Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 29
  Tisk  
Autor Téma: Čištění dutin  (Přečteno 131838 krát)
0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.
seishi
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #45 kdy: 23. Červen, 2008, 09:27:02 »

Kuki,
chce to hlavně relaxovat, protože mysl a tělo jsou jedno.
Takže když se člověk nervuje kvůli eliminacím nebo že třeba snědl něco
"nezdravého", je to daleko větší problém, než samotná "nezdravota"...
Mohly by pomoct i mantry, protože ty mají na mysl konkrétní účinky Very Happy
Zaznamenáno
El
Host
1 0
« Odpověď #46 kdy: 23. Červen, 2008, 14:26:25 »

myslíš zblbnout  Grin  jj, máš pravdu chce to na to pořád nemyslet. Já ale myslim, že kuki v přírodě relaxuje dost Smiley

A ještě je tu jedno, když člověk často myslí na svoje tělo, na to jak se čistí atd, naslouchá mu a snaží se něco pro něj dělat, tak je to mnohem lepší než si zničeho  nic nedělat. Ale všeho s mírou...  Blob kaktus
Zaznamenáno
seishi
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #47 kdy: 23. Červen, 2008, 18:23:09 »

Jasně Smiley
já jsem měl na mysli spíš vyloženě jógové relaxace,
kdy ležíš v šavásaně (poloha mrtvoly) a jak uvolníš svaly,
můžeš si vizualizovat stav naprostého zářivého zdraví...
teda to, jak si to představuješ...nebo jsou i super očistné
krije - třeba že tvé tělo je propustné a protéká jím křišťálově čistá voda,
která odplavuje všechny nečistoty a tak brokolice
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #48 kdy: 24. Červen, 2008, 21:08:43 »

No nevim Smiley já jsem radši pro tu přírodu... tohle mi přijde spíš pro nějaké Indy... ale jestli to někomu funguje, tak super Smiley Blob
Zaznamenáno
ivela
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #49 kdy: 24. Červen, 2008, 22:34:56 »

Ahojte,
na prečiťovanie dutín používam techniku z jogy "Nétí so slanou vodou". Túto techniku som sa naučila pred siedmimi rokmi na cvičeniach jogy.
Postup:
   Do špeciálnej nádoby - kanvičky na nétí (niečo ako krhlička na polievanie kvetov) - nalej teplú vodu (asi 38 - 40 stupňov Celzia) a pridáme na 1 liter vody asi dve čajové lyžičky soli.
    Ak voda dráždi sliznicu, je príliš teplá, studená, málo alebo veľmi slaná. Treba si na sebe koncentráciu vytvoreného  fyziologického roztoku odskúšať.
    Nahni sa nad umývadlo, zobáčik kanvičky zasuň do pravej nosnej dierky a začni do nej liať roztok. Hlavu pritom maj naklonenú mierne dopredu a súčasne na ľavú stranu, aby voda mohla vytekať ľavou nosnou dierkou. Dýchaj otvorenými ústami.
    Ja to robím tak, že si klaknem pre umývadlo a hlavu si položím tak, aby som ležala na uchu.
     Keď nosom pretečie asi polovica vody, kanvičku vyber a vyfúkni vodu najprv pravou a potom ľavou nosnou dierkou. Postu opakuj druhou nosnou dierkou. Dôležité je nechať pritom otvorené ústa, inak sa môže stať, že sa voda dostane do uší.

Túto techniku používam každé ráno v rámci rannej hygieny už sedem rokov a môžem zodpovedne prehlásiť že po pravidelnom už dvojročnom používaní som sa úplne zbavila sennej nádchy. Wink
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #50 kdy: 25. Červen, 2008, 11:21:03 »

ahoj, a nezatyka ti ta voda nikam v hlave a neboli te hlava stejne jako ve vyse popisovane metode s preslickou?
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #51 kdy: 25. Červen, 2008, 13:22:42 »

Ahoj, tohle čištění se dělá v Indii často.Mají tam na to speciální konvičky. Tenhle proplach sice propláchne nos, ale do dutin nezateče. Takže to nijak nebolí. Podle mě je to vhodný až když jsou dutiny ok. Indové to dělaj od mala- takže dutiny zanešený nemívaj, proto jim to stačí. A stejně je lepší (i když jsou dutiny ok) udělat si výplach dutin a ne jenom nosu.
Takže si ce je to fajn, nebolí to , ale výplachu dutin se to nevyrovná  Potlesk
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #52 kdy: 25. Červen, 2008, 14:36:22 »

El, stále ještě proplachuješ? A je v tom nějaká změna jako že rýmy jsou pryž nebo tak něco?
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #53 kdy: 25. Červen, 2008, 15:21:49 »

Ahoj, pořád proplachuju.Už jsou to tři týdny. Změnu cítím velkou- včera jsem byla celý den v přírodě(na louce a u lesa),sekali jsme tam trávu-vykvetlou. A bylo to jako zázrak- NIC mi nebylo- normálně bych po půl hodině musela utýct s oteklýma očima a s plnym nosem a ještě k tomu bych skoro nemohla dýchat. A teď nic... asi po dvou hodinách mě trochu zaštípal nos, tak jsem to propláchla a v tu ránu byl klid...  Potlesk

A když si udělám proplach, tak pak mám ještě rýmu .Jinak přes den už skoro nic. Je to pár dní, co jsem si začala dělat zázvorový obklady i na průdušky a po nich mám rýmu vždycky- jako kdyby ten hlen z průdušek stoupal nahoru.  Motyl

a co ty? cítíš se líp?
Zaznamenáno
ivela
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #54 kdy: 25. Červen, 2008, 18:46:41 »

Ahoj Nena,

voda ma neštípe, ale je to podľa mňa v tom, že si so soľou vytvoríš fyziologický roztok. Raz sa mi stalo že som nemala po ruke soľ, tak som to vyskúšala bez nej. Vtedy to neskutočne štípalo a išlo mi roztrhnúť hlavu, odvtedy to bez soli nerobím.
     Ak mi trocha voda ostane v dutinách, tak cez deň bez problémov vytečie. Preto tento preplach sa neodporúča robiť pre spaním, aby voda neostala v dutinách.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #55 kdy: 25. Červen, 2008, 19:55:24 »

Nena: Tenhle indickej proplach je proplachem nosu a ne dutin.Voda při tomhle proplachu se dostane do místa, které je přesně za kostěnou přepážkou, která odděluje dutinu nosní od dutin, kam ústí obě nosní dírky. je to začátek dutin, ale jen pro představu, dutiny nejsou jen tohle místečko. Dutiny jsou čelní, vedlejší nosní(líce), okolo zubů a lavně taky v okolí uší a kolem eustachovy trubice... tady všude už se ta voda nedostane...

Takže pokud si opravdu chceš vyčistit dutiny, atk si je proplachuj podle návodu, který máme z hor...

Ale nic proti indickýmu výplachu- indové si ho dělaj celej život. Ale jak už jsem psala..v tom je právě ten jejich úspěch-oni to dělaj od mala po celej život...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #56 kdy: 27. Červen, 2008, 20:53:18 »

Ahojky,

pan Dvořák říkal , že se nemusí dělat denně. Já ho mám tak na dva dny.

Takže zázvorový obklad : na odhlenění Smiley

4 litry vody- převařit, vypnout, zaklopit pokličkou Smiley připravit si 14g zázvoru- nastrouhat vložit do textilu, vyždímat do hrnce, zbytek v látkovým pytlíku tam taky dej ať se pěkně louhuje. Připrav si nějakou utěrku, ručník a deku a vařečku.
Přelož utěrku na půl , namoč, nech si jeden cíp do ruky suchý a pomocí vařečky vyždímej. Co nejvíc horký přilož na hrudník, tak aby ses neopařila, zakryj ručníkem a dekou. Já si to dávám hlavně na hrudní kost, na spodní část plic a na vrchní část plic. Prsa vynech. Můžeš si to dávat i na záda, ale to by ti musel někdo pomoct. Nech si to tam hřát, tak abys cítila, že je to pořád teplý. vyměňuj asi 20min až půl hodiny.

Udělej to poprvé ráno- já to udělala večer a pak jsem celou noc kašlala... už při prvním zábalu ucítíš jak se ti plíce rozathují Smiley já z toho mám fakt radost Smiley

Myslím, že když budeš stát u toho hrnce se zázvorem, tak ta pára ti dutiny protáhne Smiley

Obklad se má dělat asi 7-10dní a pak pauza a dál podle potřeby.

El
Zaznamenáno
ivet
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #57 kdy: 28. Červen, 2008, 10:21:37 »

to kukicha: Ten nálev vydrží cca 36 hodin. Takze ja si dělám nový vždy obden.
Zaznamenáno
snowdrop
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #58 kdy: 28. Červen, 2008, 10:26:18 »

ten zázvorový obklad zní moc dobře, taky to vyzkouším, ale nemyslíte, že je to teď v těch horkách přílišná zátěž pro tělo? zázvor je přece jen zahřívající, přijde mi, že podzim by byl lepší...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #59 kdy: 28. Červen, 2008, 11:43:16 »

Já ho dělám teď kvli problémům s průduškama. Když ho budeš dělat brzo ráno ještě když je chladno, tak by neměl být problém.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 29
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení