Stran: 1 [2] 3
  Tisk  
Autor Téma: lupénka a MB  (Přečteno 13687 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Wl
Host
1 0
« Odpověď #15 kdy: 28. Březen, 2009, 09:23:48 »

to Dwarf: Paní Průchovou trochu znám a i když má svá slabá místa, nepřijde mi, že se chová tak jak popisuješ. Můžeš mi napsat na jakých přednáškách
jsi ji takovou zažila?
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 24. Duben, 2009, 00:26:23 »

WI, v Městské knihovně v Praze. Jednou paní Průchová stála hned u mě a dotaz prý neslyšela (na rozdíl ode mě), mikrofon té tázající se paní ale neposlala. Můj názor je, že se tím nechtěla zabývat, protože se jí to nehodilo do krámu. Paradoxně byl přitom název oné přednášky něco jako: Kdy MB při léčení nemoci nefunguje a proč. Mimoza Na dané téma řekla paní Průchová jednu jedinou větu a jinak jela svoje papírková témata: cukr, mléčné výrobky, sůl, reklama, ........... Hlavně nikam neodbočit.  Poklona
Ale pokud třeba vidíš, že se pořád usmívá, tak to se nevylučuje  - ano, velmi důsledně se usmívá, toho si nelze nevšimnout.
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #17 kdy: 24. Duben, 2009, 22:48:10 »

Myslíš-li tu letošní přednášku, tak tam jsem nebyl. Od lidí, co tam byli jsem ale slyšel, že se jim líbila. Jinak přednáška je přednáška. Paní Průchové je mimochodem už přes 80... No, na osobních konzultacích se odpovědi rozhodně nevyhýbá, t.j. odpoví ti na co si vzpomeneš. Taková je alespoň moje zkušenost.
Makrobiotikou se dá vyléčit spoustu věcí, i když souhlasím s tím, že ne vždy všechno. Záleží samozřejmě na tom, kdy se začne, v jakém je člověk stavu když začíná, jak uvažuje,atd. ale hodně záleží na tom, jestli dotyčný dělá takovou MB, jakou zrovna potřebuje. No a pak taky "chvíli" to prostě trvá.
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 1
« Odpověď #18 kdy: 25. Duben, 2009, 18:08:34 »

Líbila? To záleží nejspíš na tom, s kým z těch cca 160 lidí, kteří tam byli, jsi mluvil.
Taky povídala něco v tom smyslu, že jóga je na prd. mgduck Už si nepamatuju, co přesně proti ní měla. Přijde mi opravdu divné, jak někteří lidé dokáží odsoudit věci, které nevyhovují jejich osobě. To je jako kdyby někdo řekl, že MB je na prd, protože nevyléčí zlomenou nohu nebo pneumotorax ... Jógu sice necvičím, ale odrazovat od ní lidi na přednáškách mi přijde nezodpovědné.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #19 kdy: 25. Duben, 2009, 19:59:36 »

Nojo, to bys ale musel resit jak presne to o te joze rekla a v jakem kontextu atd.
Neverim, ze rekla "joga je naprd", necvicte ji, zapomente na ni...
Vim jen z knih, ze nedoporucovala nektere pozice (stoj na hlave).
Obecne mi prijde p. Pruchove dost otevrena, aby delala nejake drsne zavery jako tohle.

O co vlastne jde? Ze neodpovedela jednomu cloveku?
Byl jsi na konzultacich? Tam nebyl problem diskutovat naprosto otevrene o cemkoli.

Co si chces najit,tak si najdes.
Ja jsem nasel spoustu knih a informaci, bez kterych by MB ceska komunita ani neexistovala.. ty si hledas chyby a problemy a az bude nejhur, tak stejne otevres jeji knihy Wink
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #20 kdy: 25. Duben, 2009, 21:10:02 »

Dwarf, jak víš, že makrobiotika nevyléčí zlomenou nohu?

Neone, skřítek je žena.
Zaznamenáno
monchi
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #21 kdy: 25. Duben, 2009, 21:21:43 »

Na přednášce 11.2.2009 pí. Průchová řekla: "My na kurzech děláme cvičení DO-IN a né jógu, protože ta je pro dnešní dynamickou dobu příliš statická."

To jen k těm dohadům o józe a pí. Průchové...
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #22 kdy: 25. Duben, 2009, 22:42:51 »

byl jsem taky na prednasce JP a nepamatuji si, ze by JP rekla neco spatneho o joze. S jogou v CR makrousi zacinali a hodne makrousu, pak preslo k MB prave pres jogu...
meli bychom se snazit nekritizovat ostatni a makat na sobe (nejenom stravou...), obzvlaste pak cloveka, od ktereho ziskavame cenne informace...
myslim, ze JP udelala pro MB hodne, takze kritika navic stareho cloveka verejne neni podle mne slusne.
mj. kdyz jsme se dostali k tomuto tematu, tak mne mrzely nesmyslene komentare k prispevku JP v jedne tiskovine, ktera se ke mne nedavno dostala... za chvili tady budeme mit i treba MB bulvar... drby se v nevyspelej spolecnosti dobre prodavaji...
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #23 kdy: 27. Duben, 2009, 10:04:11 »

Milane, myslis mb bulvar Zrneni? No, jak uz jsem tady jednou psala - myslim, ze vsichni, co se na nem podili, to delaji s nejlepsim vedomim a svedomim a komentare (+osobni narazky na konkterni lidi) p. Puchove mi take moc koser nepripadaly... Ja si Tveho zajmu, osobniho nasazeni i vseho, co delas pro lidi na foru i mimo nej, nesmirne vazim. Vsak vis... jen jsem musela reagovat na tento prospevek, pac jsem v nem citila neco mezi radky - myslim, ze to souvisi s vseob. pristupem a "spolupraci" nasich mb lektoru. proc treba neprijede nikdo z Dobrusky prednaset na ceskou mb konferenci? Ze by proto, ze jej neporada Makrobio klub? Chapu, ze jeji lektori maji vlastni priority, ale nevim, zda v tom neni i neco osobniho. Diky za pochopeni a vysvetleni!   
Zaznamenáno

Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #24 kdy: 27. Duben, 2009, 11:44:14 »

Sad
Nevidím Milanovi do duše, ale som presvedčená, že keď napísal "budeme mít", nemyslel na Zrnění.
Ľudia, spamätajte sa tu.
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #25 kdy: 27. Duben, 2009, 13:47:47 »

Ja nevim, co je na mem prispevku tak popuzujiciho a ke "vzpamatovani se"
Navic, ten dotaz byl smerovan k Milanovi.
Zaznamenáno

milan
Host
0 0
« Odpověď #26 kdy: 27. Duben, 2009, 15:37:46 »

lenko, v posledni dobe techto podobnych prispevku a clanku cim dal vice pribyva, nejenom na foru.
O Zrneni ses zminila ty, ja jsem komunikoval v obecne rovine, protoze s timto tredem jsem nespokojen a co vím ne sám, proto take zasahuji, ikdyz mam k JP nekolik vecnych vyhrad. Ocenuji Tvoji uprimnost i ve vztahu k Zrneni.

Co se tyce Makrobioklubu, tak ten jiz na podzim nezavisle na ostatnich sdelil, ze na letosni rok zadne akce neplanuje.
V Makrobioklubu bohuzel nejsem a ani nejsem jejich mluvci. Makrobioklub konference a kursy jiz drive poradal a pokud bude chtit v budoucnu, tak bude opet.

K ucasti MB ucitelu z Dobrusky mohu osobne rici, ze tady byla vule, avsak ze zacatku nebyl jasny plan (termin, temata) od poradatele, akce vznikla z meho pohledu hodne chaoticky. Pote se termin akce kryl s jinym programem. Osobne mi pripadalo, ze neni prilis velka vule spise z druhe strany...

Mne osobne Honza Jicha skutecne oslovil cca v 2-3 kole, moje vyjadreni jsem mu obratem napsal. Duvody byly rodinneho razu a byl bych rad, kdyby byly respektovany a nebyly nikterak rozdrbavany a obraceny proti moji rodine.

Na zaver jeste dodam, ze nevim, zda jen spekulujes nebo zda tyto informace vychazi od organizatoru Letni makrobioticke areny. Myslim si, ze makrobiotika nestoji jen na lidech z Dobrusky. Pokud organizatorum areny nevyslo vse tak jak si predstavuji, necht se zamysli sami nad sebou a nehledaji chybu na lidech z Dobrusky, JP nebo dalsich.

Nez clovek zacne hodnotit, mel by vyslechnout obe strany, pokud clovek ma jednostranne informace, rozhodne by je nemel uverejnovat, protoze se muze stat, ze se stane loutkou nekoho dalsiho.

Tesim se na osobni setkani, kde si o nekterych vecech budeme moci pohovorit a plne doufam, ze si zanechas nezavisly pohled.
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #27 kdy: 27. Duben, 2009, 18:48:07 »

Milý Milane, patrně máš selektivní vnímání, protože kamarádka, která jógu cvičí a seděla úplně vzadu mimo řady tuto informaci slyšela také. Mluvily jsme o tom spolu hned po přednášce. Jakmile se z někoho začne dělat nedotknutelná modla, tak to podle mého názoru není cesta správným směrem. Pokud nechceš slyšet jiné názory než sám uznáváš, tak bys měl možná taky začít sám u sebe... poukazování na něčí "stáří" je podle mě mnohem větší faux pas než kritika jeho výroků. Měj se pěkně.

Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #28 kdy: 27. Duben, 2009, 19:32:24 »

Ahoj Neone, nevím jak tobě, ale mě název knihy NENÍ JINÉ CESTY příliš otevřený nepřipadá. Chápu, že měřítko má každý někde jinde. Knih mám dostatek, i od Kushiho. Mně osobně přinesly nicméně mnohem více užitku spíš praktičtější Nedělní vaření a Makrobiotické talíře.

WI, až potkám někoho se zlomenou nohou, přiložím mu dlahu, pokud to vy dokážete bez ní, tak vám blahopřeju.
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #29 kdy: 27. Duben, 2009, 19:57:06 »

dwarf, omlouvam se, myslel jsem, ze se jednalo o podzimni seminar, kde vyroky o joze rozhodne nezaznely. I presto se mi nezda, ze by JP rekla, ze je joga vylozene na prd. O mych nazorech a vyhradach k JP se muzes docist v mych prispevcich, nicmene jeji nazory si nezavisle poslechnu. Podle monchi se mi nezda, ze by vyrok byl tak tvrdy, jak popisujes. Pokud kritika neni konstruktivni nebo na miste, tak se omlouvam, ale podle mne je to vetsi faux pas nez se zastavat lidske dustojnosti. Doufam, ze nas cas budeme venovat k uzitecnejsim tematum...
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení