Stran: [1] 2 3 ... 13
  Tisk  
Autor Téma: Deprese  (Přečteno 35328 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Anonymka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 01. Srpen, 2008, 10:21:54 »

Dobrý den,

mám takový větší problém a ráda bych se ho zbavila.
Na makrobiotiku jsem přišla nedávno a snažím se na ni pozvolna přejít, studuji, pilně čtu a získávám potřebné informace, abych mohla jednou říct - jsem makrobiotik. Chystám se jak na kurzy, tak na různé relaxační pobyty, přibližuji se zase zpět k přírodě. To jen k nastínění mojí situace co se týče stravování.

V čem je ale můj problém.

Deprese.

Když ale řeknu deprese, nemyslím tím ty časopisové definice (jarní únava, podzimní deprese).. ale ty opravdové deprese, co se léčí antidepresivy. Opavdové deprese, kdy se ráno člověk probudí se slzami v očích, neví proč, co dělat a jak a prostě je mu nanic a celý den se toho nezbaví - a to má štěstí, pokud se jedná jen o den. Někdy ty vlny trvají velmi dlouho .. až měsíc.
Je to k nevydržení.
Uchýlila jsem se proto k antidepresivům - lehčím, takové ty "náladovky" - prostě proto, abych mohla dělat takové ty normální věcí jako ostatní - spát, jíst, alespoň částečně fungovat.

Antidepresiva ale nejsou řešením, jsou jen dočasnou pomocí - a já bych chtěla poradit,jestli někdo máte zkušenost, nebo jste narazili na někoho kdo trpí na deprese, jak přejít z antidepresiv na nic, a prostě být v pohodě, udrže se naživu, fungovat, vyspat se, občas se i najíst (stáhnutý žaludek - stává se že z deprese zvracím, nebo mám jiné zažívací potíže, nechutenství)
Stručně položená otázka  -  Co mám dělat? Co bych měla jíst, aby se mi ulevilo a nemusela jsem brát léky.

Děkuji za každou radu.

Zaznamenáno
Cpt_Morgan
Full Member
Pohlaví: Mužské

419315231
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 01. Srpen, 2008, 18:03:27 »

Ahoj ,
Já se tady nebudu rozepisovat,co jsem prožil já,ale každopádně Ti Makrobiotiku vřele doporučuji. Já byl celý život dost nechutný,co se týče života,stravy a tak vůbec a po té co jsem zkusil Makrobiotiku jsem vubec nechapal,co to se mnou dělá za věci. Fakt musím říct,že jsem se nikdy necítil lépe. Mimo jiné,hlavně ty rána. Co se pamatuji,tak s chutí do života jsem naposledy vstával někdy jako malej,takže si to vlastně ani nepamatuji a pak až teď. Špatné je ,že jsem ted poslední měsíc dost polevil ,co se týče Makrobiotiky,protože jsem se stěhoval,neměl jsem zapojený plyn a lednici a zmatek ,ale to jsou asi jen výmluvy a začínám se pomalu cítit jako před tím, hnus,věčně otrávený,do ničeho chuť apod. Ale už se ted teším,jak do toho naskočím znovu a chci to udělat co nejdříve.  Very Happy
Zaznamenáno
Psychedelic
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 01. Srpen, 2008, 22:39:12 »

Holotropní dýchání ..... www.holos.cz     SUPEEEEER
byl jsem mnohokrát a mnoho mi pomohlo
cvičení Pět tibeťanů - jednoduché cvičení na každé ráno, psychicky a energicky velmi posiluje
Reiki dle dr. Usuiho - denní aplikace, projít kurz u Mistra - VÝBORNÁ věc
a samozřejmě makrobiotika
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 02. Srpen, 2008, 07:29:53 »

Deprese = stáhnuté (možná i nefunkční tlusté střevo) = ext. jang kondice. Makrobiotiku si zaměř především na regeneraci střev. Především tlustého. Existuje prokazatelná vztah mezi neléčenou dlouhotrvající zácpou a depresemi. Jestli užíváš projímadla (např. Gutalax), tak je co nejdříve vysaď (jsou rakovinotvorná), než se stolice upraví stravou lze na chvíli používat Psyllium. Výborná jsou jakákoliv uvolňovací cvičení - jóga, již zmíněných 5 Tibeťanů. Mediatace je účinná, také masaáže. Doporučuju masírovat body tl. střeva na ploskách i na rukách.
Zaznamenáno
Anonymka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 04. Srpen, 2008, 13:35:21 »

Dobře,
a jaká je ta strava zaměřená na léčbu střeva?
Začnu hned jak se to dozvím.
Díky.
Zaznamenáno
Milka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 04. Srpen, 2008, 14:31:46 »

Anonymka, neviem či poznáš MB štandardný tanier, ak nie, navštív kurz alebo si to pozri v knihách.  Pri liečbe hr. čreva sa ale vylúčia i všetky potraviny z múky - cestoviny, placky, silne sa obmedzia vločky, kladie sa dôraz na bezlepkové obilniny a takmer výhradne celé zrná. Zo zelenín sa uprednostňujú reďkve  i s  vňaťami, koreňové a zelené s tuhými listami. Načas sa vynechá ovocie, dezerty  .  Presné rady sú v knihe M. Kushi - Makrobiotika - preventívna energetická medicína budúcnosti.
Takto sa ti to možno zdá prísne, ale úľava sa dostaví a energie príde. Len to možno nebude  hneď, ide jeseň,obdobie energie kovu, keď sa problémy s hr. črevom najviac prejavujú, i depresie  s ním. Tak vytrvaj,  Smiley
Zaznamenáno
Elvis
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 05. Srpen, 2008, 16:14:11 »

Já bych taky brala to pročištění střev.
Any, držím pěsti.
Zaznamenáno
MakroMirek
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 02. Září, 2008, 12:09:53 »

Ahoj,
pomáhá všechno, čemu opravdu věříš, že pomáhá, všechno, o čem si myslíš, že má pro tebe smysl v tomto světě. Takže makrobiotika pomáhá taky, když jí věříš. Já se domnívám spolu s autorkou Chourovou, že MB je prostě takový "skoropůst", která ti dá možnost vrátit se k tvému tělu a duši. Prostě jak vaříš a vaříš a vaříš, a pak žvýkáš a žvýkáš a žvýkáš, tak máš dost času přemejšlet o sobě, o světě kolem, o dopadech svého chování, o lepší strategii v životě. Takže MB jo. Ale mě stejně po cca 10-15 letech zkoušení všeho nakonec pomohlo nejvíc běhání. Ne cyklistika, ne procházky, ne výšlapy do hor, ne posilování, ale poctivý běhání venku - 5km, 10km, 15 km, denně nebo později obden. Je to taková dřina, že se naučíš porážet sama sebe, všechno je pak lehčí a člověk má mnohem víc energie. Kdybys chtěla mou cestu následovat - před běháním dlouho nejez nic tučného a ani nejez mnoho. To ti právě MB stejně neumožní. Nebo je taky dobrý to kombinovat se syrovou stravou - viz rawfood diskuse třeba na vitarian.cz.
Zdraví majitel polovičního inv. důchodu na depresi, kterej pracuje na návratu do normálního života - Mirek.
Zaznamenáno
lesnenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 02. Září, 2008, 12:44:00 »

Na deprese jsou podle me nejlepsi pusty. Je ale nutne se pipravit na to, ze spolu s cistenim strev se zacne a to predevsim, cistit i hlava. Takze se muze stat, ze se ti s depresemi jakoby pritizi, ale jenom jakoby. Je to ocistny proces, Cim si pri pustu projdes, to te vlastne opousti a je to z tela i hlavy pryc. Je to vlastne zacarovany kruh. Deprese vznikaji zakyselenim tela, kdy je hodne stravy kyselinotvorne, ktera  to je, to si zjistete sami,  tim padem kysele telo produkuje kysele myslenky a upada se do depresi vic a vic..  Nerikam, ze je to jediny duvod depresi, ale je to tak propojene, ze asi nejpodstatnejsi.  Behani pomaha, je to vlastne taky zpusob cisteni, pohybem se to vyplavuje. Na ten pust je poteba se psychicky pripravit, at te to nezaskoci  a vydrzet, odmena prijde.  Smiley
« Poslední změna: 02. Září, 2008, 12:57:56 od lesnenka » Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 02. Září, 2008, 13:42:06 »

pokud se delaji pusty moc casto a dlouho, tak to naopak muze pomoci depresim... pri metabolismu a katalyze masntnych kyselin, aminokyselin popr. dalsi organickych slouceniny, mohou vznikat ketony a aldehydy, ktere neblaze pusobi na nervovy system. Priklad z praxe - zeny, ktere provozuji drasticky redukcni diety...
Zaznamenáno
lesnenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 02. Září, 2008, 13:46:11 »

Neplet si redukcni dietu se spravne provedenym pustem .  Wink
Zaznamenáno
Fiona
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 02. Září, 2008, 14:02:04 »

Nevim, po par zkusenostech s pusty bych je asi depresivnimu cloveku hned zkraje nedoporucila. Ty katarze muzou byt dost neprijemne, a u deprese je prave ten problem ze clovek ma zatazino. Nevidi veci ani jasne, ani z nadhledu, proste ho boli duse a ma tendenci vsecko si malovat nacerno. To behani by zabrat mohlo Smiley
Zaznamenáno
lesnenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 02. Září, 2008, 14:13:41 »

Fiono Very Happy, no kdyz mi to prislo na mb foru trosku nevhodne   tu na plnou pusu jako nejlepsi doporucovat vitarianstvi, ale kdyz ono asi neni zbyti ..  Nikdo nevime, jak to ten dotycny zrovna proziva a co je podle toho ktereho cloveka jak silna deprese. Pokud by se na to dopredu pripravil a tesil se, ze jde vlastne o ocistny proces, tak by se i lehci zhorseni behem pustu dalo prekonat.. Nejlepsi je mit vedle sebe nekoho, kdo to podporuje a pustum rozumi a vede cloveka, kdyz se pritizi ..  Ohledne depresi bych jeste doporucila knizku Kurta Tepperweina Pryc s kyselosti, je tomu venovana dost velka cast a pekne vysvetleno.  To sice neni vitarian, ale ma to lik chytrych nazoru, ze se da jeho radami ridit .
Zaznamenáno
Fiona
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 02. Září, 2008, 14:19:16 »

No ono treba nekdy pomuze uz to, ze se clovek sebere a posle do haje par upiru... Hlavne se musi zacit mit rad  Wink
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 02. Září, 2008, 19:55:18 »

lesenka: redukcni dietu si s pustem rozhodne nepletu na rozdil o nekterych MB pratel... je to smutne, ale tech pripadu je docela dost...
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 13
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení