Stran: [1] 2 3 ... 6
  Tisk  
Autor Téma: akné a hubnutí na makrobiotice  (Přečteno 29690 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Tamren
Newbie
*
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
2 0
« kdy: 02. Srpen, 2008, 18:45:10 »

Ahoj všem,  Wink
dnes jsem poprvé narazil na tento server a moc se mi líbí. K makrobitice jsem přešel cca před rokem a to z důvodu léčby akné, protože jsem odmítal antibiotika od kožního lékáře. Nedaří se mi dodržovat přísný MB způsob života (nežiji mezi lidmi stravujícími se makrobioticky, ale díky tomuto serveru snad nějaké poznám). Můj problém je ten, že pokud striktně dodržuji způsob MB stravování, extrémně hubnu. Pleť se mi sice zlepší, ale potýkám se se silným tlakem okolí na svoji hubenost, a proto vždy po určitém čase rezignuji na toto stravování. Myslíte, že dělám něco špatně, když tolik extrémně hubnu? Luštěniny zařazuji do jídelníčku každý den, nejím po 18 hodině a hodně sportuji. Mate-li někdo zkušenosti s tím, jak zastavit extrémní hubnutí, či přibrat na váze a neničit si zdraví, prosím, poraďte mi.
Předem díky za odpovědi a všem přeju hezký den
 Smiley Smiley
Zaznamenáno
elena
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 02. Srpen, 2008, 19:49:06 »

ahoj Tamren,
ja mam podobny problem, resp. moj priatel, s ktorym sme pred mesiacom zacali mb. pri vyske 170 vazi 57kg a prve dva tyzdne schudol na 55kg.vela sportuje, spaluje ako fabrika.ma stale taku nizku vahu, chcel by trocha pribrat ale nejak to na nom nevydrzi.ma len 15percent tuku.tak to teraz tak mixuje. je co pred tym spolu s mb stravou. tiez mu  robim castejsie rybu, kuracie, vajce. je to skoda lebo mame 34 rokov a chcelo by to poriadne vygruntovat.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 02. Srpen, 2008, 21:50:32 »

ahoj Jiří,
píšeš, že se ti nedaří dodržovat přísný MB způsob života a chci se zeptat, zda-li by jsi to mohl trochu popsat, protože nerozumím.. pokuď jde o hubenost, tak jsi, či byl, normálně vyhublý nebo jen na MB? já jsem taky vyhublý, ale u mě to je dáno chronickým problémem ( mám 55 kg / 182 cm ). kolik používáš oleje? a nejíš mnoho rýže natural? člověk nemusí na MB zbytečně hubnout, vždy existuje řešení, ale musíš napsat víc..
jinak jsem rád, že jsi se zaregistroval a dal o sobě vědět a uvidíš, že díky tomuto serveru poznáš fajn lidi Wink

elena,
tvůj přítel nenabere stejně jako já.. každý jsme nějaký a nic bych si z toho nedělal.. Smiley

Zaznamenáno
Tamren
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 02. Srpen, 2008, 22:25:29 »

Čau Eleno a Giorgino,
dík za názory.  Wink
Giorgino, určitě tady poznám fajn lidi. Doufám, že pomocí makrobiotiky dokážeš výlečit svůj chronický problém. To já při dřívějším způsobu života byl normálně stavěný, tzn. 188cm/80kg, při striktním dodržování MB jsem měl během 4 měsíců 67kg, teď mám nějakých 75kg a jdu zase docela dost rychle s váhou dolu. Nicméně, abych vyléčil akné, které mě dost trápí a detoxikoval tělo, nastolil jsem opět přísný MB režim. Denně je moje dávka tak 1-1,5 lžíce oleje lis. za studena, rýži natural jím hodně často, tvoří tak 60% příjmu z veškerých obilovin. Ryby a bílé maso mívám 1-2x týdně, luštěnin 5-6 lžic denně rozdělených do dvou dávek, úměrně k tomu jednu kostu tofu. Tempeh a natto mi nejede.  Smiley
Můj den začíná vetšinou v 7:00 snídaní ve formě polévkového vývaru doplněného miso pastou a trochou obiloviny,
v 10:00 mívám uvařenou kaši z obiloviny nebo instantní obilovinu zalitou obilným mlékem,
ve 13:00 oběd (obvykle obilí, 2-3 lžíce luštěnin, zeleninu),
15:00 většinou sladký zákusek (oslazený ovocem či sladem),
v 18:00 večere, z nedostatku času většinou to, co mívám k obědu uchované z termosky.
Samozřejmě né vždy se mi podaří dodržovat časový plán, ale snažím jak můžu.
Snad mi dokážeš poradit, co dělám špatně.
Zatím se měj a dík za odpověď  Wink
« Poslední změna: 02. Srpen, 2008, 22:27:21 od Tamren » Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 03. Srpen, 2008, 10:47:11 »

Ahoj Tamrene
Chci tě uklidnit, protože nás hubeňourů je tu mnohem víc. Za čtyři roky, co se MB věnuju, jsem ještě nepřišel na to, jak přibrat /Já byl hubený i před tím/. Obecné rady jako víc bílé rýže, víc necelozrných těstovin a pod. nějak nefungují.
Mě to ale nevadí. Vadit to může liden v okolí, kteří mají v mozku zapsáno spojení: hubený = nemocný.
Mám pocit, že tělo prostě vyladilo příjem a výdej, nepracuje s přebytky, co nepotřebuje, vyloučí....
Pro mě je měřítkem to jak se cítím, v jaké jsem kondici. A tady si nemám na co stěžovat. Taky jsem vypozoroval, že malinko svalů jsem nabral, když jsem fyzicky hodně pracoval /stavba/. Což teď není a v práci sedím na pr.......zadku.
Tuto otázku chci nadnést na kurzu příští týden v Deštné.....
Tamrene, buď v pohodě, ono se to vyvrbí.....
 Cool
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 03. Srpen, 2008, 11:02:50 »

souhlas s romanemS Smiley
na luštěninách neubíráš, oleje máš dostatek, možná ta rýže natural (60% z obilovin) je dost! já když si vezmu naturalku tak strašně zhubnu, proto ji vařím jen 1x za týden a občas ještě s jiným obilím; je i jiné obilí jako špalda (kernoto), kroupy, bílá rýže a bílá rýže basmati, necelozrnné těstoviny, oves, jáhly.. nevím, třeba bys tolik nehubnul, kdybys rýži natural zařazoval jen sporadicky.. a pokuď jde o to akné, tak to třeba časem zmizí samo a myslím, že není zapotřebí to řešit nějak striktně.. ale je to jen můj názor  Smiley

Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 03. Srpen, 2008, 11:09:29 »

jak vlastně léčí doktoři akné? antibiotiky? a pomáhá to? by mě zajímalo..
Zaznamenáno
Tamren
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 03. Srpen, 2008, 11:20:37 »

Čau RomaneS,
mě nevadí bejt hubenej, vadí mi bejt kost a kůže. To teď teda zrovna nejsem, ale pomalu se k tomu schyluje. A následný tlak okolí je pak dost silný a vysvětlení, že se cítím líp a že se tělo očisťuje je pro ně nedostačující. Díky tomuhle serveru aspoň vím, že nejsem jediný!  Wink
Mimo jiné, co si myslíš o jídle po 18:00? Bylo mi řečeno, že bych neměl jíst  po 18:00 nehledě na to, v kolik jdu spát. Jídlo se prý pak podle biologických hodin nestráví. Jestli to není jedna z příčin hubenosti.
Dej pak vědět, jestli jsi na kurzu zjistil něco novýho! Dík

Giorgino,
pokusím se zapojit víc ostatních obilovin než rýži natural, ještě nejsem takovej velkej kuchtík, snad se to časem podá. No a akné snad samo zmizí, pevně v to doufám!
Dík za radu  Wink
« Poslední změna: 03. Srpen, 2008, 11:26:53 od Tamren » Zaznamenáno
Tamren
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 03. Srpen, 2008, 11:24:52 »

Giorgino,
léčí to nejdřív zevními antibiotiky, které prý zahubí bakterie a když to nepomáhá, tak vnitřními antibiotiky, jednoduše řečeno.
viz.: http://www.ordinace.cz/clanek/lecba-akne/
nicméně jakmile vysadíš antibiotika, po určité době se to stejnak vrátí a navíc si odděláš střevní imunitu  Roll Eyes
Zaznamenáno
Chiquita
Full Member
Pohlaví: Ženské

276071646
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 03. Srpen, 2008, 13:25:33 »

ahooj akne se leci myslim hormonama nevim jak je to u kluku ale myslim ze asi taky na nejaky takovy zbusob myslim ze je to hoooodne blbe resit takovy problemy temadle zpusoby Sad
az je mi z toho na nic Huh?
Zaznamenáno
Tamren
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 03. Srpen, 2008, 14:26:48 »

ahoj Chiquita,
ženský léčí akné taky antikoncepcí, což ale z celostního pohledu není nejlepší! A antibiotika taky nejsou dobrý. A z čeho Ti je na nic?  Eek Wink

ahoj kukicho,
to jsi mě teď zaskočila tím, že se Ti ani po 2 letech mb pleť ani trošku nezlepšila. Já byl přesvědčený, že se akné po určitém čase na mb 100% vyléčí. Chodím do ICM k MUDr. Strnadelová, a ta mě ubespečila, že po pročištění těla budu mít pleť jako dětskou prdelku. Tak teď nevím  Eek
Jinak ve vaření nejsem kreativní a většinou vařím stereotypně, což je chyba. Asi budu muset navštívit nějaký kurz vaření.  Wink
budu se držet, jen teď nevím, jak se zbavím akné, když mb mi podle tvých zkušeností asi moc nepomůže.
Každopádně moc dík za rady, ve vaření se musím víc snažit  Wink
« Poslední změna: 03. Srpen, 2008, 14:28:27 od Tamren » Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 03. Srpen, 2008, 14:54:06 »

a když chodíš k té Strnadelové do ICM, tak ti nenabídla nějakou alternativní léčbu?
Zaznamenáno
Tamren
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #12 kdy: 03. Srpen, 2008, 15:12:42 »

Giorgino,
pí. Strnadelová mi naordinovala alternativní léčbu. Vždy mě vyšetří na EAV přístroji, zjistí problém (zátež) a na to dostanu bylinné prostředky čínské medicíny. Plus bych měl dodržovat mb. Samozřejmě se neznaším dodržovat mb jen kvůli léčbě akné, ale i proto, abych se cítil líp a předcházel jiným civilizačním nemocem.  Wink
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 03. Srpen, 2008, 15:23:34 »

jen jsem se ptal. zajímalo mě, zda-li k ní chodíš na konzultace, či na měření EAV.. takže ti určitě dávala Aknedren (či Cutidren), Liverdren, Veliendren a spol.. takhle medicína je dobrá na řadu chronických problémů, však jsem se tím taky řady problémů zbavil a ještě mě řada čeká, ale neznám nikoho kdo by si tím léčil akné, tak jsem se jen ptal..
Zaznamenáno
Tamren
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #14 kdy: 03. Srpen, 2008, 19:09:46 »

Giorgino,
nedostávám tebou vyjmenované preparáty, ale nějaké podobné.  Wink Třeba je do budoucna taky budu užívat.

Kukicha,
mě taky štve nejvíc!!!!  A vím, že jsi mě nechtěla odradit, cením si upřímnosti. Pí. Strnadelová není tak drahá, chodím k ní jednou za 2 měsíce a nechám tam kolem 1.500,- za vyšetření a léky. Co tvoje ostatní vážnější problémy? Lepší se?  Wink Podle toho, co jsi po letech dostala, snad jo.  Wink
A úlet na sladech a oříškách je ještě fajn.  Very Happy
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení