Stran: 1 ... 12 13 [14] 15
  Tisk  
Autor Téma: Očkování  (Přečteno 53584 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #195 kdy: 07. Červen, 2014, 22:11:55 »

Ahoj,
Kolik myslíte lidičky, že ten seriál bude mít dílů, aby mi ho pak někdo mohl stahnout, pokud to půjde? Ve který den ho dávají?
Jarka

Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #196 kdy: 08. Červen, 2014, 00:03:15 »

Jarko, serialem je zde myslen serial clanku, tj. textu. Ten link co jsem uvedla obsahuje linky ke kademu "dilu", tj. clanku: http://www.vitalia.cz/serialy/kauza-ockovani-humanni-medicina-nebo-byznys/ Dilu je fura, tak mas co cist Smiley Asi je to vicemene uz dokoncene, i kdyz posledni clanek byl pridan minuly mesic.
Zaznamenáno

torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #197 kdy: 12. Červen, 2014, 10:29:43 »

Tento díl specificky obsahuje velmi detailně zpracovanou tematiku jak odmítnout očkováni podle toho, jestli chcete odmítnout vše, nebo něco odložit, něco píchnout, něco ne, použit monovalentní vakcínu místo polyvalentní atd http://www.vitalia.cz/clanky/jak-odmitnout-povinne-ockovani-2-dil/#ic=serial-box&icc=text-title
Zaznamenáno

W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #198 kdy: 17. Únor, 2015, 13:20:45 »

zdar a sílu Wink
tohle je teď docela důležitá věc. asi už jste to četli, ale třeba se to k někomu ještě nedostalo.
jestli souhlasíte, určitě má cenu se podepsat..

http://e-petice.cz/petitions/petice-proti-represivnimu-pristupu-statu-v-otazce-ockovani.html
Zaznamenáno
Viktorie
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #199 kdy: 18. Únor, 2015, 14:04:23 »

Diky za odkaz, rozhodně podepisuju!!!
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #200 kdy: 24. Únor, 2015, 14:47:19 »

Ahoj,
Povídala jsem si s maminkou o očkování dětí. Říkala mi, že hrozí pokuta ve výši několik tisíc Kč. Tak to člověk stojí před velkým rozhodnutím. Prý je to uzákoněné. Opravdu obdivuju lidi, kteří nemají strach a jdou do toho nedělat to. Mě pořád vrtá hlavou, jak např. Jíchovi to udělali, že očkovat myslím nedali. Snad doufám příští rok bych se k nim s přítelem ráda vypravila.
Potřebuju se o tom s MB poradci pobavit.
Jarka

Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #201 kdy: 24. Únor, 2015, 18:56:08 »

dvorjar: Bohužel je to tak, nejnovější nález Ústavního soudu to potvrdil http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/302618-us-ministerstvo-zdravotnictvi-muze-narizovat-ockovani-deti/

Dobré je, že už jim alespoň došlo tohle: "Ústavní soud taky vyzval zákonodárce k úvaze nad přijetím právní úpravy odpovědnosti státu za škodu způsobenou jednotlivci povinným očkováním. Stanoví-li totiž stát sankci pro případ odepření povinnosti strpět vakcinaci, musí se zamýšlet i nad situací, při níž eventuálně způsobí výkonem práva očkované osobě újmu na zdraví,"

Pokud to chceš obejít, tak musíš mít pediatra, který tě neudá a nebudeš mít šanci umístit dítě ve státní školce. Taky jsme nenechali naše dítě očkovat a kolem nás je takových lidí docela dost.
Zaznamenáno
Viktorie
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #202 kdy: 25. Únor, 2015, 11:49:02 »

Ahoj Pozorovateli, mohl bys prosim poradit, kde takoveho pediatra najit? Asi nejste z Prahy, ze? My ockovat taky nechceme, jsem ted v 6. mesici tehotenstvi a uz bych mela shanet pediatra, ale nevim, kde hledat takoveho, ktery nas nepraskne, kdyz odmitneme ockovani...Znam jednu pediatricku na Morave, ktera je proti ockovani, ale zijeme v Praze, tak to by asi neklaplo :/
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #203 kdy: 25. Únor, 2015, 15:38:13 »

Ahoj Viki,
Ty jsi z Prahy? To je nádhera, já zatím na Víkendy jezdím k Jardovi do Slaného. Třeba bychom se mohli někdy setkat. No, to bude asi fakt těžké, najít pediatra, který na rodiče nepráskne, že nedali očkovat. No jo, ale co potom školka a pak škola, Pozorovateli? Do zařízení berou jen očkované. No prostě, je to uf. Rodiče často musí dělat, co nechtějí. Tak tedy, nemusí, ale měli by mít argumenty, proč to nechtějí. Když se dva dohodnou, je to fajn, my stále ještě jsme se tak dokonale neshodli. Zákon to je asi zákon.
Jarka

Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #204 kdy: 25. Únor, 2015, 17:56:10 »

Viktorie: Tak v Praze bych asi zkusil Mudr. Elekovou, i když ta není pediatrička, ale třeba by nějak poradila. Není to jednoduché a my měli docela štěstí, otázka je, jak dlouho to vydrží. Jsme mimo Prahu, takže by ti to jméno bylo k ničemu a taky nechci zvyšovat riziko pro druhou stranu.

dvorjar: Se školkou je to tak, že, než bude dítě dost velké, tak si najdeš, nebo zorganizuješ takovou, kde očkování vyžadovat nebudou. Řekl bych, že většina lesních školek to nevyžaduje. Pokud vím, tak očkování vyžaduje jen mateřská školka, ale už ne základní. Takže je jen na tobě, nakolik je to pro tebe zásadní a máš několik možností- dát dítě do nestátní školky (kde tě to ale bude stát víc peněz), nebo s ním zůstat doma, nebo s podobně smýšlejícími rodiči založit skupinu a střídat se v hlídání, atd.

Je spousta špatných zákonů a norem, které nejsou hodny respektu. Je myslím dobré to brát jako výzvu a být kreativní a pokud se mi něco zásadně nelíbí, tak se zařídit jinak, než stát předpokládá. Což pro mě neznamená se domluvit s pediatrem a lhát, že dítě očkoval, i když to není pravda. Se školkami je dnes obecně problém, ať už dítě očkované je, či není. Nechcete mi vzít dítě do státní školky, protože není očkované? Ok, pokud je tu jiná možnost, tak ji využiji. Ale nebudu lhát, to dělali naši rodiče za minulého režimu a já si to ještě dobře pamatuji.

Ještě něco o očkování, i když už staršího data:
http://candigliota.blog.respekt.ihned.cz/c1-60355910-o-ockovani-rozhoduji-rodice-ne-lekar-ani-stat
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #205 kdy: 25. Únor, 2015, 18:36:43 »

Ahoj Viki,
Mě ještě napadlo co paní MUDr. Strnadelová, ta je přece doktorka, i když vlastně nevím, jaká, zda dětská nebo pro dospělé či obojí.
Jarka

Zaznamenáno
Viktorie
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #206 kdy: 25. Únor, 2015, 19:04:03 »

Jarko, Mudr. Strnadelova je vystudovana neurolozka, ale je pravda, ze ta by take mohla znat pediatry z Prahy, kteri jsou trochu alternativni... Zkusim i Mudr. Elekovou, dekuji Pozorovateli, na tu jsem uplne zapomnela Smiley Co se tyce lesnich skolek, nemaji se taky pozavirat?
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #207 kdy: 06. Březen, 2015, 10:57:12 »

Události pokračují, zájem je, viz. dodatek za tou peticí zde: http://e-petice.cz/petitions/petice-proti-represivnimu-pristupu-statu-v-otazce-ockovani.html
A bude možné i vyjádřit svůj názor vlastní přítomností dne 9.března 2015 ve 14,30hod před Ministerstvem zdravotnictví.

Jde o podporu Svobodné volby ve věci očkování - neočkování.

05.03.2015 23:07
Svůj názor můžete vyjádřit i účastí na Demonstraci a meetingu proti novele zákona 258/200Sb. a sankcím vůči rodičům, lékařům a dětským skupinám, která se bude konat v pondělí 9. 3. 2015 od 14:30 před budouvou Ministrestva zdravotnictví, Palackého nám. 4, Praha 2
Více informací naleznete zde: http://rozalio.cz/index.php/aktuality/706-demonstrace-a-meeting

« Poslední změna: 06. Březen, 2015, 11:04:34 od W » Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #208 kdy: 09. Březen, 2015, 06:01:58 »

Kdo potřebuje praktické rady jak se vyhnout očkování a přesto obejít sankce státu a školek, doporučuju přečíst jak výše uvedený odkaz na článek MUDr Jana Vavrečky, tak oba díly Očkování od Elekové z knihovničky Meduňky.  Jsou lepší způsoby než jen odmítnutí. V zákoně jsou různé výjimky které je možno využít
« Poslední změna: 09. Březen, 2015, 06:10:58 od torquiose » Zaznamenáno

dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #209 kdy: 09. Březen, 2015, 19:45:44 »

Ahoj Torquiose,
Kde jsou odkazy na článek a jak se jmenují knížky od paní Elekové? Ráda bych si to vše stahla a určitě s přítelem si to přečetli.
Jarka

Zaznamenáno
Stran: 1 ... 12 13 [14] 15
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení