Stran: [1] 2 3 ... 15
  Tisk  
Autor Téma: Očkování  (Přečteno 53035 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Elvis
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 05. Srpen, 2008, 16:34:20 »

Milí nejmilejší znalejší,

zrovna nedávno jsem byla nucena nechat si píchnout takovou tu novinku proti rakovině děložního čípku.
Jen abych to neprodlužovala - navzdory ceně (10 000 Kč) jsem to odmítla.  Jmenuje se to Silgard.

Co je ale moje otázka? ..

V rodině mám rakovinu stejně zakořeněnou jako ty knedlíky. Rakovina plic, děložního čípku a prsu není ojedinělá a prakticky nejde ani přes koleno. Zrovna mi umírá strejda na rakovinu tlustého střeva. Babička měla rakovinu děl. č., mamka taky (dostaly se z toho), astma a zvýšená hladina cholesterolu jsou dalším doprovodem naší dlouhé větve. - Teď jsem to uvedla na správnou míru.. takže k otázkám:

Je rakovina dědičnou nemocí? Mohou pro rakovinu být tzv. "dědičné dispozice"?
Pokud ano - jak se bránit, co dělat, na co se zaměřit?
Pokud ne - díky Bohu - ale stejně - jak se bránit, co dělat a na co se zaměřit. Než jsem se "probudila" z nevědomosti, docela jsem kouřila - zhruba čtyři roky. Dnes se snažím jít stoprocentně makrobioticky, vyhýbat se kouření, sportovat, .. atd.
Nerada bych ale něco pokazila, tak jestli máte nějaké tipy čeho se vysříhat, či snad vlastní zkušenosti - budu za ně vděčná neskonale velmi:-)

Další věc - tetanus, tbc atd - má smysl proti nim očkovat? Proč ano nebo proč ne?

Díky všem ochotným a milým zúčastněným za jejich asertivní příspěvky.
Zaznamenáno
ivet
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #1 kdy: 05. Srpen, 2008, 19:27:49 »

K te rakovine del.cipku:
ptala jsem se nedavno sve gynekolozky, zda se nechat ve 24 letech ockovat ci ne, jestli to mas smysl a kdyztak pro koho, zajimal me taky nazor na to jaktoze se vubec da proti nejakemu typu rakoviny ockovat. Rekla mi, ze se vedci "nejspis domnivaji", ze tenhle typ "rakoviny" je viroveho puvodu a proto se lze pry chranit ockovanim. Ten vir clovek muze ziskat promiskuitnim chovanim stejne jako jakoukoliv jinou pohlavni nemoc..Dle jejiho nazoru by bylo nejlepsi ockovat nekoho kdo jeste zadny styk nemel, cim vice clovek vystridal sexualnich partneru tim mensi smysl to pry ma. ... No ja se proste za 10tis. rozhodla neockovat (popravde bych se asi nenechala ani za 10korun) Nejak me zatim zadny z lekarskych argumentu nepresvedcil, ze to ma smysl..a kdyz se vlastne ani poradne nevi co je rozhodujicim faktorem pro vznik tehle rakoviny, tak me osobne prijde nesmyslne se preventivne ockovat.. Ale budu se snazit ziskat vice info.
Zaznamenáno
Elvis
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 05. Srpen, 2008, 20:32:20 »

No a já mám za to, že ještě neuplynulo ani 50 od vyzkoušení tohoto očkování, ani nevím, zda je to spolehlivý a jestli to spíš neškodí, než pomáhá. Když se nepovede očkovat, fajn. Stane se. Je to blbý, ale tak co už. Druhá věc - když to pokazí něco jinýho. Vedlejší účinky.
Očkovat se nedám, ale prostě jestli někdo víte víc, nesmírně to uvítám.
Zaznamenáno
snowdrop
Jr. Member
**

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #3 kdy: 05. Srpen, 2008, 21:05:56 »

Elvisko,
nejsem žádný odborník ani přes medicínu ani přes makrobiotiku, ale myslím si, že částečně mají vliv dědičné faktory a z velké míry životní styl. Sama osobně věřím, že v tom hraje roli i určitý duchovní princip,  přístup k životu, někdo říká následky činů- karma(to ať si převede, každý jak chce)...je to určitá situace,  kterou si člověk musí projít. Takto to zní  jednoduše, ale věř, že naprosto chápu  tíseň, kterou tato nemoc vrhá na člověka a jeho příbuzné a přátele. Jednoho mně blízkého člověka to taky potkalo a když jsem ho šla jako podpora doprovodit na vyšetření na žlutý kopec v Brně, padla tam na mě taková úzkost a strach, že jsem se z toho vzpamatovávala ještě několik dní. Zvlášť , když jsem si představila, jak je asi jemu.
Ale myslím, že tím, že žiješ takto zdravým způobem života, že myslíš pozitivně, tak bys měla mít kliídný pocit, že děláš maximum pro své zdraví. Kéž bych měla taky takovou pevnou vůli jako ty Embarrassed já bohužel s takovým pocitem nežiji a možná proto mě vyvádí z míry tyto případy.

Co se týče té vakcíny...nějak se mi to nezdá, moc tomu nevěřím. Nechci říct, že to není účinný, ale určitě ne 100 procentní...vše ukáže až čas, jak velká nebo malá to byla bublina. Nelíbí se mi ani ta mediální kampaň, která se kolem toho děla, jak hrají na city a otcovskou, či rodičovskou zodpovědnost. Proč se nedělá podobná třeba proti kouření??? Aha, já zapomněla....za vším hledej prachy Wink
Zaznamenáno
Milka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 06. Srpen, 2008, 09:15:29 »

Nemám skúsenosť s touto chorobou. Z MB viem, že krčok je v spodnej časti reprodukčných orgánov. Problémy s ní spôsobuje silný jang - pečené, vysmážané, tvrdé, suché potraviny, soľ, mäso a samozrejme že i prekyselenie a chaos cukru.
Telefonicky sa mi ozvala jedna pani s týmto problémom, ak budem vedieť viac, môžem napísať.
Bombastické reklamy majú zmysel len pre tých, ktorí ich vypúšťajú, tých ktorí trochu poznajú enegrie , neovplynia.
Pekný deň, pa
Zaznamenáno
Elvis
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 06. Srpen, 2008, 10:38:54 »

Milá snowdrop - já bych to všecko ráda upřesnila - já nejsem na makrobiotice dlouho, snažím se to ano, ale není to ani půl roku, takže bych řekla - žádná sláva, jen snaha. Kouřit jsem taky přestala poměrně nedávno, takže to taky není tak růžově.
Je ale pravda, že se mi docela daří - jsem hnána tím strachem. A nedovolím si zapálit a když jdu pařit tak do hospy, kde se nekouří nebo je zahrádka a sedím na víně. Všechny tyhle věcy a tento styl života ale není léty zaběhaný, občas se mi stane, že ulítnu..
Tím jsem chtěla říct, že nejsem čistá uplně. Ale snaha je. Velká. A tak se sklízí i úspěch. Nevalný ale začít se musí a vydržet taky..
Děkuju za tvoje psaní.. :-) mějte se všichni hezky..
pa Elva
Zaznamenáno
snowdrop
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 06. Srpen, 2008, 14:14:09 »

Elvi,
rozhodla jsi se na sobě pracovat a právě to je na tom to skvělý. Myslím, že se tady někde mihlo, že je ti kolem 20, tak to si můžeš gratulovat, protože máš ještě soustu času střádat to dobrý. Horší by bylo rozhodonout se třeba po celém životě kouření v 50, ale stejně si myslím, že nikdy není pozdě. A co se týče občasnýho úletu,  je to zase můj názor, nemělo by to mít nějaký fatální následky, když člověk jinak žije zdravě...aspoň se má zase co detoxikovat Grin (ne, ´to už mi jen tak ulítlo) Ale ty úlety jsou asi ze začátku přirozený.
Takže jsi mě nakopla a opět začínám se sebou něco dělat. Já jsem totiž takový věčný začátečník Wink
Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member
Pohlaví: Mužské

97044257
Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 06. Srpen, 2008, 15:32:58 »

Ockovani je peknej sajrat, to uz se dneska davno vi. Nemluve o tom, ze je uplne k nicemu. Stejne tak ockovani proti rakovine del. c. nemuze teto rakovine zabranit, pokud si ji clovek v sobe vypestuje...

Elvis, rakovine se muzes vyhnout tim,ze se budes dal snazit jako doted delat MB co nejlepe...

Jeste bych poznamenal neco k eliminacim o kterych se moc nemluvi... Zjednodusene - pokud se organizmus zanasi nevhodnou stravou, znecistenim prostredi, spatnou vodou atd.. tak se toto znecisteni telo snazi nejak dostavat ven. Napriklad potem, rymou, akne.. spalovanim skodlivin(horecka) a tak podobne... pokud je zanaseni silnejsi nez je telo samo schopno eliminovat ven, tak se zacina zanaset skodlivinama. Aby nenastal kolaps organizmu, tak se telo snazi skodliviny "zametat" na jedno misto a tak v podstate vznikaji cysty, rakoviny prsu a tak podobne a tak dale... Priroda je natolik inteligentni, ze se snazi skodliviny presunout do mist, ktere pro cloveka nejsou zivotne dulezite... Pokud nekdo prestane sve telo zanaset(a nejlepe se zacne hybat - urychleni procesu ocisty), dostane telo opet silu a impulz k tomu, aby ulozene skodliviny zacalo eliminovat ven. To znamena, ze prichazeji rymy, ztrata telesne hmotnosti a okoli si na zacinajiciho makrobiotika ukazuje - podivejte jak zije zdrave a presto je nemocny (pche pouze nepochopili eliminace :-) ... Dalsim krokem muze byt, ze telo provede "velky uklid". Tento krok prichazi v zavislosti na predchozim zanesenim organizmu... V podstate se vsechen neporadek shrne na jedno misto a cimz se ulevi celemu telu a na tomto miste se muze docasne projevit rakovina. Ta se samozrejme brzo vycisti a zmizi (pokud clovek vytrva)... Jakmile se telo vycisti od vetsiny skodlivin a clovek dal zustava u neprekyselujici a nezahlenujici stravy, tak nemusi mit obavu z zadne nemoci. (nepocitam sem tam nejake zasmrkani jednou za uherskej rok.. holt vzduch uz neni nejcistejci)..
Zaznamenáno
Elvis
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 07. Srpen, 2008, 10:35:43 »

Snowdrop - to mě těší, že jsem tě motivovala. Já sama taky potřebuji motivaci. Každý den. Je mi přesně dvacet let. Jsem beran, narodila jsem se 2. 4. 1988 :-) (den po aprílu, jsem takovej vtípek).

Lorde - děkuju za tvůj příspěvek, cením si množství toho, cos napsal i obsahu.. moc děkuju :-)
Já na sobě pracuju, snažím se. Každou radu makrobiotiků, lidí co nesouhlasí s medikacemi na všecko, si beru k srdci - zkoumám, a případně se tím i řídím.
To kouření je už za mnou, myslím.. Ty občasný úlety alá rohlík se šunkou, no jo.. stane se. Ale lepší rohlík, než sklinka mlíka, lepší rajče, než steak.. a už na sobě vidím, jak rapidně se to eliminuje - nejsou už takové chutě jako nazačátku. A miluju soju, celer.

Ono jde i o ten strach.. Moje mamka pracuje s onkologicky nemocnými pacienty, dělá přednášky o nejnovějších výzkumech, přednáší o nových lécích, předává lékařům výzkumy, všechny tyhle věci a nabízí jim preparáty, které jsou proti zvracení, kontrastní látky, látky eliminující bolesti, nádory a tak.. např Kytril, Lodronat, Caelyx.. jestli někdo znáte.
A denně chodí se zprávami co ti lidi dělají, o čem se baví, o jejich životních příbězích, o tom kolik jim zbývá života.. a to je prostě strašný (na druhé straně posilující) ale fakt šílený.. ona v tom prostředí prostě žije.. uf.. a sama měla rakovinu, podařilo se jí se z toho dostat.. ale .. víte jak.. To zůstane ve vás ne fyzicky ale prostě nějak... Hodně těm lidem pomáhá.. ikdyž bych třeba já doporučovala jiný věci...
Představte si že ležíte v nemocnici, půl roku před sebou, pak konec. A dojde taková zrzavá krasavice na podpatcích a řekne, že nemusíte umřít, že ona to taky dala a že je zdravá a že má dvě děti, lásku a všechno to ostatní.. těm lidem se mění diagnoza i tím vědomím tohoto.. je to zajímavý.
Kdybyste chtěli nějaké příběhy, můžu vám něco napsat.. Je to děsivé, krásné, smutné, veselé - všecko dohromady.

Odbočila jsem od tématu.. ale prostě mě to jen tak napadlo napsat. Písnětě. Pajušky muck Elvis
Zaznamenáno
ježour
Full Member
Pohlaví: Mužské

405663052
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 10. Říjen, 2008, 10:12:14 »

Jo, očkování je svinstvo, ale ještě větší svinstvo je, když berou lidem právo mít zodpovědnost za vlastní život. My už se nějak ubráníme, můžem o tom aspoň uvažovat, ale děti mají docela problém, když ani rodiče nic neví, nebo ví jen to, že "očkování je OK a proto to budeme papouškovat jako ostatní papoušci" - pro prevenci - protože co kdyby..., dokud se nevymyslí nic lepšího. Ale ono se nic lepšího nevymyslí, protože osvícených doktorů je (zatím)pomálu.

Nevím jak je to Elvi s tím tetanem, ale znám jednu holku, která dostala nedlouho po narození dávku podobně jako ostatní děti, už nevím na co všechno, asi v 1 roce dostala černý kašel, byla pak napojená na všechno možný, takže imunita šla úplně do háje, vlasy pryč, atd.atd., takže byl zázrak, že se vrátila mezi živé. Zajímavý článek na toto téma je na:

http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=220&Itemid=146
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 10. Říjen, 2008, 10:19:44 »

A co to preockovani proti tetanu po 10 letech ? Byla jsem preockovana zhruba pred 6 lety... takze me to ceka za 4 roky. Co mam delat ? Nechat si udelat testy, jestli je to vubec nutne ? Mate nekdo zkusenosti ?
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #11 kdy: 10. Říjen, 2008, 10:39:45 »

Lze si teoreticky nechat udělat testy na protilátky a pokud je máš, nikdo tě nemůže nutit  k přeočkování. To tě ostatně nemohou nutit nikdy. Stačí jen doktorovi říct, že si nepřeješ být očkován a aby si to zapsal do karty. Tím to hasne. Dobré je o očkování něco vědět, načíst odbornou literaturu, aby jste před doktorem neztráceli argumenty, jelikož vás určitě bude přesvědčovat o jeho důležitosti.

Mám dvouleté dítě, pár prvních očkování máme, ale přeočkování v pěti letech nenechám dát. Letos jsme odmítli trivakcínu (spalničky, zarděnky, příušnice) a jelikož jsem doktorce vysvětlila své důvody a ona je uznala, nebyl to vůbec problém. Ale to bylo asi i tím, že už nějaké očkování máme a že nejsmě 100% proti veškerému očkování. Pak by mě musala někam nahlásit (asi městská hygienická stanice) a na nich by záleželo na postupu. V lepším případě pokuta, v horším soud.
Ještě k té trivakcíně - odmítnutí pro nás má jedinou nevýhodu, že nám dítě nevezmou do školky. Takže čekám, že někde malá chytne aspoň ty příušnice a když bude mít přirozeně získané protilátky na jednu ze tří, bude to mluvit v můj prospěch proti očkování trivakcínou. Ony ty nemoci totiž nejdou naočkovat jednotlivě.
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 10. Říjen, 2008, 10:40:15 »

urcite si nech udelat testy na protilatky, zda to potrebujes. pokud te tedy doktor bude nutit. ja mam doktora, ktery na tyhle veci tolik nedba a nekontroluje to...
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 10. Říjen, 2008, 15:05:37 »

Ahoj Peťo, nově se zjistilo (potrvrdili mi to 2 lékaři), že očkování proti tetanu je zbytečné po 10-ti letech a nově se nechává přeočkovávat po 15-ti letech. Mě lékař upozornil, že 15 let mám za sebou a měla jsem jít letos v únoru. Nešla jsem a nepůjdu. Nikdo mě nenutí a já tomu nechávam volný průběh. Pravdou je, že já k lékaři jdu jednou za 3-4 roky (nevím co bych tam hledala).
Rada pro ty, co váhají s očkováním je, ať si uvědomí, zda mají strach z případné nemoci nebo ne. Pokud tam strach nebo nejistota je, tak bych se nechala přeočkovat. Strach, nejistota a sebeužírající myšlenky jsou rakovinotvornější než to očkování...
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 10. Říjen, 2008, 15:12:43 »

ahoj Pavlinko, take jsem cetla o tech 15 letech, ze to pry staci.. strach nemam, ale tetanus je tetanus a co tak ctu, tak to neni zadna sranda. take jsem se docetla, ze ten test na pripadne protilatky by mel stat 300 kc, coz neni moc, tak bych si ho pripadne nechala udelat, i kdyz teda mam dalsich 9 let cas. No a pak se uvidi, co se bude rikat za 9 let ? Mozna to jeste prodlouzi o dalsich 5 let... Kdyz uz vetsina z nas byla ockovana jako miminko, pak na zakladce zhruba ve 14 letech a pak v dospelosti. Me se teda prave doktorka zeptala, jestli vim, kdy jsem byla preockovana a ja nevedela, tim padem jsem asi byla naposledy na te zakladce, to bylo jeste za sociku, tak me pro jistotu ockovani dala, zhruba v tech 30 letech, coz zhruba odpovida tomu intervalu 15 let.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 15
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení