Stran: 1 ... 9 10 [11] 12 13
  Tisk  
Autor Téma: Deprese  (Přečteno 36981 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
legolka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #150 kdy: 03. Duben, 2011, 22:29:07 »

Milý Kačere, samozřejmě kdo jí maso, nemusí být špatný ...opravdu nevím, proč jsi to pochopil právě takto ...cílem mého vstupu bylo pouze jedno jediné ...trošku vyvážit tvé urputné argumenty ... ale je mi jasné, že to s Haniskem myslíš upřímně dobře ...
Zaznamenáno
Wl
Host
2 0
« Odpověď #151 kdy: 04. Duben, 2011, 09:05:35 »

Kačer: Ty jdeš prostě natolik jinudy, že nemá ani cenu se přít: ).

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
3 0
« Odpověď #152 kdy: 19. Duben, 2011, 12:24:58 »

Toto sem prostě patří:

“The next time you are sad don’t fight with it. Don’t waste time in fighting; accept it – let it be a welcome guest! Look deep into it, with love, care. Be a real host! And you will be surprised beyond your comprehension: sadness has a few beauties which happiness can never have.
 Sadness also has a being. Allow it, embrace it, sit with it, hold hands with it. Be friendly. Be in love with it. Sadness is beautiful! Nothing is wrong with it. Sadness has depth – happiness is always shallow. Sadness has tears, and tears go deeper than any laughter can ever go. Sadness has a silence of its own, a melody, which happiness can never have. Happiness will have its own song, more noisy, not so silent.
 I am not saying choose sadness: I am just saying enjoy it too. And when you are happy, enjoy happiness.” Osho
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #153 kdy: 19. Duben, 2011, 21:52:53 »

Depression is not the disease that the doctors and drug companies want you to think it is.
That biochemical imbalance they tell you about when they explain why your unhappiness is an illness like diabetes?
They're not really sure such a thing exists. In fact, when they talk to each other, they say that one of the things they know is that depression, even the severe kind, is not a simple imbalance of chemicals.

Bavíme se o depresi - zrovna jsem objevila  jednom časopise recenzi na knížku Manufacturing depression od Garyho Greenberga,  psychoterapeuta, co depresi prozkoumal i z té druhé stránky, jako pacient.

Docela mě to zaujalo, v podstatě o "depresi" mluví jako o komplotu mezi doktory, farmac. firmami aj. Antidepresiva se berou jako lék na přehnané nároky společnosti, co nejsme schopni splnit.. A to nás frustruje a doufáme v něco lepšího..

No, nečetla jsem ji, ale třeba by to někoho mohlo zajímat... tak sdílím. Wink
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
2 0
« Odpověď #154 kdy: 25. Duben, 2011, 12:26:59 »

“The next time you are sad don’t fight with it. Don’t waste time in fighting; accept it – let it be a welcome guest! Look deep into it, with love, care. Be a real host! And you will be surprised beyond your comprehension: sadness has a few beauties which happiness can never have.
 Sadness also has a being. Allow it, embrace it, sit with it, hold hands with it. Be friendly. Be in love with it. Sadness is beautiful! Nothing is wrong with it. Sadness has depth – happiness is always shallow. Sadness has tears, and tears go deeper than any laughter can ever go. Sadness has a silence of its own, a melody, which happiness can never have. Happiness will have its own song, more noisy, not so silent.
 I am not saying choose sadness: I am just saying enjoy it too. And when you are happy, enjoy happiness.” Osho

Neone, s tim se muzu identifikovat. V soucasne dobe kdyz na me padne smutek, tak zasednu za piano a hraju smutnou/rozjimanou hudbu a fakt si to "uziju". Je takovy vseobecny nazor ze smutek je neco nezadouciho, co je treba co nejrychleji zlikvidovat. Kdyz se nekomu sverite ze jste momentalne smutni, nektreri (mnozi) lide vas dokonce budou chtit presvedcit, ze nemate duvod. Jako by na tom zalezelo, nebo jako by clovek potreboval presne definovany duvod, jako by byla nejaka definovana pravidla a potreba mit "pravo" byt smutna.
Zaznamenáno

Rozárka
Newbie
*

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #155 kdy: 01. Červen, 2011, 19:35:15 »

Ahoj,
ja mam v boji proti depresi dobre zkusenosti s umeleckou terapii. Clovek nemusi hned chodit do nejakeho krouzku, staci se trochu naucit na nejaky nastroj a obcas si pro potechu zahrat par pisnicek...Ono to umeni a lidska tvorivost da cloveku hodne. Hlavne je to take o te aktivite, ze clovek jen neposloucha hudbu z radia, ale umi si taky neco zahrat a zazpivat. :-)
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #156 kdy: 02. Červen, 2011, 14:03:58 »

Souhlasím s Natálkou, že aktivita při "depresích"(a spol.) hodně pomáhá...jen bohužel někdy není snadné se plně soustředit. Navíc chci dodat, že v případě těžších stavů nebo momentů nepomůže řešit kyseliny a zásady, hudbu, procházku...když to opravdu nastane  naplno , není to jen tak, ale pořádně to s člověkem zatřese, prostě je to pak fakt "husté"....takže všechno je dobré jako podpora, ale prostě to někdy nestačí...já i přes svůj odpor k chemii jsem se k ní musela uchýlit na nějakou dobu(doufám že krátkou) - ale našla jsem prostředek nejlehčí a nenávykový a to i za cenu, že pomůže až po dlouhé době, talže hodně trpím a musím se sama snažit zvládat... doplňuju homeopatiky a akupunkturou...no a hlavně na sobě pracuju-konečně si plním sny a dělám něco pro sebe. Ale to, co jsem si do sebe naházela za dlouhou dobu, když to jde ven, tak to hodně bolí...nepřeju ani největšímu nepříteli a kdo nezažil, fakt si nedokáže představit... Wink
Zaznamenáno
Rozárka
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #157 kdy: 03. Červen, 2011, 17:22:11 »

Jo, mily Hanisku,
samozrejme, s tim umenim je to asi podobne jako se stravou, nejlepsi je prvence, ze:-). Aby se clovek do tech stavu vubec nedostal. Jenze ted je opravdu tezka doba a clovek je hodne olivnen i okolim , vsemi sajrajty, ktere dychame a, elektr. smoge a buhvi, cim jeste. Lidi proste dnes blazni. Je to strasne smutne.
S homeopatiky mam take dobre zkusenosti.[/quote]
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
2 0
« Odpověď #158 kdy: 17. Červen, 2011, 21:40:45 »

Ihned jit k doktorovi a at predepise prasky. To by byla jasna moje odpoved,protoze bych pak nechtel mit deprese,ze kvuli moji spatne rade by zemrel clovek. Jedine prasky muzou rychle pomoci cloveku zbavit deprese,protoze ostatni zpusoby funguji,ale trvaji dlouho. A i kdyz si telo otravi jedy,tak to muze pak resit,protoze bez nich by skocil z mostu.Sad
Vetsina lidi si nevsimne,ze budou mit depresy. Ziji roky presveceni,ze je vse ok. Neuvedomuji si,ze nektere problemy resi spatne(daji si alkohol,prasky,kofein,jidlo,lhani si sobe - Chteji byt stastny na okamzik.).Ucinost jak to byva u drog se snizuje a potrebuji vic. Zacnou mit problemy se zavislosti a nebo nevyresenymi vecmi. A v ten den prijde,kde vse pretece. Bud se z nej stane zavislak a nebo spadne do nejhorsi deprese,kde mysli,ze nejde uz nic vyresit a bude nejlepe to skoncit. A taky skonci.

Clovek,aby bojoval proti depresy potrebuje mit silu a mit chut zit a to bez prasku nejde. Muzu mu poradit,aby si vyresil vztahy,ktere ho tizi,aby si nasel smysl zivota,zmenil jidelnicek atd. To,ale pod dozorem cvokarem,ktery bude postupne snizovat davky prasku.

Tak,kdyz nekdo rekne,ze ma depresy,tak ho nasmeruji k doktorovi a pak zacal resit problemy,protoze jinak se to bude casem zhorsovat.

Zaznamenáno
Rozárka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #159 kdy: 19. Červen, 2011, 11:27:51 »

No, jasne, mam pocit, ze v te psychicke oblasti, je to stejny jako v te fyzicke. Vem si hned prasky, potrebujes to resit rychle, jinak skocis z mostu. Clovek s depresi by mel jit k psychoterapeutovi, nebo psychiatrovi nebo psychologovi. Prasky ti pomuzou, ale jen na chvili a akutne, kdyz to chces skutecne resit, podle me ti mohou take reseni tveho problemu znesnadnit. Oslabi totiz silu tveho skutecnoho Ja a oblbnou te. Takze pak ty sam, pro tebe je horsi s depresi bojovat. Vetsina lidi, kteri jsou v depresi jeste maji nejake vedomi v hlave a pud sebezachovy, ktery jim nedovoli spachat sebevrazdu. Pokud je clovekovi hur, ma kolem sebe jeste sve blizke, kteri by mu meli pomoci! Rozhovorem, dodanim sebeduvery atd. Znas tu historku, ze kdyz chtel Pomeje spachat sebevrazdu, zavolal mu Dan Landa a 4 hodiny v noci s nim chodil po Vysehrade a vystvetloval mu proc ma smysl zit??
Ale jestli si sahaw myslis, ze clovek sam je takovy slaboch, ze se bez prasku nedokaze rozhodnout jestli skocit z mostu, ci ne, tak s tim, ja teda nesouhlasim...
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #160 kdy: 19. Červen, 2011, 12:41:47 »

Rozárka: Vy jste souhlasila,ze prasky pomuzou,ale jen na chvili a akutne. Tak se schodneme. Pak jsem napsal,ze at pak resi problemy. Taky se schodneme.

Asi jste jen mela predstavu,ze jsem myslel,ze clovek bez doktora na hlavu si sezene prasky a pak do konce zivota jede s praskami. Takhle jsem to urcite nemyslel. Omlouvam se pokud to tak vyznelo.

Clovek navstivi doktora,ktery po vysetreni mu bude jasne,ze staci malickost a bud spacha sebevrazdu a nebo zacne se sebeposkozovat,tak mu napise prasky. Pak by hned clovek s odobornikem pokud se zlepsi jeho stav mel resit problemy.

Urcite se neschodneme,ze clovek v tezke depresy ma jeste nejakou sebezachovu. Vetsina lidi chce,aby uz skoncilo jejich utrpeni a nevidi  smysl zivota proc porad trpet. Vyjimka je strach,ze sebevrazdou pujdou do pekla.
Spis zalezi co si ja a Vy predstavujete tezkou depresy. U tezke deprese nezalezi uz ani o psychice,ale spis o chemicke nerovnovaze v mozku,kde vidi vse negativne. Nejsem doktor a informace mam jen co lidi rikaji a sem tam par dilu Dr.House,tak beru ze muj nazor muze(je) byt spatny.Jen se chci vyhnout zodpovednosti,ze nekomu poradim totalni blbost a on pak se zabije.Proto je muj nazor(zkopirovany od doktoru) ho poslat nejdriv k doktorovi a az bude stabilni,tak at resi pak problemy.

Mejte se a pekny zbytek vikendu

Zaznamenáno
Rozárka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #161 kdy: 21. Červen, 2011, 20:51:46 »

Mily Sahaw,
ja se domnivam, ze leky mohou trochu pomoci, ale pokud bych mela moznost, tak bych se jim radeji vyhla. Muj nazor je, ze clovek, ktery se jeste nepusti do antidepresiv ma vetsi nadeji na uzdraveni skutecne priciny sveho problemu. A pokud clovek trpi jen depresi, neni blazen a nejake zdrave vedomi ma, proste vi, co dela, i kdyz proziva treba silne emoce a smutek. Uvedomuje si ze ma rodinu, deti, ze ma nejakou odpovednost, nebo ze ma treba praci. Vi o svych snech, ktere mel a chtel by se je treba jeste jednou splnit. Mozna se nekdo boji toho, co prijde po smrti. Tohle vsechno mu nedovoli spachat sebevrazdu a pokud jo, tak to proste vzdal. Otazka, jestli by mu v tom leky pomohly.
Pokud poslu cloveka s depresi k psychiatrovi a poradim mu antidepresiva, kdyz o nich nejsem presvedcenej, a vim o lepsich moznostech, alternativnich,  tak za to taky nesu zodpovednost...ted je otazka jakou ..hehe:-))
Zaznamenáno
Grin-O
Host
0 0
« Odpověď #162 kdy: 21. Červen, 2011, 22:35:28 »

A jak je to s tim prejidanim?ja cely den premyslim a ne jen dneka proc to delam z jakeho duvodu?a udelala jsem to mimochodem zase nechapu to  :(kvuli cemu se clovek prejida?

Ahoj, nepročetla jsem celou tuto diskuzi, proto nevím, zda se nedopustím (někdy hříchu někdy ctnosti) opakování,
ale ráda bych vyslovila názor, že přejídání je důsledkem pocitu vnitřního prázdna. A nemyslím tím nyní prázdna žaludku.
Časté přejídání se ukazuje na nějaký nedostatek, prázdné místo v oblasti duševního života, prožívání.
Co se týče konkrétně neukojitelné chuti na sladké - ta mnohdy signalizuje nedostatek v citovém životě, nedostatek lásky.
Potažmo i sexu. Tohle vše přirozeně souvisí s původním tématem, a sice depresí, kterážto je sama o sobě příznakem nějakého nedostatku
(ať už v jakékoli podobě).
Zaznamenáno
Grin-O
Host
4 0
« Odpověď #163 kdy: 21. Červen, 2011, 22:55:04 »

Mily Sahaw,
ja se domnivam, ze leky mohou trochu pomoci, ale pokud bych mela moznost, tak bych se jim radeji vyhla. Muj nazor je, ze clovek, ktery se jeste nepusti do antidepresiv ma vetsi nadeji na uzdraveni skutecne priciny sveho problemu. A pokud clovek trpi jen depresi, neni blazen a nejake zdrave vedomi ma, proste vi, co dela, i kdyz proziva treba silne emoce a smutek. Uvedomuje si ze ma rodinu, deti, ze ma nejakou odpovednost, nebo ze ma treba praci. Vi o svych snech, ktere mel a chtel by se je treba jeste jednou splnit. Mozna se nekdo boji toho, co prijde po smrti. Tohle vsechno mu nedovoli spachat sebevrazdu a pokud jo, tak to proste vzdal. Otazka, jestli by mu v tom leky pomohly.
Pokud poslu cloveka s depresi k psychiatrovi a poradim mu antidepresiva, kdyz o nich nejsem presvedcenej, a vim o lepsich moznostech, alternativnich,  tak za to taky nesu zodpovednost...ted je otazka jakou ..hehe:-))

K rozhovoru Sahaw a Rozárky --- Po přečtení příspěvků vás obou jsem dospěla k přesvědčení, že Sahaw má co se deprese týče
reálné zkušenosti (a to at už osobní či zprostředkované, netroufám si soudit), Rozárka nikoliv. Oceňuji vyjádření
Sahaw a sice že léky nejsou řešení, ale zato prosředek k tomu najít způsob jak o řešení uvažovat a realizovat ho.
Kdybych neměla osobní zkušenost, podávám jistě pohled idealisty tak jako učinila Rozárka. Proč se k tomuto vůbec vyjadřuji -
představy, že bez prášků a za pomoci alternativních metod lze překonat všechny nástrahy - jsou nebezpečné.
Sebevraža mnohdy není racionální úkon.. prostě ti rupne v bedně a zapomeneš kdo jseš.. jediný co víš je, že chceš pryč.
A vlastně ani to není "vědění" v pravém slova smyslu, nýbrž jakési puzení.
Makrobiotice fandím, chci za její pomoci najít cestu z vlastních potíží,
ale v aspon v začátcích to bez medikace fakt nejde..
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
4 0
« Odpověď #164 kdy: 22. Červen, 2011, 00:47:55 »

Taky jsem měla podobný start k postupné regeneraci - začínala jsem s antidepresivy, dostala jsem trochu vzpruhu a energii, začala jsem pomalu procitávat a znova se zajímat o věci. Do toho přišla makrobiotika a jiné podněty, obnovila se aktivita. Antidepresiva jsem svévolně vysadila, přestala mi být sympatická. Dál jsem praktikovala makrobiotikiu - a vše se postupně začalo lepšit. Měla jsem víc a víc zájmu o věci, vracela se k dřívějším zálibám. Objevila nové...
- Ale všechno mělo svůj čas, všechno bylo na místě. I ty prášky na určitou dobu. Tak se přikláním k Sahawovi a Grin-O.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 9 10 [11] 12 13
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení