Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
  Tisk  
Autor Téma: Obezita  (Přečteno 23369 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 02. Červen, 2008, 16:43:09 »

Lordíku
Bezva nápad, ještě si rozdělíme úlohy, ty budeš ten hodnej, já ten zlej a Neon bude managééér!
Souhlas?
 Cool Wink Very Happy
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #16 kdy: 02. Červen, 2008, 21:37:07 »

Ja mam co delat s managovanim sebe Smiley
« Poslední změna: 02. Červen, 2008, 21:39:04 od neon » Zaznamenáno
kalumy
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #17 kdy: 03. Červen, 2008, 12:29:13 »

Romane,
myslela jsem tím nedávnou aféru,která proběhla tiskem,kdy jeden vůdce sekty měl v područí 5 žen,které těžce pracovaly a odměnou jim byla lžička medu,či miska kaše za celý den,občas půst.(jedna nepřežila).
Myslím,že o takový kurz,nebo víkendové vaření v Brně by zájem určitě byl.Doufám,že jsi s tím,že by jsi byl zlej jenom laškoval.Já byla před pár lety na kurzu u pí. Průchové,a ty nervové výpady mě málem odradily. Wink
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #18 kdy: 03. Červen, 2008, 20:01:43 »

kalumy
O tom chlapíkovi jsem slyšel. No já bych byl trochu hodnější, o statky druhých neusiluji. Ale na jídlo bych byl pes.       Nějak se s tou obezitou chceme vypořádat, ne?  Wink
Takže žádné mlsání, ale pravidelně pěkně papkat a na zlobivou chuť pokušitelku šup do kůlny!
 Roll Eyes
Zaznamenáno
kukicha
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #19 kdy: 06. Červen, 2008, 12:19:42 »

ahoj, já teda nemám problémy s obezitou, jsem jako lunt... ale mám problémy s chutěmi, a to zásadně jen v pozdněvečerních hodinách - zejména mezi devátou desátou, kdy tělo volá SPÁT, ale já jsem ještě v práci... večeřím tak kolem páté až šesté, do devíti to krásně vydržím, nejíst - ona ani není chuť, vystačím s nějakym mb čajíkem s citronem nebo obilnou kávou nebo zelenym čajem, ale večer je to SMRT, dostavují se chuťě, tak třeba sním v deset večer kaši se sladem a kokosem  Mimoza i když jen pár lžic...
ráno jsem pak jako přejetá... včera jsem se večer utekla - opět v práci - ke slaným dýňovým semínkům, a opražené slunečnici se shoyu, a ráno jsem měla ječné zrnko, pleť zanícenou, staženou a bolavou jako blázen a vysušeného celého člověka.... no doma se mi tohle vážně nestane, prostě jdu večer spát ale v čaji svítím často do dvanácti do noci a jsem už bez vůle... navíc stávám hodně brzo, často i ve čtyři, v pět ráno, nemůžu spát déle, tak spím někdy jen 4 hodiny, ale únavu necítím, teď jsem naopak docela nakoplá, jen večer jsem dost znavená... a ty chutě, potvory !!!

jak s tím bojovat, prohrávám denodenně... přiznávám se. Je něco, co bych mohla "beztrestně" mlsat v tak pozdních hodinách... jak posílit vůli??? Přes den mě mlsání neláká, těším se na jídlo... vůle je docela silná.

díky za radu pa pa pap
Zaznamenáno
majkl
Host
0 0
« Odpověď #20 kdy: 06. Červen, 2008, 14:22:58 »

Já s tím taky bojuju...
Ale občas pomůže, když se člověk odmění - řeknu si, že dneska to vydržim a vynahradim si to zítra něčím luxusnějším, co bych si jinak nedal. Pořád je to lepší, než se naprat před spaním.

Pak ještě pomáhá procházka - když už se člověk nají - aby se urychlilo trávení a člověk nešel spát s plným žaludkem.
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #21 kdy: 06. Červen, 2008, 15:24:32 »

Kukicho, to se nedivim, ze padas hlady, jestli veceris kolem 5-6 h a pak jdes treba pozde spat, treba kolem pulnoci, tak to je uz dost dlouha doba. Rika se, ze veceret se ma tak 3 hodiny pred spanim, asi je to i individualni, chce to vyzkouset. Treba ja jsem dneska vubec nesnidala ani neobedvala, vubec nemam chut na jidlo... no jak rikam, je to ruzne...
Zaznamenáno
majkl
Host
0 0
« Odpověď #22 kdy: 06. Červen, 2008, 15:47:02 »

To je fakt. Kushi píše 3 hodiny před spaním s tím, že by se mělo jít spát před půlnocí.
Ta 5-6 (6-7 SELČ) hodina odpovídá tomu, že jdeš spát v 10 (11 SELČ), což je ideální.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #23 kdy: 06. Červen, 2008, 16:28:46 »

ono to s tím jídlem na noc je všelijaké. ano, říká se min. tři hodiny před spaním, ale žaludek, narozdíl od jater, střev a spol., nepracuje večer cca po deváté, navíc když potřebuje na trávení dvě tři hodiny, u nějaké potravy více.. žaludek nejede nonstop a rád si dá pauzu od toho našeho neustálého přejídání, takže taková večeře v půl šesté v šest se zdá být ideální.. a kdo chodí z práce pozdě a jí na noc, u někoho možná druhá večeře, ten nemusí mít strach, má předzásobeno na ráno až mu to zas nastartuje kolem sedmé  Very Happy
« Poslední změna: 06. Červen, 2008, 16:31:39 od giorgino » Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #24 kdy: 06. Červen, 2008, 16:30:35 »

Ahoj Giorgino, asi mas pravdu, no ja hodne take dam na intuici.
Zaznamenáno
kukicha
Full Member

Zobrazit profil Email
0 1
« Odpověď #25 kdy: 10. Červen, 2008, 12:07:44 »

ahoj,
no já každopádně vím, že když se najím takhle pozdě, tak se v noci budím s bolestmi žaludku a intenzivně cítím chuť toho jídla, co jsem na noc snědla... a ráno je mi často na zvracení...

teď když mám volno a chodím spát kolem osmé, někdy i dřív a večeřím malinko mezi pátou a šestou, tak tyhle potíže vůbec nemám a ráno jsem čilá a nemám žádné žaludeční potíže...

ale po večeři jsem strašně unavená, že nemůžu skoro ani chodit, tak přemýšlí, že je zruším úplně a budu nejpozději obědvat... i přes tu mou noční práci, i přesto, že vstávám kolem páté... ale já už prostě nevím, jak jinak s tím bojovat, a v práci si nemůžu dovolit být jako mátožný hlen, po večeři mě škrábou oči a hodně slzí a jsem ospalá, že se mi i špatně artikuluje... třeba by to pomohlo... asi bych na sebe měla být opravdu přísná...
pa
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #26 kdy: 10. Červen, 2008, 14:50:29 »

kuki,

možná bude dobrý sníst oběd, a pak už jíst po menších porcích..ale něco co tě udrží při životě. nejíst véču vůbec bych ti moc nedoporučila vzhledem k tvojí práci.
Zaznamenáno
Elvis
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #27 kdy: 29. Červen, 2008, 12:03:09 »

Já sice nebojuji s obezitou, jsem tak nějak akorátní, ani tlustá ani vyzáblá. Ale ty chutě jsou strašné. Nejlepší by bylo, kdybych každý den mohla jít spát v devět a vstávat v pět, šest. To by bylo super. Ale ne vždycky si to můžu dovolit.
A když se to nepodaří, tak ta chuť prostě je.
Dávám si sojový mlíčko, je to dobré, v zimě zahřeje a chuťově skvělé. Ani nevím jestli to v MB je povolené, snad nedělám nějakou chybu..
Lidé dobří, povězte mi - jak zakomponovat ovoce do MB tak, abych se vyhnula tomu, že to ve střevech bude kvasit. Z vitariánké jsem byla zvklá dát si ovoce kdykoliv se mi chtělo a zeleninu jsem spíš večeřela.
Tak jak s tím?
Kuju předem za vaši laskavou odpověď. Elviska
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #28 kdy: 29. Červen, 2008, 18:10:50 »

Sojové mléko - takové to z krabice- je pěkná sra... já ho pila taky dlouho, moc mi chutná. Ale je tam spousta přísad. zkus si doma udělat vlastní sojové mléko a uvidíš ten rozdíl-samotné se skoro nedá vypít kvůli intenzivní sojové chuti.  I doma udělané sojové mléko by se mělo jen občas, protože taky zahleňuje.. je to škoda Smiley já ho pila každej večer a někdy i ráno.. a težce se mi ho zbavovalo...

Ovoce se zařadit dá. Ovoce je sezonní a tak by se určitý druh měl papčit jen když má zrovna vegetační období- dozrává. Ovoce je hodně zchlazující a překyselující. Když už se ovoce jí, tak hlavně ne v kombinaci s obilím- protože tím bude obilí znehodnoceno. U ovoce se musí dávat pozor na to, že je extrémně jin a tak s ním musím ei zacházet- nejlepší je vařit nebo v zimě péct.To znamená ho zjangovat..
Když už si budeš chtít dát přes den ovoce, tak to udělej asi tak 1 a půl hodiny po obědě-až budou obilniny z žaludku pryč. A lépe uvařit.  to asi pro tebe bude hodně těžké..vzhledem k tomu vita...  Ono by se skoro nic nestalo, kdybys sis dala čerstvý ovoce, ale rozhodně by tě to neposunulo dál...protože úkolem mb je rovnováha a tím extrémním jinem si člověk k rovnováze nepomůže...
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #29 kdy: 29. Červen, 2008, 20:41:49 »

sojove mlicko v krabici? to je spise sojovy olej nez sojove mleko... takrka zadne bilkoviny a hodne cukru/sacharidu...
co se tyce ovoce, tak je nejlepsi susene nebo varene, dusene se soli... v ovoci jsou sacharidy, ktery kvasi... takze je lepsi ovoce nekombinovat s nicim dalsim a dat si ho samotne nebo lepe s agarem...
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení