Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9
  Tisk  
Autor Téma: Filmové tipy  (Přečteno 20337 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #45 kdy: 22. Leden, 2010, 17:09:20 »

Tak jsem včera absolvoval Avatar 3D.
Přiznám se Vám, že jsem to nevstřebal a to nemluvím o scénáři, či technickém zpracování triků, ale o 3D. Byla to moje první zkušenost a nebyl to IMAX, ale primitivní systém červeno-zelených brýlí v menším kině.
Po 30 minutách mi začaly slzet oči, po dalších 20 minutách se mi začala točit hlava a pak se mi dělalo i špatně od žaludku. Půl filmu jsem se to pak snažil rozdýchat se zavřenýma očima, ufff. Upozorňuju, že nenosím brýle a běžně se mi třeba v autobuse špatně nedělá.
Bylo to prostě podobné jako s alkoholem, mé tělo se nechce lehce vzdát kontroly. Je pravda, že při sledování filmů rád sleduji věci ve druhém plánu, což Avatar neumožňoval (podívat se mimo střed, který byl zaostřen znamenalo koukat do rozmazaného).
Prostě psychedelik ze mne asi nebude. Zvláštní je, že jsem si několikrát brýle během filmu sundal a po té co jsem se rozhlédl okolo sebe, jsem zjistil, že mám podobný problém asi jen já. Tak se utěšuji druhou možností, že třeba nejsem tak náchylný k brainwashingu, ale kdo ví  Grin
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #46 kdy: 22. Leden, 2010, 18:17:25 »

Blade Runner - tohle je pro mě naprosto úžasný film, můžu si ho pouštět stále a neomrzí mě. Kouzelná, mystická atmosféra, herecké výkony, hluboký podtext a dokonalá hudba Vangelise. Hudba sama o sobě je špičková, jako všechno od Vangelise.
Taky miluju herce Rutger Hauer, jak v tomhle filmu, tak v roli rytíře v Jestřábí ženě.

Film asi znáte co? Četl někdo knížku? Užívá si tu někdo scifi, cyberpunk, Philip K. Dicka?

« Poslední změna: 22. Leden, 2010, 18:25:01 od neon » Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #47 kdy: 22. Leden, 2010, 18:35:54 »

neon : Blade Runner je pro mě v žánru sci-fi naprosto zásadní. Knížkám tohoto žánru moc neholduji, ale co se týče sci-fi filmů, tak jsem si oblíbil skoro všechno, co se mi dostalo pod ruku, včetně seriálů typu - Star Trek, Star Wars, Stargate, SG- Atlantis, Battlestar Galactica,....na tomhle si ulítávám   Embarrassed
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #48 kdy: 23. Leden, 2010, 14:54:15 »

Blade Runner má (pro mě) takovou pěknou melancholickou atmosféru. Občas mi ten film i něco připomene...  Teď  např. Immortal (2004). http://www.csfd.cz/film/167807-immortel-ad-vitam/.
Dostal jsem se k němu přes Enkiho Bilala. Předlohou jsou dva jeho komiksy. (V prvním z nich je zmíněna i ČSSR, při jednom takovém netradičním utkání. To ale ve filmu bohužel není.) Je to sci-fi se zajímavým pohledem na budoucnost, spoustou animace a dobrou "náladovou" muzikou. Mimo jiné i Sigur Rós.
Film sám nemá nijak zvlášť vysoké hodnocení v csfd.cz, ale tím je třeba se nenechat zmást!: ). Stojí za to. 
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #49 kdy: 23. Leden, 2010, 19:47:54 »

WL, mám dotaz laika, trochu naokraj. Jak se s tou Česko slovenkou filmovou databází pracuje, dá se skrz to nějak ten film stáhnout, jak?

Já jsem si totiž v posledních dnech víckrát vzpomněla na jeden film, co jsem kdysi viděla a ráda bych se na něj podívala znovu (Dvojí život Veroniky)  a na Internetu mě to odkázalo právě na CSFD.cz a koukám, že ty se na ně odvoláváš taky. Díky.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #50 kdy: 23. Leden, 2010, 20:00:46 »

Z csfd.cz se nedá nic stahovat, je to jen portál s recenzema/informacema o filmech. Taky často používám jeho staršího anglického bratra imdb.com pro zjištění jak je film zhruba hodnocen lidma.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #51 kdy: 24. Leden, 2010, 08:15:58 »

Je to fááááájn Grin

Zaznamenáno
Lee.Blue
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #52 kdy: 24. Leden, 2010, 15:46:28 »

Znáte režiséra jménem Julio Medem?

Milenci ze severního pólu
http://www.csfd.cz/film/33855-milenci-ze-severniho-polu-amantes-del-circulo-polar-los/

Sex a Lucía
http://www.csfd.cz/film/33857-sex-a-lucia-lucia-y-el-sexo/
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #53 kdy: 24. Leden, 2010, 16:55:59 »

Lee.Blue : Milence ze severního pólu jsem neviděl, jen jsem četl nějakou pochvalnou recenzi.
 Sex a Lucía mám ve své videotéce, jak řekla moje přítelkyně- konečně film, kde je taky jednou vidět nahatej chlap ! (to je doporučení pro Vás dámy  Wink)
Od Julio Medema jsem ještě viděl film Tierra (Země) - velmi doporučuji. Navíc tenhle pán produkoval i vynikající film Caótica Ana (Chaotická Ana)- nutno vidět - mystické, feministické !!! 
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #54 kdy: 24. Leden, 2010, 17:01:26 »

Caótica Ana

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #55 kdy: 24. Leden, 2010, 17:21:19 »

Lidi, to vypadá dobře! Super tipy na filmy, pokračujte a díky Wink
Zaznamenáno
La Tibor
Sr. Member

Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #56 kdy: 24. Leden, 2010, 17:46:07 »

Medem a Trier jsou asi moji 2 nejoblibenejsi Eu reziseri - shodou okolnosti jsem to psal nekdy v tydnu Neonoj

od Medema je asi nejlepsi Tierra

v lete 2008 bylo jeho pasmo na festaku v UH, Medem se tam i vyskytoval - je to prijemnej chlapik. Je z nej citit, ze ma hodne za sebou. Angazuje se kupodivu i dost politicky... no to je spanelska tradice asi.

Ana Chaotica je super film, ale doporucuju ho shlednout az po jeho predchozi tvorbe. Libily se mi taky Kravy - tusim jeho prvni film. Kravy pripominaji naladou Sto roku samoty od Marqueze.

Sex a Lucia - moc peknej a snovej film; konecne neco o poradnym sukani, jak se na nem snad shodnou chlapi i zensky. Ta eroticka nalada a jiskreni je tam udelany opravdu hezky. Obdobne von Trier a prolomit vlny, tam to ale spadne do psycha.

Milenci ze severniho polu taky fajn, Zrzavou veverku jsem nevidel.

Pokud chcete videt neco tajuplnyho a byt zivotem a opacnym pohlavim zase prekvapeni, jakobyste byli nepopsany list papiru, tak si neco od nej pustte.
Zaznamenáno

Lee.Blue
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #57 kdy: 24. Leden, 2010, 17:46:31 »

Já taky dík, vám všem  Sparkle
Zaznamenáno
Lee.Blue
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #58 kdy: 24. Leden, 2010, 18:08:42 »

Jo a tohle jste určitě viděli, že jo? Ale kdyby náhodou ne...

Svět podle Prota (K-Pax)
http://www.csfd.cz/film/10995-kpax/
Zaznamenáno
Lee.Blue
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #59 kdy: 24. Leden, 2010, 18:17:41 »

Trier je Trier:-) Mám dilema ohledně Antikrista, jeho nového filmu. Viděla jsem upoutávky, a bude to sto pro pořádné psycho. Ale né jen sociální, ale hororové(né že by sociální nebyly často hororem), a tomu se velmi vyhýbám. Tak vám nevím. Asi tonebudu vyhledávat, a počkám, jestli si mě to vyhledá:-)

Idioti
http://www.csfd.cz/film/38127-idioti-idioterne/
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení