Stran: [1] 2 3 4
  Tisk  
Autor Téma: Časopisy Regenerace a Meduňka  (Přečteno 13464 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Elvis
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 06. Červenec, 2008, 20:00:08 »

Akutní dotaz..

nevím kam jsem to měla napsat - takže to hodím sem.

Časopisy Regenerace a Meduňka - mám si je kupovat? Jsou v nich spolehlivé informace?
Zrovna jsem našla v knížce od Průchové, že tam jsou bludy.. Takže co s něma? Vyhodit nepřečtené, nebo kupovat - jestli se to třeba už zlepšilo.. ??

Díky každému za jeho odpověď, názor, reakci..

Pa pa a díky
« Poslední změna: 14. Červenec, 2008, 11:23:08 od neon » Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 06. Červenec, 2008, 20:31:19 »

Já odebírám Meduňku, ale jelikož nemám moc času tak z ní čtu jen vybrané věci. Pokud ale chceš čtení jen makrobio doporučuji Zrnění.
Zaznamenáno
Elvis
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 13. Červenec, 2008, 11:17:16 »

Dá se to normálně koupit, nebo přes net objednat, nebo tak něco? Ráda bych něco fakt makrobio, abych načerpala informace, novinky a nebylo to zkreslený nějakýma dohadama od doktorů a léčitelů a takovejch dalších lůzrů.
Díky El
Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 15. Červenec, 2008, 13:28:26 »

Elvisko
proč si nekoupíš, když se chceš vzdělávat, raději makrobiotickou knížku?
Meduňku a Regeneraci čtu pro zpestření......
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 15. Červenec, 2008, 14:00:33 »

www.zrneni.cz
Zaznamenáno
Elvis
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 15. Červenec, 2008, 18:11:25 »

Makrobitickou knížku mám, a ne jednu a čtu - poctivě a studuju.. ale proc neodebírat něco s novinkama, akcema, nebo zajímavostma.. knížka je knížka - to je pravda.. ale časopis jen tak na dovču, pro večer za deště.. proč ne?
Já je mám taky jen na zpestřen (ty časáky).. a když už si něco budu kupovat, tak bych ráda, aby to bylo o mb a ne aby tam byly nějaký bludy.. tak se ptám.
Toť vše :-) :-)

Mějte se krásně.. pac
Zaznamenáno
Elvis
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 24. Červenec, 2008, 09:43:29 »

Mám doma dvě čísla zrnění, je to pěkně vyšinutý a fakt se mi to nelíbí.
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 24. Červenec, 2008, 16:16:32 »

Me se v Zrneni libi pekne zpracovana temata, pak recepty a slovnicky. Nekdy je to i vtipne. Jinak mi vadi prilis clanku zaobirajicich se krestanstvim, prala bych si treba vice receptu, ale co nadelam  Wink Jsem vubec rada, ze neco takoveho vychazi a ze do toho nekdo vklada svuj cas a energii.
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 24. Červenec, 2008, 16:27:41 »

čím je to vyšinutý?
Zaznamenáno
Elvis
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 25. Červenec, 2008, 17:55:53 »

Třeba jsem to napsala předčasně, dočtu to a pak odpovím rozsáhleji. Prostě mě uplně vyvedlo z míry kecání o tom, jak by se nemělo lyžovat a další takové hovadiny .. našla jsem tam hodně věcí, co mi připadají prostě uplně mimo.
Jsme v 21 století, nejde se vrátit na pole - nějak člověk energii pálit musí, podle mě je důležitý, aby se člověk hejbal zdravě, aby ho to bavilo a aby z toho měl radost, samozřejmě že jsou sporty, co bych nedoporučovala nikomu (např boxování, nebo jakýkoliv jiný nekonstruktivní mlácení lidí) ale třeba já jezdím na snowboardu, často, do Alp.. a čerpám tam energii uplně ze všeho, ty výhledy, vzduch, šustění skluznice po sněhu, sranda, prostě je to fajn...
Pokud se na tom člověk nezabíjí a nedělá vruty a jakýsi motanice ve vzduchu zvyšující adrenalin a procento úrmtnosti na horách, tak nevím co je na tom špatnýho..
Tak nechápu proč si jednou za čas nezaplavat v chloru.. no jo, vysušuje to, demineralizuje kůži.. ale tak u zdravýho člověka to nemůže způsobit smrt ani žádný závažný poškození. Abych pravdu řekla, někdy je horší plavat v rybníku, než v bazénu. Vím že tam bylo že se nedoporučuje a na každým je, aby se rozhodl sám, ale prostě mě to uplně vzalo, jsem si říkala, že je to ulítlý. Když si po plavání dám dobrý mb jídlo a namažu se třeba olejíčkem (např ze lněných semínek, nebo nějakou biokosmetikou, nebo něčím podobným - kdo co praktikuje).. tak proč ne?
Taky bych uvítala víc receptů, tipů a triků (jak se píše v časácích nadpis pro zajímavosti, novoty atd, však víte)..
Taky na to, že to stojí 48 korun, tak je to dost pálka - grafika je mizerná, obrázky jsou spíš děsivý a křivý, než hezký, prostě se mi to celkově nelíbí - nechci aby to bylo na křídovým papíře, aby tam byla prvotřídní grafika.. ale prostě když je toho v tom tak málo a ještě to stojí 48 korun, s ohledem na obsah, formát a všecko ostatní kolem grafiky.. no tak to se nezlobte, ale prostě to neodpovídá ceně. Informační hodnota není zdaleka tak vysoká, jak jsem očekávala.. chtěla jsem hltat vědomosti a novinky (pro někoho normální věci, pro někoho novinky.. ) .. ale fakt se to místy nedá číst jinak, než s úsměvem.. jako některý vály jsou fakt šílený.
Třeba se můj názor pomění až to celé dočtu, nebo jsem jen narazila na číslo, co mě zklamalo - to povím až toho přečtu víc, mám doma dva a bez povšimnutí je nenechám.. ale prostě opravdu jsem od toho čekala víc. Mnohem víc.

Snad mě zase někdo nevyfakuje. Prostě je to můj zatimní názor na věc utvořený tím, že jsem začátečník a nepřečetla jsem si všechno.. uvidíme. Zatím to vidím takto.. třeba se to změní - a třeba taky ne.

Mějte se ale krásně, ať už lyžujete nebo plavete či ne.. Ať vám svítí sluníčko.

Elviska
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 25. Červenec, 2008, 20:44:55 »

ja myslim, jako jedna z tymu redakce zrneni, nemuzu mluvit za ostatni, ale z toho jak ty lidi znam, tak zamer zrneni je trosku hlubsi... nez jen recepty a nove vychytavky.
hodne vystizny je jiz samotny podtitul- pro makrobiotiky, jejichz obzory sahaji dal nez po okraj obilneho talire.
vetsina clanku ma filosoficky podtext, jsou zamerene na preklenuti propasti mezi ruznymi duchovne orientovanymi lidmi a striktnimi makrousi, zduraznujici prevazne hmotnou podstatu jidla.
skoda, ze si necetla treba cislo na tema Zena, to sklidilo hodne pozitivnich ohlasu.
chapu, ze treba honza ma specificky smysl pro humor a ne kazdemu tento styl sedne, ale verim, ze se snad vetsine ctenaru zrneni libi a najdou se tam. Jak napsala do redakce jedna pani: " kdyz ctu zrneni, pripadam si konecne normalni".
je to ale kazdeho vec a jsem vdecna za vyjadrenou kritiku.
za sebe ale muzu rict, ze to vsichni pisem z vnitrni motivace, zajmu a osobniho nasazeni.
Za cenu, za kterou se prodava, jsme radi ze se vubec zaplati vytisknuti . nikdo z nas za sve clanky nevidel ani korunu...
tak preju hezke pocteni ostatnim Grin
« Poslední změna: 25. Červenec, 2008, 20:46:32 od lenka » Zaznamenáno

giorgino
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 25. Červenec, 2008, 21:10:39 »

existuje nějaké vzorové číslo v elektronické podobě - pdf? slyším o tom úplně prvně a zajímalo by mě, o čem se tam píše.. Honza Jícha má opravdu specifický smysl pro humor, se kterým se člověk může seznámit v jeho knize, kterou jsem nedočetl ani do poloviny, ponevač jeho sloh nemusím.. ale rád se podívám na celkový pohled Smiley

« Poslední změna: 25. Červenec, 2008, 21:42:14 od giorgino » Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 25. Červenec, 2008, 21:36:57 »

už je to v poho. koukl jsem na obsahy starsich cisel na zrneni.cz, me to mohlo napadnout hned.. jelikoz jsem to necetl, tak tady nebudu psat, co si o tom myslim, alespon podle obsahu..

jestlize vynosy akorat pokryji naklady a delaji to pro lidi, tak to teda smekam klobouk, pred tou partou, a mel bych se poohlednout po fotce, na ktere jej nemám  Cool
« Poslední změna: 25. Červenec, 2008, 21:46:26 od giorgino » Zaznamenáno
Elvis
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #13 kdy: 27. Červenec, 2008, 12:17:56 »

Hlavě pro Romans

Milý muži, starší či sečtělejší, nebo sešlejší, to jak se vám líbí "titul" pro vás osobně..

Nechtěla jsem číst Blesk a další hovadiny, jen jsem byla překvapena, co se to ke mě dostalo. Makrobiotika je pro mě, jako pro začátečníka a chcete-li "zajíce" (když tak zdůrazňujete můj věk - což mi připadá jako nepodstatný detail, ale budiž)něco nového a informace hledat musím, abych měla na čem stavět tu "hloubku" .. urážku že je velmi těžké se v mém věku zamyslet pominu jako nic.. jen bych si dovolila říct --- Kdybych život viděla "jinak" - tedy asi míníte jednoduše, komerčně, masově a z dalších pohledů, které souvisí s dnešní civilizací a pro ni typických úhlů pohledů, tak se asi neobjevím tady a vůbec bych se nezabývala makrobiotikou, nehledala bych a nezkoušela hledat ani předtím..
To, že se mi nelíbil časopis Zrnění (jeho první číslo - jak jsem popsala, že na mě zapůsobilo) neznamená, že jsem povrchní a že ona "hloubka, porozumění" a další důležité věci jsou mi na sto honů vzdáleny.

Těžko hodnotit, zda se mi podařilo něco mnohem lepšího, kdybych řekla ano, znělo by to pyšně a možná by to i pyšné bylo - stejně tak na moje "díla" jsou rozličné názory. Někomu se líbilo, někomu se nelíbilo, někomu připadalo zaujaté a někomu úžasné..

Že to Honza nedělá pro prachy - to mi opravdu došlo i bez toho, abyste to musel zmiňovat konkrétně pro mě, že na tom nevydělává je mi taky celkem jasné. Jenže to jak na mě celkově působil tenhle "na koleni dělaný" časopis (jak jste zmínil vy) bylo takové, jak jsem popsala.. Každému se hold líbí něco jiného a každý má jiné požadavky, potřeby a pocity.. 
Zatím se pro mě časopis zrnění nehodí spíš proto, že nemám dostatečné vědomosti, že jsem ještě nebyla na žádném kurzu, že jsem se nesetkala s polovinou zábran co makrobiotici, co jsou na MB stravě už víc jak pět let a tudíž nemám z čeho vycházet a na čem postavit, abych se zabývala vlivem plavání nebo lyžování - to bude spíš ono. Pro mě je prostě zatím důležité to pro vás základní - jak si udělat vyváženou polívku, jak se stavět při té a té situaci když se lidi posmívají, říkají mi králíku a nebo když mám chuť na čokoládu a snažím se vydržet - někdy to jde snadno a někdy bych se ráda o někoho opřela. Všichni začínali a pochybuju, že po měsíci snahy někoho zajímalo to, co jsem povětšinu našla v Zrnění - filozofičtější věci, jiné úvahy.. Až se vypořádám s tím, co teď překonávám a budu mít za sebou "čistej půlrok" pak mě to asi bude zajímat, zatím ale ne..,
"Normální časopisy" nečtu - proto jsem chtěla Zrnění, protože jsem chtěla ten pro mě normální časopis, ne pro ostatní "normální" lidi a moje vrstevníky (chcete - li narážet na můj věk - prosím, vím že mnoho dvacetiletých s cigárem v držce a v silonových neprodyšných hadrách - hlavně že je to značka -, na podpatcích závratné výšky - hlavně že je to "in", v kapse s Bleskem stojí večer fronty na panáky a odpoledne fronty do kina na střílečky a scifiblbiny a dělají další věci,.. je to tak.. )
Nebudu se dál rozepisovat, myslím že je patrné, co jsem chtěla říct. Moje kritika na časopis nebyla zlá, prostě to byl můj názor na věc, osobní reakce na to, co se tam píše. Pro začátečníka to povětšihu hodnotu nemá, ale raději mluvím sama za sebe - takže to poopravím na - pro mne, jako pro začátečníka, to povětšinu hodnotu nemá.. co bude dál, to se uvidí.

Mimo jiné - oceňuju, že se tím někdo zabývá, že to někdo píše, a že to není jednoduché to je jasná věc. Pro sebe jsem tam ale nenašla nic co by mě vyloženě oslovilo.. zatím. To číslo o ženě bych ráda viděla.. najdu si to a přečtu, díky za tip.

Taky jsem si něco vypůjčila z vašeho příspěvku:
PS: Mít tvých náct a své zkušenosti, to bych byl King!
To byste teda byl.. to by byl skoro každý.

Přeju krásný den všem, i vám.. A ať máte čas jít ven.. venku je krásně, valím za stromy a za oblohou.
Pa pa..  Motyl :-)

Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 28. Červenec, 2008, 18:02:44 »

ahojky, 48 Kc je relativne hodne, ale v pripade malonakladu jsou je to adekvatni cena. Kdyby se tim clovek chtel zivit, tak cena bude nekolikanasobne vyssi...
Pred nejakymi lety (to mne jeste bylo x-nact) jsem rozjizdel Zpravodaj Makrobioklubu Dobruška... Nebylo to tehdy tak jednoduche jako nyni, kdy list A4 lze v digi provedeni lze poridit doma i za 60 haleru. Tehdy naklady za brozuru z obchodni tiskarny tvorily i cca 80% -90% ceny Zpravodaje.
Nebyla zadna technika nebo digitalni kopirka! Preslo se z cyklostylu, ktery jsem primo nesnasel (clovek byl cernej pri tisku jak kominik a neslo to dolu a tisk stal pod psa, ikdyz se clovek snazil co to slo...), k modernejsim technologiim pres T602 a pozdeji Amipro s tiskem v obchodni tiskarne. Obrazky a tabulky se musely resit zvlast, nebyla potrebna pamet v pocitaci... takze se stavalo, ze v tiskarne obrazek spatne umystili, nebo ho zapomneli zvetsit atd... Obdivoval jsem vsichny makrouse, kteri byli vdecni za kazde info a pritom jim do te doby nevadily stohy nazloutlych papiru s rozpitym tiskem... doba byla jina, informaci bylo malo a mely vyssi cenu... lide i jinak smysleli...
na zrneni se mrknu. myslim, ze jsem cetl maly kousek nejake knizky od Honzy Jichy, kterou jsem nasel doma bezprizorne lezet. Clovek se u toho i pobavil, ikdyz to nekdy bylo i psycho...  Wink
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení