Stran: 1 [2] 3 4 ... 15
  Tisk  
Autor Téma: Očkování  (Přečteno 55071 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #15 kdy: 10. Říjen, 2008, 15:29:33 »

Ja jsem jeste slysel nazor, ze kdyz se ti neco stane a nevis jestli jsi byla ockovana a jak davno vlastne (nebo ses v bezvedomi), coz hodne lidi stejne nevi, tak ti tu injekci prdnou preventivne tak jak tak. Nestacilo by, ze mi ji daji az se mi neco stane? Smiley
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #16 kdy: 10. Říjen, 2008, 15:38:20 »

jeste k te rakovine delozniho cipku a ockovani - kamaradka o to mela velky zajem, protoze maji v rodine hodne rakovinu... tak se o tom bavila s ruznymi doktory a byla vice a vice rozhodnuta, ze se necha ockovat. pak ale nasla nejake info na www.rozalio.cz, divala se i na nejake stranky v zahranici a zjistila, ze se tady vubec nemluvi o vsech negativech, o pripadech v zahranici, kdy zeny rakovinu dostaly i po ockovani apod. takze od toho ustoupila.
mimo jine ji jedna gynekolozka rekla nazor, ze to opravdu neni dlouhodobe vyzkousene a kdo vi, na co se po nejake dobre prijde...
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #17 kdy: 10. Říjen, 2008, 16:36:04 »

Na preventivní očkování proti tetanu jsem se ptala Vlaďky Strnadelové. Říkala, že se to tak praktikuje normálně. Např. že když dělník na stavbě má úraz každého půl roku, tak klidně každého půl roku ho proočkují "preventivně" proti tetanu. Že prý sichr je sichr. Takže Neone, když spadneš z kola a budeš odraný na kost, tak tě velmi pravděpodobně preventivně proočkují.
Zaznamenáno
ježour
Full Member

405663052
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #18 kdy: 10. Říjen, 2008, 16:53:05 »

To je od nich pěkné, ó jak jsou k nám štědří Poklona Funny Lebka
Ta vakcína proti rakovině čípku byla velkým hitem loni v létě, a pak asi zjistili že to až zas tak účinné nebude. Navíc jak psala ivet, u nás to stojí majlant, ačkoliv v Německu jim to platí pojišťovna, a jedna dávka je asi na 5-8 let s tím že se očkuje mezi 11 a 13.rokem a vydrží asi do 18-20. U nás tuto proceduru podporují, protože zákroky jsou bolestivé a u dospělýc žen se to týká až 80%, takže ze strachu budou muset sáhnout odně hluboko do peněženky, anebo držet dobrovolný celibát, jenže tím se stejně riziko moc nesníží, protože víme, že jde o celkový stav imunity. Je to halt jen další ždímačka peněz.
Zaznamenáno
El
Host
1 0
« Odpověď #19 kdy: 11. Říjen, 2008, 00:34:36 »

Když jim člověk řekne, že očkovaný byl, tak ho preventivně neočkují. Ale většina lidí prostě řekně že neví  a tak ji dostanou. Oni holt proti tomu jinou zbraň nemaji... je na nás abychom se informovali..

Jsou dva typy očkování. Jeden typ vyvolá v organismu reakci aby tělo vytvořilo obranu a protilátky a drujý je, že do těla píchnou přímo protilátky..

Pro ty kdo nechtějí očkovat své děti je tu tip od pana dvořáka- když půjdete s dítěmem k dr a bude chtít očkovat, tak mu řekněte ať Vám podepíše , že se dítěti po tom očkování nic nestane. A prý to ještě žádný nepodepsal. Takže to není tak, že nechcete své dítě očkovat, ale že chcete záruku, že se nic nestane.

Já jsem očkovaná proti žloutence B jako každý zdravotník. Byly to tři dávky, po každé jsem už ten den nemohla fungovat. Vždy mě musel taťka odvézt domu a bylo mi zle... 

Já myslím, že u dospělých se to ještě dá. Zvlášt pokud se Vámnedaří dostat se do roviny zdraví.. jinak je to skoro zbytečné...

ale bohužel v naší společnosti to tak být musí. Jinak byjim na to opravdu umírali...když jedí tak blbě...

Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #20 kdy: 11. Říjen, 2008, 08:34:06 »

Mám kamaráda, který po očkování (už nevím na co, tuším TBC) od té doby zápasí s roztroušenou sklerózou. Možná víte o kom mluvím.
Za mou osobu chci říct, že do sebe už nic píchnout nenechám, pokud opravdu nepůjde o život. Neberu už pár let ani žádné léky ani vitamíny, nic. Sektu bílých plášťů s farmaceutickým průmyslem v zádech podporovat nehodlám.
Ta finta, co o ní napsala El, se zdá docela schůdná, taky to chce víc osobní sttečnosti maminek, kamarádka má sedmitýdenní miminko a zkoušeli to na ni v porodnici a nedala se.
Holky, nenechte se zastrašit.
 Wink
Zaznamenáno
lesnenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #21 kdy: 11. Říjen, 2008, 13:12:38 »

Protoze mam tri deti, z toho dve dcery, tak me to taky zajima. Poctenicko pro silne natury:
http://www.cez-okno.net/node/495
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 11. Říjen, 2008, 14:14:29 »

Jedna česká au-pair, která zůstala v Británii a kde se i vdala a porodila dítě mi říkala, že ve VB není povinné žádné očkování. Pokud se dítě stravuje velmi dobře MB, tak žádné očkování potřebné není. Možná se o zrušení povinného očkování zasloužila manželka T. Blaira  Cool
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #23 kdy: 11. Říjen, 2008, 15:34:22 »

jj, ockovani je pekne svinstvo... znam par docela neprijemnych pripadu... nejhorsi to je u malych deti... bilym plastum se vyhejbam, jak cert krizi... ockovani proti tetanu ani nevim jestli jsem mel, ale zatim ziju...  Grin budeme muset asi zacit lobovat, aby se i u nas zrusilo ockovacni... co se tyce tetanu, tak je mikrobiolniho puvodu, prusvih je jeho metabolit neurotoxin, na druhou stranu mikrous nema rad kyslik, ale je schopen udelat sporulaty (proto se mu dari pouze uzavrenych zanetech).
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #24 kdy: 11. Říjen, 2008, 16:21:11 »

V zákoně je to tak, že zdravotnictví je služba lidem. Služba, kterou nemusim přijmout. Bohužel třeba v nemocnici jim to lae musim podepsat a většinou tohle podepsá ní znamená i to, že se o mě nebudou starat vůbec.

Takže když budete kdokoliv v nemocnici nebo u dr, tak se ho na všechno ptejte.Mějte své informace  a ty mu řekntěte, řekněte mu svoje obavy. A když vás nepřesvědčí, tak máte právo jejich péči odmítnout. druhá otázka je, jestli je v dosahu jiná metoda...jak moc je to akutní.. a za jak dlouho to správná mb vyřeší. Lidi si většinou myslí, že jinou možnost nemaj..

Teď trošku odbočim. je to asi dva dny co dávali Máte slovo na čt 1- porodní sistentky, porodníci,matky, porody doma...chování dr v nemocnici...
Viděl jste to někdo?Huh? Myslím, že by s tím mělo něco dělat. protože paní moderátorka se chovala naprosto stranicky. Bylo to fakt nechutný. Mám chuť se proti tomu ozvat, ale lepší by bylo, kdyby nás bylo víc. Napadlo mě to nějak rozeslat po netu..
v archivu čt by se to mělo dát najít, tak se třeba mrkněte.
Mě jako ženy se to dotýká hodně... ( sice já už vím co jak budu chtít v tomhle okruhu dělat, ale 99% žen to pohltí..)
Zaznamenáno
ježour
Full Member

405663052
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #25 kdy: 13. Říjen, 2008, 21:43:03 »

Díky za tip. No nejsi sama koho se to dotklo, viděl jsem to a chtělo se mi zvracet z toho, jak pokrytecky a přezíravě se vyjadřovali zástupci vedení porodnic. A je úplně jasné v čí prospěch byla už dopředu vymyšlena tahle debata. Asi nejvíc mě dostal ten maximálně pokrytecký argument, že "přání pacientek je nejvyšším zákonem". -Ale jak, když ho přitom většinou považují za nesmysl??. Sovovou jsem slyšel právě na té protestní akci, kde správně říkala že, cituji:"maminkám je v porodnicích dáváno najevo, že si mohou vybrat, ale spíše je jim často nevybíravým způsobem dáváno najevo, co si mají vybrat..." Embarrassed Ptají se oni vůbec někdy někoho??
Mám dojem, že dokud bude české porodnictví doménou doktorů, tedy chlapů, půjde to stále po vojensku a necitlivě. Však i ta Jílková mluvila jako ňákej doktor, sama to říkala.
Jinak dobrý nápad, rozhodně to rozešlete kde se dá, asi to taky udělám. A bude líp Wink

Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #26 kdy: 14. Říjen, 2008, 04:52:43 »

Tohle by asi chtělo pomoc od někoho zkušeného. Můžu to rozeslat pár lidem, ale to nebude mít efekt... napadá Tě něco?
Zaznamenáno
ježour
Full Member

405663052
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #27 kdy: 15. Říjen, 2008, 17:21:01 »

Zatím nic extra, ale rozhodně by se mělo něco podniknout, dokud je to čerstvé.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #28 kdy: 15. Říjen, 2008, 17:24:44 »

Možná nám pomůže neon ???ten je zdatný na netu..
Zaznamenáno
lesnenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #29 kdy: 15. Říjen, 2008, 19:40:01 »

Tak jestli chcete udelat dobry skutek, tak tady:
http://www.normalniporod.cz/

podpisu neni nikdy dost Smiley
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 15
  Tisk