Stran: 1 [2] 3
  Tisk  
Autor Téma: Jedla jsem syrovou stravu a nevím jak dál  (Přečteno 11177 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Rosta
Host
0 0
« Odpověď #15 kdy: 19. Prosinec, 2006, 21:00:28 »

Pro všechny lidičky co jim chutná syrová strava.
Nejsem dogmatik, ale jeden můj kamarád, co jedl syrovou stravu 3 roky přišel pro něj z neznámých důvodů komplet o vlasy a druhý co ji držel 7let přišel téměř o všechny zuby.
Zde končí sranda, protože až přijde na svou chybku, tak už nemá čím ty obilniny žvýkat.
Každý máme právo na omyly, jen to školné bývá různé...
S přáním všeho dobrého
Rosta
Zaznamenáno
Jarda
Host
0 0
« Odpověď #16 kdy: 19. Prosinec, 2006, 21:08:02 »

Ja jsem se pred par lety o syrovou stravu take hodne zajimal.Doktori mi porad ordinovali nejake diety.Vse bylo k nicemu a tak jsem se vrhnul na syrovou stravu. "Co je pro cloveka lepsi,nez to co pochazi primo z prirody, neupravene." Seznamil jsem se s divkou, ktera se tak take stravovala a to uz několik let. Ve vsem mi radila a pomahala, abych nedelal nejake blbosti.Vydrzel jsem na syrove strave temer 3/4 roku.Vysledek byl takovy, ze jsem zhubl na kost. Byl jsem uplne bez energie. To co jsem snedl, tak mnou proslo doslova nezmenene.Kazdou chvili jsem mel nekde ekzem.Mel jsem neustale pocit, ze se rozsypu. Stacilo nekde o něco klepnout rukou a hned byla zlomenna. Dokonce i v horkem lete jsem se klepal zimou.Vsichni mi rikali at se na to vykaslu,ale ja byl fanaticky presvedceny, ze nic lepsiho neni. Nakonec jsem sam usoudil, ze tudy cesta nevede, tedy alespon pro me ne. Ještě, ze mi to tak nejak doslo. Mam pocit, ze bych zimu neprezil a co teprve tu u nas. Pak jsem se seznamil s makrobiotikou. Precetl jsem par knizek,obehal nejake kurzy a najednou jsem mel spoustu odpovedi na spoustu svych doposud nezodpovezenych otazek.Rika se: "Duveruj, ale proveruj".Vidim, ze zakonitosti jin a jang opravdu funguji, daji se najit téměř ve vsem. V tom jsem si MB uplne zamiloval. Není tak bezducha jako spousta jinych smeru. Vse ma sve opodstatneni.
Te moji kamaradce také hodne padali vlasy, debata na tema ekzem byla téměř nekonecna. Nakonec i ona usoudila, ze je něco spatne.
Rozhodne nic ale neodsuzuji, pisi jen sve zkusenosti. Každý si holt musíme najit to sve. A co je dobre pro me, tak rozhodne nemusi byt dobre i pro ostatni.
Zaznamenáno
Vasek
Host
0 0
« Odpověď #17 kdy: 23. Leden, 2007, 15:26:24 »

ahoj vsem, zaujala mne vase debata, mam dotaz na Veru: muzu se zeptat jak dlouho jsi uz na syrove strave? a jak se citis po fyzicke strance? mam zkusenosti jak s makrobiotikou tak se syrovou stravou, neznam ale nikoho, kdo by na syrove strave fungovat jiz delsi cas... Vero diky predem za odpoved!!!
Zaznamenáno
Anonymní
Host
0 0
« Odpověď #18 kdy: 06. Březen, 2007, 00:28:16 »

pro Halu - prosím napiš, také seriozně, jak ti v tvém případě pomohli lékaři.
 Tato tvá informace je velmi zavádějící, mohlo by se stát, že by si někdo myslel , že místo ke gynekologovi, má jíst makrobiotiku a to by bylo OPRAVDU ŠPATNĚ !!  Karcinom děložního čípku je ve svém počátku zpravidla dobře zaléčitelný ale nesmí se ZANEDBAT.
Zaznamenáno
Jarda
Host
0 0
« Odpověď #19 kdy: 06. Březen, 2007, 12:35:53 »

Proč se alespoň ze slušnosti pod své příspěvky nepodepíšete, ať také víme, s kým máme tu čest?
Děkuji, Jarda Kotalík
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #20 kdy: 19. Květen, 2007, 21:29:12 »

Stravoval jsem se syrovou stravou 3/4 roku celou dobu jsem fyzicky a  těžce pracoval na stavbách. Síly mě neubívalo, ba naopak jsem plný síly a vitality. Rok jsem dělal makrobiotiku a žádný větší efekt jen celodenní práce s vařením. Milan Ščučka
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #21 kdy: 19. Květen, 2007, 21:30:28 »

Omlouvám se za chybu ve slově neubývalo.
Zaznamenáno
Pavlus
Newbie
*

317411261
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 20. Květen, 2007, 13:36:01 »

Milane a proč jsi se syrovou stravou začal? Zdravotní problémy? A vyřešily se za 3/4 roku? Nebo jen tak ze zvědavosti?
Zaznamenáno
nevril
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

život je zázrak

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #23 kdy: 20. Květen, 2007, 14:54:05 »

já si k tomuto myslím, že makrobiotika skutečně má v klasickém obilnémtalíži čerstvé zeleniny spíš míň, ale je to individuální, sama si dávám podle chuti- prostě o něco více. Ale žít jen na syrové stravě mi přijde riskantní a tělo to nejspíš nedovede zcela využít, výsledky se krom hubnutí dostaví, ale až po delší době, jaké budou, to může být u každého jiné. Já například po ránu opravdu syrovou zeleninu nemusím, špatně ji trávím, ale později už v pohodě. Nikdy mi však neseděli obrovské saláty k obědu, to bylo té zeleniny až příliš)))
Zaznamenáno
Pavlus
Newbie
*

317411261
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #24 kdy: 20. Květen, 2007, 16:40:47 »

Já jsem se ptala proto, že se poslední dobou (cca 1 měsíc) nemůžu syrové zeleniny jaksi dojíst k snídani si dám kaši a k tomu syrovou zeleninu (aktuální, co ted roste), to samé na oběd. Dříve jsem mívala na svačiny nějaké lehčí jídlo, zeleniny mín, ted mi stačí jen salát. Tak nevím, jestli je to tím jarem protože v zimě jsem moc na zeleninu chuť neměla... rozhodně u mě převládá syrová než tepelně upravená.
Zaznamenáno
Julek
Host
0 0
« Odpověď #25 kdy: 29. Květen, 2007, 15:48:08 »

Ahoj…četl jsem si Vaší debatu o syrové stravě atd…..mě je 31 let…před cca 7 lety jsem se pro téměř nesnesitelné bolesti páteře a neschopnost lékařů mi nějak pomoci dal na syrovou stravu…..dělal jsem to déle, než rok a velmi poctivě, lisoval šťávy a pil jen destilovanou vodu……v začátcích jsem doslova omládnul, zhubnul, začal být plný energie, vitality a všechno se zdálo být super…čekal jsem, až se dostaví zářivé zdraví……..jenže postupem času jsem stále více a více hubnul…neměl jsem sílu a byla mi stále zima…hm, tak jsem nevěděl jak dál…do své stravy jsem proto zařadil syrové kravské a později kozí mléko….. no, trochu jsem se alespoň ,,najedl,,……byl jsem strašný fanatik a noc kromě syrové stravy jsem nevnímal jako plnohodnotnou potravinu….no, ale se zdravím nic moc….pokud jsem to byl schopen dodržovat, tak záda sice nebolela ale byla veliká zima, bylo málo energie a tak celkově nic moc……..dokonce se mi jednoho dne doslova zvedl žaludek z karotkové šťávy, kterou jsem normálně miloval(byl jsem z jejího pití úplně oranžový)…..a taky z destilované vody…no a tak jsem docela zoufalý chodil světem a jedl tak všechno možné...pokud to bylo syrové, tak bez výčitek a pokud nebylo, tak s výčitkama……nakonec jsem trochu na celou stravu rezignoval, protože to nevedlo k cíli a nevěděl jsem jak dál…..no a před nedávnem jsem se začal více zajímat o makrobiotiku a docela mě to oslovilo...je to pro mě docela fajn možnost, jak jíst lehce, výživně..tj. zdravě J……nechápu to ale dogmaticky, ale jako docela super možnost jak se stravovat……a pokud jde o to, jestli 100% zdravé stravování, dle různých receptů musí vést 100% ke zdraví, tak si po tom všem myslím, že ne……vnímám totiž nemoc často jako jistý signál duše……nechci se zde o tom rozebírat, ale dost mě šokovala kniha Nemoc jako cesta, kde se o tom píše…..myslím, že celkově ovlivnila můj kosmologický pohled na svět….a to jsem toho(filozofické literatury) do té doby přečetl stohy a stohy…..takže moc doporučuji také tuto knihu si přečíst……myslím, že bude dost těžká pro dogmatiky, ale obrovským přínosem pro lidí, kteří se neobávají se pokusit podívat na věci zcela jinak……takže tak, to jsou mé zkušenosti...Julek
Zaznamenáno
coroner
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #26 kdy: 30. Květen, 2007, 13:41:03 »

Otázkou je, co považuješ za dogmatismus. Makrobiotika má určitý řád, který je nutno dodržovat, aby nám z dlouhodobého hlediska mohla opravdu zaručit proklamované zdraví v praxi a ne pouze teoreticky. To je také jeden z důvodů, proč řada lidí makrobiotiku opouští, protože si vytvoří nějaký svůj vlastní model domnělé makrobiotiky, který je v praxi nefunkční.
Funkčnost makrobiotiky spočívá na dodržování Vesmírného řádu. Makrobiotika je tu až jako druhá v pořadí, protože se opírá právě o znalost Vesmírného řádu a "pravidel chování" jinu a jangu. Pokud si do tohoto Vesmírného řádu zavádíš svoje interpretace, tak už pak nejde ani o makrobiotiku, ale jen nějakou formu vegetariánství, která si s energetickým působením potravin příliš těžkou hlavu nedělá.

Hodilo by se připomenout, že makrobiotika není nic uměle vymyšleného.
Kdybys žil v 16. století jako běžný člověk, tak většina tvé stravy by byla ve složení, které vyhovuje z větší části dnešním makrobiotickým požadavkům. Bylo by tomu tak proto, jelikož bys nic jiného na trhu nekoupil. Nemusel bys také vůbec přemýšlet, zda ta věc odpovídá požadavkům ročního období, protože ke koupi nebo směně byly pouze sezónní produkty z nejbližšího okolí.
Vše mělo navíc přírodní kvalitu, o které se dnešním propagátorům BIO výrobků může jen snívat.
Pochopitelně se musí celá věc posuzovat v příslušném historickém kontextu.

Nemoc jako cesta je jistě kniha zajímavá, ale když mám patřičné informace, tak není mojí povinností onemocnět, abych se dobral nějakého duchovního poznání.
Pravdou zase je, že ve většině případů k duchovnímu poznání (nemyslím tím náboženství) dochází právě přes nějakou dlouhodobou nemoc.
Příčina nemocí skutečně leží v duchovní (nemateriální - energetické) oblasti, což je věc známá např. z homeopatie.
Jenže do té duchovní oblasti patří i do těla transformované energetické (nemateriální) otisky potravin, které pak ovlivňují to, jak naše tělo bude fungovat po stránce tělesné a psychické.

Zajímavé bylo svědectví jednoho amerického makrobiotika, který za účelem duchovního poznání procestoval všechny známé duchovní lokality v Asii. Tam teprve zjistil, že duchovní poklad, který hledal v Indii, Číně, Tibetu atd. leží u něj doma.
Téma tohoto druhu poznání se dosti často s nepodstatnými obměnami opakuje i v literatuře
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #27 kdy: 30. Květen, 2007, 23:06:46 »

Prostě jsem jen zkoušel jak působí na organizmus syrová strava. 2 roky jsem jedl makrobiotickou stravu a necítil jsem se plně vitální. Syrová strava mi dávala obrovskou vitalitu a pohodu po celý rok. Je mi přes  padesát a vratil jem se znovu k syrové stravě. Pro můj organizmus je super.
Zdraví Milan
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #28 kdy: 30. Květen, 2007, 23:16:53 »

Řeknu vám jedno vyzkoušejte různé formy stravování a vykašlete se na knihy makrobiotiky, syrové stravy a dalších dogmatických literatur. Zkuste
jíst co vám vyhovuje a jak se cítíte  po vařené a syrové stravě. Rozdíl je evidentní. Čau Milan
Zaznamenáno
julek
Host
0 0
« Odpověď #29 kdy: 31. Květen, 2007, 14:08:40 »

Ahoj…Coronery děkuji za zajímavou reakci….ono, na světě je to tak, že všechno je relativní, že všechno je pravda a všechno je zároveň i lež …..opravdu to tak je a u všeho, na co se podíváš….čili svět ve kterém žijeme je nutně polární…aby mohl být + pól, tak musí být – pól….aby mohlo být dobro, tak musí být zlo…zkrátka ve světě, kde žijeme je vše založeno na tom, že jsou jakoby dvě protichůdné síly, které se ale vzájemně ,,potřebují,,.aby vůbec mohly existovat……no a o tom je právě kniha Nemoc jako cesta……na tuto knihu mě upozornil jeden náš významný filozof a léčitel….jednou jsme si  tak o světu a tak o všem povídali…říkal:,,víte pane xxxx, já mám pocit, že na světě je všechno nějak jinak….jinak než píší všichni ilozofové, všichni Abdrušinové, všichni atd..atd….měl takový pocit a já taky….u všech teorií a dogmat je vždy něco, co trochu skřípe, vždy nějaké ,,kolečko,, které dokonale nezapadá a člověk má trochu divný pocit……pak se mu dostala do rukou tato kniha  a doporučil ji i mě……mohu říci, že to, co autor Nemoci jako cesty říká je něco, co je ve svém důsledku šokující……není zde prostor o tom povídat a ni bych to tak nedokázal…je to až děsivé ve svých důsledcích, ale logické, jednoduché a nikde nic neskřípe…alespoň to za těch několik let, co jsem knihu četl a vím o tomto pohledu na svět zatím nepostřehl…… jeden ze závěrů této knihy třeba je, že nemoci jsou také potřeba, aby mohlo být zdraví….že pokud budeš preferovat jeden pól, třeba zdraví, tak že druhý pól bude nutně potlačen do ,,stínu,,, kde bude také ale žít…..ono, když si to tak vezmeš, tak touha po zdraví je taky v něčem strašlivě násilnická….nemilosrdná a ,,vraždivá,,….…..k tomu abys byl zdraví, tak nemohou žít třeba bacily a jiné potvůrky….tvé zdraví je podmíněno smrtí něčeho jiného……jen si vezmi teoreticky, že by byli všichni lidé dokonale zdraví…pokud je něco dokonalého, tak není k tomu třeba nic dodávat a pokud ke všem lidem nebude třeba nic dodávat, tak budeme všichni zcela stejní…dokonalé ,,kopie,,…..kdyby neexistovala nemoc, kdyby byli všichni lidé dokonale zdraví, tak by celá makrobiotika přestala mít smysl, protože by nebyl důvod pro její existenci….proč by ji lidé dělali, když by neexistovala nemoc……musela by se nutně nějaká objevit, aby měla makrobiotika nějaké význam….minimálně by ji musela existovat ve ,,stínu,,….tj. pouze fyzicky neprojevena..to ale neznamená, že by neexistovala…..……….možná řekneš, že píšu úplné bláboly, ale je to přesně tak, jak říkám(snad?? )……budeš-li nemocný, tak je to život pro bacily, budeš-ly zdravý, je to jejich smrt……záměrně jsem trochu všechny závěry dohnal do extrému, jen pro nastínění…… zkus si představit do důsledku makrobiotiku bez nemocí….ani bez potenciálních nemocí…..zjistíš že makrobiotika potom nemůže existovat …..zkus dále svou představu aplikovat na celý okolní svět….dojdeš k zajímavým výsledkům …… souhlasím s Milanem: stejně jako nikdo nemůže žít stejný život, jako někdo jiný, tak nemůžeme jíst dokonale stejně nějaké filozofie….někdo třeba potřebuje pro svůj osud nemoc..někdo ne…každý jsme jiný….vím jen jedno jistě: že nic nevím… a to fakt není fráze……tak to byla jen taková moje malá úvaha…jinak ale musím říci, že makrobiotiku nyní také dělám a to protože, že cítím, že mi udělá dobře, že ji potřebuju……a v tom je i odpověď na otázku, co považuji za fanatizmus….to je to, že člověk upřednostní něco před svým citem ..třeba svůj rozum, viz nějaké přesvědčení…..Julek
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení