Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Bolest zubů  (Přečteno 3382 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Magda
Newbie
*

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 21. Červenec, 2008, 19:05:03 »

Dobrý den,
s MB koketuji už několik let. Nemohu říci, že jsem makrobiotik, protože ji striktně nedodržuji. Problém je v tom, že moji 2 synové a manžel jsou typičtí masožravci. Takže vařím a kombinuji ke spokojenosti všech.
Teď mám ale problém. Už třetí den mě trápí bolest s rostoucím zubem- osmičkou. Nechci brát prášky, zubařka mi ji chtěla už před dvěma lety vytrhnout, i když je bez kazu. Zkoušela jsem vyplachovat odvarem ze šalvějě, ale moc to nepomáhá.Existuje nějaký MB recept? Bolí mě od toho v krku i ucho. Nebo si ji mám nechat vytrhnout?
Ještě vám chci poděkovat za toto fórum, občas tady nakouknu, je bezvadné a inspirativní. Díky

Magda
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 21. Červenec, 2008, 21:08:09 »

Ahoj Magdo,
já jsem měla v lednu stejný problém jako ty. Ve stejný den jsem dostala bolestivou menstruaci + mi napuchla půl pusy od rostouci osmičky. Byla jsem to konzultovat za MB poradcem. Jakmile má tělo sílu, tak zub vytlačuje. Je to přirozený projev. Takže určitě netrhat!
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 22. Červenec, 2008, 13:09:12 »

Ja mam jednu osmicku vytrzenou a druhou vysekanou. Byly sice zdrave, ale kdyz zacaly rust, tak nemely dostatek mista ! Ta druha se musela vysekat, protoze rostla uplne jinam nez mela a tlacila na jiny zub. Bolest fakt silena. Proste jine reseni nebylo. Vytrhnuti i vysekani bylo v pohode, dost se mi potom ulevilo.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 22. Červenec, 2008, 13:27:12 »

no to já jsem jednou měl, se zubem tohoto čísla, takové problémy, že jsem i běhal v noci po sídlišti.. nechal si jej vytrhout a byl pokoj. naštěstí mi chybí jen jeden zub, zbytek je oukej, tak bohudík!
« Poslední změna: 22. Červenec, 2008, 13:30:27 od giorgino » Zaznamenáno
aknela75
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 22. Červenec, 2008, 13:34:15 »

Když jsme u těch zubů, tak mně jich chybí fakt hodně. A naposledy mi trhal zubař pahýl zubu. Když se usměji, tak je vidět díra, ale jinak ne. Dali byste si udělat implantát? Já ho chtěla z estetických důvodů, ale teď přemýšlím, že bych to nechala být. JInak bych musela mít asi 5 nebo 6 implantátů, kolik mi chybí zubů. Grin
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 22. Červenec, 2008, 16:32:51 »

Aknello, napis mi soukromou zpravu, co te konkretne zajima,ja jeden implantat uz mam. Bohuzel se nic jineho nedalo delat. Je to dlouha historie, to nechci tady rozepisovat, ale v podstate mam jeste i mlecne zuby. Pod nimi nejsou dospele zuby zalozeny. Jinak mam zuby hezky. No a o jeden zoubek jsem prisla, trojka vepredu, tam neni jine reseni, nez implantat z titanu, vypada to nejlepe. Jina reseni pomoci nejakych mustku ci co pro me nepripadaly z estetickeho hlediska v uvahu. S implantatem jsem velice spokojena, vypada super. Bez zoubku jsem opravdu ve svych letech nechtela zustat, tak nic jineho nezbyvalo, nez do toho jit. Klidne bych snesla dalsi implantat, protoze mam mene zubu, nez bych mela mit. Ale je to vzadu, neni to videt, tak do toho nejdu.
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 22. Červenec, 2008, 17:51:54 »

No mě ty osmičky taky rostou nakřivo. Tlačí mi na sedmičky. Ale zatím nic sekat nebo trhat nehodlám. Osmičky reprezentují pohlavní orgány. A i když dělají neplechu, tak do těla patří...
Zaznamenáno
Magda
Newbie
*

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #7 kdy: 22. Červenec, 2008, 20:06:03 »

Dobrý večer,
tak trhat se zatím doufám nic nebude. Doufám, že to nezakřiknu, ale ulevilo se mi. Snad pomohla ta šalvěj. Smiley
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 23. Červenec, 2008, 17:56:40 »

Kdyz uz jsme u tech ubu, jakou mate zkusenost se zubnim kamenem na MB ? Me se zda, ze s MB se zubni kamen temer netvori. Drive jsem mela furu zubniho kamene, chodila jsem i na tu zubni hygienu pravidelne. Co jsem na MB (ne uplne prisne, nicmene zivocisne produkty opravdu klesly u me na absolutni minimum, sem tam rybka, nebo kozi syr) tak pozoruji, ze se zubni kamen netvori. Drive jsem nebyla nejaky velky masozravec, ale konzumovala jsem mraky mlecnych vyrobku, v podstate denne, syry, jogurty, mleko obcas v kave, zmrzliny. Je to mozne, ze velka konzumace mlecnych vyrobku zpusobuje vetsi tvorbu zubniho kamene ? I muj zubar se divi, jak mam pekne zuby tedka, tak jsem mu to rikala, ze to bude asi tou stravou.
Zaznamenáno
idbarka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 31. Červenec, 2008, 16:39:21 »

Já bych předpokládala, že při MB by se kazit zuby neměly. Jenomže sotva jsem se o MB začala zajímat, jeden se mi zlomil. A víte přoč? kousla jsem do dýňového semínka, jenomže to byl šutr!!!
Stává se vám to často? Nebo jsem prostě smolař? Sad
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 01. Srpen, 2008, 15:09:34 »

Ahoj, je to celkem normalni, ze v tech obilovinach a seminkach je vice sutru, asi se musi kousat opatrne. Fakt si na to davejte pozor, takovy skousnuti do pecky od umeboshky take nadela peknou paseku (kdyz ji treba varite s ryzi a pak se tam nejak priplete, kam nema).
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 01. Srpen, 2008, 17:38:04 »

Vlastně by se všechny semena, obiloviny a luštěniny měly před vařením nebo jezením třídit...  pak se to nestane...
Zaznamenáno
idbarka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 01. Srpen, 2008, 20:32:40 »

No jo, ale když jsou ty dýně v jogurtu... dancing
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 01. Srpen, 2008, 20:36:11 »

Tak to napiš tý firmě, která ten jogurt vyrobila.   Blob
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #14 kdy: 13. Září, 2012, 08:12:48 »

Ahoj,
někdo tady psal, že osmičky reprezentují pohlavní orgány. Prosím, kde jste to našli, ráda bych si to přečetla.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení