Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
  Tisk  
Autor Téma: akné a hubnutí na makrobiotice  (Přečteno 30716 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Jani
Host
0 0
« Odpověď #15 kdy: 04. Srpen, 2008, 12:35:42 »

Kukicho, delas jogu, ze? Zkus cistici techniky, uddiyana bandhu, nauli, agnisar dhauti. Jsou vyborne na streva a travici trakt a tim padem i pro tvou plet. Dobre je to zkombinovat s kapalbhati. Pokud mas zajem napisu ti vic. Neboj, nejedna se o zadne drastaky, jen si trochu procvicis brisni svaly.
Zaznamenáno
Adelice
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 05. Srpen, 2008, 15:58:20 »

Jani   taky bych prosila, jestli muzes napsat vic.. delam taky jogu a posledni dobou /tak 4 mesice/ mam s pleti dost velky problemy, jako nikdy predtim. Myslis, ze by to ale mohlo byt i tou jogou - teprve poslednich par mesicu ji totiz delam vic intenzivne /asthangu, bandhy a tak../? Pri prechodu na makrobiotiku asi pred pul rokem jsem takovy problemy nemela... ze bych se zacala teprv cistit? Ale uz to trva nejak dlouho? Diky..
Zaznamenáno
Elvis
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #17 kdy: 05. Srpen, 2008, 16:56:37 »

Já mám pleť dokonalou bez jediné chybičky.. pokud se nepočítají pihy. Jsem odmalička takovej pihoun. Ale na akné si nemůžu stěžovat.. Semtam se za čas objeví jeden.. ale jinak nic.
Já bych zase chtěla zhubnout, jsem jako kulička na dvou nožičkách.. :-(
Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member
Pohlaví: Mužské

97044257
Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #18 kdy: 06. Srpen, 2008, 16:19:11 »

Andelice.. nemej obavu to je cisteni, bud rada ze to probiha jen takhle pleti..  Wink to se do roka spravi
Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member

97044257
Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #19 kdy: 07. Srpen, 2008, 15:37:52 »

Ubrat ovoce by melo pomoct i kdyz to nemusi byt hned videt (ovsem telo pociti)... Kdyz uz nejaky to jablicko nebo hrusku tak je to nejlepsi povarit a pak zahustit agarem Wink
Zaznamenáno
Jani
Host
0 0
« Odpověď #20 kdy: 08. Srpen, 2008, 13:29:10 »

Kukicho a Adelice
Jedna se o kapalabhati a uddijana bandhu. Kapalabhati je cistici dechove cviceni, kdy se soustredime pouze na silny vydech. Branice se nam automaticky vrati a nasleduje kratky nadech, takze neni treba se bat, ze se zadusis. Ze zacatku to nejde tak rychle, zkuste a uvidite, jake tempo Vam vyhovuje. Jeden cyklus by ze zacatku nemel prekrocit 1 minutu. Je to pomerne energizujici, proto to neni doporucobano po 4 hodine odpoledne.
Jeden cyklus kapalabhati je nasledovan ctyrmi bandhami.
Uddijana bandha spociva ve vtahnuti a vyzdvizeni brisnich svalu smerem k branici. Provadi se po vydechu a se zadrzenym dechem. Nejjednodusi je z predklonu, kdy vydechem uvolnime brisni svaly, zadrzime dech a vtahneme pupek smerem k branici. Soucasne s uddijanou se provadi i dzalandar bandha, neboli krcni uzaver, kdy se brada dotyka prsni kosti. V momente, kdy citime tlak v hlave, obe bandhy uvolnime a teprve potom se nadechneme.
Ze zacatku to jde jen tezko, ale postupem casu se to zlepsi a clovek je schopen bricho vtahnout bez vetsich problemu. Dulezite je to provadet po vydechu a nenechat se odradit pocatecnim neuspechem.

Oba cviky by se mely provadet na lacno s prazdnymi strevy a nejsou vhodne behem tehotenstvi a menstruace. Kapalabhati se normalne provadi vsede, ale vzhledem k tomu, ze uddijana  vsede je daleko tezsi, je lepsi delat oboje vestoje. Idealni je udelat tak 12 setu. Krasne se tim masiruji vnitrnosti, je to dobre na zacpy a problemy se zazivanim.

HODNE ZDARU!!!

Pokud mate nejake dalsi dotazy, rada je zodpovim.  GayFight
Zaznamenáno
tomy
Host
0 0
« Odpověď #21 kdy: 08. Srpen, 2008, 20:14:29 »

Ahoj, ja jsem mel taky sakra velkej problem s hubnutim. Ve chvili, kdy sem uz nevedel, co dal (57kg/190cm), mi pomohla duchovni prace. V tuhle chvili uz neverim, ze vsechno stoji jenom na jidle, ale uvedomuji si jeho dulezitost. Od strikni MB jsem se odchylil, ale solidni zaklad mi zustal. I kdyz ne vzdy to vyjde, hlavni je se tim netrapit:-)
Takze vahu jsem uz vyresil, mohu se podelit o par zkusenosti. Ale kazdej jsme jinej..
A co se akne tyce, taky s nim obcas "bojuju", nicmene bez takoveho uspechu.. nekdy dobry, jindy ne.
Zaznamenáno
quitko
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 12. Srpen, 2008, 21:25:53 »

Ahoj, můj muž taky na začátku- tak první rok-2 vzhubnul, při výšce 185 měl asi 60 kg, ale teď už se spravuje, postupně nabírá váhu. Ale tro není to hlavní...taky je důležité,jak se cítí, jak mu září oči, že není takový oteklý, jak dřív-to jsme se dívali na staré fotky....brácha hodně sportuje a jí makro, a hubený rozhodně není. Jinak mám pocit, že když jsme dřív zařazovala víc celozr.pečivo, byla sem hubenější-staženější. Nejlepší je si z toho nedělat hlavu, a pořádně žvejkat a cítit, jak je krásně na světě Smiley
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #23 kdy: 13. Srpen, 2008, 09:22:34 »

Jojo, taky můžu za Káju napsat, že dost zhubnul.Spíš se mu ztratil přebytečnej podkožní tuk, vyrýsovaly se mu svaly. jednu dobu se cítil unavenější, ale to bylo proto, že se zrovna nestíhalo moc dobře vařit..to asi zná každý... milan mu doporučil - oves, kombu, cibule, mrkev. Tak mu to vařím na různé způsoby.
Taky začal víc jíst nato a tempeh.
Myslím, že teď má postavu tak akorát a energie dost.
Když budu mluvit za sebe, tak jsem zhubla hned na začátku.Postupně se váha zase zvýšila a teď je to pořád stejné. Hlavní co se u mě mění jsou svaly- dřív jsem měla takové slaboučké ručičky a teď už to trochu vypadá.
Na takové ty řeči, jak "strašně" jsem hubená atd. jsem zvyklá od mala. Ale je to tak, že lidi co mi to povídají se na sebe asi vůbec do zrcadla nekoukají. Protože nevidí kolik zbytečný hmoty na sobě nosí...a že to bez následků nebude.
Stačí jet autobusem, metrem, vlakem , jít městem a prohlížet si ty lidi. Když už je někdo hubený, tak jsou to lidičky, kteří jsou neduživí, fyzicky nicmoc nedělají..maj bledé obličeje a kruhy pod očima...Jen málokdy se mi stane, že vidím zdravého člověka... Aspoň takhle je to u nás ve městě..chjo..

Zaznamenáno
Elvis
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #24 kdy: 17. Srpen, 2008, 20:55:42 »

El, stojím za tím, co říkáš.
Kritiky ze všech stran stačí zamést vědomím toho, že víme co děláme a že snaha se vyplácí. Alča mi dala dárek, moc krásný. Je to takový kamínek, ručně malovaný a je na něm psáno - Někdy musíme obětovat to, co chceme pro něco, co chceme víc.
Na to vždycky vzpomenu, když mám chuť na čokoládu a babiččiny koláčky. A světe div se, zabírá to.
Jednou bych chtěla říct, s čistým svědomím, třeba jako ty, že jsem makrobiotička..
Jen jsem ti chtěla ještě říct, že jsem patřila k těm oplácaným, a už se pomaličku polehoučku lepším. Je to fajn pocit, projít kolem zrcadla a nemuset koukat na enormní sádlo na nohou a na pupíku.
Měj se moc hezky. A není to jenom ve tvém městě, je to všude. I v kolébce - v Japonsku :-)
Zaznamenáno
Standa K.
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #25 kdy: 19. Srpen, 2008, 14:53:39 »

jak vlastně léčí doktoři akné? antibiotiky? a pomáhá to? by mě zajímalo..
Tak mládeži akné a já - to je (či spíše zaplaťpánbůh bylo) moje "životní téma"

Garantuju vám, že jste ještě nikdy (na ulici) neviděli nikoho s takovým akné jako jsem míval v dospívání a ještě tak do 25 let (nyní 37,5) - jak koruna velké tmavé boláky po obličeji, krku, zádech a prsou - když jsem je vymáčk - no pozvraceli by jste se - čajová lžička hnusné černo-šedé páchnoucí krve... chodil jsem jen minimálně ven, styděl jsem se za sebe... MUDři ordinovali mastičky - k ničemu

Tehdá za totáče nebylo literatury, začal jsem se zajímat sám - támhle píšou, že modelky čokoládu jako, že né kvůli pleti - i vynechal jsem čokolády, posléze sladkosti a slanosti jako takové a až po letech i mléko a mléčné výrobky - no zkrátka dnes už bez problémů, zůstali nějaké jizvičky...

čili klasika - žádný pasterovaný mlíko a výrobky z něj, žádný smažený a kořeněný jídla, cukr - chodit HÓDNĚ ven, na sluníčko, čerstvý luft, provozovat sport, chodit brzo (21,30 hod) spát... toť moje zkušenosti
Zaznamenáno
Tamren
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #26 kdy: 19. Srpen, 2008, 21:13:01 »

Standa.K

Ahoj, dík za odpověď. Docela mě uklidnila, ptz. se taky občas stydím jít mezi lidi  Roll Eyes
« Poslední změna: 21. Srpen, 2008, 19:07:48 od Tamren » Zaznamenáno
Sunny
Host
0 0
« Odpověď #27 kdy: 05. Listopad, 2008, 17:11:02 »

Ahoj, prosím Vás zkušenější o názor: už víc než rok mám problémy s akné, zejména na tvářích a lícních kostech. Začalo mi po vysazení antikoncepce (oblíbená Diana), kterou ale už brát nemíním... No, vloni jsem se přes zimu "léčila" retinoidy od kožní lékařky, a docela to pomohlo, ale přes léto jsem je nahradila jen kosmetikou, protože s pletí ošetřovanou retinoidy se nesmí na sluníčko. No a akné se postupně znovu vrátilo, i když už ne tolik jako dřív.

Ono bylo v podstatě i hlavním důvodem, proč jsem začala hledat alternativní výživové směry, a dostala se sem. Zatím rozhodně nejím MB stravu, spíš zkouším jednotlivá jídla a chtěla bych postupně přejít a zkusit, co to se mnou udělá. No a můj dotaz:

Zítra jdu na kontrolu na kožní a uvažuju, jestli si zase na zimu nechat předepsat krémy, které by  nejspíš na čas zabraly, nebo ne. Můžou nějak ovlivnit - zabrzdit? eliminační procesy? nebo si díky nim můžu pomoct do doby, než se mi podaří přejít na léčebnější stravu a upravit pleť přirozenou cestou? (Tuším že a) je správně, ale nicméně se ptám, jestli třeba nemáte jiný názor, jakoukoli radu nebo něco.) Díky!  Smiley
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #28 kdy: 05. Listopad, 2008, 17:31:45 »

ahoj Sunny, akne neni problem pokozky, ale je to zpusob jak se organy cisti. urcite bych to nezamezovala zadnymi kremy. az se casem procistis, tak se to zlepsi, uvidis. ja skoro zadne akne v puberte nemela a az s makrobiotikou se mi v dospelosti zacalo delat. ale jiz mam vypozorovane, ze se dela na urcitych castech obliceje, ktere jsou spojene s urcitymi organy a tak vim proc... a snazim se proti tomu bojovat stravou, pohybem, cvicenim, shiatsu apod.
drzim ti palce. ale doktorka ti samozrejme bude chtit predepsat jen leky, kremy, masticky... tak at to zvladnes  Wink
Zaznamenáno
Sunny
Host
0 0
« Odpověď #29 kdy: 06. Listopad, 2008, 10:16:45 »

Neno, díky. Mně je jasné, že akné je vnitřní záležitost, akorát je bohužel vidět na povrchu, no.  Huh? ale já už jsem si na něj u sebe celkem zvykla, tak ještě vydržím, k doktorce jsem nakonec radši vůbec nešla, vím že by to vůbec nepochopila.  Grin

Zeptám se: kde čerpáš informace o tom, která část obličeje odpovídá kterému orgánu? Já jsem se o to právě začala zajímat, když se mi akné udělalo jen na některých místech obličeje, a to v podstatě symetricky na pravé i levé tváři a lícních kostech, tak jsem hledala a ptala se... jednou mi bylo řečeno, že jde o ledviny; jednou zas, že o tlusté střevo, takže vlastně vůbec nevím.  Roll Eyes
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení