Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Krevní tlak - nízký i vysoký  (Přečteno 2829 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Petr Toman
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 01. Červen, 2008, 23:24:03 »

Máte někdo zkušenost s řešením těchto potíží? Kamarádka se mě ptala na doporučení, že má nízký tlak a často se ji motá hlava a rozhodně to nechce řešit kalsickým doporučením pít kávu. Pro komplexnost však bude fajn, když tu, prosím, zmíníte i doporučení vysokého tlaku. Díky.  Wink
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 02. Červen, 2008, 08:09:33 »

Tak co jsem se dozvedela ted na akci od p. Dvoraka: nizky tlak (pomaly krevni obeh i zazivani) zpusobuje nedostatek soli a vysoky naopak nadbytek. Dulezita je proste rovnovaha mezi olejem a soli. Podstatne je taky, zda je kamaradka makrobioticka nebo ne. Tam je pak problem zpusoben urcite i mnoha dalsimi vlivy.
Zaznamenáno

paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 02. Květen, 2011, 19:23:39 »

Nejaky napad, jak zvysit krevni tlak? Namereno 83/57 (pozdeji o fous vic, ale ani zdaleka ne na hranici normalu), mota se mi hlava a vubec se citim tak nejak slabe.. Navic porad zivam a po jidle bych hned usnula. Nepripada mi, ze bych solila nejak malo, respektive si moc nedokazu predstavit solit jeste vic; kafe nepiju... A lekorici (jak radi na internetu) nemuzu ani citit...
Dekuju!
Zaznamenáno
Honza#4
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 02. Květen, 2011, 20:01:17 »

Mám zkušenost, že záleží, na jakém místě se tlak měří. Přístroje, které měří těsně nad zápěstím, ukazují v mém případě hodnoty zpravidla kolem 90/60 a přístroje měřící tlak mezi loktem a ramenem mi ukazují zpravidla kolem 100/65. Na nedávné nedobrovolné lékařské prohlídce požadované zaměstnavatelem jsem se dozvěděl, že se nacházím (možná s přimhouřením očí) někde na spodní hranici normálu. Takže mi nic nepředepisovali (a kdyby ano, tak bych to stejně ignoroval, tak jako doporučení, abych si každých 10 let obnovoval očkování proti tetanu).
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 02. Květen, 2011, 21:32:00 »

Tak ja to' merila na pazi... Mezi loktem a ramenem.  Undecided
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 02. Květen, 2011, 22:12:13 »

Mívám běžně taky kolem 80/55 (měřené nad loktem) a nijak to neřeším, větší problémy nemám, aspoň nevím, že bych měla takové, co vycházejí z nízkého tlaku. Nízký tlak jsem měla i před mb.
Takže nevím, čeho je krevní tlak otázka...
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 02. Květen, 2011, 22:35:50 »

to já mám z vašich některých příspěvků tlak aspoň 250/X
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil