Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Nedostatek zinku a železa?  (Přečteno 5485 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
suzy
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 29. Červen, 2008, 22:16:35 »

Ahojky! Ráda bych se zeptala na váš názor, že kdo jí MB má nedostatek železa a zinku......četla jsem o tom články a chtěla jsem se zeptata, čím tento nedostatek nahrazujete? Moc díky za rady.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 29. Červen, 2008, 22:19:30 »

železo je téměř všude: obiloviny, luštěniny, semena...
zinek je obsažen např. v ořechách, luštěninách...
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 29. Červen, 2008, 22:28:37 »

Cituju ze Zrnění:

standartni makrobioticka strava obsahuje odhadem ctyrnasobek lekarsky vypocitane denni normy konzumace zeleza (ktera cini 10 mg)
Zaznamenáno
suzy
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 30. Červen, 2008, 14:25:47 »

Díky, já si hned říkala, že nemají pravdu.Jsem ráda, že jste mi to potvrdili!
Mějte se fajn! pa Z.
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 21. Červenec, 2008, 21:13:12 »

A jak je na tom MB s hořčíkem? Poslední 4 noci mě trápí křeče v lýtkách. Vždy nad ránem kolem 4-5hod. Už jsem to měla i dříve. Pomohla mi na to Magnesie. Koupila jsem si ji až dnes. Jinak normálně minerálky nepiju. Co byste mi doporučili? V čem je hodně hořčíku? Já jsem si vždy myslela, že hlavně v hořkých věcech - ředkve atd. A těch jím dostatek...
Zaznamenáno
Milka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 22. Červenec, 2008, 11:03:56 »

Horčík je v zelených zeleninách, pozri vzorec chlorofylu.
Kŕče v lýtkach znamenajú. že máš oslabené, ochabnuté črevá.   Príčinou môže byť napr. ovocie alebo cukor, chlad alebo iný jin, ktoré spôsobia tiež demineralizáciu a narušenie mikroflóry v črevách.
Spevníš si ich primeraným jangom, energiou kovu - ryža natural, zelené zeleniny s tuhými listami, riasa hiziki,  ktoré vyvážiš trochou pickles na konci jedla. Dobré na črevá je kuzu, skľudní ich.
Zaznamenáno
dvdmchl
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 22. Červenec, 2008, 11:26:39 »

A nebo sportem. To taky hodne zpevnuje. Behas?
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 22. Červenec, 2008, 17:49:19 »

Ahojky, děkuji za rady. Sport momentálně nedělám žádný, protože pracuju dost fyzicky.
Milko co tím chladem myslíš konkrétně? Ovoce jsem začala jíst až před měsícem (před tím jsem cca 1 rok syrové ovoce neměla), ale dávám si pozor na množství a taky jej nejím každý den. Cukr nejím už vůbec :-) A kromě Kuzu je vhodné i Natto? Děkuji
Zaznamenáno
lesnenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 22. Červenec, 2008, 18:02:23 »

Ahoj, ja jsem to taky driv resivala Magnesii, kdyz to bylo uz hodne nezvladnutelne, napr. po detech, tak mi doktorka predepsala Magnesium v tabletach. V teto dobe, kdy vim i jine informace, ktere jsem driv nevedela, tak hodne casto delame mandlove mleko, nebo naklicene mandle sem tam do ovocneho salatu, a taky hodne casto salaty ze zelenych listu, nejcasteji a nejlepe z planych rostlin - koprivy, pampelisky, listky medunky, ruzne nate, ale to uz tady nekdo psal, ze je tam horciku hodne. Doufam, ze te na tom neodradi, ze je to vsechno zasyrova Wink
Zaznamenáno
Milka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 23. Červenec, 2008, 07:44:11 »

Natto je dobré na prečistenie čreva od hlienov, nemá asi  spevňujúci účinok.
Chladu sa chráň zvonku, môžeš skúsiť i teplý až horúci soľný obklad . Tiež sa chráň zvnútra. Ochladzujúce sú studené potraviny a nápoje. Ochladzuje tofu, hlavne to biele alebo upravené nasladko, surová zelenina a ovocie. Zo zelenín  hlavne uhorky, papriky a rajčiny/ Zelenú zeleninu si môžeš robiť formou špenátu, na pare alebo blanšírovať, to sú úpravy šetrné na črevá/. Používaš gomasio ? Srdce
Mne tie kŕče prešli samy od seba po prechode na mb, keď som riešila iné svoje zdravotné problémy.  Very Happy
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 23. Červenec, 2008, 10:16:50 »

Děkuji za vysvětlení. Gomasio používám pravidelně. Ale poslední 2 měsíce jsem pobývala v zahraničí a tam jiné než bílé tofu není a taktéž je to i s rýží. TAkže bych sázela na tohle.
Zaznamenáno
elena
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 29. Červenec, 2008, 15:32:33 »

ahojte,
co sa tyka toho zeleza som dakde pocula, ze vraj existuje takzvane trojmocne zelezo, ktore sa nachadza len v mase. ze sice zelezo sa nachadza aj v zelenine, ale toto trojmocne, len v mase.tak teraz neviem.
co vy na to?dakujem
Zaznamenáno
Pedro
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 29. Červenec, 2008, 17:13:33 »

Nejlepsi zdroj zinku je DYNOVE SEMINKO. MB gomasio - oprazit nasucho semena (zelena,vyloupana) , rozdrtit v hmozdiri spolecne s trochou morske soli a dochucovat s tim jidlo - je to mnamka ! To same lze delat se lnenym a sezamovym semenem
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 29. Červenec, 2008, 22:25:45 »

Taky se dá koupit Dýňové gomasio od firmy Bio nebio. Je to spíš jen taková nouzovka na cesty nebo při časovém presu. Ale taky mi chutná :-)
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 29. Červenec, 2008, 22:47:16 »

já myslel, že gomasio se v dnešní době nepoužívá, tak nevím..
jednou jsem byl na kurzu u pí. Chasákové a tam vařili opravdu labužnicky, ale gomasio nepoužívali, prý není potřeba, když je pokrm správně osolený, navíc je to pražená sůl. tak já si řekl, že jej tedy používat nebudu a od té doby nepoužívám a nechybí mi. je pravda, že v pravěku by mě asi gomasio ani nenapadlo  Very Happy
ten kurz byla celkově nejlepší škola, kterou jsem navšítivil.. Smiley)
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení