Stran: 1 [2] 3 4 ... 13
  Tisk  
Autor Téma: Deprese  (Přečteno 34563 krát)
0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.
El
Host
0 0
« Odpověď #15 kdy: 02. Září, 2008, 20:24:29 »

Já bych právě na deprese doporučila pestré , barevné , dobré jídlo.. ráno cvičit, dělat si masáže..prostě sesobě věnovat.
Krátký půstík taky, ale já osobně když se nenajim, tak jsem nervózní Smiley
Hledat si činnost, která bude člověka bavit a dělat mu raadost.Tím myslim práci i volnej čas.
Barevně se oblíkat a chodit do přírody...

číst knížky, které mají co dát. Přestat koukat na bednu...

lesněnka: nevím jak ti to napsat, ale věta Nepleť si mi připomíná mojí mamku, která mi na všechno řekne To neuděláš, Nemysli si, Dobře si rozmysli....  Neblbni, neblázni .... a další věty, které se říkají. (Bohužel, myslím si, že se to lidi naučili aby krmili svá ega..)  Tím tě nechci urazit ani vyvolat zas nějakou žhavou diskuzi, ale jen jsem ti to prostě chtěla říct. Zmých úst tyto věty vyšly mnohokrát. nelituji toho(nelituji ničeho co jsem udělala), ale beru si z toho zkušenost a snažím se v tom vidět víc pozitiv než negativ..
Zaznamenáno
lesnenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 02. Září, 2008, 22:37:35 »

El. hadku to nevyvola, neboj.  Smiley
Pochopila jsem to, mohla jsem to napsat jinak, ale smysl toho by byl nejspis stejny.
Tedy:

Ze sve zkusenosti vim, ze i me delalo ze zacatku problemy pochopit pravy vyznam slova pust, povazovala jsem to za druh redukcni diety..

Very Happy
Zaznamenáno
Poustevnice
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #17 kdy: 03. Září, 2008, 18:27:15 »

Anonymko,
na úvod chci napsat, že nejsem MB, ale jen pravidelný čtenář těchto stránek. Léčím se již mnoho let s těžkou endogenní depresí, takže můžu psát z vlastní zkušenosti.
Všichni tu radí různé pohybové aktitivity, ale prosím Vás, uvědomte si, že člověk v atace deprese prostě nemůže cvičit, nemůže běhat, nekokáže to.....jen leží a nemá vůli. To jen tak vysvětlení, že to není jen tak jednoduché. Vím, o čem mluvím a popravdě řečeno, tyhle rady, když ležíte a ta rakovina duše vás má v sevření, je to kontraproduktivní. Můžete se pak propadnout do ještě větší deprese, protože máte vztek, že to nejde.....
Zaznamenáno
Poustevnice
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #18 kdy: 03. Září, 2008, 18:30:42 »

Depresivní člověk často zažívá tzv. ranní pesimum, takže nějaké cvičení......Poradit neumím, omlouvám se, že jsem sem vstoupila, ale nedalo mi to. Vidíte to moc jednoduše. A kdyby na to MB fungovala, tak jsou prázdné psychiatrické léčebny, nemyslíte?
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #19 kdy: 03. Září, 2008, 18:38:24 »

A ty si myslíš, že doktoři a celý ten systém, který se tím živí by to dovolil Huh? to jsou zas moje zkušenosti.

Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #20 kdy: 03. Září, 2008, 18:41:51 »

Dříve jsem to také po ránu mívala. Skoro jsem nemohla vstát. Mockrát jsem kvůli tomu nešla do školy. nyní už vím čím to bylo. Byla jsem v extrémním jinovém stavu. Část jsem se nesla z dětsví a dál jsem to rozvíjela cukříkem a sladkostma..a tropickým ovocem  atd.. Pak jsem začala jíst léčebnou mb( kvůli alergii plynoucí z toho jinu) a od té doby se mi nestalo, že bych se takto ráno probudila.

Zaznamenáno
Fiona
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #21 kdy: 03. Září, 2008, 19:02:06 »

No, ja treba jsem v jinu porad a je mi v nem celkem fajn  Wink  Rano nevydrzim v posteli a musim ten jin jit rozbehat, pricemz je mi do zpevu po vetsinu dne. Takze myslim ze jenom jinem to nebude.

Spis bych rekla ze tam bude nejaka nevyresena zaba na prameni. Treba nejaky vsugerovany pocit "povinnosti", na kterou clovek nema, a pocit viny. Nekteri lidi jsou mistri ve vyvolavani techhle pocitu, chce to se jich zbavit. Vim jak je tezke zacit se mit rad, kdyz se clovek nenavidi, ale nekdy pomuze otevrit oci a poradne se nasrat. Zamerne nerikam nahnevat, abych nekoho neuvedla v omyl eufemismama, protoze jde o dost silnou a zasadni emoci, ktera asi jedina muze cloveka probudit z te jedovate letargie a primet ho trosku k akci.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #22 kdy: 03. Září, 2008, 19:09:36 »

To máš pravdu.
Já také nemyslím, žev tom je jen ten jin, ale chtěla jsem tím říct, že pomůže se trochu zaktivizovat. To znamená, že když jsi jak si psala v jinu, tak máš potřebu to vyrovnat aktivitou.

Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #23 kdy: 03. Září, 2008, 19:34:42 »

Ono by to hlavne v tech psychiarickych lecebnach vypadalo uplne jinak, kdyby se tam mohla podavat MB strava. Co jsem tak odpozorovala v ramci sve psycholog. praxe, tak by se musel prekopat cely system terapie a pristupu k nemocnemu. Nejen strava, ale taky ten zminovany pohyb a aktivita. Konkretne psychiatrie uz jsou trosku tezsi orisek, ale treba jine institucionalizovane zarizeni typu detsky domov, veznice nebo terapeuticke komunity pro alkoholiky a recidivisty by v kombinaci po zavedeni mb stravy byly tisickrat ucinejsi! Nejake projekty uz byly realizovane v zahranici (portugalska veznice Linho apod) ale u nas je to docela problem. O nejake (alespon experimentalni) zavedeni prave do jedne alternativni komunity usiluju v ramci sve diplomky, tak snad mi bude stesti nakloneno Grin
Zaznamenáno

Milka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #24 kdy: 04. Září, 2008, 07:26:32 »

Fiona,  "pořádně se nas...." to je silný jang. Jinový depresívny človek s ochabnutým a zaneseným okruhom hrubého čreva ho v sebe nemá. Kým niečo nezmení.
/"vita" ten jang berú zo soli, z vaječných žĺtkov, chleba alebo syrov, ktorými dopĺňajú surovú stravu, príp. majú jang minulosť - konštitúciu, tak som to vypozorovala/

Lenka,  Poklona
Zaznamenáno
Anonymka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #25 kdy: 05. Září, 2008, 18:00:24 »

Deprese, které jsem myslela, nejsou ty časopisové. Je to jak popsala Poustevnice -něco takového jsem měla.
Jsou to období. Cílem je se tomu příštímu vyhnout.
Měla jsem i halucinace, strach se pohnout, jen jsem ležela, celou noc v jedné poloze a tekly mi slzy, nemohla jsem se ani pohnout.
Zrovna jsem funkční.
Pustím se do cvičení, očistném půstu na zeleninových šťávách a pak pěkně ze syrova. Pročetla jsem to tady docela důkladně. Koukala jsem ještě na ty stránky vitariánů. A řekla bych že moje volba je jasná.
Díky všem, kdo mi pomáhají. A už vlastně částečně pomohli.
Zaznamenáno
Chiquita
Full Member
Pohlaví: Ženské

276071646
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #26 kdy: 05. Září, 2008, 19:00:49 »

ahoj el tak prave to prozivam ja a docela casto v jin stavu jsem ale je to nekde hloub...rano se nemuzu vykopat z postele pres den jsem jak matoha a vypadam jak kdybych se zrovna vratila z nejake parby Sad otekly oblicej kruhy...myslis ze lecebna mb je trosku vychodiskem?a jeste mam takovy problem navecer mam strtasny chute na jidlo a obcas se i prejim, napadlo me myslis ze by to mohlo byt i tim?
zatiiim Wink
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #27 kdy: 05. Září, 2008, 19:24:59 »

Potraviny lék náš vezdejší str 248

Únava( vyčerpání)

Obecně vzato je chronická únava známkou překyselení krve. Příčinou bývá přejídání anebo nadměrné pití nebo příjem extrémně jinových či jangových potravin. Takovéto vyčerpání může být léčeno snadno:

1.umeboškami, čajem umeboši, nebo umeboškovým vývarem-   čaj-vařte dužinu jedné umebošky půl hodiny v 1l   vody.přefiltrujte přes cedník. Je-li nutné rozřeďte vodou

vývar- jednu umebošku,1 čaj lžičku rybích vloček bonito a jednu čajovou lžičku sojové omáčky do misky. Přidejete půl listu na jemno nakrájené nori.

2čajem bancha, čajem gomasio bancha, nápojem ume-sho-ban

3.gomasiem

Společně s úpravou stravy můžete tyto prostředky v mírném množství užívat po několik dnů.
Odpolední únava může ukazovat na větší potřebu sladkých potravin. Pokuste se jíst více sladkých zelenin a konzumujte trochu rýžového sladu, sladu ječmenného, amasaké, nebo povařené ovoce,

Zaznamenáno
Chiquita
Full Member

276071646
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #28 kdy: 05. Září, 2008, 19:41:27 »

Aaaha takze je to presne tim cim jsem myslela noooo takze radikalni zmena Cool
uz me to strasne moc nebavi! nejsem schopna pres den poradne fungovat...
dekuju moc Wink
Zaznamenáno
Elvis
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #29 kdy: 06. Září, 2008, 20:37:48 »

Hm.. já taky mátožím a slintám po čokoládě.. a to den co den. Přiznám se, že se stane, že to nevydržím a napráskám se sladkostma a pak - nezlepší se to, to je jasný, prostě opak.. ale v tu chvíli jsem slabá a neschopná. Musím to nějak dotáhnout, tenhle stav se nedá vydržet, prostě se příště kousnu do jazyka.
Ale výborný vysvětlení, El.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 13
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení