Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13
  Tisk  
Autor Téma: Deprese  (Přečteno 36982 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Hanisek
Full Member
***
Příspěvků: 246


593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #135 kdy: 25. Březen, 2011, 22:04:48 »

Taky bych moc ráda slyšela od Kačera o  alternativní léčbě jeho kamaráda...i když to diskutujeme pod titulem "deprese"...myslím že není alternativa jako alternativa...pokud budu dál konzumovat živočišné tuky a bílkoviny, cukr apod. a baštit chlorellu nebo pít bylinné čaje, asi by to opravdu nepomohlo...ale pročistit tělo správnou stravou a umožnit mu tak postupnou sebeléčbu - i když zdlouhavou - to myslím není tak špatné řešení...
Zaznamenáno
kačer
Newbie
*
Příspěvků: 44


Zobrazit profil
0 1
« Odpověď #136 kdy: 27. Březen, 2011, 19:01:07 »

Pro Haníska ,
  Nevím podrobnosti o léčiteli, ke kterému chodil, ale dle informací známého jej léčitel "čistil" a "vymýval" mozek řečmi o té ošklivé chemoterapii, radioterapii, že přijde o vlasy, obočí, bude mu špatně,.... on mu prý pomůže bez těchto negativních jevů :-((.
  No není co dodat, známý se nakonec léčil chemoterapií, ale bylo již pozdě, měl několik relapsů a nakonec mu nemoc progredovala do leukemie,...
 Já nikomu nechci brát jeho názor a ideály, já jsem poznal maximální a výbornou péči lékařky, které si nesmírně vážím. Ano. prošel jsem řadou nepříjemných vyšetření před započetím léčby, ale jsou nutná k přesné diagnostice a "nastavení" správné léčby. Ano prošel jsem agresivní osmidávkovou chemoterapií, kerá měla jen dočasnmé negativní projevy, ano ztratil jsme vlasy a veškeré ochlupení, ale měsíc po skončení léčby mně začaly růst nové, nezvracel jsem a kromě posledních týdnů jsem celkem normálně fungoval.
  Moje léčba trvala cca 6 měsíců, z toho 3 měsíce jsem byl v nexchopnosti. Osm měcíců po skončení chema jsem uběhl půlmaraton, za dva roky maraton :-))).
   Lymfomy jsou velmi zrádné, mají spoustu typů a podtypů, jejich klasifikace je složitá, ale jedno je velmi zajímavé, čím agrasivnější lymfom, tím zpravidla rychleji postupuje, ale také rychleji reaguje na léčbu.
   Zkušenosti s léčbou a výborné výsledky mají hematoonkologická centra, jsou to prokázené výsledky, upřimně řečeno neznám nikoho kdo by lymfom vyléčil makrobiotikou, ani neexistuje žádná studie.
 Tady je bohužel na místě již hovořit o škodlivosti makrobiotiky, viz paní Ing. Průchová a její naprosto nesmyslné články o rakovině v časopisu Regenerace, které uveřejnila paní Ilona Manolewská, myslím že již i ona změnila názor, protože paní Manolewská přežila maligní onemocnění jen díky moderní medicíně.
 Zdraví Kačer
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member
***
Příspěvků: 246


593846503
Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #137 kdy: 27. Březen, 2011, 21:37:25 »

Díky Kačere za reakci...ale opravdu je vše idividuální...tak jako se v určitých případech nedá zatracovat klasická medicína, stejně tak i makrobiotika...já jsem měla lymfom diagnostikovaný pouze z histologického vzorku, výsledky vyšetření vč. krve byly negativní...teď už jsem po stanovení diagnozy rok a tři měsíce na makrobiotice zcela bez problémů (když pominu malou bulku+psychické potíže)...já osobně znám 2 případy lymfomů vyléčených MB a to p.Naďu Kubíkovou a p.Honzu Zerzána...oba se k MB uchýlili po  předchozí neúspěšné chemické léčbě a ozařování...já osobně si myslím, že někdy se MB už pomoci nedá, pokud je nemoc v pokročilém stadiu (ale i to je individuální), ale na druhou stranu si myslím že chemie  a ozařování nemůže nemoc zcela vyléčit, ale jen zastavit....a ta se pak po zatěžující léčbě a vyšetřeních může objevit někde úplně jinde...ale je možné že někdo se i úplně vyléčit...protě vše je individuální případ od případu...a každý se musí intuitivně rozhodnout, zda si chce o svém zdraví a životě rozhodnout sám, nebo se plně odevzdá do rukou lékařů...já jsem se rozhodla pro MB... rice eat rice eat
Zaznamenáno
kačer
Newbie
*
Příspěvků: 44


Zobrazit profil
0 3
« Odpověď #138 kdy: 28. Březen, 2011, 14:10:08 »

Ano Hanísku, vše je opravdu individuální, ale měli bychom věci nazývat správnými jmény. Ty se snažíš zde i na jiném vlákně mystifikovat čtenáře nesprávnými informacemi.
  To, že ty jsi se rozhodla "léčit" maligní lymfom makrobiotikou, je pouze tvoje volba a jak to dopadne, uvidíš sama, pokud máš další zvětšenou uzlinu, tak už to o něčem svědčí,... Ta nemoc není jednoduchá , ani po psychické stránce, kdyby jsi využila lékaře, již jsi mohla být zdravá :-))).
   Jinak ale prosím nepiš lživé informace o klasické léčbě.  Hodgkinův lymfom má šanci úplného vyléčení ve více jak 80 ti procentech, NonHodgkinovy lymfomy jsou zcela vyléčitelné ve více jak 60 ti procentech, záleží na typu a stadiu nemoci.
   Co se týče krve, tak více jak 50 procent pacientů s lymfomem má krev v pořádku :-)), problém je jinde, tedy jen krevní testy nestačí, ale to ti jistě v hematoonkologickém centru řekli, tedy pokud jsi v nějakém byla, protože obvodní lékaři by takové to nemoci léčil neměli, neumí to, nemají zkušenosti.
  Hanísku NENÍ  PRAVDA, že jen pár pacientů přežije 10 let a že ještě živoří :-(((. Já určitě neživožím a invalidní důchod ani depky jsem nikdy neměl !!!
   Přeji ti Hanísku plné uzdravení, ale prosím nemystifikuj , makrobiotika není zázračná, leda tak jako doprovodný program, ale né ten hlavní.
  S úctou k lékařům Kačer
Zaznamenáno
kačer
Newbie
*
Příspěvků: 44


Zobrazit profil
0 1
« Odpověď #139 kdy: 28. Březen, 2011, 15:21:11 »  Úryvek z článku "České ženy na cestách k osvícení "


Uzdraví tě víra tvá?

Zatímco křesťanství nijak neodmítá lékařskou péči, pro novodobá duchovní hnutí jsou doktoři nepřátelé. Pro gynekology  je noční můrou stále výraznější snaha o větší prosazení porodů doma. Vychází z teorie, že domácí porod je bezpečnější a lepší než porod v nemocnici. „Je to naivní víra ohrožující život. Porodní asistentky ženám tvrdí, že se doma nemůže nic stát. Realita je ovšem taková, že za domácí porod už několik dětí zaplatilo životem. Zatím nezemřela žádná matka, ale to jen proto, že je vždy lékaři zachránili. Jednou se to ale nemusí podařit," varuje Alena Měchurová, vedoucí porodního sálu Ústavu péče o matku a dítě v Praze Podolí.

Stejné nepochopení k duchovním směrům New Age má většina onkologů. „Mnohokrát jsem se setkal s případy, kdy byl pacientovi objeven dobře léčitelný nádor a on utekl k šarlatánovi. K nám se vrátil, až když mu šlo o život a rakovina už byla neléčitelná," vypráví onkolog Oskar Andrysek. Podle něj by měli být léčitelé trestně odpovědní za své činy. V současnosti je to tak, že pokud vám zničí zdraví léčitel, je to pouze váš problém, nikoliv jeho. Před několika lety onemocněla rakovinou prsu Ilona Manolevská, šéfredaktorka Meduňky, nejvýznamnějšího ezoterického časopisu u nás. Své čtenáře pravidelně informovala o tom, jak navštěvuje různé léčitele a věří v jejich zázračnou moc. V časopise mezitím vycházely články oslavující různé duchovní jedince, kteří umějí vyléčit všechno včetně rakoviny. Výsledek se ale nedostavoval. Zdravotní stav Manolevské se zhoršoval, a tak nakonec vyhledala pomoc lékařů, ačkoliv proti nim občas sama aktivně vystupuje. Začala se léčit na onkologii. Přiznala to čtenářům a výsledkem bylo, že do redakce dorazilo mnoho nenávistných dopisů. Z pohledu čtenářů zradila „svou víru" a vydala se napospas zlu. Léčba onkologů ale zabrala a ona se začala uzdravovat. Přesto Manolevská dál nezapomíná psát o zázračných léčitelích.


Zaznamenáno
Hanisek
Full Member
***
Příspěvků: 246


593846503
Zobrazit profil Email
2 0
« Odpověď #140 kdy: 28. Březen, 2011, 18:14:01 »

Kačere zdravím a díky za zájem...nikoho se nesnažím mystifikovat, uvádím zde jen své názory a zkušenosti...a ten údaj o 8 nebo 1O ti letech s lymfomem( v mém případě rovněž Non-Hodgkinův) mám od lékařů, se kterými jsem ihned po zjištění diagnozy komunikovala přes různá fóra a poradny...řekli mi tehdy, nebojte se, s tím se dá žít 8-10 let a jsou známy případy, že se lidé dožijí i déle...taky mi jeden doktor radil uzavřít co nejdřív životní pojištění pro případ úmrtí...novou "uzlinu" mám stále, ale zdá se,že se nezvětšuje a i já se stále kromě depresí cítím fyzicky dobře....při kontrole mi lékařka na hematologii vyšetří krev a prohmatá mízní uzliny...vzhledem k tomu, že jsem měla kromě vzorku všechna vyšetření s negativním výsledkem, jsem přesvědčená, že neriskuju...Naopak, když se vrátím do minulosti, nejhůř jsem se cítila asi 2 roky před zjištěním nemoci, kdy mi zcela vypověděla službu imunita, byla  jsem na tom  hodně zle, prakticky vůbec jsem nespala a měla jsem opakované záněty-průdušky, pak i akutní zánět hrtanové záklopky-léčili mě kortikoidy a opakovaně stále antibiotiky, až jsem se zhroutila...po zjištění diagnozy jsem za 14 dní začala s makrobiotikou a postupně se začala cítit lépe...tento stav trvá už přes rok, dříve jsem hubla (i díky začátku MB, ale i nemoci), teď jsem nabrala zpět na svou váhu...cítím se dobře, na rozdíl od předchozí doby kdy jsem se stravovala klasicky, netrpím alergiemi, nebývám nachlazená a za celou dobu (více než rok) jsem měla nedávno po druhé virozu, konečně i s vyšší teplotou (to dříve díky špatné imunitě nebylo), a ubyly i další dřívější zfravotní problémy...Takže mám přímou  odezvu na změnu stravy  a to mně povzbuzuje vytrvat dál...taky mám spoustu známých o kterých vím, že se dostali z různých, často i těžkých nemocí právě makrobiotikou...takže mám případy z praxe, ne žádné výmysly...
Zaznamenáno
legolka
Newbie
*
Příspěvků: 7


Zobrazit profil Email
3 0
« Odpověď #141 kdy: 28. Březen, 2011, 20:51:51 »

..Hanísku, drž se holka drž ....jsem momentálně na rýžovo-zeleninovém půstu a slova Kačera jsou pro mě jako vepřový guláš se šesti ... a člověk už je přeci jenom zvyklý na ty jemnější energie  ....jinak já nemám sice diagnózu od mudrů, ale moje pocity, slova paní Kubíkové a dalších mi jsou jasné ....mb jím něco přes rok a ještě mě vůbec není dobře, ba naopak ....ale ta změna a pocity z mb v mé hlavě jsou  pro mě tak velký dar, že už se ho vzdát rozhodně nehodlám ....krásné jaro všem....e.
Zaznamenáno
Wl
Host
1 0
« Odpověď #142 kdy: 28. Březen, 2011, 21:21:48 »

Kačer: Pěkně jsi se rozepsal ....., ale ještě jsi mi neodpověděl na jednu mojí otázku. Jaké máš ty sám zkušenosti s makrobiotikou?
A přidám další. Chceš říct, že všichni léčitelé jsou šarlatáni? Že neexistují lidé s mimořádnými schopnostmi?
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member
***
Příspěvků: 246


593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #143 kdy: 28. Březen, 2011, 22:45:53 »

Díky Legolko...i já vnímám ve svém těle pozitivní změny a to je jasná odpověď na otázku, jestli jsem na správné cestě...k doktorům rozhodně jít nechci, to bych cítila že se zříkám zodpovědnosti a vzdávám to...a to rozhodně ne (v tomto případě, jinak západní medicínu  naprosto nezatracuju, má své opodstatnění při úrazech a akutních stavech...)...ale uznávám, že mi předcházející příspěvky na klidu nepřidávají...přece jen tady píšem o depkách...ale to zas přejde, já se znám...nemoc může být i dar, bez kterého bych nenastoupila tuhle cestu...takže ne do urputného boje, ale do poklidného a pomalého procesu, který pomáhá tělu zbavovat se všeho co tam nepatří...a co mě neporazí, to mně posílí...
Zaznamenáno
legolka
Newbie
*
Příspěvků: 7


Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #144 kdy: 29. Březen, 2011, 08:30:27 »

..Hanísku, já u doktorů začínala, jako asi mnoho dalších ...ale když mi nedovedly odpomoct ani od dlouhodobých úporných rým, došlo mi, že tudy cesta nevede...bohužel jsem to vzala ještě oklikou přes kapky Jonáše, na kterých jsem se trápila rok a půl ...k tomu malé děti a naprosto nefunkční máma ..strašné období ...nyní jsem konečně myslím správně a je mi jasné, že tak zdevastované tělo, jako mám já, nemůže být ok po roce... takže vytrvávám ...má barva obličeje je prozatím zelená, občas mám nějakou závrať, občas slabost ...ale už to jde všechno mnohem lépe  ...k doktorům mě nikdo nedostane ani párem volů , ti mi v dětství akorát uměli vyříznout mandle, předávkovat totálně antibiotiky, že jsem skončila na jibce, zlikvidovat naprosto imunitu ....takže tak ...paní Průchová mi to řekla jasně ...zabít se nemůžu, mám dvě ještě malé děti ...takže se musím zkrátka vyléčit ...a hotovo Smiley ....Hanísku, držím pěsti
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member
***
Příspěvků: 246


593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #145 kdy: 29. Březen, 2011, 08:58:43 »

Díky!!!Tak konečně psychická podpora  kterou jsem zase potřebovala...i když vím proč, je dobře slyšet od dalších, hlavně v době kdy se tělo intenzívně zbavuje všeho nepotřebného...kromě depresí a bulky mám taky plný obličej hnusné vyrážky, heč......takže vlastně "radost za každé nové ráno"...tělo si dělá generální úklid...a jak Legolko říkáš, jestli jsme ho nakládali marastem tolik moc let, nemůžeme čekat že náprava nastane brzo a taky že to půjde bez negativních příznaků a pocitů...takže vlastně buďme rádi, když vidíme výsledky...vzhůru do boje...půsty, divoké byliny, hodně pohybu na zdravém vzduchu, radostnou mysl a pevnou vůli...nic jiného asi nebude mít smysl...a jsme vlastně všichni na jedné lodi, každý máme něco a někdo to ještě ani neví....hlavně je třeba s tím něco dělat...nastává nová doba, kdy je třeba měnit myšlení a zdravá tělesná schránka a jasná mysl s tím naprosto úzce souvisí, jinak bychom ten rok 2012 nebyli schopni přivítat s čistým svědomím... 53 z253
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
*****
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 801Zobrazit profil WWW
3 0
« Odpověď #146 kdy: 01. Duben, 2011, 00:36:30 »

@Hanisek:
mas takove deprese specificky ted nebo dlouhodobe a nezavisle na rocni dobe?

Ja mam uz druhy rok breznovou depresi. Nemam strach, spis pocit marnosti - jako k cemu je dobre zit? Teda uz to nemam, trva to jen tak 3 dny. Kamaradka me dokopala na prochazku a dcera me vytahla na veceri, a oboji dost pomohlo. Uvedomila jsem si ze sebe delam otroka. Prepinam se, nedelam veci pro sebe, jen pro druhe. Treba je tohle pro tebe uplne irelevantni, ale davam to sem protoze je to o depresich, a podle me brezen je depkovy mesic.

@Kacer:
Re Ilona Manolevska. Lide co ji psali ze zradila svou viru jsou blbci. Pro objektivitu si vyhledej taky neco z druheho tabora, je toho pozehnane (tj kde vyleceni probehlo bez lekaru nebo navzdory jim).
Pravda je takova ze vubec zadna objektivni pravda neexistuje. A proto je pitomost se o ni hadat. Pro tebe je 100% pravda, ze te vylecili lekari. Pro Brandon Bays je 100% pravda ze ji vylecilo uzdraveni psychiky. Pripadu jako ty a pripadu jako je ona je mnoho. Svou objektivni pravdu mate vsichni. Je i mnoho takovych kteri rakovinu neprezili. To nemusi byt nezadouci vysledek, ale pochybuju ze tohle prijmes. Je i hodne takovych co zabily doktorske omyly. To neznamena ze klasicka onkologie je k nicemu. Je tady prave pro tebe a mnoho jinych kterym pomohla.
Myslis to s Hanyskem samozrejme dobre. Ona vypada jako rozumna zena, ktera si to vsechno poradne rozmyslela. Treba dokazes prijmout ze jsou ruzne pristupy a pohledy a ze ten tvuj vidi jen castecnou pravdu (zrovna tak jako ten tech lidi co psali Manolevske ze zradila svou viru). Jsem si dost jista ze Hanysek zde nehleda odbornou radu ani nezkousi na nekoho prenest svou zodpovednost.
Ja opravdu chapu i tvuj pohled a myslim si ze to co lidi tady rikaji te musi dost frustrovat a povazujes to za nebezpecne. Ale objektivni nejsi. Jdes podle jednoho kamarada a pripadu ktere potvrzuji tvuj nazor.
Kacere, nejsem zastancem pi Pruchove a nektera jeji prohlaseni mi pripadaji opravdu smesna, ale rict ze makrobiotika je skodliva, muzes to prosim te nejak rozvest, jako co je na ni skodlive?
Mimochodem, proc je Ilona Manolevska nemocna, to nevime nikdo. Ja osobne si myslim ze ma v sobe dost horkosti, protoze ji obcas ctu. Ale to ze to tady nalinkuju k nemoci pravdepodobne totalne smetes ze stolu.
Zaznamenáno

Hanisek
Full Member
***
Příspěvků: 246


593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #147 kdy: 01. Duben, 2011, 10:23:49 »

@Torquiose..hodně citlivá a emotivní jsem byla odjakživa, myslím že teď ale u mně dochází k dlouhodobým psychickým eliminacím ....tzv. depky mě zlobí už asi 3/4 roku...horší to bylo koncem podzimu a v zimě...březen byl fakt "hustý", cítím se jak na jiné planetě, jako bych se někde vznášela a nelze z toho ven...myslím že se snažím co se dá, asi až příliž urputně, tak se teď s tím  hledím  netrápit, ono se to někam vyvine...prostě jako by to někdy nešlo ovlivnit, některé dny jsou lepší. Jaro je obecně nejhorší pro chronické onemocnění vč. depresí...objektivní důvody myslím rozhodně nemám, život se mi vyvíjí uspokojivě, hlavně myslím výhled do budoucna...chápu to jako jakousi chemickou reakci, která musí proběhnout, aby se mi to celé minulé období poskládalo jinak a líp-prostě to musí "vybolet" a tělo se asi potřebuje poprat s různými pocity. Kdo se zajímá trochu o ezoteriku ví, že jsou teď nesmírně silné energie a příliv světla, který ne každému udělá pocitově dobře..prostě blíží se rok 2012, tak se energeticky dějou velké věci...třeba se mám naprosto přetransformovat, kdo ví...minulé období života nebylo právě šťastné( určitě jeden z hlavních důvodů vzniku nemoci), tak protože nelze změnit svět kolem sebe, musí se ve mně udát něco, co mě přiměje dívat se na věci kolem mně jinak a líp...tak si to vysvětluju, tak to cítím...
Souhlasím naprosto s tvým názorem na Kačerovy názory....jen chci říct, že k mému rozhodnutí neléčit se klasicky jsem dospěla spíš intuitivně, než po nějakém složitém uvažování....i když mě samozřejmě ovlivnila spousta věcí, kdy jsem cítila z doktorů nejistotu a pokusy dělat věci "pro jistotu", kromě toho mi  např. chtěli dělat opakovaně PET vyšetření jen pro to, že jsem přešla pod FN v Brně a tak chtěli, aby to bylo pod jejich střechou, znovu a s jejich "razítkem"...že by mi přitom do těla navalili další radioaktivitu, vůbec nevzali v potaz(píchá se při tom radioaktivní glukoza do žíly)....no a bylo toho víc...pak to člověku nějak "klapne" v hlavě a cítí, že do tohohle kolotoče prostě nechce a chce si odpovídat za svůj život sám... Roll Eyes
Zaznamenáno
kačer
Newbie
*
Příspěvků: 44


Zobrazit profil
1 1
« Odpověď #148 kdy: 01. Duben, 2011, 15:59:43 »

Zdravím a pokusím se odpovědět:
Pro Haníska - předem přeji jen to dobré, hodně síly, energie a odvahy, přeji ať je ta zvolená cesta vítězná, víra v uzdravení je strašně důležitá.  Máš asi indolentní typ lymfomu, který postupuje pomalu, já měl difuzní, agresivní a musel jsem se rozhodovat velmi rychle. Etiologie byla nejasná, ale léčba byla úspěšná, ovšem to jsem předem nevěděl. Přeji ti tedy plné uzdravení a fůru štěstí.

  Pro Legolku - no víš , mně zase z tebe na mě dýchl fanatismus, to je to co je na makrobiotice špatné. Guláš se šesti si opravdu nemušíš dávat, ale ten kdo si ho dá, nemusí být špatný. Pokud budeš tolerantní k jiným, budou i ostatní tolerantní k tobě.

Pro WI - já osobně preferuji zdravý tolerantní životní styl, co se týče stravy upřednostňuji racionální jídlo, tedy vše v přiměřeném množství, bez sportu, práce, kterou mám rád a rodiny si život nedovedu představit. S makrobiotikou jsem se bohužel setkal v té negativní rovině - kolega v zaměstnání, který se rozvedl, díky fanatičnosti své mb manželky.  Kolega z lyžařského oddílu, který cca před deseti lety zmrznul při přechodu Nízkých Tater, byl makrobiotik , při přechodu se náhle zhoršily podmínky a jeho tělo nesneslo chlad, i přes fůru oblečení, měl min. vrstvu tuku a nebyl schopen běžné termoregulace.
I přes to makrobiotiku neodsuzuji, myslím, že v rovině umírněné je velmi prospěšná, ale pokud se dostane do roviny fanatické, pak je škodlivá.
  Co se týče léčitelů a makrobiotických poradců, tak je problém, že nemají zcela žádnou zodpovědnost, takže za nemalé peníze radí a léčí, ale zodpovědnost nese pacient.
Za lékařskou péči nese zodpovědnost lékař, takže se ocitá v jiné rovině a z právního hlediska je na tom zcela jinak. Až budou mít léčitelé a další poradci stejná práva a povinnosti jako lékaři, pak bude možné najít ty slušné a odborně zdatné.
Jinak rady , že rakovina prsu vzniká , když pijeme mléko nebo že máme rodit děti doma jsou radami právě těch , kteří nenesou žádnou zodpovědnost a jsou nepostižitelní.

Pro Torquiose - zdravím, ty jsi právě ta tolerantní a rozumná ve svých názorech, bohužel nikdo nevíme kdy nás navštíví nějaká nemoc a proč, to se můžeme jen dohadovat.

Přiznávám, že moje dcera je lékařkou, myslím, že dobrou , hodnou a tolerantní.

Přeji všem krásný jarní den, plný slunce v duši.   :-)) Kačer
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member
***
Příspěvků: 246


593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #149 kdy: 01. Duben, 2011, 20:59:20 »

Díky Kačere...taky přeji vše nejlepší...doufám že se tady na fóru zase ve zdraví časem setkáme... 47
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13
  Tisk  
 
Skočit na:  Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení