Stran: 1 ... 3 4 [5] 6
  Tisk  
Autor Téma: akné a hubnutí na makrobiotice  (Přečteno 30164 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Katus
Host
2 0
« Odpověď #60 kdy: 14. Duben, 2011, 00:35:22 »

Ahoj Teeno, před rokem jsem řešila stejný problém. Váha mi spadla na 43 kg při výšce 160, a ať jsem se cpala čímkoli, furt jsem hubla. Až jsem narazila na knížku od španělské autorky Montse Bradfort (mimochodem žiju ve Španělsku), která se tímto problémem přímo zabývá, a díky ní a jejím receptům se mi podařilo hubnutí zastavit a pomalu přibrat 3-4 kila, i když podotýkám, že to chce hodně trpělovosti, protože ty kila lezou nahora strašně pomalu. Ještě teď bych potřebovala 2 - 3 kila navíc, ale už jsem sama se sebou daleko spokojenější.
No abych shrnula tu teorii: Chce to zařadit do každého jídla nějaké bílkoviny, klidně se nebát zkombinovat třeba luštěniny s tofu, seitanem, ba dokonce i s rybou (asi je to v tomhle případě potřeba), ubrat obilniny, zahrnout je do každého jídla ale v menším množství (tak 30 %) jinak prý v našem případě příliš stahují a vysušují, taky je prý třeba přidat kulatou a kořenovou zeleninu (hlavně ve formě krémů) a ubrat listovou, ta víc pročišťuje a víc se po ní hubne. Samozřejmě je třeba taky pravidelně konzumovat řasy, semínka, ovoce spíše vařené, jo a nepřehánět to s používáním misa, shoyu, soli atd. Ona tvrdí, že v tomhle stavu naše tělo potřebuje uvolnit, dodat živiny, teplo a přirozenou sladkost a ne se čistit. Taky si pamatuju, že mi už jiná MB poradkyně doporučila na snídani míchat vždy dva druhy obilí...
No to je tak vše na co si teď v rychlosti před spaním dokážu vzpomenout. Kdybys chtěla vědět víc, určitě se ozvi, ráda ti dodám více info a pošlu třeba i nějaké recepty Smiley Přeju hodně štěští, umím si totiž moc dobře představit, čím asi teď procházíš.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #61 kdy: 14. Duben, 2011, 09:18:05 »

ahoj Teeno,

řiď se tím jak se cítíš ty sama a podle toho se chovej. Rozhodně se netrap tím, že ti okolí říká jak moc jsi hubená. Mysli na to, že většina lidí na sobě nosí zbytečně deset a víc kilo a bere se to jako normální ....

Každopádně brzy přibereš na svoji ideální váhu a bude to ok.
Nezapomínej na bílkoviny, kulaté zeleniny a pestrost ve stravě  Wink
Zaznamenáno
kačer
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #62 kdy: 14. Duben, 2011, 15:30:10 »

Pro Teenu
  Zdravím, zvaž prosím, zda okolí nemá trochu pravdy, je velmi pozitivní, že tě mají rádi a tak se jim nezdá tvá hmotnost.
  Ono 44 kg na 172 cm je opravdu velmi málo a ty zdravotní problémy se projeví, snížené množství tuku v těle může způsobit vážné problémy  např. s termoregulací, pohyb orgánů v těle ( tzv. zbloudilá ledvina , vážné problémy s krví  a další. Upřimně řečeno , tady v tomto případě je lepší mít 10 kg navíc než ta tvá hmotnost. Já mám stejnou výšku a 56 kg a cítím se velmi štíhlý :-)), nedovedu si tedy představitm, že bych měl o 12 kg méně.
   Moje doporučení : 1) na určitou dobu zapomeň na makrobiotiku a stravuj se racionálně, jez vícekrát denně a hlavně se urputně neboj sníst i pro tebe "nezdravou" potravinu.
2) k mb se můžeš vždy vrátit, ale pozor na dogmatismus a fanatismus,
3) přečti si články o poruchách příjmu potravy - hlavně o tzv. ORHTOREXII.
  Jeden na ukázku přikládám,
   zdraví Kačer - zastánce zdravého životního stylu, bez dogmatických zásad

Orthorexia nervosa aneb jak poznáte ortorektika
Pro ortorektiky je téma zdravé výživy na prvním místě. Vzdávají se potravin, které jsou uměle hnojené, geneticky upravené či obsahují jakoukoliv chemickou látku. Nakonec jim zbývá jen zelenina, ovoce a bio produkty z obchodů se zdravou výživou. Postupně jim ale začnou připadat podezřelé i tyto potraviny, zkoumají, kde byly vypěstovány, jak s nimi bylo nakládáno a jejich seznam povolených potravin se dále zužuje. Nakonec jedí jen velmi málo, často si zeleninu pěstují sami, ale škodliviny obsahuje i vzduch, se kterým jsou jejich produkty v kontaktu, což je děsí. Ortorektik je pak zcela pohlcen strachem, že by se mohl nějakou potravinou otrávit.
Důsledky ortorexie
Ortorektici konzumují jen nízkotučná jídla, snižují také příjem cukrů. Organismu tak schází řada nutričních látek, dochází k úbytku na váze a v nejhorším případě až k úmrtí. Posedlost zdravou výživou narušuje kontakty ortorektika s jeho okolím. Než aby zašel za svými rodiči na oběd či za kamarády na párty plnou nezdravého jídla, raději zůstává doma sám. Přesvědčuje okolí, aby se sebou také začali něco dělat a pomalu přichází o přátele.
Proč a jak je ortorexie nebezpečná
Zatímco anorektičky a bulimičky jsou nešťastné ze své postavy a trpí výčitky svědomí po každém selhání, ortorektici se cítí skvěle, jsou pyšní na svůj zdravý přístup i zdravě živenou postavu. Ani lidé v jejich okolí zpočátku nechápou chování ortorektika jako špatné, vždyť člověk žijící v dnešní době zdravě je obdivuhodný. O to více je ortorexie nebezpečná.

Ovšem ne každý člověk žijící zdravě musí být hned ortorektikem. Lidé si v současné době začínají uvědomovat nutnost péče o své zdraví a přinejmenším se snaží omezit tučná a kalorická jídla.

Zaznamenáno
teena
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #63 kdy: 14. Duben, 2011, 17:19:48 »

Děkuju všem za rady, svou hubenost si sama uvědomuju a mám z toho trochu strach, protože už jsem fakt na extrému. Zase ale u mě není problém s příjmem potravy, jím pravidelně a dost velký porce (vždycky jsem jedla dost, větší porce než kamarádky). V poslední době jsem i začala jíst 1x týdně kuřecí maso (ryby jím tak 1x týdně). Horší je ten psychický tlak okolí (navíc jsem z doktorský rodiny, takže další problém, ti to vidí jinak - navíc mi tvrdí, že pro tělo je těžší z extrémně nízké hmotnosti přibrat, protože si na tu nízkou váhu zvykne a prostě mu to tak vyhovuje).

Chtěla jsem se zeptat holek, hlavně asi Katus, kolik těch bílkovin za den přibližně sní (jestli 3 lžíce luštěnin nebo třeba celý tofu a rybu), abych si přibližně porovnala, jestli jich jim fakt málo. A celkově uberu obiloviny, hlavně asi ty lepkové. Uvidíme, jestli to k něčemu povede :-)

Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #64 kdy: 14. Duben, 2011, 17:33:26 »

Ještě mne k tomu napadá Teeno, jestli nemůže jít o poruchu funkce štítné žlázy, v tvém případě zřejmě hyperfunkce...?
Zaznamenáno
komár
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #65 kdy: 14. Duben, 2011, 18:04:42 »

Kačere, no já nevím, jestli člověk, který se snaží řešit svoje zdraví a kvalitu života jinak než Zentivou a jíst něco jiného než made in Monsanto, by se měl řadit do PPP případů nějakých "-iků". Proč by měl takový člověk přicházet o přátele? Nemusí zrovna kvůli tomu sedět doma, může klidně trsat na "dýze" nebo fůru dalších jiných činností s "ostatními", kde kolem něj konzumují lidi něco, co by dobrovolně do hrdla nedal....je fakt, že rozdíl v mentalitě tu asi bude, když povečeříš kroupy s fazolema a zeleninou oproti někomu, kdo večeřívá tatarský biftek Very Happy

Souhlasím s tím, cos psal o tom strachu. Takový strach je křeč, křeč člověka blokuje a pro tělo je dost záludná. Je potřeba své chutě nebrat jako hříchy, je třeba je vnímat jako podměty a vnímat svoje touhy. To, jak s nimi prospěšně pro psychiku a tělsenou schránku potom budeš pracovat, je pak jen na tobě. Dobrý je si uvědomit, dokdy je to ještě zdravá vůle a odkdy je to právě ta křeč.

Teeno, já bych si asi k těm všem radám i častěji dělala zeleninu jako tempuru Wink co se týče okolí i sebe, tak můžu jen napsat z vlastní zkušenosti, že i čas pomůže.
Zaznamenáno
Katus
Host
0 0
« Odpověď #66 kdy: 14. Duben, 2011, 23:48:19 »

Teeno, tady autorka píše, že by každé jídlo, tedy oběd a večeře, mělo obsahovat 40 - 50 % bílkovin, 25 % obilnin, 25% kulatých a kořenových zelenin (připravené různými způsoby), 10 % listové zeleniny. Těch luštěnin bych si dala asi víc než jen tři lžíce denně, já jich normálně sním skoro celý talíř:-) Zařadila bych častěji ryby, pokud je to teda u nás Čechách možný, vím, že bude asi větší problém je sehnat než tady ve Španělsku. Já jsem si třeba teď přes zimu dělala různé rybí polévky nebo vývary s řasou kombu... A klidně bych si dala alespoň jednou týdně vejce. Těch živočišných bílkovin stačí menší množství, jelikož jsou koncentrovanější.  Ještě si vzpomínám, že mi hodně doporučovali nishime a kimpiru pro úpravu zeleniny, ty taky hodně posilují, kaštany a sladkou rýži...

Taky jsem si prošla tím tlakem ze strany rodiny a okolí, takže vím jak se asi cítíš, nebylo nic platný jim vysvětlovat, že mi nic není a že se citím skvěle a mám spoustu energie, nejspíš mě měli za blázna. Prostě to chce hodně trpělivosti a pevný nervy a pokud máš sama pocit, že asi není všechno úplně v pořádku, tak je asi opravdu nejlepší to začít řešit, alespoň tak jsem to cítila já.
Zaznamenáno
makroušek
Host
3 0
« Odpověď #67 kdy: 15. Duben, 2011, 11:01:54 »

Též mám zkušenost s tím, že se nejlépe cítím jako poměrně štíhlý, ale ne všem v mém okolí se to zamlouvá. Naopak, když přiberu a mám pocit, že štíhlejší jsem se cítil lépe, tak mě okolí chválí, jak vypadám dobře. Smiley
     Pocity jsou poměrně důležité. V mb je rok poměrně krátká doba. Lecos se může upravovat i v průběhu jednoho desetiletí při mb, jak to například uvádí i  Kushi v knize Dieta pro silné srdce. Mám na mysli nejen fyzické tělo, ale i psychiku, nemluvě o duchovní oblasti.

Přibrat se dá například určitým rozvolněním mb. Více ovoce, oleje, ořechů, sladů, moučných jídel, moučníků, zákusků, sladkých jídel, ryb, luštěnin, bílé rýže, těstovin jichž je na trhu celkem velká pestrost, vařením více druhů obilovin dohromady v jednom hrnci, častější vaření ostatních výživnějších obilovin než je čistící celozrnná rýže, např. oves, špaldové kerneto, kroupy, bulghur, kuskus atp.
     Pestrost co do surovin i technologií úprav, vaření, dušení, napařování, smažení, fritování, nepodceňovat přípravu kvašených a lisovaných zeleninových salátů, omáčky, nákypy, pyré, saláty obilno-zeleninová, jídla z jednoho hrnce, knedlíky, pomazánky, tofu, tempeh, natto, seitan, využívat celou škálu luštěnin, celou řadu různých druhů fazolí, cizrnu, hrách žlutý, zelený, půlený, nepůlený, čočku velkozrnou i červenou, půlenou, nepůlenou.
     Vařit obilí, zeleninu, luštěniny i do krémových, kašovitých konzistencí.

Z důvodu pestrosti neopomíjet některé druhy zelenin nebo některé způsoby přípravy co do technologie, nevím proč a zda to tak je, ale rýže kulatozrnná bílá i celozrnná na mě působí energetičtěším dojmem, mám pocit, že kulatozrnná varianta nečistí tolik jako dlouhozrnná atp.
     Také vidím částečné řešení v uvolňování organizmu zeleninou, zeleninovými povidly, dušenou zeleninou, napařováním zeleniny, krémy, pyré jak píší ostatní. Případně ovoce v různých úpravách, vařené, povidla, ovocné šťávy v rozumné míře, zeleninové šťávy, připravovat sladké druhy zelenin, dýně, zelí, cibule.
     Sladká rýže, mochi, kuzu, arowroot, různé svačinky na sladko i na slano mezi hlavními jídly, oříšky, semínka, sušené ovoce, kváskový chléb například s luštěninovýma pomazánkama, aspiky z agaru, sushi, případně buchty, koláče, štrůdl, napařování bych asi upřednostňoval před pečením, ale zase proč občas nepoužít troubu v tvém případě atd.

Pochopitelně doporučuji v mb kvalitě či dle mb standardů a zase všeho s mírou, vše má své meze. Fantazii, pestrosti, variabilitě se meze zvláště u zdravých lidí nemusí klást tolik jako u lidí se zdravotními problémy, chuťovky jak sladké, slané, kyselé, hořké, pikantní, tak kombinace více chutí.
     Učit se vařit pestře, zajímavě, dělat si na pohled pěkné talíře, jí se i očima, setkávat se s dalšími makrobiotiky, čerpat inspiraci jak z osobních setkání, kurzů, tak z literatury, najít si spřízněného člověka ve svém okolí.
     Zjednodušeně řečeno souhlasím s tím, co ti píší ostatní ženy.

Případně kombinace výše zmíněných surovin v jednom jídle. Částečně je to za cenu určitého zahlenění organizmu a v případě přehánění s takovými surovinami to má daleko k léčebné mb, což ale ty, jak píšeš, nepotřebuješ, takže určitý labužnický přístup v mb si díky svému dobrému zdravotnímu stavu můžeš dovolit. Pomoct by mohla i  určitá pravidelnost časů při jedení, dostatečné kousání, častější jedení, byť v menším množství, tedy eventuálně jakési svačinky, kromě snídaně, obědu a večeře.
     Obecně to, jak se cítím, řadím výše, než to, jak mě hodnotí ostatní. U nás platí určitá norma, že pokud má někdo pár kilo navíc, komentuje se to tak, že vypadá dobře a když je někdo štíhlejší, tak se na to reaguje spíše negativně, že je pohublý a zda není nemocný atp.   

Tělo určitě není "hloupé", ví co dělá a v těle každopádně probíhají takové mechanismy, které mají zabránit poškození organizmu nikoliv opačně.
     Ono se to tady opakuje poměrně často, zkušenost je taková, že organizmus se může učit správně využívat polysacharidy z obilovin, zeleniny a luštěnin několik let, plus několik let trvá pročišťování organizmu, přestavba a s tím související změny i ve smyslu váhy.

Když někdo přejde na mb s relativně dobrým zdravotním stavem, je to vždy velké plus proti lidem, kteří se snaží makrobiotikou řešit vážnější zdravotní problémy. U relativně zdravých lidí, kteří přejdou na mb, bývají leckdy pozitiva po pocitové stránce vidět dříve, než u vážněji nemocných, pokud není onemocnění skryté, ale i tak má vše svůj čas, ohledně změn, které v organizmu probíhají při přechodu na odlišný stravovací režim.

Makrobiotika, tak jak jí vnímám já, je určitou životní cestou. Není to jen jakýsi konkrétní výživový styl, model. Je to z mého pohledu životní cesta k tomu, jak prožít plnohodnotnější, naplněnější, spokojenější život v lepší fyzické, psychické či duchovní kondici.
     Makrobiotika může směřovat k radosti ze života, obklopování se lidmi, naopak může vést k pěstění mezilidských vztahů a usnadňovat lepší mezilidské vztahy se změnou povahových vlastností, k poznávání sebe sama, ostatních lidí, zvířat, rostlin, přírody, planety, vesmíru v celostním, komplexnějším pohledu, zamýšlením se nad různými souvislostmi v hlubším měřítku.

Vede k radosti ze všeho, co člověk dělá, ať je to jídlo, odpočinek, relaxace, pěstování koníčků, mezilidských vztahů nebo práce či pohyb obecně. Jako makrobiotik cítím impulz k tomu těšit se, radovat se ze všeho co dělám, ale zároveň nejenom konzumovat, ale také se pokoušet vytvářet něco smysluplného a zamýšlet se v širším kontextu nejen z hlediska současnosti, ale i z hlediska budoucnosti.

Makrobiotika může vést k určitému ekologickému jednání, chování a mimo pěstění těla po fyzické a psychické stránce, také v práci na určitém duchovním rozměru, čímž se trochu opakuji, ale považuji to relativně za důležité.
     Vede k jednání a myšlení zaměřené na společnost jako celek, nikoliv na dominatní zacílení na svůj osobní prospěch, zisk ve smyslu po mě potopa, jak to je někdy možné ve společnosti u některých lidí vidět. K uvědomění si, že vše souvisí se vším a nic není jen dobré nebo jen špatné.
     Z těchto širších kontextů je možné si uvědomit, že člověk není izolovaný druh na Zemi, ale je výrazně závislým na řadě slutečností, které na planetě probíhají. Civilizace i její jednotka, rodina, prochází krizí a důvodem je  leckdy právě odklon a nerespektování přírodních zákonů. 

Proces změny myšlení se prvotně může odehrávat na materiální, fyzické úrovni, například změnou jídelníčku, přestavbou organizmu. Obecně se uvádí, že přestavba, očista těla může trvat sedm let korektní makrobiotiky, ovšem po stránce duchovní a psychické to může být až 21 let.
     Očistný, eliminační proces bývá zpravidla nutný a je přirozenou součástí výše popsaných změn. Po dobrých zkušenostech s makrobiotikou může přijít období snahy tento zajímavý a prospěšný životní styl doporučovat ostatním  v míře a intenzitě závisející na povaze toho, kterého člověka, ale zpravidla velmi brzy dojde k určitému vystřízlivění a zkušenosti, že většinová společnost o něco takového příliš nestojí a makrobiotik s takovou zkušeností se zpravidla stane umírněnější v doporučování makrobiotiky většinové společnosti.

Většinou má takový člověk v průběhu let dobrou zkušenost u svých nejbližších, protože ti vidí především kladné změny u dotyčného a sami tak mohou mít leckdy chuť si makrobiotiku vyzkoušet a nezřídka u ní zůstávají.
     Rozdíl v přístupu může být u lidí relativně zdravých, dobře se cítících proti lidem přecházejících na makrobiotický životní styl po letech vážnějších zdravotních problému, často také podlomeným zdravím i díky razantním zákrokům lékařů.
     Je jasné, že tato druhá kategorie lidí je častěji nucena k určité striktnější variantě makrobiotiky, ke které mám já osobně kladný vztah a dobrou letitou zkušenost, nicméně rozumím a chápu i labužničtější pojetí mb a to je také jistě v pořádku.

Že při vážnějších zdravotních problémem, kdy může jít o život, je jakýsi léčebnější režim, z pohledu okolí hodnocený jako razantní, striktní, přísný režim, vhodný, je asi logické.
     Nutno podotknout, že i makrobiotika ve své labužnické podobě, nemusí být okolím kladně hodnocena. Začátky jsou právě těmi nejtěžšími, protože kromě změny stravovacíhorežimu, změny potravin, chutí, s nástupem eliminací, očist a tedy i dočasného zhoršení zdravotního stavu, hubnutí, tlaku okolí, přichází ta nejnáročnější část, zda člověk vše ustojí.

Že je makrobiotika fukční model, to potvrzují lidé, se kterými je u nás možné se setkat a kteří se věnují makrobiotice dvacet, ale i třicet let a někteří jsou už v poměrně vysokém věku.
     Stejně jako svědectví zdejších diskutujících, kteří se věnují makrobiotice deset i více let. Naopak klasický výživový model bývá leckdy hodnocen profesionálními výživáři jako stav určité podvyživenosti organizmu ve smyslu nedostatku důležitých látek pro tělo, byť lidé trpí nadváhou. Klasický stravovací režim, tedy maso-cukrovo-mléčno-moučný jídelníček byť s nějakým menším množstvím zeleniny může vykazovat z různých důvodů především nedostatek důležitých minerálních látek a vitamínů.

Je asi zbytečné uvádět, že řada lékařů bagatelizuje vliv výživy na lidský organizmus, proti svým kolegům výživářům, studujícím na stejné fakultě. Je nutné zmínit, že lékař potřebuje pacienta, o opaku mám, dle svých zkušeností, značné pochybnosti v drtivé většině případů.
     Anorexie a bulimie může také souviset s extrémním stahem organismu, mající kořeny už v prenatálním stádiu, dětství ve smyslu konstituce, či vlivu rodičů a životním stylu celkově, pomocí makrobiotiky je možné s těmito problémy pracovat.
     Souhlasím s tím, co píše například Katus nebo El. Určité uvolnění organizmu může pomoci. V makrobiotice může jít o poznávání sebe sama a tedy o individuální přístup.
     Obecně si nedávám nějaké limity, zda tři lžíce luštěnin už je moc nebo málo, myslím  si, že to množství si můžeš určovat sama a klidně si podle potřeby dopřávat, nicméně platí, že luštěniny jsou obecně o něco hůřeji stravitelnější než obiloviny a zelenina. Klidně si dopřávej nejenom pokud jde o jídlo, rozmazluj se.
     U žen mám obecně pocit, že hodně dáváte a staráte se o ostatní, hýčkej také sebe a nech se někým opečovávat, udělej si čas sama na sebe761

« Poslední změna: 15. Duben, 2011, 14:12:57 od makroušek » Zaznamenáno
teena
Newbie
*

Zobrazit profil Email
2 0
« Odpověď #68 kdy: 16. Duben, 2011, 16:25:07 »

Díky moc všem za rady, sepsala jsem si na papírek, co bych měla změnit, tak si to budu číst vždy před spaním a uvidím, jestli to k něčemu pomůže :-) ideálně příjde změna do rána  Grin

kromě výživových rad si především beru k srdci rady od Makrouška - nevím, jestli zrovna trpím orthorexií jak tu někdo psal (ostatně, co jsem si četla ty příznaky, tak by tímto onemocněním musel trpět každý makrobiotik, který si čte v obchodě složení potravin, plánuje dopředu co bude vařit, kupuje biopotraviny a potraviny z místní produkce a vůbec se víc zajímá o to co jí), ale u mě může být problém v tom, že se snažím zvládat moc věcí na jednou - starat se o ostatní, vařit pro sebe i pro ně jídlo, zároveň ho kombinovat a vymýšlet tak, aby všem chutnalo (i když mě to hodně baví) a snažím se být ve všem až moc samostatná a na nikoho se nespoléhat a naopak pomáhat ostatním - což může být pro mé tělo dost vyčerpávající. Takže od teď kromě více bílkovin a mírnější MB si naordinuju odpočinek a nechám o sebe pečovat ostatní - resp. se o to pokusím, protože to k mojí povaze zrovna moc nejde :-)

o změnách - k lepšímu či horšímu  - vás budu informovat :-)

ještě jednou díky všem za rady

Zaznamenáno
sport.puma
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #69 kdy: 13. Leden, 2012, 14:13:01 »

Dobrý den,

ráda bych se zeptala...
Začala jsem jíst dle makrobiotiky a přibýrám na váze, přitom bych potřebovala tak 5 kg min. zhubnout, taky se mi mění častost stolice, která se zhorčila.
Začíná mě to odrazovat, co se mi nelíbí,...

Neáte někdo nějakou radu?
Děkuju moc.
Zaznamenáno
teena
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #70 kdy: 31. Leden, 2012, 13:44:58 »

Ahoj všichni,

když si čtu poslední dotaz, vzpomněla jsem si, že jsem slíbila vás informovat o stavu mé váhy. Takže pomalu váhu zase nabírám a od posledního příspěvku mám 4,5 kg navíc. Jsem strašně ráda, pořád je to ještě 5 kg míň než před makrobiotikou, ale už aspoň nevypadám jako na smrt vyhublá a cítím se jak fyzicky, tak psychicky mnohem líp. A pro rejpaly - nejsou to kila nabraný přes Vánoce, začala jsem postupně přibírat už od podzimu  Grin

Takže všem co na MB zhubnou - chce to opravdu trpělivost, vytrvat, tělo se čistí a pak se váha zase sama upraví. Akorát ten poslední rok pro mě byl ve znamení všech možných eliminací, ne vždy příjemných, ale i tak to stálo za to.

A k dotazu sport.pumy - po přechodu na MB se mi taky úplně změnila stolice, horší stav, skoro až zácpa (tělo na tu stravu nebylo zvyklý) - pomohl mi v tom klistýr a pár jednodenních půstů, postupně se upravila sama a teď žádný problém nemám, takže radím vytrvat, změny nepříjdou hned, ale až za delší dobu
Zaznamenáno
midsummer
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #71 kdy: 31. Leden, 2012, 14:10:11 »

Dobrý den,

ráda bych se zeptala...
Začala jsem jíst dle makrobiotiky a přibýrám na váze, přitom bych potřebovala tak 5 kg min. zhubnout, taky se mi mění častost stolice, která se zhorčila.
Začíná mě to odrazovat, co se mi nelíbí,...

Neáte někdo nějakou radu?
Děkuju moc.

Záleží i na množství a složení potravy, kterou jíš. Mně např.mb strava úplně neskutečně chutná, takže bych měla vždy tendence jíst více než tělo potřebuje. Řeším to vyšším podílem tepelně upravené zeleniny.
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #72 kdy: 31. Leden, 2012, 14:52:44 »

Taky to mám tak jak midsummer - vzhledem k tomu, že mi mb jídlo hodně chutná, tak se většinou přecpu, a i když je to zdravé jídlo, tak pořád je to přejídání, pořád extrémní jin Roll Eyes achjo...sice si díky mb držím dobrou váhu, ale nějaký ten tuk by pořád ještě mohl odejít, kdybych se jen dokázala víc usměrnit...
To asi souvisí i s tím, proč mám i po několika měsících na mb stravě stále akné Cry to je můj (skoro) celoživotní boj a nevím kdy tomu bude konec...potřebovala bych vyřadit tuk úplně, ořechy taky úplně, sladkosti totéž...i kvůli alergiím...ono se to řekne ale...když má člověk leta poruchy příjmu potravy a pak najednou by měl úplně osekat jídelníček a všechny ty krásně hříšný jídla... Huh?
Zaznamenáno
Tom.
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #73 kdy: 31. Leden, 2012, 15:16:47 »

a co beres v mb za "sladkosti"?
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #74 kdy: 31. Leden, 2012, 15:25:04 »

Tak cokoliv...cokoliv kde je rýžový slad/sirup, javorový sirup, rozinky, ovoce, amasaké...sušenky, pudinky, krémy...
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení