Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: sojkyška a příbuzní  (Přečteno 3332 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Petrrra
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 16. Červen, 2008, 10:56:12 »

Nazdárek kašpárek, ráda bych se zeptala, jak je na tom MB s jogurtovými kulturami??- nejsou také hlenotvorné? všimla jsem si, že třeba v sojkyšce jsou obsažené. Děkuji za odpověď, hezké dny.
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 16. Červen, 2008, 14:45:51 »

bakterie mlecneho kvaseni mas vsude i napr. v pickles, kvasku atd. jogurtova kultura patri mezi bakterie mlecneho kvaseni (obsahuje streptokoky a laktobacily). jogurtova kultura se tak jmenuje, protoze se pouziva tato smes mikroorganismu k vyrobe jogurturtovych vyrobku. pokud jsou v sojkysce, tak by to melo byt ok. mel jsem zkusenost, ze tam bylo navic hodne kvasinek, ktere tam nemaji, co delat. ty jsou horsi... ale mozna, ze se vyrobce zlepsil...
Zaznamenáno
snowdrop
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 16. Červen, 2008, 17:25:43 »

A co tibetská houba? jedna známá ji má a chválí si ji, že z ní dělá jogurt. Už mi ji nabízela, tak nevím, jestli si ji mám vzít.
Máte s tím někdo zkušenost?
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 16. Červen, 2008, 17:35:55 »

myslis kefirovou kvasinku, tak ta je udajne dobra na rozdil od ostatnich kvasinek...
myslim, ze z ni delaji ti KOMBUCHu, aby fungovala tak ji krmi cukrem  Sad
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 16. Červen, 2008, 21:57:23 »

No to jsem teď četla pěknou kravinu. Bylo to u výroby kombuchy: ti kteří nejedí cukr ho můžou nahradit medem nebo cukrem přírodním Smiley Ale možná by to vykrmil i slad...
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 16. Červen, 2008, 22:48:23 »

kvasinky radi glukozu, umi zkvasit kde co. mezi prirodim cukrem a normalnim az tak velke rozdily nejsou (je tam o trochu vice mineralu, ale i tak je to kaloricka bomba... ze sacharozy ziskavaji glukozu a pak frukotosu), med (zdroj glukosy a fruktosy), slad (maltoza - 2x vice glukosy)
Zaznamenáno
Alga
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 19. Únor, 2009, 09:11:44 »

Ahoj,

když jsem si dělávala Kombuchu, tak mi s medem vždycky zplesnivěla... moc jsem se na ni těšívala - z medu a květů černého bezu, teď už si nedám... Možná by stálo zato zkusit ten slad nebo fruktózu, koneckonců kombucha by měla ten cukr přece "sežrat" ;-)... ALE čím déle ji necháme, tím méně cukru obsahuje a tím je i kyselejší... Po nějaké době jsem ji používala jako ocet a na mytí nádobí :-D

Jinak hub na výrobu kefíru (jogurtu) je asi více, v Čile je rozšířená houba "pajarito", každopádně, když se člověk pídí, tak se dozví, že obsahuje 7 lakto-bakterií... Výsledný produkt, či samotná houba(?) má hrudkovitou strukturu...
Kdyby někdo nabízel, ráda zkusím :-)
Alga
Zaznamenáno
Alga
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 19. Únor, 2009, 09:30:27 »

Tak jsem chvíli hledala a přišla nato, že pajarito je obyčejná kefírová houba :-) používaná kdekoli http://cs.wikipedia.org/wiki/Kef%C3%ADr. Ale stejně bych měla zájem, určitě by se nechal na léto udělat sojový kefír, pokud by to ta houba přijala.. Zatím jdu udělat jogurt ze sojového mléka, i když je ochlazující, ale třeba se mi ho povede propašovat rodině do jídelníčku místo obyčejného :-D
Alga
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 12. Září, 2012, 11:35:05 »

Ahoj,
sojkyšku občas chci koupit, když jsme v supermarketu, ale jen v létě, v zimě ne. Občas i sojový bílý jogurt taktéž v létě.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení