Stran: 1 ... 3 4 [5] 6
  Tisk  
Autor Téma: Obezita  (Přečteno 22656 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #60 kdy: 16. Srpen, 2010, 01:41:24 »

V posledni dobe jsem si zvykla videt nemoci v metafyzickem kontextu. Obezita je spojena s ochranou. Clovek si kolem sebe buduje ochranny polstar. To muze byt v ruznych smyslech. Dale je to zajidani emoci, coz s tim souvisi. Nelaska sama k sobe. Tady jsem neco vygooglovala. Zkus zagooglovat "metaphysical cause obesity" a vyjde ti prehrsle informaci.

Louse Hay:
Citace
running away from feelings, insecurity, self rejection, fear and the need for protection'/

Citace
OBESITY
Physical block: Obesity is an increase in body weight as a result of an excessive accumulation of fat in the body beyond skeletal and physical limitations.

Emotional block: Although obesity can be caused by many physiological factors, the psychological implications are related to a situation or person that humiliated you when you were young and you felt ashamed. You now live in a state of perpetual fear of feeling ashamed, making someone else feel ashamed or being shamed by someone else.

You have built a psychological wall around you—barrier of fat to shield you from the demands and expectations of others. You probably have difficulty saying no and have a tendency to take on too much because you would be ashamed to say no.

You may feel sandwiched between two people; doing everything you can to satisfy both. You want to make others happy to prove that you are not ashamed of them. While doing this, you’re completely out of touch with your own needs.

It is also common to gain weight as a protective psychological barrier against the opposite sex. You may believe that your bulk will not be attractive to the opposite sex and you will therefore avoid being hurt, humiliated or emotionally abused by them.

Frequently, obese people want to take their rightful place in life but are uncomfortable doing so. Little do they know that they are already taking a lot of space in life, not only physically.

Mental block: In my observation, those with obesity are often deeply sensitive; they are unable to take a long, hard, honest look at themselves in a mirror. Are you able to really look at each part of your body in a mirror? It’s very important if you want to address your obesity and fully understand it. The ability to look honestly at your physical body is linked with your capacity to look beyond the physical to the real cause of this problem.

Experiencing the humiliation you did as a child has caused you to build a protective barrier to prevent you from being taken advantage of. You thought you could achieve your goals by being a ‘nice’ person and by taking on other people’s burdens. It is important for you to learn how to receive instead of always giving. Realise that receiving takes nothing away from others.

I suggest that at the end of each day you recount any incident that humiliated you or made you feel ashamed, and determine whether the shame was really justified. Ask someone you trust what they think.

Also, make it a habit to ask yourself “what do I really want?” before agreeing to others’ requests or before offering your services. The love and esteem that others have for you will not diminish. On the contrary, they will appreciate the fact that you respect yourself and that you are taking a stand. Although you will always be an obliging person, as is your nature, you also need to learn to feed your own soul. It is your birthright to be happy and to take your place in the lives of those close to you. Believe in your own self-worth!

Spiritual block and conclusion: To uncover the spiritual block that keeps you from responding to the needs of your BEING, refer to the Key Questions.

Excerpted with permission from Your Body’s Telling You: Love Yourself, by Lise Bourbeau, published by Les Éditions E.T.C. Inc. Canada.
Zaznamenáno

rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #61 kdy: 27. Říjen, 2010, 09:06:54 »

Když jsem si přečetla název topiku OBEZITA,
jako by mě někdo plácnul po hlavě..už to slovo je hrozně vošklivá věc, natož samotná realita..
Nejsem žádný střízlík, spíše naopak, ale když vidím obézní lidi, myslím tím opravdové tlusťochy, přijde mi to mnohdy až nechutné..
A tuhle mi kamarádka říká: no, má zadek jako globus v setině, ale třeba za to nemůže..
Cože? Jak za to nemůže? To mě rozladilo..
« Poslední změna: 03. Listopad, 2010, 07:21:36 od rakwička » Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #62 kdy: 27. Říjen, 2010, 10:28:24 »

Když jsem si přečetla název topiku OBEZITA,
jako by mě někdo plácnul po hlavě..už to slovo je hrozně vošklivá věc, natož samotná realita..
Nejsem žádný střízlík, spíše naopak, ale když vidím obézní lidi, myslím tí opravdové tlusťochy, přijde mi to mnohdy až nechutné..
A tuhle mi kamarádka říká: no, má zadek jako globu v setině, ale třeba za to nemůže..
Cože? Jak za to nemůže? To mě rozladilo..

...lidi k tomu totiž často dodávají ještě větičku: "Nemůže za to, protože je nemocnej..." A z toho, že je někdo nemocnej, se většinou viní okolní vlivy, může za to vše možné genetikou počínaje, smůlou pokračuje a nezdravým ovzduším konče, jen ne dotyčný pacient.....  Huh?
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #63 kdy: 27. Říjen, 2010, 12:28:47 »

Jojo, kolikrát jsem si vyslechla "já s tím nemůžu nic dělat, máme to v rodině." Ááááá.. začínám na "genetiku" mít alergii. A přitom jsem zářným příkladem, že to jde.  Wink

Ale když už jsme u toho, tak jsem někde četla (ostuda, nepamatuju si zdroj, ale zaujalo mě to jako pohled z jiného úhlu), že čím robustnější člověk, tím větší jakoby "hmotná, materiální energie" v pozemském světě (jakože ve světě forem), a tím pádem se mu daří víc prosazovat se a dosahovat cílů ve světě duchovním, myšlenkovém...

Abych k tomu dala příklad, protože vím, že moc srozumitelně to nezní, tedy třeba když se má někdo dostat k jezeru přes hustý les v kopcovitém terénu, tak tankem tam bude rychleji a snáz než když pojede na koloběžce...

Neříkám, že s tím souhlasím, ale zaujalo mě to.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #64 kdy: 29. Říjen, 2010, 16:44:47 »

Pauli to je zajímavé. Jen si myslím, že lesem proběhnu rychleji než tlusťoch Smiley  A taky obézní lidi mají často deprese a mindráky, takže těm se pak špatně něco prosazuje. Ale když si představím urostlýho chlapa, tak tam bych určitě souhlasila s tím, že se  líp prosadí než střízlik  Wink
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #65 kdy: 29. Říjen, 2010, 20:56:29 »

S těma depresema a mindrákama nevím, zase si vem, že spousta oplácaných lidí (ti, co se nesnaží zhubnout a mají se rádi takoví, jací jsou) jsou takoví dobráci, usměvaví a jakoby spokojení.. třeba jim jídlo přináší takové to potěšení ze života.. (Což ovšem mně taky, jen to složení talíře budeme mít jiné. Smiley)
Deprese a mindráky nastávají v momentu, kdy se srovnáváš s obecně přijímaným ideálem (krásy), s tím, co společnost uznala za žádoucí a zjišťuješ, že toho nedosahuješ. Nemluvím teď o vyloženě těžkých obézních typech, ale kde je psáno, že by všichni měli být kost a kůže? Za války se přece říkalo "Tlustý budou hubený a hubený budou studený"... Něco na tom bude.  Taky se to mění s dobou..

No, neobhajuju, jen nechávám myšlenky plynout.
Proto jsem uváděla ten tank a koloběžku, jakožto přirovnání... Já vím, že ty bys ten les zvládla rychleji, El. Wink
Zaznamenáno
stefi
Newbie
*
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #66 kdy: 23. Květen, 2011, 16:05:54 »

Velmi pekná téma. Ozaj trefná Roll Eyes niečo ma ešte napadlo čo by som mohol dodat a sa to tyka toho ze niektory hoci vyzeraju chudý ako trieska možu mať tukové vankuše ako skutočne obzný ludia ale obyčajne na iných miestach. Ja som napríklad zistil ze som bol tiez tým prikladom. Raz mi jeden TCM odbornik povedal ze mam tukove vankuse okolo srdca. Mal sice pravdu v tom ze som obcas pocitoval potiaze okolo srdca ale povazoval som to skor za psychickeho rázu. Teraz uť však viem ze to bolo psychickeho ale hlavne  fyzickeho a odkedy som zacal viac s mb a cvicit jogu mi bolesti odisli. To je fakt ulava Smiley Myslim ze stale to nemam celkom doriesene pretoze v poslednej dobe mám uplne strasnu zavislost na semienkach. a teda som fetak na  tukoch z orieskov.  Cry 
     Uplne zle... ale uvedomil som si ze moje telo ma ma iba sprevadzat aby som si na zemi splnil predovsetkym svoje duchovne ulohy a tak som si svoje  ego  uz niekolko krat rozhadal a este  to par krat urobim ale ciel je jasny. Zbavit sa zavislosti na tukoch. Shocked
Zaznamenáno

Najhoršou neodpustitelnou  povahovou vlastnosťou je ignorácia. Ak dnes sa necháme ukolenbať tak zajtra sa už nemusíme prebudiť.  Myslime na seba v buducnosti:http://www.codexalimentarius.net/web/index_en.jsp
Kto by mohol lepšie pripraviť budúcnosť potrevín ako tý čo milujú ich čistotu?
elissel
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #67 kdy: 28. Červen, 2011, 07:58:06 »

Dobrý den,

již nějakou dobu jsem pravidelným čtenářem diskuzí o makrobiotice a tak bych tohoto chtěla využít a zeptat se, zda je pravidlo, že když člověk přejde na makrobiotiku, tak zhubne..? S makrobiotikou mám zatím jen laitské zkušenosti, všechno se zatím učím, ale přijde mi, že jsem spíše přibrala než se pročistila a něco málo zredukovala. Děkuji za případné odpovědi. Ráda bych se zbavila pár kil a očistila tělo..navíc přestávám s HA a sundávám gelové nehty, chce to detox..Smiley)

Hezký den všem.
Zaznamenáno
Ajka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #68 kdy: 28. Červen, 2011, 08:20:46 »

elissel: já jsem třeba vůbec nezhubla, i když já jsem začínala s MB pozvolna, ne přímo striktně, ale teď už jsem celkem striktní, alespoň co se týče nezdravých úletů (cukr, bílá mouka, maso, mléčné produkty) - snažím se jím vyhnout velkým obloukem:) a váhu si pořád držím. Uvidíme co se mnou udělá 2 týdenní MB konference a pak týdenní MB job Grin
Zaznamenáno
jesenka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #69 kdy: 28. Červen, 2011, 22:16:31 »

Ahoj, tak já jsem shodila ze začátku deset kilo, ale spíš mi k tomu dopomohl můj bolavý žlučník, takže na makro jsem najela hodně striktně. Po roce  když už mi bylo dobře, tak jsem polevila  Embarrassed a začala opět přibírat, zároveň se mi ale začal hlásit opět žlučníček, takže se snažím baštit opět mb a váha šla opět dolů. Už ale ne tak moc. Takže suma sumárum mínus deset, pak zas plus sedm a teď zas mínus čtyři a ty si už udržuji.
Zaznamenáno

Je nutné změnit pohled na člověka.
Protože on není ani pánem světa, ani sebe sama.
Je ovládán energiemi potravy.

GEORGES OHSAWA,
japonský badatel - dietolog a filosof
elissel
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #70 kdy: 30. Červen, 2011, 11:27:40 »

Já jsem člověk, který se samozřejmě zabývá zdravým životním stylem, ale už si tak nějak připadám, že u všeho vydržím jen chvíli nebo si z každého vezmu jen něco. MB se mi zdá velmi prospěšná, celostní léčba, životní styl navíc úzce propojena s Tradiční čínskou medicínou, která je opravdu top směrem. Jen jsem teď po půlročním stresovém vypětí, které doufám, že už mám za sebou a tak nějak se z toho moje tělo zpamatovává a na váze jsem trošku přibrala - samozřejmě je to tím, že jsem MB nedodržovala tak jak bych měla.
Chtěla jsem hlavně vědět, byla bych ráda, kdyžbych dostal dolů díky MB cca 5 kg.
Měřím 168 cm a vážím 62 kg, nyní po tom všem. Potřebovala bych zmenšit porce a výsledek by byl vidět brzy. Jenže vůbec nevím, kolik mám jíst např.luštěnin a obilovin denně..nemám zatím ten cit, tělo to nepozná, takže množství na gramy by pro mě ideální.
A děkuji za odpovědi, jde vidět, že je člověk opravdu v harmonii, když dodržuje MB správně a hlídá si porce.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #71 kdy: 02. Červenec, 2011, 14:12:44 »

62kg je pri 168cm normalni zdrava vaha.
Zaznamenáno

dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 3
« Odpověď #72 kdy: 08. Srpen, 2011, 17:13:19 »

Elissel, makrobiotika NENÍ úzce propojena s Tradiční čínskou medicínou. Pouze si z ní vypůjčila meridiány, bůhvíproč je přepólovala, a tím veškerá "podobnost" končí. Celostní je čínská medicína, nikoliv MB. 
Zaznamenáno
makroušek
Host
2 1
« Odpověď #73 kdy: 09. Srpen, 2011, 01:04:46 »

Citace
Elissel, makrobiotika NENÍ úzce propojena s Tradiční čínskou medicínou. Pouze si z ní vypůjčila meridiány, bůhvíproč je přepólovala, a tím veškerá "podobnost" končí. Celostní je čínská medicína, nikoliv MB.

Tak jsem se dozvěděl po deseti letech mb, že mb není celostní? A já si naopak myslím a čím déle se mb věnuji, tím jsem v tom díky dalším zkušenostem utvrzován, že mb je velmi celostní, možná celostní jako málo co.
     Případně bych tedy poprosil autorku o definici slova celostní, abychom mohli dále diskutovat, protože je možné, že si pod pojmem celostní každý z nás představuje něco jiného a v tom by mohl být zakopaný pes.

Osobně vycházím například z tohoto definování slova celostní:
http://www.celostnimedicina.cz/co-je-to-celostni-medicina.htm

Tedy například: "Termín celostní je u nás málo známý. Pochází od berlínského psychoanalytika Friedricha Perlse, který měl během 2. světové války praxi v USA a získal s tímto způsobem léčení velké zkušenosti. Vychází z názoru, že představy, pocity a činy souvisejí s celou osobností (z německého die Gestap - celistvá bytost)."

A to si myslím, že mb splňuje vrchovatě. Samozřejmě určité členění na orgány v mb je, ale tomu se asi nelze vyhnout a je to více k užitku než naopak a neodporuje si to definici slova celostní, tento pojem se spíše vymezuje vůči klasické medicíně, kdy je řešeno pouze konkrétní místo postižení a nebere se organizmus jako celek a to se domnívám, že v mb se organizmus jako celek při řešení zdravotních problémů a nejen jich, bere v úvahu.

Podle toho co autorka napsala se domnívám, že nemá úplnou znalost makrobiotiky a proto je její hodnocení nepřesné.
Většinou platí, že i inteligentní, vysokoškolsky vzdělaní lidé studují mb několik let, aby se mohlo mít za to, že tento obor ovládají.
     Mb jako taková má tzv. více vrstev a ne každému se při nějakém povrchním pohledu podaří všechny vrstvy odhalit, což se zřejmě v tomto případě autorce, podle výše napsaného textu, nepodařilo.
     Opravdu je více než vhodné prostudovat alespoň několik knih, nemám teď na mysli jenom kuchařky, absolvovat několik kurzů a následně se mb věnovat několik let v praxi, přemýšlet, pozorovat a dávat si do souvislostí, aby získané znalosti mohly být považovány za komplexní.
« Poslední změna: 09. Srpen, 2011, 10:57:21 od makroušek » Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 2
« Odpověď #74 kdy: 09. Srpen, 2011, 11:21:13 »

Opravdu je více než vhodné prostudovat alespoň několik knih, nemám teď na mysli jenom kuchařky, absolvovat několik kurzů a následně se mb věnovat několik let v praxi, přemýšlet, pozorovat a dávat si do souvislostí, aby získané znalosti mohly být považovány za komplexní.

Ano, a když se toho budeš držet, a ještě k tomu se budeš zabývat něčím, co celostní skutečně je (zabývat tím myslím mj. prostudovat řadu knih a skript, a přidat si k tomu nějakou tu PRAXI), tak budeš mít možnost srování a zjistíš, jak na tom MB skutečně je.
Tak až budou tvoje znalosti skutečně komplexní a dokážeš přečtené knihy taky zhodnotit - a nejenom papouškovat, co v nich čteš anebo co slyšíš na kurzech, ozvi se, třeba se pak něco dozvím i já od tebe ..  z95
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení