Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Cukety  (Přečteno 3445 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
behalka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 04. Srpen, 2008, 14:59:17 »

Ahoj, poradite nekdo? V MB cukety  ano ci ne? Mame jich plnou zahradku a velmi radi a casto je v kuchyni vyuzivame. Velmi jedou i dvouletemu synovi. Ale v MB knihach od Strn+Zerz o nich neni zminka. Diky za odpoved
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 04. Srpen, 2008, 18:23:30 »

cuketky jsou v MB oukej  Smiley
Zaznamenáno
kukicha
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 04. Srpen, 2008, 23:36:49 »

já četla v Kushiho knížkách vyhýbat se...
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 05. Srpen, 2008, 12:01:57 »

Kuki, a nebyly to spise lilky(baklazany) ? Tem se radsi vyhybat, to jo, ale cukety si myslim, ze by meli byt OK.
Zaznamenáno
ivet
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 05. Srpen, 2008, 13:29:56 »

V Kushiko Makrobiotické cestě se píše: " Avokádo, cuketa, lilek, brambory a různé jedlé typy plevelných rostlin zvyšují při pravidelné konzumace kyselost krve, a proto je nejlepší se jim vyhnout, což platí především pro obyvatele mírných podnebných pásem. "

Podle mě jsou to vlastně původně subtropické rostliny a proto se obyvatelům střední Evropy nedoporučují. Na druhou stranu ale myslím, že jsou v dnešní době u nás stejně jako rajčata běžně na zahrádce v létě vypěstovatelné a proto jelikož nám taky na zahrádce rostou, je v malé míře občas konzumuji.
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 05. Srpen, 2008, 14:24:35 »

Ivet, mozna se to tam pise, ale jen jestli to neni nejaky spatny preklad jenom. Protoze cukety se v makrobiotice fakt pouzivaji.  Podle me jsou to spise druhy tykve a tykve jsou take dyne, ne Huh? Pred cim MB varuje jsou nightshades - rajcata, brambory, lilky atd. At se vyjadri nejaky botanik, prosim...
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 05. Srpen, 2008, 14:57:44 »

ivet,
ne vše co se v knihách píše je 100% pravda!
cukety se v MB opravdu používají. tak si udělej o víkendu slavnostní cukeťák a bude ti holka hej Wink
« Poslední změna: 05. Srpen, 2008, 15:00:10 od giorgino » Zaznamenáno
ivet
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 05. Srpen, 2008, 15:30:39 »

jojo, muze to byt trebas spatny preklad, a taky vim ze ne vse co je psano v knihach je 100% pravda!:) logicky mi prislo ze ta cuketa je dyni a lilku takova dost podobna, tudiz jsem si to zahrnula do stejne skupiny. Ted brouzdam po netu, ktery mi sdelil, ze cuketa patri spolecne s dyni, okurkou a patisonem do celedi tykvovitych - coz se po MB strance zda ok. Lilek, rajce a brambor naopak patri do celedi lilkovitych! Tak ted uz to vim!:)
Zaznamenáno
behalka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 07. Srpen, 2008, 13:05:01 »

Všem diky za odpovedi!
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 13. Září, 2012, 07:43:08 »

Ahoj,
cukety my normálně používáme. Jde z nich buchta nebo bramborák či nějak ochucená se  zeleninou a obilovinou.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení