Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: Jak zvládat makrobiotiku v nemakrobiotické rodině  (Přečteno 6425 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
ivana
Host
0 0
« Odpověď #15 kdy: 27. Leden, 2007, 21:27:08 »

Zdravim Vas vsechny po delsi odmlce.Ocitla jsem se na rozcesti a nevedela jak dal,tak jsem to neresila,navic doma nastala partnerska krize,takze jsem nemela ani pomysleni na jidlo.Pravda je,ze jidla dochucuji MB ingrediencemi cele rodine,ze zeleninove rizoto mimo pritele snedi vsichni,ze polevky varim tak,aby nepoznali,ze to neni klasika,proste jim to nerikam.Problem je jinde a to je ve vztahu.Kdyz chci jet pro potraviny,tak mi partner vycte benzin,a ze to nikam nevede,ze to stejne nevydrzim jist.A o tom,ze bych rekla,ze pojedu nekam na vikendovy kurz MB vareni,o tom nemuze byt ani rec! A kdyby me nahodou pustil,tak bych to mela porad na taliri,navic mam rok a pul maly dite,o ktery by se samozrejme postaral,ale za cenu neustaleho pripominani.A perlicka na zaver....uz 7dni lezim s vyhrezlou plotynkou,mam ukrutne bolesti,kdy mi ani leky moc nepomahaji,asi bolestmi hubnu 0,5kg denne.No a pritel vari.Vari same maso,same veprove,vcera byl ovar,dnes je pecinka atd.Nastesti nemam moc chuti k jidlu,ale neco snist musim.Takze asi takto to u nas doma vypada.Nejsem nesvepravna,jen nemam silu neustale poslouchat reci,kdyz neni po jeho,jsem vlastne pod neustalou kontrolou,ale to sem nepatri.Takze az zas budu zdrava,verim,ze se mi podari nejakej kompromis ve stravovani nalezt .Mejte se a diky za prispevky.
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #16 kdy: 27. Leden, 2007, 22:00:24 »

Mila Ivano, drzte se ! Je vubec hezke, ze partner uvari. Asi vari hlavne tak, aby chutnalo jemu, ale i tak je to od neho pekne, ze je schopen neco uvarit, to kazdy chlap neumi ! Nedelejte si z toho hlavu. Zkuste ho treba poprosit, at uvari neco, na co mate chut. Nemusi to byt makrobiotika, hlavne at Vam to chutna a hlavne at se Vase potize zlepsi ! Ted jsem cetla knizku Sam sobe doktorem od Cingrose a take se chystam priteli precist tu kapitolu, jak tezke je travit maso, natoz s knedliky, ryzi, proste s prilohou. Kdyz uz mate maso, zkuste ho poprosit o dostatek zeleniny k tomu, nebo treba kysane zeli. Vzdyt maso se zelim je moc dobre, me teda chutnalo, predtim, nez jsem zacla s makrobiotikou. Pokud bych byla ve Vasi situaci, s klidnou hlavou bych si to masicko se zelim dala. Nebo segedinsky gulas, ten je take se zelim. Hodne sily !
Zaznamenáno
brona
Host
0 0
« Odpověď #17 kdy: 31. Leden, 2007, 10:36:06 »

mila Ivano,
cetla jsem vsechny vase prispevky, ten posledni je trochu smutny. takze Vam taky preju hodne sily. vim jake to je, kdyz jste v rodine jedina, koho zdrava strava zajima, ja to sice nemam ze strany partnera, ale matky, ktera jidlo bez masa neuznava jako jidlo, ale po letech uz je tolerantnejsi. snad se Vas muz umoudri. Hlavne se brzy uzdravte
Zaznamenáno
Ivana
Host
0 0
« Odpověď #18 kdy: 03. Březen, 2007, 13:31:12 »

Tak se zase po mesici ozyvam a dekuji za reakce.
Lezela jsem doted s plotynkou,teprve dva dny jsem schopna jit s malym pred dum nebo na kehkej nakup oprena o kocar.Jeste bych lezela,kdyby nebylo dobreho masera,ktery me po dvou navstevach postavil na nohy,jen nevim,co na to rekne lekarka,ke ktere jdu na kontrolu.Byla to tak ukrutna bolest,ze jsem hledala jakekoliv vychodisko.5 tydnu jsem nebyla schopna se ani o malyho postarat a tak je jasne,co se mnou udelalo klasicke stravovani!!!Jidla,ktere jsem jedla byla prazdna,neziva,jen hmota,ktera zaplnila zaludek na nejakej cas a pak prisly sileny chute na cokoliv,ty chute trvaji uz tyden a snim na co prijdu,nejde to zastavit,neco mi moc chybi a ja to nemuzu najit,co jsem zhubla,tak pomalu nabiram.Takze jedine vychodisko!!§ Zacit se spravne stravovat,pujde to pomalujsem unavena a jeste mam bolesti,ale varit uz snad budu moct zacit.
Tak jeste jednou vsem dekuju a pujdu se s tim nejak porvat.Mejte se a pokud bude mit nekdo pro mne dobrou radu,urcite ji uvitam.
Zaznamenáno
Lee
Host
0 0
« Odpověď #19 kdy: 06. Březen, 2007, 14:47:30 »

Ahoj Ivanko!
Moc ti fandím, a držím ti palečky. Jeden tip-psala jsi, že "Dcera,ktere je 18let kazdy den ceka,co mame mb dobryho,.." Pokud to není ironie teda.. Co kdybyste se učili vařit mb spolu? Nebo jela na kurz vybavená foťákem a diktafonem ona? To už byste byli 3-ty, mimi, dcera. A zbývá chlap a syn. No a když jsi byla nemocná, vařil-tak by mohl vařit synovi a sobě-to by nešlo? Navíc synovi-je-li 21let..to už by si taky mohl umět uvařit sám. Věčně mu vařit nebudeš, tak mu tak lehce sděl Určitě má tvůj muž spoustu jiných předností, ale tolerance mu zjevně schází. A to je velká škoda. Navic...dělat kompromisy není zrovna the best, co se mb týče. Můj otec, kt dělá mb přes 10let by ti poradil sebrat se s mimčem, a odjet na začátek své mb pryč od rodiny, pokud tě jen odrazuje od toho o čem ty jsi přesvědčená-jsi? V dobrušce jsou skvělé týdení kurzy i s ubytováním, navíc vstřícní lidi... Je to na tobě. Ono se mi to lehce říká, když mám otce, sestru, i přítele a již pár kamarádů makrobiotiků (které jsem nepřesvědčovala ani náhodou, šlo to samo-viz ty jsi jim nejlepším příkladem). Ještě jednou: MOC TI FANDÍM A DRŽÍM PALEČKY!!!
Zaznamenáno
Magda
Newbie
*

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #20 kdy: 23. Srpen, 2008, 22:56:53 »

Ahoj , před rokem a půl jsem jsem na toto téma psala příspěvek. Musím říct, že je to čím dál těžší. Manžel je v pohodě, sní většinu toho, co uvařím, i když nevařím plně MB, ale snažím se často zařazovat MB jídla. Problém je se starším synem ( 15), který tuto stravu a potraviny bojkotuje. Občas je u nás kvůli tomu docela dusno. Většinu toho, co uvařím, odmítá jíst, takže to řeším tak, že přílohy mu vařím zvlášť ( brambory, bílou rýži, těstoviny z bílé mouky, knedlíky) a doplňuju mu to zeleninou ( i když teď už nechce jíst ani vařenou nebo dušenou), většinou jako obloha. Naštěstí nejí skoro žádné maso, kromě ryb a někdy kuře a má rád luštěninové kaše. Mě ale docela dochází inspirace, protože už nechce jíst skoro nic. Většinu jídel si dosoluje a pak se krmí sladkostmi, které si koupí. Manžel chce, abych mu vařila normální jídla a neřešila to. Říká, že horší by bylo, kdyby si místo tatranky koupil drogu a místo hranolek cigarety, což je asi pravda. Takže bojuju a uvidím,  kam nás to posune. S puberťáky to fakt není jednoduché. A to mám doma dva kousky. Smiley
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #21 kdy: 12. Září, 2012, 22:03:26 »

Ahoj,
s chutí jsem si přečetla i toto téma a mohli bychom pokračovat v diskusi. Myslím, že tohle je dost aktuální. No já to dělám tak, že když mamka uvaří omáčku, tak si vezmu a nestresuju se. Naštěstí mi rodina nezakazuje jíst MB a mamka mě ještě podporuje. Ostatním zdravá strava nic neříká, ale ve vláknech jsem o tom trochu psala. I když sestrám by mohlo, ale nebudu pořád mluvit. Nemá to cenu a už mě to nebaví. Ivanka to určitě měla těžké. Jakpak je na tom teď?
Tak uvidíme, zda se tohle téma na diskusi chytí.
Jarka
Zaznamenáno
PetraSlunce
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #22 kdy: 13. Září, 2012, 11:49:12 »

Děkuji za otevření zajímavého tematu pro mě, jiným podobným je život makrobiotika s nemakrobiotikem. Má-naše situace je podobná. Já ač je mi MB blízká, mně chutná a když jsem třeba jedla v Dobrušce nebo jednou na kurzu v horách moc mi chutnalo, nebo jídlo vařené makrobiotikem kamarádem. Sama až takové pestrosti nedocílím. Hlavně vaření pro členy domácí ? Kdepak, možná tak rýži, trochu zeleniny, ale s masem, spoustou uzeniny a pečivem k tomu, hlavně slaninky, salámky...atd. Dobře, jez co chceš, říkám si, jsi za sebe zodpovědný, já se snažila a mé rady-prý nepotřebuješ, jenže já krom toho že již opravdu z principu maso nejím, už mě obtěžuje i jeho příprava, poslední dobou se jí vyhýbám a se skladbou toho, byt prokládanou i tzv.normálními jídly bez masa, cítím nebo když vidím, jak se někdy tváří, že nejsem v mužových očích "dobrou kuchařkou" kterou jsem dříve "byla". Jenže přišlo období, že už nemůžu dál tolerovat věci, které jsem dřív snášela-tolerovala a dříve si dobrovolně vybrala - hlavně asi z jiného soudku přemíra televize, hluk, oblbovačky, reklamy, cigaretový kouř, někdy i alkohol, masa, maso maso, uzeniny násobeno tím že to vidí a bohužel někdy chce napodobovat-ne vše Wink moje dcerka, v podstaě batole a už dostala ochutnat tam salámek, tam párek, tam slaninku...a já s tím vnitřně nesouhlasím, muž to ví, to samé slovenské babičky, hold tam vyrostli na prasátku a zabíječce, a od takové jedné poslední u nich doma opravdu striktně nemohu, ani kousek masa..divná matka, snacha, a dítěti by nedopřála, tak ho ochuzovala, pak sladkosti, sladkosti, sladkosti-pardon sra... a slanoty!!! Ano, zvedá se vě mě odpor, nějaké emoce podobající se hněvu(nerada,ale je to tam) že od malinka jsem se tak snažila a dcerunka měla v tělíčku čisto, jen mléčko od maminky a kvalitní dobrůtky, ale kde je to ted? Mrzí mě to. Aspoň že si umí říct někdy i ne, ikdyž už je rozkolísaná do extrémů, že už tolik bohužel nerozlišuje a vezme si. Bohužel má nevůle "zákaz od matky" např. u babičky už dávno není respektován, co trošku povyrostla, ale stále má něco málo do 2,5 roku. To už ta školka nabízí lepší varianty ikdyž také ne ideální než tatínek a babičky, ach jo. No a vařit , jak jsem psala už mi to moc po jeho vůli nejde, dávám přednost sobě, i to je vaření pouze zdravější, o kompromisech, ne čistě mb. Prostě říkám si jsem přece důležitá! Ať jsem klidně pro okolí, byť nejbližší blízké divná. A už se těším na nějaký makrobiokurz nebo kurz mb vaření, kde budem s dcerkou papat jen samé dobroty a zase se více nakopnu a dcerka bude mít zas jiný úhel pohledu s novými zkušenostmi a může si časem vybrat, kéž by Tongue Když si po sobě čtu, spíše zpověď než konstruktivní příspěvek, tak se podařilo...   
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení