Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Tisk  
Autor Téma: Restaurace  (Přečteno 28307 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #60 kdy: 18. Březen, 2009, 10:30:51 »

No tak pred tim vikendem ti dam zpravu, jak na tom jsem a jestli budu doma. Jestli jo, tak urcite varim a vzdycky varim vic nez snime.  Kdyztak ti poslu na sebe mobil a ty mi flexibilne muzes poslat sms, jak na tom jsi. Protoze fakt ja bydlim 5 minut od porodnice, je to kousinek.
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #61 kdy: 18. Březen, 2009, 15:07:05 »

Ahojte,

včera jsem zjistila, že je znovu v provozu restaurace Al bio v Truhlářské. Mají polední makrobiotické  Cool a vegetariánské menu (od 12 do 15h). Jinak nevím, jestli jsou v provozu zbytek dne - vypadalo to, že spíš ne.
Zaznamenáno
Sofie-Cheri
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #62 kdy: 14. Květen, 2009, 16:14:10 »

Ahoj, o víkendu jsme byli v Českém Krumlově a tam se lze najíst ve 2 restauracích (sice to asi není echt mb, ale myslím, že minimálně o hladu tam nebudete Smiley).
Laibon http://www.laibon.cz/cz/
a U dvou Marií (to je hned vedle Smiley)

jen bych si v Laibonu nedávala mb talíř (byla jsem dost zkalmaná - bulgur s rýží, brokolice a květák na páře, k tomu 2 plátky tofu natural, celé zakápnuté shoyu a posypané slun. semínky - měla jsem dost problém to do sebe nasoukat, i já vařim líp a to si myslim, že vařim dost špatně... - jsem teprve ve stádiu raného přechodu...
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #63 kdy: 18. Červenec, 2009, 12:48:39 »

Al Bio na Truhlarskej uz nefunguje ale bola som nedavno v indickej dhabe http://www.beas-dhaba.cz/sokolovska/?l=en a nebolo to zle az na  to, ze strukoviny pripravuju prilis pikantne. Ale dalo sa vybrat, ryzu a zeleninu maju vzdy a pomerne chutne pripravenu.  Tiez som zabludila na obed do Palladia do cinsko-japonskej restauracie/sushi baru uplne hore na poschodi a dalo sa vybrat i ked ich miso polievka mala viac rias ako vody Smiley)) ale ok a sushi i maki bolo vynikajuce.
Zaznamenáno
Lee.Blue
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #64 kdy: 18. Červenec, 2009, 14:21:31 »

Znáte COUNTRYLIFE v Praze?
 http://www.countrylife.cz/index.php?id=50

Není to mb, ale je to aspoň dairy free a je to v centru centra. Cena dle váhy, záleží, kolik sníte, ale moc levně to nevýjde. Nedávno jsme tam byli, a měli talíř neomezeně naložený za 125,-  Tongue
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #65 kdy: 22. Červenec, 2009, 20:43:38 »

Toto je vzhladom na charakter cien skor prilezitostna restauracia ale varia vyborne Smiley Eventuelne nechat sa pozvat Wink

http://www.sushi-restaurace-samurai.cz/
Zaznamenáno
Hajd
Newbie
*
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #66 kdy: 23. Září, 2009, 16:26:04 »

Objevil jsem čínsko-japonskou restauraci v Mikulandské ulici v Praze (kolmá na Národní třídu), kde je mají od 11 do 16 otevřený jídelní bar, kde je možné si z mb friendly jídel vybrat např. sushi, maki, tofu na zelenině, rýži a různé kondimenty (nakládaný zázvor, salát z mořských řas, pickles, wasabi etc.) Naberete si kolik chcete, dle vlastního gusta a je možné si jednou přidat. Celé to přijde na 95 Kč.
Nechodí jim tam zatím moc lidí, moc se o nich neví, tak je dobré je podpořit návštěvou, aby nám tenhle sushi bar s lidovyma cenama nezkrachoval..

H.
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #67 kdy: 23. Září, 2009, 17:20:55 »

to zni super. nevis jmeno? maji treba web?

bohuzel pro me je to v tydnu v tyto hodiny z ruky.
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #68 kdy: 01. Únor, 2010, 07:00:49 »

Vegfood ma novou pobocku v centru v Truhlarske ul. misto Albia www.lovinghut.cz

Informace se take daji najit na www.vegspol.cz

Koukam, ze se taky aktualizoval seznam vegetarianskych restauraci v Praze na vegetarian.cz (ikdyz tam z nejakeho duvodu nechavaji Albio...):

http://www.vegetarian.cz/kde_najist/kde_pr.html
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #69 kdy: 06. Únor, 2010, 09:42:13 »

Nevím, zda jsem tu již v minulosti zmiňovala teplickou restauraci Zahrada, ale asi jo.  Smiley Snad nevadí, když sem dnes ve zvláštním rozpoložení napíšu, co se nám tam s přítelem včera přihodilo a z čeho jsem bůhvíproč tak nějak divně rozčarovaná...

Ve zkratce, jde o zařízení, které začínalo jako biorestaurace s převahou biopotravin a několika víceméně makrobiotickými pokrmy. Postupně přicházely nějaké ty "magnety" na lidi, což asi v Teplicích i chápu, jako víc masa, cola apod. Ono tam tuším chodí asi docela málo lidí, i když je to samozřejmě škoda, myšlenka restaurace je pěkná a záměr určitě "bohulibý". Jezdili jsme tam čas od času s mým polovičkou fakt rádi. Občas dokonce i na to krůtí maso, přiznám se, no, občas ho prostě jíme...  Embarrassed

Včera jsme se tam zase rozjeli s cílem příjemně posedět a případně i s personálem zkusit vyjednat makrobio dort na léto na svat. hostinu, tedy zda by nám ho byli schopni upéct, ale tak trošku už nám "sklaplo", když jsme hned při parkování spatřili kuchařku, jak si dává venku hned za dveřmi rauch pauzu. To je samozřejmě její věc, každý máme něco. I když nás to trochu překvapilo - a hlavně to, že odhodila pochopitelně oharek do sněhu, k tomu neuhašený, a tak jsme do nekuřácké "zdravé" restaurace vcházeli za cigaretového smradu.

OK, no. Uvnitř bylo prázdno jako většinou, duněla příšerná muzika, kterou bychom taky čekali spíš na diskotéce než v prostředí restauračky s výzdobou typu fontánky, kamínky, sošky Buddhy apod. No taky ještě dobrý, prostě jsme požádali o ztlumení a slečna nebo mladá paní nám vyhověla a rovnou ten děs i vypla, prý jí to taky vadí. ( Grin)

Při jídle jsme nechtěně vyslechli útržky hovoru hned za lítacími dveřmi - patrně dialog mezi kuchařkou a tou číšnicí, nevím, zda tam byl ještě někdo další. Padaly zkrátka věty typu "člověk má jíst všechno, od všeho něco... já beru, že někdo nežere maso, ale jako bejt třeba makrobiotik, no to už je jako moc... přece jsme všežravci, že jo... jo, to máš pravdu, já taky jim všechno, kouřim, žeru maso, mléčný výrobky - a jsem spokojená jako... makrobiotici působěj hrozně, jsou takový prostě nějaký nedomrlí... jo, to máš pravdu, taky jsem si všimla..." apod. 

Tak jsme tak na sebe s přítelem koukali... a mně to prostě přišlo trochu líto. Na ty kecy je člověk samozřejmě dávno zvyklý, všichni to určitě znáte. Zrovna ten den se přítel skoro pohádal se svou známou, když mu tvrdila, jaký budeme mít deficity, když nejíme maso jednou denně, ba ani týdně, a dokonce ani nepijeme mlíčko. Klasika. Beru to. Ale proč tohle probůh poslouchat i v restauraci, kde člověk najde na jídelníčku jáhly, celozrnnou rýži, řasy, banchu...? Která vyznává motto "nediskriminujeme vegany, makrobiotiky, cukrovkáře..."?? Konečně i proto jsme tam krom toho jídla jezdili - tak trošku s vidinou klidné oázy uprostřed všeho toho konzumu, předsudků a odsuzování. A pak slyšíme tytéž řeči od personálu, který může být notabene rád, že makrouši nebo vegani existují, jinak by jim tam nepřišel už možná vůbec nikdo...?

Já vím, asi si ti, kdo to nyní přečetli, řeknete, že jsem malicherná a mrzí mě blbosti. Asi jo. Mám celkově trochu horší období, tak snad i proto. Já vím, že se musí člověk nad tyto věci povznést. Už je mi beztak o něco líp, když jsem to sem napsala... tak prosím to spamování omluvte. Smiley
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #70 kdy: 06. Únor, 2010, 09:53:24 »

P. S. Přestože jsme vždy nechávali poměrně vysoké spropitné (dobrou věc člověk rád ocení Smiley), včera nedal přítel ani korunu. Bez mrknutí oka si nechal vrátit na tisícovku, takže už samozřejmě nezaznělo z druhé strany ani "děkuju" nebo "na shledanou"... Dívka popadla bankovku, vydechla nosem a zahučela bleskově zase za ty lítací dveře jak lasička do nory....
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #71 kdy: 06. Únor, 2010, 11:27:30 »

Jitřenka : To co píšeš je opravdu smutné, sám jsem zažil podobné věci v některých rádoby-alternativních restauracích v jiných městech. Je jediná odpověď, jak reagovat- příště tam už nechodit a otevřeně o tom mluvit, aby byli varováni i ostatní!
Já osobně bych se otočil na podpatku už kdybych viděl tu kouřící kuchařku, ale chápu, že jste byli třeba hladoví, nebo, co já vím. Je ostuda, že si majitelé neuvědomují, že pokud chtějí udržet zamýšlený koncept svého podniku, neobejdou se hlavně bez personálu, který ví a umí.
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #72 kdy: 06. Únor, 2010, 11:51:16 »

Možná by stálo za to dát o tom vědět majitelce restaurace. Jednou s námi byla v čajovně. Možná by jí to zajímalo. Přepošli jí třeba jen ten vzkaz, co jsi psala sem. Je to psané velice slušně a objektivně. Třeba ani neví jaké tam má lidi...
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #73 kdy: 06. Únor, 2010, 22:10:34 »

Moc díky za vaše reakce. Víte, nás to mrzí o to víc, že máme tu restauraci od začátku fakt rádi, její atmosféra a ta filosofie se nám hrozně líbila. Komu jsme mohli, dali jsme na Zahradu kontakt, protože nám bylo vždycky líto, že je tam (polo)prázdno. Já teda nevím, jak je to přes den, to je asi lidí víc. Snad. Majitelka Lucie je nám sympatická, byť ji osobně vůbec neznáme, jen prostřednictvím řádků, jež na svůj web vepsala. Smiley Tíc víc mě to mrzí. Personál se zřejmě měnil, ještě před časem tam naopak obsluhovala velmi milá dívka. Těžko říct, čím to, že je tam najednou kuchařka a číšnice, které vyznávají heslo "žrát se musí všechno". Asi to není jen tak, sehnat šikovné lidi, kteří jdou do takové činnosti opravdu s nasazením a... tak nějak... srdcem, no. Smiley

Tak uvidíme, Neno, co podnikneme. Přítel už měl tam pár poznámek na jazyku, leč já ho pořád krotila... občas jsem asi až příliš shovívavá a "zdvořilá", ale prostě nesnáším konflikty a žinantní situace.  Roll Eyes Very Happy Promyslíme to. Přiznám se, že mi to od včerejška leží chtě nechtě v hlavě, ostatně jsem tam plánovala i objednat v létě ten svatební dort a sushi na raut. Ale aby nám jej třeba pekla kuchařka, sotva se vrátí z cigárpauzy, nabitá negativními emocemi k lidem, kteří prostě "nežerou všechno"...? Možná přeháním. Třeba je to fajn ženská, jen nějak neměla svůj den. Nevím. Uvidíme.
« Poslední změna: 06. Únor, 2010, 22:15:44 od Jitřenka » Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #74 kdy: 06. Únor, 2010, 22:33:42 »

já jsem pracovala v restauraci jako servírka a řeknu vám, že když se nedaří, tak se nedaří..
ale jako profesionál to na sobě nesmíte nechat znát..a rozhodně nemáte jakkoliv dát najevo, co si myslíte o tom či onom hostovi..
vždycky jsem se řídila heslem: náš zákazník, náš pán a vždycky se to vyplatilo..(teď nemyslím dýško, ale pocit z dobře odvedené práce)
láska prochází žaludkem..bez lásky se nedá s jídlem pracovat..natož ho prodávat
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení