Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: ovoce v makrobiotice  (Přečteno 2655 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
miteka
Newbie
*
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 30. Říjen, 2008, 20:58:39 »

Ahojte,
jsem tu novej a ani toho ještě moc nevím... Embarrassed
Tak bych se rád zeptal na ovoce:
Jak moc, jak často, syrové či dušené anebo sušené a co je podle vás nejzdravější.
(je mi jasné, že ovoce především z našeho klimatického pásma)
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 30. Říjen, 2008, 23:06:56 »

no - ovoce jedině z našeho klimatického pásma. ale třeba takový citrón se používá k rybě, seitanu nebo si můžeš nakapat do čaje bancha.. Smiley
pokuď jde o množství, přípravu a jak často? tak to ber spíš intuitivně. třeba v létě si spíš dáš syrové, ale v zimě zajisté šáhneš po nějaké té tepelné úpravě, že?
dále, asi víš, že se nedoporučuje používat ovoce spolu s obilovinami - rozdílné trávení; ale to se říká a nikdo to stejně nedodržuje, co já vím..   Grin

Zaznamenáno
Standa K.
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 31. Říjen, 2008, 15:56:14 »

správně džordžíno :-)

jako vitarián můžu potvrdit - syrový ovoce iba len na prázdný žaludek a půl hodiny poté nic nejíst (doba trávení syrového ovoce), jak se dostane syrový ovoce do styku s něčím jiným - pán bůh s námi a všechno zlý pryč... :-)
Zaznamenáno
miteka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 31. Říjen, 2008, 22:21:48 »

ok, díky.
A co zelený čaj. Docela si ho dávám denně a to i ve velké míře... poradíte mi něco na "vyrovnání"? Jo a kam mě to vlastně hodí, když jsem zčajovanej..?? Já bych i rád přestal tolik pít (čaj) ale když mě tak chutná.. Huh?
Děkuji za komenty.
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #4 kdy: 03. Listopad, 2008, 08:56:00 »

Zjinizuje:-) Zelený čaj je mocnější jin. Nauč se pít praženou banchu či hojichu či kukichu. Zejména po jídle. Jsou stabilizační a posilují trávení. Uvidíš, že si tyto čajíky časem také oblíbíš. Zejména v chladném období mi začali více vyhovovat. V létě si však zelený čajík můžeš dopřávat více. Záleží i na Tvé kondici – jsi-li spíše jangový, máš možnost si dopřávat více jinu, tedy i zeleného čajíku. 
Já jsem také letitý čajomilec a zeleného čaje jsem pil hodně. Učarovala mi celá čajová kultura.
Když jsem se přečajoval, cítil jsem lehké motání hlavy a letargii.
Zaznamenáno
miteka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 03. Listopad, 2008, 09:49:57 »

Díky Petře,
pokusím se přejít na Banchu... to by snad časem šlo.
A co jsem, to si zatím netroufám odhadnout...
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 12. Září, 2012, 18:08:01 »

Ahoj,
v létě se může ovoce přidávat do dezertů, v imě zase do koláčů. Ale tak těsto a ovoce půl napůl, protože to kvasí.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení