Stran: 1 2 [3] 4 5 6
  Tisk  
Autor Téma: amasake  (Přečteno 30478 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Pupi
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #30 kdy: 28. Srpen, 2008, 18:57:17 »

Idbarka: Za 500 Kc jsem koupila 0,5 kg

Tomy: Amasake se opravdu podarilo i se 2 pl koji. Bylo opravdu mene sladke nez z obchodu, ale jinak vyborne! Diky za radu!

Cast jsem pouzila na ranni kasi a zbytek jsem zpracovala na kolac, ktery jsem nasla na www.amazake.nl
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #31 kdy: 01. Září, 2008, 08:00:44 »

zkusenosti delaji mistra... jen tak dal...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #32 kdy: 06. Únor, 2009, 13:29:10 »

Tak jsem si vzpomněla, jak jsem se s Milanem straším bavila o amasake. Vzpomněla jsem si, že říkal, že se dá ještě vylepšit. A to tak, že se nechá fermentovat dvakrát. Takže potom co poprvé zfermentuje, tak se chvíly povaří a až trochu vychladne, tak tam zas šoupnu pšenici a nechám to pracovat znovu. Když je hotový, tak se dá usušit a rozemlít na prášek a je to pak výborné sladidlo Smiley

Tak jsem to zkusila. Už ho mám pod peřinou podruhý a pak se ho chystám upéct jako placku. Už se těšim na mls Smiley
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #33 kdy: 06. Únor, 2009, 17:47:42 »

El, proč fermentovat dvakrát? To už musíš vyrábět alkohol, ne? Co vím, tak stačí si udělat amasaké z krup a už to má alkoholový nádech, kroupy dvakrát fermentovat by byla asi síla.  Very Happy
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #34 kdy: 06. Únor, 2009, 18:10:07 »

stejne nejlepsi je ovesne amasake... Wink
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #35 kdy: 06. Únor, 2009, 22:15:13 »

JJ, ovesné je dobré, je lepší jak amasaké z pohanky. A nezkoušel někdo z amarantu? Když jsme u těch exotických variant amasaké, tak to já si můžu udělat v následujích dnes amasaké z krůty, ale nevím jestli by dvakrát fermentovala.  Smiley
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #36 kdy: 07. Únor, 2009, 00:24:50 »

pohankove taky jde, ale oves a betaglukanama je stejne nejlepsi...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #37 kdy: 07. Únor, 2009, 11:27:13 »

no proč.. protože je to móc dobrý  Grin když to zfermentovalo podruhý tak to bylo ještě lahodnější.. bohužel po upečení to bylo hnusný  Grin takže už močim pšenici a amasake budu dělat znova..

Ps: jen tlumočim slova Milana st.  Wink  a přece nebudeme všechno kategoricky odmítat, že? a prostě to zkusíme  Wink Jako sladidlo to musí bejt super!
Zaznamenáno
zuzek
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #38 kdy: 09. Únor, 2009, 13:38:23 »

Byli jste se někdo podívat v Praze v Japafoodu, jestli tam neprodávájí přímo koji? Mají tam originál japonské potraviny a jiné japonské zboží... Bohužel nejsem z Prahy, ale při nejbližší možné návštěvě to určitě omrknu :-)
Zaznamenáno
zuzek
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #39 kdy: 09. Únor, 2009, 14:26:30 »

omlouvám se , není to japafood , ale Japa Shop
Zaznamenáno
Cpt_Morgan
Full Member
Pohlaví: Mužské

419315231
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #40 kdy: 26. Únor, 2009, 13:08:46 »

Jsem si koupil sušené pšeničné klíčky,tak z toho půjde amasake také ,že ano ?Takže nemusím nakličovat pšenici . ...  kuji
Zaznamenáno
mirka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #41 kdy: 02. Duben, 2009, 23:23:20 »

dan doležal mi říkal, že na deset dílů ráže se dává jeden díl koji. amasaké má u dětí velký úspěch, ale sladké jako kupované není. nikomu krom mne to nějak nevadí Embarrassed
Zaznamenáno
Mitriti
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #42 kdy: 04. Červenec, 2009, 23:50:52 »

Tak já jsem se chtěla pokusit také udělat si amasake, ale zatim jsem se nedostala dál jak k namočení pšenice! Chtěla bych to ochutnat, krom toho má malá brzy narozky a chtěla jsem udělat nějaký desert nebo dort z amasake, jenomže se mi nedaří pšenici naklíčit tak, aby neměla plíseň! Nemůže někdo poradit, co dělám špatně? Dělám to normálně do mokré utěrky...Nebo nemá být moc mokrá??? Když nebyla moc mokrá a vysychala, tak mi to plesnivělo též...Může to být třeba i počasím - tím vlhkem, co je teď poslední dobou? I když to také minule nebylo a opět mi to zplesnivělo! První den v poho, druhý den už to začíná mít plísňové chloupky...Dneska namáčím pšenici počtvrté, tak bych docela ráda, kdyby mi to konečně vyšlo:-(.................
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #43 kdy: 05. Červenec, 2009, 01:29:00 »

Ahoj, Mitriti,

a nepleteš si plísňové chloupky s kořínky? Ona tak naklíčená pšenice vypadá, jako by byla proplísněná. Jak to myslíš, že dáváš zrno do mokré utěrky? To jako dáš do sklenice, kterou ovážeš mokrou utěrkou, poté otočíš a dáš na světlo, anebo do utěrky bez světla? To druhé - bez světla a s přebytečnou vodou - by asi nefungovalo a plísnilo.

Jinak pokuď tam u vás je nějaká prodejna se zdravou výživou, určitě by mohli mít klíčící misku nebo jsou schopni ji dodat. Můžeš koupit i přes internet např. tady:

http://www.biosfera.cz/provita-bio-miska-klicici-souprava/produkt/cz/

Do jednotlivých pater se dá zrno, které chceš klíčit, a voda odkapává dolů. To je skvělá miska! Avšak záleží na Tobě, jakou cestou se vydáš. Wink

P.S. Vzhledem k ceně Koji, za kterou se tady prodává naočkovaná rýže, by to chtělo objednat náklaďák Koji z Japonska - vyšlo by to levnějc. Very Happy
Zaznamenáno
Mitriti
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #44 kdy: 05. Červenec, 2009, 10:18:58 »

Ahoj:-)
Myslím si, že si to nepletu...Kořínky v tom rozeznám, ale tohle vypadá opravdu jako plíseň. Zkoušela jsem to podle postupu, co je napsán v knize Radost ze zdravých děti a ten samý postup je napsán i na makrobiotika.aspone....Že se dá pšenice do vlhké utěrky a párkrát za den se pokrápí...Tak já to dneska zkusím s tou sklenicí:-) Díky
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení