalák
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #33 kdy: 08. Leden, 2009, 03:19:59 »

Ahoj,

otevřeli jsme v Brně v Králově Poli pobočku arabsko - indické restaurace Klub cestovatelů

mrkněte na http://www.hedvabnastezka.cz/klub

máme vegan i veget jídla a hromadu čajíků, obsluha je milá a na zvídavé otázky zvyklá

čistá MB to není,ale podle mne dobrý tip pokud chcete jít někam na jídlo s kamarády co rádi maso, nikdo neodejde o hladu Wink

Ceny za bezmasá jídla jsou od 70 do 100 kč, jo a je to nekuřacká restaurace, pravda, až na vodní dýmky

Když vás bude obsluhovat týpek z delšíma vlnitýma vlasama, tak řekněte heslo F5X 852 RBP a dostanete slevu  Cool
Zaznamenáno
Ecureuil
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #34 kdy: 08. Leden, 2009, 11:44:15 »

Jeden můj nemakrobio kamarád objevil další vegetariánskou samoobslužnou jídelnu v Praze. Používá se tam jednorázové nádobí od Green Planet (alespoň v Sokolovské ulici). Cena je běžná, není to levné, ani předražené.

http://www.beas-dhaba.cz/
Zaznamenáno
ezekiel
Host
0 0
« Odpověď #35 kdy: 08. Leden, 2009, 12:16:17 »

Pěkná náhoda Hajdaláku,

zrovna včera jsem si u vás zamluvil na sobotu stůl, jdeme tam právě se svými "mikrobiotickými" kamarády, tak jsem zvědav, zda si všichni pochutnáme  Wink

« Poslední změna: 08. Leden, 2009, 12:18:51 od ezekiel » Zaznamenáno
Hajdalák
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #36 kdy: 12. Leden, 2009, 02:07:13 »

Ahoj Ezekieli,

tak co chutnalo? Kdo jednou ochutna Hummus uz je u nas lapen  Cool
Zaznamenáno
Sunny
Host
0 0
« Odpověď #37 kdy: 12. Leden, 2009, 08:58:22 »

Čau Hajdaláku,

chutnalo nám, chutnalo. Ale ještě víc než hummus teda mě osobně dostal ten špenátový šáteček. A výborné víno.   Embarrassed A fotky na zdech, já koukala přímo do hloubky sloního oka. Příště ještě vyzkoušíme tu tajemnou místnost vzadu, o které jsme se hodně dlouho jen dohadovali, a pak teprve odvážní průzkumníci zjistili, že jde o čajovnu.  Smiley

Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #38 kdy: 15. Leden, 2009, 15:44:59 »

ahoj, byla jsem vcera na jidle v http://www.cafeterapie.o1.cz/ Je to ve stylu nekuracke kavarny s fotografiema prirody na stenach. Jidlo maji typu humus atd. Je to primo na Vytoni, pesky od metra Karlovo namesti - vystup Palackeho namesti.
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #39 kdy: 15. Leden, 2009, 16:21:49 »

nena: mame to brat tak, ze nam restauraci vlastne nedoporucujes navstivit, kdyz tam maji samy humus, ze?  Cool
Zaznamenáno
Kamika
Host
0 0
« Odpověď #40 kdy: 16. Leden, 2009, 09:51:01 »

Hajdaláku nebo Sunny,
dá se s obsluhou domluvit na např. vařené zelenině ;)nebo se striktně dodržuje menu, což se mi už asi dvakrát stalo a raději jsem si nic nedala.. ráda bych někam večer s nemakrobiotikem, ale mám s restauacemi špatné zkušenosti Roll Eyes a třeba ty špenátové taštičky obsahují vejce či něco mléčného, cukr doufám ne...? a nejsou jídla moc kořeněná a přesolená?

Navrhuji Hajdaláku, abyste zařadili jedno dvě makro jídla Banan, já bych byla šťastná, že se dá večer či o víkendu někam zajít s nemakroušema a přitom se bez obav najíst, přeci jen, když už někam jdu, tak ať nemusím trpět, že? Wink sice bych si mohla říct, jednou to přežiji, ale proč zase.. když se ostatní dobře nabaští, já chci taky Wink a hlavně jde o ten úžasný pocit, že bych se s obsluhou nemusela domlouvat, co to a to obsahuje, nedávejte tam to či ono... prostě, když už jsi nás Hajdaláku pozval, tak se přimlouvám za tento nápad:-) Přitom to může být něco nenáročného na přípravu jako bulgur, červená čočka či ten hummus trochu upravený pro nás méně kořenící třeba bez piniových oříšků, hlavně vařená čerstvá zelenina, picles také dlouho vydrží... a když budete používat sójovou omáčku Shoyu či umeocet, ocení to určitě i zdraví ostatních  hostů:-) a takový smažený tempeth, to zaručeně chutná i nemakroušům Wink
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #41 kdy: 16. Leden, 2009, 10:25:57 »

Milane, Milane  Grin
Zaznamenáno
Hajdalák
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #42 kdy: 16. Leden, 2009, 12:06:50 »

Kamilko,

máme v záhlaví arabsko indická restaurace,spíš teda arabská,protože vaří arab, tempeh by asi neprošel..ale nezoufej
čili, co je pro MB k snědku: Hummus (tahini, cizrna,citron,oliv olej), falafel(karbenátky z mletých bobů),saláty(bohužel s normálním octem), taštičky se špenátem(špenát,bílá mouka  Cry),zeleninový kuskus, čočková polévka, vařené boby...rýže basmati..kus kus cheer pro vegetariány je výběr větší,

jak už jsem psal,není to pro každodenní MB stravování, ale hlady by jsi Kamčo odejít neměla

Problémy s restauracemi jsou kromě toho co a z čeho vaří, taky jakým způsobem. To znamená jakou roli hraje v kuchyni mikrovlná trouba, resp. mrazák.Tohle až tak samozřejmě neřeší jídelny, které mají několik jídel a udělají určitý počet porcí na den,otázka co dělají se zbytky Embarrassed. Ale když máš v restauraci na výběr cca 100 druhů jídla, tak je jasné, že se s každým nedělají zvlášť,ani že každé mají čerstvě udělané.Prostě naděláš do zásoby, zamrazíš a když je třeba tak použiješ.Dodělávání jídla v mikrovlnce je taky docela častá praxe Mimoza.Tady je  dost zásadní přístup a cit kuchaře.. Proto je nejlepší dávat si jídlo ten den udělané,to zn, které se hodně točí, nebo se zeptat číšníka Wink

Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #43 kdy: 16. Leden, 2009, 12:54:24 »

diky za postrehy Hajdalaku  Wink
Zaznamenáno
Kamika
Host
0 0
« Odpověď #44 kdy: 19. Leden, 2009, 12:14:20 »

Díky, Hajdaláku, za odpověď, určitě to tam někdy zkusím Wink, nejdůležitější stejně vždycky je, zda se dá s obsluhou domluvit (např. na té vařené zelenině).
Je mi jasné, že arabsko indická restaurace nezmění jídelníček, bylo to myšleno tak, že z těch spousty jídel by prostě jedno bylo markobiotické, aby člověk právě nemusel s obsluhou hloubat nad tím, jak to bylo vařeno a z čeho - např. ten zeleninový kuskus je psaný s jogurtem, normální ocet je nepřijatelný, stejně jako syrový salát, špenát se nedoporučuje a nejím ho. Stejně bych se musela ptát, co obsahuje čočk. polévka, taštičky (např. vejce)... jak jsem psala, jednou by to přežil každý, ale jak krásné by to bylo, kdyby to nemusel být  kompromis a domlouvání se s obsluhou, některá totiž na mě koukala jak na spadlou z měsíce, že se na to všechno vyptávám... Cry Ale to u vás určitě nehrozí Very Happy
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení