Stran: 1 [2] 3 4 ... 19
  Tisk  
Autor Téma: vitarianstvi  (Přečteno 48202 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
kukicha
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #15 kdy: 28. Červen, 2008, 06:58:48 »

ahoj...

nemůžu přispět jinak než svou vlastní zkušeností - když jsem na tom byla nejhůř (extrémní stav jin - navozený mimojiné nezřízenou konzumací syrového ovoce a zeleniny, klíčků, oříšků atd.), ještě před mb, první věc, kterou jsem zkusila, bylo vitariánství - vydržela jsem to několik dní, ale každé jídlo jsem vyzvracela, tělo úplně přestalo trávit, jakoby už z toho všeho dočista zešílelo, bylo mi zkrátka strašně, při pozření čehokoli syrového mi do pár minut naskočila svědivá vyrážka, byla jsem jako dalmatinka, s pláčem jsem si ve sprže rozdírala kůži... ale zatla jsem zuby a snažila se to vydržet...
pak první rok na mb jsem nemohla pozřít naprosto nic syrového - doteď zvládnu max. pár lístků salátu, jednu ředkvičku - pak se hned ozve žaludek NECHCI NECHCI... to samé třeba s mrkvovou šťávou, v horkých dnech je ředěná teplou vodičkou vítaným osvěžením, ale max 1 dcl... při druhé dcl mi oteče krk a tělíčko zas říká, už dost, to stačí... a za chvíli se vše uklidní. Chápu to jako autoregulaci organismu... není to dogmatismus ani fanatismus, věřím, že tělo s námi neustále komunikuje, tak se ho učím poslouchat...

každopádně, na mb se můj stav do týdne zlepšil o 100procent... věřím, že mi to zachránilo zadek  Grin no a hlavně střeva, protože syrová zelenina a ovoce v nadbytku časem ochromí funkce střev a pak se chodí na záchod jednou za 14 dní  Huh? to nemám vyčteno, ale zažito... já už bych do toho nešla... po prvním týdnu mb jsem začala chodit na velkou denně, když neulítnu, nemám doteď se stolicí sebemenší problém (už skoro 2 roky), jen když víc solím, nebo baštím nějaké nepečené- sušené sušenky, nebo naopak jím delší dobu větší porce zeleniny... hned se projeví zácpa, pak nasadím poctivost a jde to krásně samo  Kyticka

kéž nikomu nic nevnucuji  Wink
Rabíndranáth Thákur kdysi potkal dva mnichy, kteří se mu zdáli dokonale šťastní mírní a vyrovnaní, plni lásky, trpělivosti, laskavosti... zeptal se jaká je jejich víra a zda ji hlásají mezi lid... a jeden mu odpověděl s velmi srdečným dobráckým úsměvem: netřeba, kdo žízní, sám nakonec přijde pít k prameni... netvrdím, že vím, kde pramen, leč dává mi to do srdce klid a odevzdání ve vedení Vesmíru...
pap
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #16 kdy: 28. Červen, 2008, 11:27:43 »

Tohle me dnes pobavilo Smiley

"He lived on nothing but grapes ... By the 32nd day, his gum was bleeding ... one of his teeth fell out of his mouth. He exclaimed: My God, I am detoxicating my teeth."
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #17 kdy: 28. Červen, 2008, 13:59:38 »

dancing monkey

neone, snad to někoho nepohorší.... Potlesk
Zaznamenáno
majkl
Host
0 0
« Odpověď #18 kdy: 28. Červen, 2008, 15:04:57 »

Neone, odkud cituješ?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #19 kdy: 28. Červen, 2008, 15:08:21 »

http://www.drbass.com/aboutfruit.html
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #20 kdy: 28. Červen, 2008, 16:04:19 »

www.zapisnik.vitarian.cz
www.vitarian.cz
Zaznamenáno
lesnenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #21 kdy: 28. Červen, 2008, 16:52:59 »

Jeeee, dekuju mockrat!! Grin Grin Grin
Zaznamenáno
lesnenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 28. Červen, 2008, 17:06:06 »

Existuje jen jeden fungující systém- PŘÍRODA

Grin Grin Grin

Svata pravda, souhlasim a moc rada.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #23 kdy: 28. Červen, 2008, 17:40:48 »

Mě by zajímalo, jak je to u vitariánů s léčením nemocí ? čím se léčí, jestli jejich jídlo léčí, kde to mají nějak sepsané...
Jak si vysvětlují vznik nemocí?
Kde vitariánství vůbec vzniklo? kdo ho případně založil, jak je to dlouho? Je to nějak podložené? Kde vznikl názor, že vařená strava je mrtvá-neobsahuje vitamíny,minerály..atd ?
Jak dlouho se tak dokáží živit? kdo to jak dlouho vydržel ? Chtěla bych vidět člověka, který se takto živí alespoň 20let.
Kdo se tak živil vzhledem k naší historii - střední evropy?
Jak jsou vitariáni zdraví- podložené lékařskými výsledky ?

Zaznamenáno
lesnenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #24 kdy: 28. Červen, 2008, 17:44:14 »

Z textu vyplynulo, ze kukicha vydrzela jist vitarianskou stravu nekolik  14? dni, nema to vycteno, ma to odzito.  Z toho vsechno vyzvracela a jedenkrat za tu dobu byla na wc. Je mozne, ze byla na wc 2x, ale to by potom jedla vitariansky 28 dni a to uz neni nekolik.

kukicha:
Vydrzela jsem to nekolik dni, ale kazde jidlo jsem vyzvracela, telo uplne prestalo travit ...
......ochromi funkce strev, a pak se chodi na zachod jednou za 14 dni, to nemam vycteno, ale zazito.......? Tongue 

Jsou dve moznosti:
 Budto kukicha popsala svoje zazitky nepresne, zato barvite dramaticky
nebo je to pravda a kazdy rozumny clovek vi, ze dalsi jidlo ma nasledovat, az je neco predtim straveno. Doporucuji, jestli bude nejake priste, nejdrive dukladnou cistotu tela a potom najet na ovoce a zeleninu a zarucuju ti, ze na wc se dostanes casteji nez 1x za 14dni. Ty vyrazky se ti objevily odkud? A kam potom zase zmizely?
« Poslední změna: 28. Červen, 2008, 19:11:54 od lesnenka » Zaznamenáno
lesnenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #25 kdy: 28. Červen, 2008, 18:31:30 »

El, hodne odpovedi na tvoje otazky najdes i na strance, kterou sem dal Neon, v rychlosti jsem to shledla , doporucuji clanek docist do konce a pokracovat a vic se rozhlednout dal na strance. A potom samozrejme i na vitarian.cz, odkaz sis sem dala sama. Neone, ocenuju tvoji radu vic psat, bavi me to.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #26 kdy: 28. Červen, 2008, 19:22:34 »

Já ty stránky četla lesnenko. A odpovědi na moje otázky tam rozhodně nejsou...a tak mám pochyby jestli vůbec existujou...
Myslím si, že život znamená žít v realitě našeho světa... informace , které jsem si na vitariánech přečetla nejsou ničím podložené. Jsou to informace nic nevysvětlující. Informace od lidí nacházejících se v extrémně jin stavu...
Až mi někdo ukáže nějakého vitariánského učitele a filosofii podloženou fakty...tak změním názor. To znamená, že nejsem nijak zatvrzelá proti jiným životním směrům (sama jsem před mb byla vegetarián- teď už vím, jaká to byla nevědomá hloupost)´, ale na pohádky už nevěřím.

Víš Kuki, to popsala jak to vidí ona. Alespoň vidíme, jak reaguje tělo které je nemocné (kuki pár problémů má). můj názor na to je, že když na takovou stravu reaguje nemocné tělo takhle hrozně (i kdybych tomu co kuki napsala věřila jen z poloviny), tak to rozhodně není strava, která léčí...  nebo si myslíš, že to byla detoxikace Smiley ?
A navíc kuki má nemocnou slinivku, tak jestli o tom něco víš, tak jak jí můžeš nabízet syrové ovoce se spoustou jednoduchých cukrů?

Já chci jen odpovědi na moje otázky... dá mi je někdo?

Zaznamenáno
lesnenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #27 kdy: 28. Červen, 2008, 19:39:53 »

Jenom tak z hlavy me na strankach vitarian.cz napada Tereza, ta si tim martyriem se slinivkou prosla, jenom nevim, jestli je ona ten nejvhodnejsi clovek na probirani cehokoliv, ma celkem vytizeny denni rozvrh. Zkus se ji optat do tematu soukrome denicky , nebo dat dotaz do tematu akutni zdravotnicka poradna. Urcite se ti ozve nekolik dalsich.
Zaznamenáno
lesnenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #28 kdy: 28. Červen, 2008, 20:09:17 »

Clanek alespon pro zacatek z dobreho textu
http://www.sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/knihy/tluste_strevo/5508-tluste_strevo-08e-slinivka.htm

a jeste
http://www.sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/knihy/omladnete/5119f-omladnete-19f_slinivka.htm
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #29 kdy: 28. Červen, 2008, 20:12:15 »

Musím ti říct jedno, mě nezajímá jeden človíček... já chci info o vitariánství jako celku.Nějaké podklady. Člověk, který je zjinovaný stravou nevidí pravdu tak jak je.Je jen jedna rovina ve které lze vidět pravdu a to je v rovnováze.
Když se přesvědčím o tom, že když budu jíst rohliky budu zdravá a plná energie, tak mě moje víra pár let opravdu udrží zdravou..a pak přijde konec...
 Já chci informace nějak podložené.

Už jen to, že jsem si přečetla na vitarian.cz větu : Jak vydržet na syrové stravě

čím víc si čtu na vitariánech tím víc problémů, co maj jsem vyčetla. Například, většina z nich se nadměrně potí, mají velkou chuť na slané, zezačátku vitariánství maj dostatek energie, ale pak přijde velká únava...a atd.

Koukala jsem na tu Terezu- má vytížený denní rozvrh ? několik hodin u compu,procházka,nějaký zařizování....?
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 19
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení