Stran: 1 ... 10 11 [12] 13
  Tisk  
Autor Téma: Deprese  (Přečteno 35771 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Rozárka
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #165 kdy: 22. Červen, 2011, 18:11:07 »

Ja mam pratele, kteri berou antidepresiva, nebo brali. Nevim, no, mam pocit, ze ta pozitivni zkusenost s nima je spis v mensi mire. Ale samotnou by me to zajimalo, jake jeste mate s nimi zkusenosti, jestli vam zabraly.
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #166 kdy: 23. Červen, 2011, 19:19:57 »

Za sebe můžu říct, že mě léky nakoply, dostaly z toho nejhoršího, umožnily mi vidět věci jinak než jen černočerně, beznadějně, neřešitelně...terapie je NUTNOST, pokud člověk bere antidepresiva, ta sama o sobě nestačí. Samozřejmě, změna životního stylu může celé léčení urychlit a podpořit. Dneska jsem v bodě kdy léky vysazuju a vím, že se bez nich už můžu obejít, ale prostě jsou období, kdy potřebujeme něco razantnějšího. Vím, že to není žádná velká výhra, že je to prostě chemie atd., ale je lepší plácat se dlouhé roky v těžké depresi, případně uchýlit se k sebevraždě? Myslím, že je důležité zvážit pro a proti...dříve než někoho odsoudíme za to, že "bere prášky".
Zaznamenáno
Grin-O
Host
0 0
« Odpověď #167 kdy: 26. Červen, 2011, 21:07:23 »

Ja mam pratele, kteri berou antidepresiva, nebo brali. Nevim, no, mam pocit, ze ta pozitivni zkusenost s nima je spis v mensi mire. Ale samotnou by me to zajimalo, jake jeste mate s nimi zkusenosti, jestli vam zabraly.

je samozřejmě lepší lze li se bez antidepek obejít.. už jen kvůli tomu, že nástup prášků (tak první dva týdny) bývá krušný,
dokonce je často provázen dočasným zhoršením stavu. navíc najít ty "svoje" prášky - a sice ty, které ti budou vyhovovat je
někdy opravdu na dlouho.
pak existuje jeden extrém, možná to máš na mysli, kdy je člověk
medikován tak silně, že o sobě sotva ví.. na takovém oddělení schizofreniků v běžné léčebně je to jak na "duch party"..
taková léčba opravdu postrádá smysl a není léčbou
Zaznamenáno
Rozárka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #168 kdy: 27. Červen, 2011, 11:55:50 »

Dik, ty jo.
Premyslim nad temi antidepresivy.
Co ja treba jeste resim, kdyz si prectu rady odborniku, jak se chovat pri depresi typu toho, ze okoli by melo byt k nemocnemu laskave a trpelive, s tim samozrejme souhlasim. Udivuji me ale rady typu, ze vuli se deprese neda prekonat, nebo ze si clovek nema  rikat takove vety typu vzchop se, vzmuz se, to das atd. Prece i clovek s depresi muze ze sebe neco vybudit nejaky vykon a prekonat se, no ne? Mozna ne srovnatelny s ostanimi, nebo spis se svym drivejsim stavem, ale neco urcite ano. Toto mi pripada spise povzbuzovani k pasivite.
Take je vtipne, jak ve spouste rad, jak se chovat pri depresi radi, hlavne se vyhnete alternativnim lecbam a homeopatikam:-).
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #169 kdy: 05. Listopad, 2011, 21:03:03 »

Ahoj
Netrpím depresemi (nebo si je nepřipouštím), ale občas je člověku smutno. Je to pěkné počtení co píšete, hodně jsem se dozvěděl. Chci tu jen přidat svou zkušenost - poznání. Co se zabývám MB, cítím se svěžeji, obratněji, ... nejen na těle, ale i v pozitivním myšlení. A dokáži více odolávat stresu, který v dnešní době na nás útočí ze všech stran.
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #170 kdy: 23. Listopad, 2011, 23:24:29 »

Rozhodně souhlasím. Absolutně nemůže posoudit ten, kdo deprese - opravdové, pořádné a dlouhodobé -  nezažil....já mám možnost srovnat zhoubnou nemoc s depresemi...a ten druhý případ je několikanásobně horší. Když se člověku v životě stane cokoli těžkého, včetně zlé diagnózy, může se s tím poprat a najít si nějakou cestu, pokud onemocní duše (psychika, mozek, každý si to nazvěte jak chcete), přestáváte být sami sebou...a je to víc než zlé. Já jsem to zkoušela "vydržet" skoro rok...nejprve úplně bez ničeho, později s mírnějšími prostředky...ale nešlo to, bylo to stále horší a tak jsem se musela  uchýlit (samozřejmě ne jako konečnému řešení) k antidepresivům. Po vyzkoušení všeho co se jen dalo-myslím pomocí stravy,  vůle, motliteb, snahy meditovat, relaxovat v lese, snahy něco v životě  pochopit, stále nebylo řešení. Tohle se opravdu nedá "uchopit", je to čirá chemie...Mně se často stávalo, že mi bylo dobře a pak to přišlo naráz úplně nečekaně a bezdůvodně-jako nával bolesti, strachu, zla...pocit jako bych žila někde na jiné planetě-pocit neskutečna. A nedalo se nikam utéct. A pokud se takhle člověk dlouho bude energeticky vyčerpávat, ublíží to určitě víc, než ta hnusná chemie...Ale samozřejmě nelze léky brát jako konečné a jediné řešení, tak jak se k tomu staví běžná populace. Ale jako pomoc do doby, než si člověk je schopen nějak pomoci sám-a to je hodně individuální. Já osobně - mimo makrobiotiky a práce na své duchovní stránce jsem zvolila pro mnohé možná hodně extrémní řešení. Příští rok na jaře letím  do Peru a tam se budu snažit  najít  příčinu mé nemoci a s ní souvisejících depresí. Možná budu pro mnohé blázen, ale já už jsem taková. Vyzkoušela jsem snad všechny možnosti a tahle možnost ke mně přišla jakoby "náhodou". A  protože žádné náhody neexistují,  vím, že to tak má být a cítím to hodně silně. A pokud by někdo chtěl kritizovat a analyzovat, ať si klidně poslouží. Až si projde tím peklem a očistcem, který mám za sebou, pak teprve budu brát  jeho připomínky vážně...nelze brát vážně teoretiky a mudrlanty, kteří vůbec neví o čem mluví. Navíc každý máme svoje instinkty a cesty. A já jsem se rozhodla svobodně a cítím že správně....takže ayahuasca, šamani a silné energie amazonie. Jsem cvok?Možná ano, ale taková jsem já a jsem na to docela pyšná.... Wink
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 1
« Odpověď #171 kdy: 23. Listopad, 2011, 23:28:32 »

podotýkám...souhlasím především s Calarien, méně už s Rozárkou...tam mi chybí ta zkušenost..  Cry

Zaznamenáno
Magda
Newbie
*

Zobrazit profil WWW
2 0
« Odpověď #172 kdy: 24. Listopad, 2011, 20:01:13 »

Ahoj Hanísku...moc tady na fóru nepřispívám, ale nakukuju tady skoro denně...a ráda tě tady vždycky čtu...i když ne vždy jsou tvoje příspěvky optimistické...také trochu vím, co jsou deprese...jednak má občas tahle období manžel, ale nově také starší syn...a také se s tím snažíme poprat jak se dá...

Miluji tohle přísloví..."Až někdy budeš soudit moje žití, obuj si moje boty a přejdi moji cestu, projdi moji minulost, pociť moje slzy, zažij moji bolest, radost, projdi roky, které jsem prošla já, zakopni na každém kameni, na kterém jsem zakopla já. Za každým vstaň a jdi dál, tak jako já.. A až potom můžeš soudit moje chování a tvrdit, že mě znáš..."

Nikdo tě nemůže soudit...moc ti držím palce a přeji, ať jsi zdravá...na těle i na duši...
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #173 kdy: 24. Listopad, 2011, 20:27:57 »

Moc díky Magdi, nic mě nepotěší víc, než taková krásná slova....určitě budu bojovat a vím, že budu brzy šťastná a spokojená. A to třeba  taky proto, že mám kolem sebe pár super lidí...a i když tě neznám, určitě k nim ode dneška patříš. Moc jsi mi pomohla, ještě jednou díky....  Srdce z254
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #174 kdy: 24. Listopad, 2011, 21:16:57 »

Před několika měsíci jsem viděla film Food Matters - a v rámci jiných téma tam okrajově zaznělo i to, že depresivní stavy (tuším, že tam byl zmiňován případ se sklony k sebevraždě) by se daly léčit vysokými dávkami niacinu (vitamin B3). Tenkrát mě to dost zaujalo. Vzpomněla jsem si na to, když jsem tu viděla vlákno o depresích. Uvádím to jako námět k zapátrání po dalších informacích.

Líbí se mi přístup "boje na všech frontách", kdy člověk si pomůže chemií (ať už antidepresivem nebo neobvykle vysokou dávkou vitaminů?) z nejhorších stavů (pokud už to zašlo moc daleko), aby dostal můstek a čas a sílu k tomu, pořešit si i věci v životě jako vztahy, svůj přístup k životu, seberealizaci atd.
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #175 kdy: 25. Listopad, 2011, 16:57:12 »

určitě Lehu, člověk se vždycky musí spoléhat  hlavně na sebe a podobné berličky použít jen k překlenutí...pokud bychom se spoléhali jen na chemii a pomoc druhých, vlastně by to bylo neřešitelné...naše duše i těla jsou hlavně naše. Takže v nutných případech si pomoci "externě", ale pak hlavně pracovat uvnitř sebe...tak jedině to má smysl Kyticka
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #176 kdy: 25. Listopad, 2011, 18:35:13 »

Ja sice na caste tezke depky netrpim, ale neco lehciho me obcas prepadne, hlavne jak se dny krati. A jednou ze uhersky rok se stane ze zaziju horsi depresi (nic nema cenu, proc vstavat z postele atd). To bylo naposled tak pred rokem a pul, a trvalo to nekolik hodin. Vubec si neumim predstavit ze by to bylo denne, to fakt ne, takze v tomhle nemam zkusenost.
Nicmene me hodne pomaha cviceni a donuceni se stravit alespon par minut denne venku. Sice s tezkou depkou je nekdy temer nemozne se k necemu takovemu dokopat, ale pomaha to. Nekdy muze pomoci kamarad, ktery cloveka muze vytahnout z baraku.
Dale mi pomaha cteni vhodnych self-help knih (aktivni cteni - tedy delat navrhnuta cviceni).
Zaznamenáno

Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #177 kdy: 04. Leden, 2012, 12:09:35 »

Zase po nějaké době mám potřebu sdělit jak je to s mou depkou...takže, zjistila jsem, že antidepresiva stejně přeperu a když je to husté, chemie na mně nemá...totéž s práškem na spaní. Tak jsem během jednoho dne s obojím skončila, prostě mi doklaplo, že je třeba spíš řešit příčinu - hlavně ji najít, už se stalo a není to snadné, ale půjde to, nic jiného stejně nezbývá...no a taky ty zrychlené energie dnešní doby se nedají přehlédnout, takže je to jak má být a kdo překoná a zvládne - změnou cítění, chování - bude na tom líp než zbytek běžné populace. Tak se chci zařadit k té první skupině. Usilovně makám na tom, abych byla uvolněná a ne usilovná. Roll Eyes..a hlavně šťastná a naplněná - bez chemie, sama za sebe, pevně nohama na zemi a s hlavou v oblacích....keep smiling! Wink Srdce
Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #178 kdy: 04. Leden, 2012, 15:11:18 »

Hanisku,
super!
Tak vydrž.
 Wink
Zaznamenáno
Magda
Newbie
*

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #179 kdy: 04. Leden, 2012, 15:56:21 »

Hanísku, jsem ráda, že tě zas po delší době čtu...a hlavně cítím optimismus z tvých slov...
V novém roce ti přeji jen to dobré...
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 10 11 [12] 13
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení