Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Umeboshi švestičky  (Přečteno 12198 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 26. Červen, 2008, 08:54:22 »

Ahojky, jsem MB začátečník a jsem moc ráda, že jsem objevila tyto super stránky  Smiley. Měla bych na ty zkušenější dotaz ohledně švestiček umeboshi...hodně jsem si je oblíbila, dělají mi dobře na mé potíže s trávením ... nevím však jaké množství je ideální sníst - 1 denně ? Od kamaráda jsem se dozvěděla, že by se mělo sníst také jádro z pecky...nikde v literatuře jsem se však o tom nedočetla...
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 26. Červen, 2008, 23:14:06 »

umeboshi je lecivka, ma se pouzivat, kdyz je clovek na tom spatne, ma prekyseleny organismu, problemy se zazivanim - zaludek, zacpa, prujem), jatry, uvnava atd... denne je vhodne ji pouzivat pro lecive ucinky, jinak je to zbytecne pravidelne. Pecku je dobre cumlat. Jadro je lecive, zejmena pak kdyz se upece.
pokud mas poroblemy se zazivanim, tak ji pouzivavej 1 tyden a pak vynech par dni a pak znovu... jinak prestane byt ucinna
Zaznamenáno
Elvis
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 29. Červen, 2008, 23:19:58 »

Asi je to hloupá otázka, ale proč by se měla pecka cumlat.. Huh? Nějak nevím v čem tahle rada spočívá a proč by se to mělo? Sice to dělám, ale prostě jen tak že se mi chce.. s cíleným záměrem ne. Takže jak je to? :-) Díky Elviska
Zaznamenáno
idbarka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 31. Červenec, 2008, 16:53:10 »

Mě by to taky docela zajímalo, není to jen překlep? Má se to dělat kvůli obsahovým látkám? Nebo proč? A to jádro se má upéct v pecce, Nebo už vyloupnuté?
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #4 kdy: 01. Srpen, 2008, 09:58:02 »

Já pecku chvíli cumlám a pak ji rozbiji kladívkem a jádřinec zbaštím.... Wink
Tak nás to učila pí.Kubíková. Jádřinec je mňamka… Smiley
Zaznamenáno
Elvis
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 01. Srpen, 2008, 10:12:30 »

No jo.. ale proč cumlat tu pecku?
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 01. Srpen, 2008, 11:55:30 »

páč vnitřek umebošku a pecka a jadérko je nejvíc jang Smiley je tam ta největší síla...
Zaznamenáno
ajia
Newbie
*

352243800
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 01. Srpen, 2008, 15:14:49 »

Mě by třeba zajímalo, jaktože jsou ty umebošky tak neskutečně a přehnaně slaný??? Vám to nevadí? já si dám trošičku a mám pocit, že jsem snědla lžičku soli a ubec mi to nechutná  Nenene a přitom bych si jednu občas dala na ten překyselenej žaludek, ale prostě nevím, jak tomu přijít na chuť...  Undecided
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #8 kdy: 01. Srpen, 2008, 15:22:29 »

mně chutnaj.... Very Happy obvzlášť po pivku, když se to přepískne, tak je to výborný kopanec zpět...úplně cítím tu sílu...a navrch miso polevku hned je zase vše cajk.... Grin
to jentak ze života....abychom nebyli tak vážní Grin
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 01. Srpen, 2008, 16:54:56 »

švestičky jsou  dlouho naložené v sudu s mořskou solí a lístky šiso... proto jsou tak mooc slanokyselé.

Když jsem si ji dala poprvé, tak jsem taky nebyla moc spokojená ALE je to lék...a moc cenný. A postupem času mi to začalo chutnat, nejdřív jsem zvládla jen minikousnutí pak víc a víc..

Když ti to ještě nechutná, tak si uvař rýži, nech trochu schladnout, namoč ručky a vytvoř kouli..ať je pěkná a pak do ní udělej důlek strč tam švestičku bez pecky, nebo ume pastu a znova pěkně v dlaních pěchuj. A pak to sněz Smiley
Je to mňamka a moc léčivá Smiley

bez pivka by byla nuda... dneska jsem měla sklenku Smiley přece na to vedro!
Zaznamenáno
Cpt_Morgan
Full Member

419315231
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 01. Srpen, 2008, 17:50:12 »

No já o pivku ani nemluvím,to bych musel spapat vagon svestiček
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 01. Srpen, 2008, 17:53:33 »

To víš kapitáne, ale nic se nemá přehánět Smiley určitě se stím něco dá dělat... zkoumal jsi , proč máš naň třebas chuť? jestli je to stresem..vyrovnáváš jang Smiley nebo máš prostě rád jin stav?
Zaznamenáno
Sunny
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 03. Únor, 2009, 17:25:46 »

Jakou značku umeboshek kupujete?
My jsme dnes koupili umebošky od firmy ProVita, ale moc důvěry ve mně nevzbuzují.
Liší se různé značky kvalitou? A které jsou ty lepší? A ještě: jaký je rozdíl mezi švestičkami umeboshi a umepastou, je-li nějaký?
Díky moc!  Smiley
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 03. Únor, 2009, 18:01:50 »

no jasne, neni svestka jako svestka... zadarmo ani dobra svetka neni...

osobne pouzivam jedine japonske tradicne vyrobene dodavane do CR firmu MITOKU, maji lepsi chut i barvu a jsem s nimi dlouhodobe spokojeny.

umepasta je rozdrcena duznina z umeboshi.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #14 kdy: 12. Září, 2012, 12:49:29 »

Ahoj,

když nemám po ruce švestičku, použiji pastu, ono se zas tak moc nestane. Mě by spíš zajímalo, zda si člověk může vyrobit umešvestičky sám, znáte někdo postup výroby? Mamka se mě na to ptala, jak se to dělá, že bycho to mohli zkusit. Jenže nevím, jak se to nakládá. Vím, že to má zůstat v soli dlouho. Pokud nechcete na nějaký pobyt si vozit švestičky, stačí umetablety. Jsu malé, v kabelce nezaberou moc místa.
Jsou méně slané než švestičky.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení