Stran: 1 ... 4 5 [6]
  Tisk  
Autor Téma: amasake  (Přečteno 30177 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Vilsa
Full Member
Pohlaví: Ženské

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #75 kdy: 27. Září, 2010, 00:37:30 »

Mna by zaujimalo, kde sa to koji da kupit.
Zaznamenáno
Viki
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #76 kdy: 01. Březen, 2011, 20:16:04 »

koji sa da aj doma vyrobit? ako? a nemate stranku kde by som si ho mohla objednat?
Zaznamenáno
Bulhar
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #77 kdy: 27. Duben, 2011, 11:18:31 »

Dobrý den,
zajímám se o výrobu vín a podobných zajímavostí. Tentokrát došlo na rýži a na narazil jsem na vaši diskuzi o koji. Mým problémem je přeměna rýžového škrobu na zkvasitelné cukry.
Nejčastěji se setkávám s tím, že místo přeměny mám přidat surový cukr, ovšem něco takového u vín je hřích. Jinde zas přidávají ovoce, což je zas jen přidání cukru. Čeští domácí vinaři přidávají cukr, domácí pivaři zas cukry ze sladu. Jediné přijatelné řešení  jak přeměnit na cukry je tedy originální použití koji nebo jiných obilovin, které obsahují vhodné enzymy. Toto jsem stačil pochytit a jelikož této problematice vůbec nerozumím, budu vděčný za všechny rady.
Zaznamenáno
Plinka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #78 kdy: 27. Duben, 2011, 20:59:24 »

Pro Viki a Vilsu: Rýži koji seženete ve skoro každé zdravé výživě a pokud ne, tak nebude problém je objednat, jelikož se dají sehnat jak u Danfoodu (http://www.danfood.cz/obchod/product.php?id_product=1048) nebo Sunfoodu... má jen jednu nevýhodu a to je cena... zlatá pšenice ozimná, která je velmi dobrou náhradou koji:-)
Zaznamenáno

Přejídání a lenošení je jistý typ sebeohlupování, otupování svého těla, mysli i intelektu, pohřbívání svého ducha. Konfucius
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #79 kdy: 09. Srpen, 2013, 21:17:43 »

Ahoj,
pročetla jsem celé vláknu. Opravdu, když člověk na foru hldá, odpovědi najde. Nejlíp se forum prohlíží, když má člověk náladu. Já si při čtení fora i odpočinu.
Zajímalo by mě následující:
Ro.Le psala, že dělá amasaké z rýže a jáhel popř. mix. Rýže a jáhly ale samo o sobě enaklíčí, tam se musí dávat také naklíčená pšenice, že?
Dannyyxx dělá amasaké se sladem - mám tomu rozumět tak, že do obilí např jáhly a pšenice nebo rýže a pšenice dá např 1 polévkovou lžíci sladu?
Ira - ovesné amasaké - z celých ovesných zrn popř. popř kombinace oves s rýží /dala bych i oves s jáhlami/ poměr 1 ku 1
Do toho ovesného musí být také naklíčená pšenice jako startér?
To už by bylo více obilí - pšenice jako startér a oves s kombinaci s rýží/jáhlami/ popř. jen pšenice jako startér a oves.
Jsou to zajímavé věco, co jsem v tomto vláknu četla. Doufám, že tady někdo zůstal, ať můžeme diskutovat, ale z těch zkušenějších, že sem na forum chodí.
Jarka
Zaznamenáno
Jarin
Newbie
*
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #80 kdy: 11. Srpen, 2013, 23:21:52 »

Ahoj Jarko, našel jsem na netu další videa od Mudr. Strnadelové. Jsou z DVD které patří ke knížce Radost ze zdravých dětí. V jedné části a to konkrétně v té sedmé ukazují jak na amasaké. Respektive, jak správně naklíčit pšenici https://www.youtube.com/watch?v=8Kb9ACfvdzQ . Mě v té souvislosti napadlo, zda by se nechalo takto připravené amasaké zavařit do skleniček, tak jako jablečná přesnídávka? Nemáte někdo zkušenost..
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #81 kdy: 12. Srpen, 2013, 08:55:27 »

Ahoj,
ro.le
Když uděláte amasaké ze zbytku kroupové kaše, tak z něho získáte nápoj chuťově i barvou podobný kakau!

Je to na stránkách
www.panidyne.cz
recept č. 202
Mě zajímá, do toho kroupového také pšenice, jako se dělá např. rýžové či jáhlové?

Jarka

Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #82 kdy: 24. Únor, 2015, 23:41:03 »

Ahoj, opakovaně se mi stalo, že mi jáhlové amasaké  (resp. i lehce zfermentované těsto pro přípravu knedlíků) po uložení do lednice chytilo takovou ovocnou příchuť a po delší době už vonělo vyloženě jak jahodové granko a evidentně v něm zase zvolna běžela fermentace. Přitom bylo převařené, tak nevím jestli málo nebo jestli to byla následná kontaminace něčím, a zajímalo by mě čím - jestli to můžu bez obav dál konzumovat? Chuťově to aspoň ze začátku vůbec nevadilo a ani mě to neprohánělo.  Look Round
Nevíte někdo, co je to za kvašení?
Jinak běžně používám jáhlové amasaké od Sunfoodu, a u toho se mi nic podobného nikdy nepřihodilo. To se spíš zkazilo, když bylo déle otevřené.

Za fundovanou odpověď předem děkuji.  Cool
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #83 kdy: 25. Únor, 2015, 09:06:58 »

Ahoj dwarf
Amasaké vydrží v ledničce tak týden, víc ne. Mamka ho vždy dělala, nikdy jsme ho nekupovaly. Na ostatní dotazy odpověď nevím, zatím se mi nic podobného nestalo.
Jarka

Zaznamenáno
Stran: 1 ... 4 5 [6]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení