Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Tisk  
Autor Téma: Restaurace  (Přečteno 28388 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #45 kdy: 01. Únor, 2009, 22:23:58 »

Kamiko a ostatní,

jenže restarace, které nejsou makrobioticky založené jako např. 9*KI, jsou na považenou. Víte, ono nejde jen o to tam řešit něco, co si vybrat, co nikoli, ale také je třeba zdůraznit transformaci soli. Uvedu to na svém příkladě. Jednou jsem se snažil něco pořádat v Liberci na chatě, ale nějak to nevyšlo. No, přijela Nena, Hanča, Péťa, jeden Mirek, dobrej kluk, ale skončili jsme v Liberci v Anandě, což je vynikající vegetariánská restaurace, vzpomínám. Ale jak já byl pak zahleněnej a pln zatvrdlin, já se tak vztekal na sebe! Totiž když se správně nezachází se solí, tak hlenotvorné látky z mléka, mouky, cukru a podobných "mňamek" s volnou solí, která je v tu chvíli stresem, a volnými mikroorganismy vytváří zatvrdliny - ložiska - prostě chroniku. Mám to vyzkoušené na několika příkladech. Druhý den po naší akci jsem si uvařil mb jídlo, ale měl strašný hlad a trvalo to týdny. Prostě se mi vrátily chronické problémy a jedním z nich bylo, že jsem nedokázal využívat sacharidy z obilí. Stalo se mi to ještě párkrát třeba když jsem si omylem pokapal sojovkou kuskus. Anebo jednou jsem si vzal omylem takové ty rýžové polystyreny, v tu chvíli sem se na sebe vztekal, protože začal mít obrovský hlad. Teď si dávám pozor na volnou sůl. Když sním plno těstovin třeba těch nejhorších šlechtěných, nic mi to neudělá, protože sůl je transformovaná...
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #46 kdy: 11. Únor, 2009, 13:06:25 »

Pro Majkla i ostatní: Nine star ki - stopro makrobio restaurace v Praze!
Kudy tam i denní menu najdete na http://www.ninestarkistudio.cz/
Vaří výborně, velmi pestře, chutově i esteticky.
Chutnalo moc i kamarádce, která byla do té doby přesvědčena, že makro se rovná naklíčené obilí : -)

Zdravím, ninestarki mi nepřijde "stopro makrobio". Je pravda, že připravují různé druhy obilovin, což je velké plus, ale v obědovém menu (jediná nabídka) velmi často chybí bílkovina. Naopak, obden i častěji se objevuje sojanéza (samozřejmě studená), kterou bych osobně nedoporučovala k častější konzumaci ani člověku zdravému, natož někomu s načnutým žlučníkem. V ninestarki asi sojanézou tak trochu nahrazují omáčky - ke škodě věci. Přijde mi paradoxní, když v makrobiotické restauraci dostanu půl talíře květákové tempury se sojanézou. To mi připomíná úplně jiné jídlo, kterému se právě snažím vyhýbat. Shocked))
Ale jinak, chuťově je tam všechno výborné - hlavně pro nemakrobiotika. Shocked)

Zaznamenáno
mája
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #47 kdy: 05. Březen, 2009, 18:29:27 »

Až někdy přijedete do MB (Mladé Boleslavi) tak na Staroměstském náměstí vedle obchůdku Byliny, čaje koření je v průchodu Gája vegetar. jídelna, která vaří podle MB zásad a zásad Institutu celostní medicíny.více na http://www.az-region.com/gaja/index.htm[/color], mají vždy jen jedno jídlo a polévku, ale vynikající
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #48 kdy: 11. Březen, 2009, 15:57:07 »

prosím pražáky Smiley o víkendu. 4.-5. dubna budu v Praze. Budu tam na kurzu a řeším jídlo. asi to budu muset řešit restaurací. Budu v Thomayerově nemocnici a scháním resaturaci co nejblíž a aby tam trefil i "blbec"  Smiley víte někdo? a taky nějakej obchod, kde si můžu koupit něco mb taky poblíž ..Huh?
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #49 kdy: 11. Březen, 2009, 16:12:21 »

Tak to mas blby, u Thomayerky bydlim a pobliz neni nic. Jedina moznost je jet busem od Thomayerky na metro, to je asi 4 minuty na Kacerov. A dale bud do centra na I. P. Pavlova a pak tram 11 do 9 Star Ki. Coz je ovsem docela dlouha cesta, nevim, kolik casu na obed mas. Nebo, jestli ti staci nejaky kompromis, tak ja obcas jedu z Kacerova na Arkady Pnakrac, je to  nove obchodni centrum a nahore maji rychla obcerstveni, kde delaji moc dobre sushi, je levne a cerstve, ovsem sushi rolky asi nebudes chtit, to by sis mohla vzit s sebou. Nebo jit do toho uz zde zminovaneho Vegfoodu, coz je take na Pavlaku. Takze metrem asi 10 minut z Kacerova, pak se jde kus pesky. Moc moznosti asi mit nebudes, nejlepsi je asi si udelat s sebou neco nebo si prijit uvarit ke me  Smiley
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #50 kdy: 11. Březen, 2009, 16:21:47 »

děkuju Smiley nejhorší bude ta sobota- to tam bude pár pauz a nějaká na ten oběd, počítám hodinka apůl..  takže bych asi jela do toho vegfůdu.. já to jednou přežiju Smiley v neděli budu končit v 13h a to si někam zajedu a pak pojedu dom..

a existuje třeba nějaký rozvoz?od kohokoliv i něco vegetariánskýho?
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #51 kdy: 11. Březen, 2009, 17:17:19 »

vegfood je o vikendu zavreny.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #52 kdy: 11. Březen, 2009, 17:24:26 »

děkuju...
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #53 kdy: 11. Březen, 2009, 19:21:29 »

O vikendech a vecer je spousta zdravejsich restauraci zavrenych, nechapu proc...
Zaznamenáno
Dita
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #54 kdy: 11. Březen, 2009, 23:51:45 »

Tohle jsem našla na stránkách vegfoodu:

Od března roku 2009 máme otevřeno i v neděli.

Po-Pá: 10:30 - 21:00
So: 11:30 - 21:00
Ne: 11:30 - 19:00

Tak snad mají Smiley
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #55 kdy: 12. Březen, 2009, 09:51:48 »

to by bylo super Smiley dík  Wink
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #56 kdy: 12. Březen, 2009, 10:29:30 »

El, kdyz budu doma ten vikend, tak muzes klidne prijit ke me, nez se tahnout do centra... Bydlim kousicek od nemocnice, nevim, na kterem oddeleni budes. Ale ja bydlim kousek od porodnice. A stejne si o vikendu varim. Ale dopredu nevim, jak ten vikend bud evypadat, jestli fakt budu doma. Ono kolikrat je i skromne MB jidlo lepsi, nez nejaka restaurace, protoze tam se clovek muze taky napalit. Ja v tom Vegfoodu mam super zazitky, i ponekud horsi, ze to je treba na me presoleny, nebo ostrejsi, i kdyz ti reknou, ze to ostre neni. Proste my mame chute uz nekde jinde !
Zaznamenáno
ježour
Full Member
Pohlaví: Mužské

405663052
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #57 kdy: 12. Březen, 2009, 17:40:50 »

To je pravda, kdybych tenkrát ssebou neměl krabici s ječmenem tak bych tu jejich ohnivou polívku neuhasil On Fire
mb to není ale aspoň se blíží. Jednou za čas se tam nechá něco nechat
Peta: jak je to s tim borcem co rozvazi jidlo na objednavku na trase metra? Jeste ten servis funguje?
« Poslední změna: 12. Březen, 2009, 18:16:16 od Jezour » Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #58 kdy: 17. Březen, 2009, 16:47:25 »

tjn, jednou za čas návštěva nějaké zdravější restaurace, která se alespoň mb blíží. To záleží asi na každým, totiž v řadě z nich s ingrediencemi jako mléko, cukr, brambory, všelijaké exotické koření...  Ty chuťové buňky asi z té bokovky nebudou mít nějakej orgasmus. Spíš si říkají: "Hm, tady se na to dneska někdo doslova vybodl, anebo si řekl, že pro jednou to přežije. Takové péče se nám dostávalo a teď taková sprcha. Ale co, teď si ten človíček bude muset tři dny počkat - než se zase očistíme od musinu, kaseinu a podobných metabolitů - než mu zase začne chutnat zeleninka..."
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #59 kdy: 17. Březen, 2009, 18:15:15 »

děkuju za nabídku Smiley to je těžký domluvit, protože já taky nevím, jak to tam bude vypadat... nevím kdy bude nějaká pauza atd. Nevím, kde přesně v té nemocnici to bude. Ale určitě  poblíž porodnice budu, protože tam bude prbíhat praktická část.
při nejhorším to jednou přežiju... něco si přivezu sebou..  děkuju Smiley
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení