Stran: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15
  Tisk  
Autor Téma: Očkování  (Přečteno 55647 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
El
Host
0 0
« Odpověď #165 kdy: 07. Září, 2012, 22:55:11 »

Rakousko by zajimalo i me.Jak tam resi neockujici rodice?
Zaznamenáno
PetraSlunce
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #166 kdy: 10. Září, 2012, 14:31:19 »

Tedy v Německu i Rakousku je očkování i dětí! dobrovolné, snad přesněji doporučené, nikoliv povinné!!! včetně tetanu samozřejmě :-)

pár odkazů:

http://blisty.cz/art/56784.html

http://zdravi.e15.cz/clanek/mlada-fronta-zdravotnicke-noviny-zdn/ockovani-deti-u-sousedu-je-treba-ziskat-souhlas-153591

Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #167 kdy: 18. Únor, 2013, 14:27:48 »

Děkuju za odkazy :-) To je zajímavé..
Zaznamenáno
vhaer
Newbie
*

Zobrazit profil
3 0
« Odpověď #168 kdy: 25. Červenec, 2013, 12:27:50 »

Dobrý den všem,

náhodou jsem narazil na téma očkování, o kterém se zde diskutovalo. Je to sice už nějaký pátek, ale přesto bych rád připojil svou osobní zkušenost s přeočkováním na tetanus. Byl to velice silný zážitek, o který jsem se ale doposud bohužel s nikým nepodělil. Snad to někomu pomůže při rozhodování.

Praktikujeme s manželkou a dětmi už nějaký rok MB, takže za sebou máme pár eliminací a příležitostná konzumace "normálních" potravin se vždy více či méně silně projeví. To na úvod, z jakého zázemí pocházím :-)

Ale zpět k tetanu: jsou to cca 2 roky, co jsem bláhově "svolil" k přeočkování (měnil jsem po letech lékaře po našem přistěhování do Brna a celé jsem to nedomyslel úplně do důsledku). Přeočkování tedy proběhlo a to co následovalo byla mírně řečeno noční můra. Naprosto mi zkolabovalo zažívání, celé dny se mi před očima honila pečená kuřata a stále jen myšlenky na maso (ať je už je v té přeočkovací látce cokoliv, je extrémně VELMI extrémně JIN). Do pár dnů se ze mě stala taková chodící troska (nezvládal jsem prakticky nic, pomyšlení na to jít ven a nedej bože do práce bylo nesnesitelné), celé dny jsem proležel (k velké radosti celého zbytku rodiny). V ten okamžik mi už došlo, kde uhodilo a své nové lékařce jsem o všem řekl - výsledek byl zlehčování, následovaly odběry krve a stejné báchorky jaké řada z vás určitě slyšela - málo toho a toho vitamínu apod., nakonec se vše svedlo na štítnou žlázu, takže následovala vyšetření na endokrino... kde se zjistilo, že štítná žláza nevykazuje žádné výrazné patologické jevy... No jednoduše řečeno pro paní doktorku bylo nepřijatelné, aby neškodné očkování toto způsobilo... Bylo nad mé síly k ní docházet na odběry a konzultace, protože mi bylo jasné, že v této fázi mi ona nepomůže (navíc ze mě při každé návštěvě dělala chudáka - komentáře kolem mé váhy apod... bylo to vysilující). Vše to trvalo nějaký čas a v okamžiku, kdy se začalo objevovat rozmazané vidění a podivné mravenčení v končetinách, mi došlo že jde do tuhého. Shodou okolností jsem právě v té době objevil útlou knížku od autorky (jméno jsem zapomněl, ale myslím, že tady o ní někdo mluvil a její knížku i zmiňoval), která popisuje na chlup stejnou zkušenost.

V této beznadějné situaci jsem se obrátil na naší kamarádku paní Dášu Lužnou, která mi nejdřív "vynadala" a pak doporučila jak z toho ven (i když rizika, mimo jiné ochrnutí, byla vysoká). Za celou dobu svého praktikování MB jsem nespořádal tolik umepasty a shoyu jako tehdy, bylo to po polévkových lžících několikrát denně a teprve pak na cca půl hodiny vše vrátilo jakžtakž do normálu. Spořádal jsem tehdy celou velkou sklenici umepasty a láhev shoyu v několika dnech a ačkoliv to na chvíli přinášelo úlevu, celkové zlepšení stavu bylo v nedohlednu.

No závěr patří chirurgii: na rameni se mi udělal vřídek (nejdříve to vypadalo jako akné), žel chyba lávky, začalo to natékat a nakonec jsem s tím skončil na chirurgii, kde se řezalo. Okamžik, kdy ten sarjrajt šel ven, byl k nezaplacení - začala mi konečně fungovat hlava i střeva. S trochou nadsázky se dá říct, že ten sajrajt, co mi píchli do zadku, vylezl vředem ramenem ven. A paní doktorka? Do karty mi napsala "kontraindikace tetanu" a s úsměvem mě vyprovodila... (chápu ji, dle jejích vlastních slov ji někteří pacienti dost vysávali :-)

Toliko tedy k mé zkušenosti s tetanem - myslím si, že takové výrazné reakce jsou velice pravděpodobné u lidí víceméně pročištěných, slyšel jsem i případu dlouholetého MB, který po té skutečně ochrnul...

Celé se to událo ve chvíli, kdy jsme s manželkou řešili očkování naší malé dcerky - bohužel to přišlo "pozdě", malou jsme už nechali očkovat (manželka byla proti, ale sama to celé neustála před lékaři a já jsem v té době řešil jiné věci a očkování nebylo bohužel na pořadu dne...). Stalo se tedy co se stalo - malá byla očkována na etapy, jak se to běžně dělá, ve dvou letech ale přišla rána - začala se u ní projevovat křivice - byl to další silný zážitek, kterým jsme s manželkou prošli. Bylo by to na další dlouhé povídání - lítání po nemocnicích, vystřídání x doktorů, vyslechnutí všech těch jedovatých poznámek, prášky pro malou, rentgeny, neustále odběry krve... Vyšli jsme z toho hodně poznamenaní a myslím, že doktorům v brněnské dětské nemocnici jsme posloužili jako příklad těch co se "MB" u dítěte propracovali až ke "klasické" křivici (jak jinak bez mléčných výrobků). To, že ten tak zásadní vitamín D (silně JANG) pro vstřebávání vápníku, byl možná ten tam po aplikaci všech povinných očkování (JIN) už do souvislosti nikdo nedal (přiznám se, že zpočátku ani my ne, sami jsme si v některým ohledech museli zamést před vlastním prahem). V nemocnici se se mnou tehdy poslední mladá lékařka, kterou jsme vystřídali, "loučila" se slovy "dokud bude vaše dcerka na MB, tak bude jíst vápník v prášcích". Před dvěma lety se nám narodil chlapeček - MB jsme neopustili, jen eliminovali některé věci, kde jsme měli trochu černé svědomí, očkovat jsme nedali a maličký se má čile k světu (i bez toho vápníku v kapslích).

Přeji hodně dobrého úsudku ve všem, o čem rozhodujete !!!!

Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #169 kdy: 27. Červenec, 2013, 10:10:09 »

Ahoj,
teda to je příběh. No, ono je někdy těžké ustát tlak lékařů. Obdivuji rodiče, kteří si stojí za svým a děti očkovat nedají.
Lékaři o MB vědí hodně málo, případně mají zkreslené představy. Prostě se domnívají a myslí si, že je pro děti nebezpečná.
Jarka
Zaznamenáno
jarda
Jr. Member
**
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #170 kdy: 28. Červenec, 2013, 21:43:00 »

Já se zatím MB z časových důvodů nestravuji, ale MB mě láká a rád bych, až se mi pro to podaří vytvořit podmínky na MB přešel.
Musím říct, že tento příběh s problémy při očkování mě dost zarazil. Je možné, že pokud by člověk dodržoval ideální stravu, tak bude mít dostatečně odolný imunitní systém na to, aby si mohl dovolit očkování vynechat. Pochybuji ale o tom, že budu schopen MB dodržovat tak ideálně, abych si mohl dovolit očkování vynechat. Jednak podmínky nemusí být ideální a jednak je člověk tvor chybující a i při vhodných podmínkách se můžou vloudit nějaké chybičky. Z toho důvodu bych si nikdy nedovolil vynechat ta očkování, která jsou povinná. Byl jsem několikrát v Asii a kvůli tomu jsem musel vždy nějaká očkování podstoupit. Navíc jsem se nechal očkovat proti klíťové encefalitidě, takže jsem dohromady dostal víc očkování než běžný člověk, i když to asi není nijak extrémní množství. Jednou jsem asi týden po očkování klíštěte měl horečky a byl jsem týden doma, jinak jsem, co pamatuji, s očkováním nikdy problémy neměl, i když prý jsem podle mamky v ranném děctví nějaká očkování také odležel.

MB beru jako zdravý stravovací systém, ale copak by se právě zdravé tělo němělo bez problémů vyrovnat s různými zátěžemi? Včetně věcí jako je očkování? Tenhle příběh spíš vypadá, jako by tělo bylo při MB na extrémy spíš přecitlivělé než že by bylo proti nim odolnější. I když je ten příběh možná trochu extrémní případ, musím přiznat, že moji chuť do MB trochu nahlodal. Chápu, že pokud se tělo čistí, tak člověk při přechodu na MB je ze začátku kvůli eliminacím víc nemocný než normálně, ale pokud by mi mělo při přechodu na MB hrozit nějaké ochrnutí po očkování, tak je to pro mne na zváženou. Na druhou stranu se nechci jen tak vzdát pozitivních účinků MB.

Je možnost tělo třeba na očkování nějak připravit aby to lépe snášelo?
Zaznamenáno
Melkorka
Newbie
*

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #171 kdy: 29. Červenec, 2013, 07:50:52 »

Já se zatím MB z časových důvodů nestravuji, ale MB mě láká a rád bych, až se mi pro to podaří vytvořit podmínky na MB přešel.
Musím říct, že tento příběh s problémy při očkování mě dost zarazil. Je možné, že pokud by člověk dodržoval ideální stravu, tak bude mít dostatečně odolný imunitní systém na to, aby si mohl dovolit očkování vynechat. Pochybuji ale o tom, že budu schopen MB dodržovat tak ideálně, abych si mohl dovolit očkování vynechat. Jednak podmínky nemusí být ideální a jednak je člověk tvor chybující a i při vhodných podmínkách se můžou vloudit nějaké chybičky. Z toho důvodu bych si nikdy nedovolil vynechat ta očkování, která jsou povinná. Byl jsem několikrát v Asii a kvůli tomu jsem musel vždy nějaká očkování podstoupit. Navíc jsem se nechal očkovat proti klíťové encefalitidě, takže jsem dohromady dostal víc očkování než běžný člověk, i když to asi není nijak extrémní množství. Jednou jsem asi týden po očkování klíštěte měl horečky a byl jsem týden doma, jinak jsem, co pamatuji, s očkováním nikdy problémy neměl, i když prý jsem podle mamky v ranném děctví nějaká očkování také oležel.

MB beru jako zdravý stravovací systém, ale copak by se právě zdravé tělo němělo bez problémů vyrovnat s různými zátěžemi? Včetně věcí jako je očkování? Tenhle příběh spíš vypadá, jako by tělo bylo při MB na extrémy spíš přecitlivělé než že by bylo proti nim odolnější. I když je ten příběh možná trochu extrémní případ, musím přiznat, že moji chuť do MB trochu nahlodal. Chápu, že pokud se tělo čistí, tak člověk při přechodu na MB je ze začátku kvůli eliminacím víc nemocný než normálně, ale pokud by mi mělo při přechodu na MB hrozit nějaké ochrnutí po očkování, tak je to pro mne na zváženou. Na druhou stranu se nechci jen tak vzdát pozitivních účinků MB.

Je možnost tělo třeba na očkování nějak připravit aby to lépe snášelo?

Já si naopak myslím, že je naprosto vpořádku, když tělo reaguje odmítavě na přísun jedů (neurotoxiny, části mrtvol či embrií v očkovacích látkách atd.). Opačný stav považuji za potenciálně nebezpečný.
Když jsem se asi před rokem zajímala o očkování narazila jsem na zajímavé grafy. Nemoce ustupovaly vpodstatě stejným průběhem jak u proočkované tak neproočkované populace. Když jsem si našla více, zjistila jsem, že účinnost očkování vlastně nebyla nikdy prokázána (argumentuje se jen tím ústupem nemocí, ale ten nastal stejnou měrou i u neočkovaných). Takže je to téma mnohem složitější, než se na první pohled zdá.

Zaznamenáno

Kořenem všeho zla je nedostatek poznání.
Buddha
jarda
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #172 kdy: 29. Červenec, 2013, 20:43:19 »

Mě nejde o to, že by tělo nemělo reagovat vůbec. Jde mi hlavě o intenzitu reakce. Ta mi připadá přehnaná a proto by mě zajímalo, jestli jsou v MB prostředky, nejlépe preventivní, jak tuto intenzitu snížit.
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
4 0
« Odpověď #173 kdy: 31. Červenec, 2013, 11:44:19 »

Tak tedy Jardo, to jsem docela zvědavej, kdo ti na tohle ještě něco poradí...
Už to tu ale napsáno máš.

Takže řešení by bylo např. v tomto duchu.
Čím hůř, t.j. čím míň makrobio se budeš stravovat, tím horší imunitu budeš mít a tím míň bude tvoje tělo reagovat na věci, co mu vadí.

Podobně, jako když si dá někdo, kdo je  "hodně" mb, v hospodě (a aby to bylo jisté, tak nejlíp v hospodě nižší cenové skupiny, čtyřka postačí:)) guláš nebo možná ale asi i cokoliv jiného:) Smiley  s někým, kdo zrovna mb není. 
Minimálně u jednoho z nich dojde pak k zajímavé reakci..
No, jak to udělat, aby ten makrobiotik ten oběd „dal“...?  Wink Wink

Já vím, že očkování je vážnější věc (malárie, tetanus,..), ale ono je to asi dost podobné s těmi reakcemi.

Tak, že by se třeba neočkovalo takovým "sajrajtem" a ještě třeba, že by toho byly slabší dávky?

Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #174 kdy: 31. Červenec, 2013, 13:47:43 »

Ahoj,
přemýšlela jsem nad tím, jak tělo připravit a napadlo mě jediné: po? nebo před? /co by bylo lepší, nevím/ sníst nebo spíše vypít vývar z řas z misa, ze shoyu, prostě něco jangovějšího a po očkování to dělat několik dní, aby tělo do sebe dostalo minerály. Nemám to vyzkoušené, jen jsem nad tím tam přemýšlela, jak do těla ty minerály dostat. Ještě by mě zajímalo, jak se rozhodují rodiče, očkovat či ne své děti?
MB rodiče nechtějí, protože ví, že očkování je chemie. Ví to určitě i normálně se stravující populace, ale ti asi věří očkování, že pomůže, a MB ví, že je to obrovský JIN, který tělo oslabí.
Jak ustát nátlak lékařů, čím argumentovat, to by mě zajímalo, ráda si něco přečtu. Nějaký zákon nebo kdyby to měl být i článek, ráda kouknu.
Jarka
Zaznamenáno
Melkorka
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #175 kdy: 01. Srpen, 2013, 09:41:36 »

Přemýšlela jsem nad tím a napadá mě jediné řešení. Oddělat si imunitní systém natolik, že reakce na očkování nebude tak extrémní, ale zároveň ne natolik, aby bylo tělo výrazně náchylné k vedlejším účinkům očkovací látky. A teprve po očkování najet na zdravou stravu.
V reálu to znamená nějákou dobu na "moderním životním stylu". Ale já bych do toho teda nešla...
Zaznamenáno

Kořenem všeho zla je nedostatek poznání.
Buddha
korálek
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #176 kdy: 13. Srpen, 2013, 23:12:37 »

Ahoj,
skrz dotaz na posílení těla před očkováním... Nevím, jak se dívá mb na homeopatiku, ale některé její autority
doporučují před očkováním Thuyu occidentalis 9 ch. O homeo by se dalo psát hodně, ale všichni určitě
znáte.. jen mi nedalo nezmínit tu Thuyu, když je tak profláklá..

Já osobně nemám s homeopatikou moc žádné výsledky, takže jsem pro svou potřebu hledala dál..
v knize "Varovné příznaky očkování" Eleková Thuyu vyvrací a mluví o potřebě především vitamínu C,
vitamínu D (vigantolu), omega - 3 - mastné kyseliny a hořčíku. Dopovat týden před a týden po očkování.
Zní mi to docela rozumně.

..Jinak jsem přečetla vlákno očkování celé a mám z toho docela smíšený pocity.. Jsem co do stravovacích návyků
mb, když "ulítávám", tak k vegetariánství.., sdílím většinu Vašich názorů, ale nepojímám je tak bojovně.. ale asi
záleží na povaze. Zaujal mě začátek vlákna s tématem přirozeného porodu.

Souhlasím s vámi, že např. porod doma může být krásný (..ale myslím, že může být taky hrozný). Záleží přece na mnoha
věcech. Stejně tak s porodnicí... Mám dvě děti. Obě se narodily v porodnici, v tichu, šeru, do náruče tátovi, za přítomnosti
porodní asistentky a songů od Cohena. Do porodnice jsem přijela hodinu před koncem porodu, nebyla jsem rozřezaná,
ani do mě nikdo nic nepíchal a nikdo mě ničím nevotravoval, porody nebolely. Takže já vnímám váš silný hlas proti porodnicím
jako hrozně zjednodušený. Myslím, že všude to jde dobře i špatně. Ale možná, že ta bojovnost k mládí patří.

Taky se úplně nemůžu ztotožnit se zjednodušenim rizikových těhotenství. Úplně si nemyslím, že by za něj mohlo
(zjednodušeně) jenom mlíko, cukr, bílá mouka. To by bylo jenom o tom fyziologickym, ale vždyť jsou tam ještě
dvě "psýché". Dyť je to pořádnej zázrak na to, aby to bylo jenom o žrádle..

Mějte se, ..doufám, že jsem nikoho ničím neurazila. A případně pište, pište.. do celýho fóra. Sice se na net dostanu
hrozně málo, ale pak je radost když je co číst;)
Zaznamenáno
Lucecitka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #177 kdy: 14. Srpen, 2013, 12:41:51 »

Take jsem se tu chtela zminit o homeopatii, nasledky ockovani se s jeji pomoci daji "cistit". I kdyz dva homeopate, co znam osobne, jsou proti ockovani, ale pomuzou s nasledky. Nacetla jsem toho hodne a zatim jsem rozhodnuta sve miminko vubec neockovat. Vaham o tetanusu, ale ten je u miminka stejne zbytecny, navic bydlime ve meste. Ostatnich nemoci se nebojim, leckdy je lepsi si jimi projit a potrenovat imunitni system
Zaznamenáno
Lucecitka
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #178 kdy: 14. Srpen, 2013, 12:49:29 »

koralku, ja rodila doma, nebylo to bez komplikace a stejne bych nemenila. Z doslechu vim o vstricnejsich porodnicich, ale mela jsem problem s lekarskym pristupem behem tehotenstvi, ze jsem se do porodnice bala.
Zaznamenáno
Jarin
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #179 kdy: 15. Srpen, 2013, 11:57:37 »

Dnes článek o očkování na OnaDnes.cz http://ona.idnes.cz/povinne-ockovani-ano-ci-ne-097-/zdravi.aspx?c=A130814_115758_zdravi_jup .
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení