Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 15
  Tisk  
Autor Téma: Očkování  (Přečteno 56271 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
El
Host
0 0
« Odpověď #30 kdy: 15. Říjen, 2008, 19:44:17 »

Super, to je přesně ono. Díky Smiley
Zaznamenáno
Elvis
Full Member
***
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 137Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #31 kdy: 16. Říjen, 2008, 17:34:33 »

Já bych ráda viděla tu reportáž, strašně mě to zajímá, strašně moc.
Zrova se mi vrátila kamarádka z porodnice, rozřezaná, nadopovaná, mimo.. jako je to síla. Nechci takhle nikdy dopadnout..
Upřímně řečeno - je mi dvacet, takže těhotentství na mě ještě čeká,ale strach z toho mám už teď. Absolutně se těm opláštěncům v nemocnici nedá věřit, když dovolíte peprný výraz - vesměs jsou to fakt svině. Co až půjdu s pupíkem na porod, krve se ve mě strachy nedořežou, jak se budu bát..
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #32 kdy: 16. Říjen, 2008, 17:50:40 »

je to v novém tématu: petice za normální porod v diskuzi Povídání jen tak  Wink
Zaznamenáno
Elvis
Full Member
***
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 137Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #33 kdy: 17. Říjen, 2008, 19:13:44 »

Já myslela jestli jste někde na tom netu nenašli spíš ten pořad, na ty stránky už jsem kukla. Díky moc.
Hele, El, zajímal by mě tvůj osobní názor na "přirozené porody"..
A něco z praxe. Pracuješ v Brně?
Já mám s lékaři zásadní konflikt v tom, že nediskutují, nechtějí ani slyšet můj názor, moje obavy, v podstatě bych to shrnula tak, že myslet je ve zdravotnictví (podle některých mých zkušeností - ne všech ani obecně) víceméně navíc a způsobuje to akorát problémy, nedej bože, když se člověk ptá, chce se dovědět... atd.

Moje zkušenost s porodnicí, s Obilním trhem je tak extrémní, že si to nedovedete představit. A to jsem tam nebyla s nějakým problémem, nebyla jsem ani těhotná ani nic jiného.. prostě klasické vyšetření a perrmanentně jsem odcházela s pláčem, opravdu jsem nechápala, jak si mohou dovolit se takhle chovat k člověku.
Nedovedu si proto představit, že bych ta přišla těhotná, nebo bych tam musela porodit.
Zaznamenáno
El
Host
1 0
« Odpověď #34 kdy: 17. Říjen, 2008, 20:43:04 »

Odkaz na pořad je tam taky.. koukni ještě jednou Smiley

Můj názor na tohle téma je strašně rozsáhlý. A ani ńevim, jestli to dokážu nějak zkrátit..
četla jsem většinu knížek, které se tohodle tématu týkaj. Hlavně těch přirozených. Takže jsem přesvědčená o tom, že chci rodit sama s osobou pro mě nejbližší. Do nemocnice se rozhodně dostat nechci,ale nezavrhuju to.. pro ženy s komplikacemi v těhotenství a porodu je to asi důležité- Ale proč ony ty problémy mají? to asi každý víme. Když se celý život krmí mlékem, cukrem a masem, bílou moukou...
Takže podle mě zdravé těhotenství a porod nepatří lékařům, ale ženě, jejímu dítěti a tátovi.. 
To co se děje ve většině nemocnic je hrozné, proto existuje ta petice, která snad něco změní. Snad bude ta péče lepší a snad budou v nemocnici rodit jen ženy s komplikacemi.
I když se péče v nemocnicí zlepší, tak to nezmění moje rozhodnutí. četla jsem spoustu příběhů žen, které rodily samy,s manželem, přítelem, kamarádku, dulou, por.asistentkou.. a ten jejich prožitek byl překrásný. Staly se z nich opravdové ženy, které samy porodily svoje dítě..

Kdybych měla popisovat to všechno co se děje v nemocnicích, co všechno se dělá a nemusí, co mi vadí.. tak bych psala ještě tejden.

Pracuju v ústí nad labem..

Rozhodně doporučuju si ty knížky přečíst...


Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #35 kdy: 24. Říjen, 2008, 11:13:46 »

ahoj, jeste k ockovani - na makro diskuzi na yahoo jsem nasla nejake zajimave odkazy:

Natural Ways to Strengthen your Child's Immunity <http://macrobiotics .co.uk/familyhea lth/childsimmuni ty.htm>  by Melanie Waxman

What Every Parent Should Know About Infant and Childhood Vaccinations Jym Moon
Contained in Macrobiotics Today Part 1 ( January/February 2005) <http://www.simply- natural.biz/ mbt-jan-feb- 2005.php>   Part 2 (May June 2005) <http://www.simply- natural.biz/ MBT-Mag-May- June2005. php>

Andrew Wakefield <http://en.wikipedia .org/wiki/ Andrew_Wakefield>  Thoughtful House <http://www.thoughtf ulhouse.org/ index.html> Wakefield ASA Keynote 2007 <http://anon. autismri. com.edgesuite. net/anon. autismri/ ASA/Wakefield_ ASA_Keynote2007- HighBand. wmv>

A Critical Look at Vaccination <http://freespace. virgin.net/ ahcare.qua/ index4.html>  Dr Patrick Quanten MD

Dr. Tesnim Adatya » Books » Vaccinations: <http://www.dradatya .com/books>

Vaccines: Are They Really Safe and Effective? <http://www.thinktwi ce.com/vac. htm>  Neil Z. Miller

The Sanctity of Human Blood: Vaccination Is Not Immunization <http://www.thedocto rwithin.com/ book12/sanctity- of-human- blood-vaccinatio n-is-not- immunization. php>  by Tim O’Shea

The Vaccine Guide: Making an Informed Choice <http://www.homeopat hic.com/store/ product=957>  by Randall Neustaedter  (same title, different author <http://www.chiro. org/LINKS/ ABSTRACTS/ choice.shtml> )

Contact by Natural Immunity Research & Education Organization Box 166, Station NDG Montreal Quebec H4A 3P5
A Shot in the Dark: Why the P in DPT Vaccination May Be Hazardous to Your Child’s Health <http://books. google.com/ books?id= IjyuHR3GTdgC&amp;pg=PA26&amp;lpg=PA26&amp;dq=A+Shot+ in+the+Dark: +Why+the+ P+in+DPT+ Vaccination+ May+Be+Hazardous +to+Your+ Child%E2% 80%99s+Health&amp;source=web&amp;ots=osvo0MVA4U&amp;sig=iwHKnRVUVvW OzzLguU8EwK9DMVc #PPP3,M1>  by Harris Coulter & Barbara Fisher

Immunizations: The People Speak! Questions, Comments & Concerns <http://www.becomehe althynow. com/article2/ readingimmun/ 283/>  by Neil Miller

Natural Alternatives to Vaccination <http://www.holistic page.com. au/NaturalAltern ativesToVaccinat ion_ZoltanRona% 7C9781553120094>  by Dr. Zoltan Rona

Homeopathy & Immunization <http://web.archive. org/web/20020117 104604/http: //www.minimum. com/p7/engine/ book.asp? n=14>  by Leslie J. Speight

Vaccination Information Internet Resources <http://www..holistic med.com/www/ vaccine.html>

WHO (World Health Organization) Immunization <http://www.who. int/topics/ immunization/ en/>   Vaccines <http://www.who. int/topics/ vaccines/ en/>


Zaznamenáno
Elvis
Full Member
***
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 137Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #36 kdy: 08. Listopad, 2008, 19:10:30 »

El, mohla bys, prosím, přiblížit ty kladné příběhy a zážitky?
Ano, souhlasím naprosto s tím, že spousta věcí není vůbec potřeba. A hlavně není potřeba s těhotnou ženou zacházet jako z kusem hadru, stresovat ji a dělat z ní nerváka - každá to přece neseme jinak, jedna může mít bolesti strašné, druhá to tak nemá a soudit ani průměrovat se to prostě nedá.
Moje kamarádka nedávno rodila a nastaly komplikace, nakonec to šlo císařem atd atd.
Za celou dobu těhotentství nebyla na výletě, na těhotenském cvičení, kouřila a ikdyž jedla víceméně zdravě, ještě to doplňovala o nějaké zbytečné vitamíny pro těhotné.

Každá nemá to štěstí, že má úžasné a bezproblémové těhotenství a ne vždy si za to může sama, traumatický zážitek může také udělat svoje. Je ale na nás, jak se k tomu ve finále postavíme - jak se budeme stravovat, co budeme dělat, jak se budeme sobě věnovat, jak budeme cvičit, nebo necvičit, co bude zaplňovat volný čas v průběhu oněch devíti měsíců.

Já si představuji, že budu mít několikrát týdně cvičení, plavání pro maminky, jóga pro maminky a cvičení na balónu, to je taky moc fajn. Nesmí chybět relaxace - procházky s kamarádkou, nebo budoucím tatínkem po přírodě nenáročným terénem, vyvážený jídelníček bez záchvatů žravosti  a nenechám si snad ujít ani nějaké ty společné sezení s pupkáčkama a i vnější ošetřování těla - kvalitní přírodní kosmetika a tak dále.. Ono to není esenciální, ale je to strašně důležité. Musíme si to užít.. ne někde pracovat na plný úvazek dokud to půjde.
Snad to bude v mých rukách.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #37 kdy: 08. Listopad, 2008, 19:23:16 »


Kladné příběhy a zážitky mají většinou ženy, které jsou odhodlány, že dokáží porodit samy. Že jsou natolik silné a že je to jejich přirozenost.A že je to nutné k tomu , aby se z nich staly ženy-matky.

Hodně příběhů je v knížkách- Porod doma od Jany Doležalové , Znovuzrozený porod od Michela Odenta, ten napsal i Všichni jsme děti vody. nebo knihy od Henci Goer.. je jich opravdu hodně..

Četla jsem o ženách, které rodily úplně samy, bez dostupnosti jakékoliv pomoci. A zvládli to, protože si věřili, protže zapomněli myslet na všechny ty komplikace které se můžou stát. Prostě začaly poslouchat svoje tělo a porodu se poddaly. Poddaly se bolesti a začaly ji vnímat jako pocit díky kterému se jim narodí dítě. Bolest najednou nebyla ničím strašným. A nikdo nezhodnotí jestli byla velká nebo malá..
Četla jsem i příběhy, kdy žena rodí se svým mužem.. berou to jako intimní záležitost , jako krásné sexuální chvíle.. 


Včera jsem byla u jedné moc milé paní. Má dvě děti a obě se narodili císařským řezem. Chvíly jsme si povídaly a pak mi řekla, že poprvé to cítila jako porohru, jako něco co nezvládla a co dětem vzala.. postupem času se to lepšilo, ale ten pocit má pořád..  Dobré je na tom to, že se to snažíá dětem vynahradit..
Zaznamenáno
Rena
Newbie
*
Příspěvků: 1


Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #38 kdy: 09. Listopad, 2008, 11:52:28 »

Aj toto je pôrod doma - prečítajte si http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=3&t=253&st=0&sk=t&sd=a&start=200 - zhruba v polovici stránky.
Zaznamenáno
Milka
Full Member
***
Příspěvků: 117


Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #39 kdy: 10. Listopad, 2008, 09:29:58 »

Som presvedčená o tom, že keď si žena zharmonizuje organizmus, i pôrod prebehne bez komplikácií.  Tá mamička diskusii v tv , ktorá mala komplikácie pri pôrode, je evidentne zahlienená a v neporiadku, komplikácie pri pôrode sa dali predpokladať.

Moja kamarátka bola týždeň pre pôrodom v nemocnici, napriek tomu musela rodiť mŕtve dieťa. Lekári to odôvodnili omotanou pupočníkovou šnúrou./má teraz 3 zdravé deti/  Záruka, že lekári zaručia bezpečný pôrod, neexistuje.
Zaznamenáno
Elvis
Full Member
***
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 137Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #40 kdy: 11. Listopad, 2008, 08:13:16 »

I když se mě to ještě zdaleka netýká (nebo kdo ví.. hehe), tak si stejně myslím, že nasbírat informace a názory moudřejších (nebo těch, které za moudré považuji já - třeba El) se hodí už včas.
Já osobně se toho docela děsím. Nemyslím porodu samotného, ale prostě té nemocnice, toho smradu z desinfekce, nechutných sester (sorry El, ale povětšinu je to tak) co to berou jako na běžícím pásu a vůbec nehrají na to, že je to životní akt dvou tří lidí a že všechno, co se stane si budou dva z nich pamatovat celý život.
Ideálně bych si asi nepředstavovala porod doma, ale třeba na nějaké dobré, byť třeba soukromé, klinice, kde by bylo poměrně domácí prostředí, ale byla bych v dosahu odborníků, kteří by v případě potřeby zasáhli.
Ale těžko říct, jestli je to jen moje představa, nebo jestli něco takového vůbec existuje a jestli je to lepší než samotná nemocnice.
Ostatně, mamka je z lékařského prostředí - pracovala tam léta jako zdravotní sestra jak v porodnici, tak na sálech, dnes pracuje ve farmaceutickém průmyslu. A její názory na přirozený porod jsou vám asi jasné. No záporné.
Potřebovala bych s tím mít asi osobní zkušenost, trochu víc toho přečíst, dozvědět se dost možností.
V nemocnici na Obilním trhu - selektivní metodou - to nebude. V tom mám naprosté jasno. Psychicky bych na to jejich strašné zacházení neměla. Stačilo mi jako dostatečně odstrašující případ to, s čím jsem se tam osobně setkala na gynekologii - a to ještě ke všemu šlo o obyčejnou preventivní prohlídku a nemusela jsem řešit žádné obtíže. Když budu slušná, řeknu, že tam se mnou zacházeli jako se zdechlým kusem dobytka. Naprosto strašné prostředí, lékař (ne jen jeden, ale každý se kterým jsem se tam setkala) se se mnou vůbec nebavil, byl protivný, arogantní, až nesnesitelně nepříjemný. Nedovedu si představit, že bych v tak nepřátelském prostředí musela řešit nějaké problémy a nebo dokonce porod. Fuj, mráz mi přeběhl po zádech.
A co jsem se na t unemocnici dozvědělaa z jejích vlastních řad - podpultové informace přístupné jen hrstce spekulujících zúčastněných.. to nechtějte ani vědět. A zrovna tahle porodnice nese titul nejlepší porodnice v ČR co se odborníků týče. Dovoluji si říct, že odborníci se neumí chovat - tu. A je až k pláči, co si dovolují. Dalece to přesahuje meze slušného chování.
Možná je ale dobře, že jsem se s tímto problémem setkala už takhle brzy, protože mě to motivovalo k přemýšlení o dané věci a zkoumání této, pro ženu velmi důležité, otázky.
Ty knížky, cos tu vypsala, si seženu a přečtu. Myslím, že jsou snad dostatečně informující. Jestli někdo máte zkušenost, názor, návhr na nějakou dobrou knihu, nebo něco jiného k tématu, napište prosím. Dejte si tu práci a písněte sem.
Kuju Elvis
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #41 kdy: 11. Listopad, 2008, 13:44:39 »


Většina personálu se opravdu chová hnusně. Ale jde taky o to s jakým přístupem tam člověk jde. Když si už dopředu myslím, že to bude blbý a budou se tam chovat hnusně.. tak se tak chovat budou. A když se na ně člověk směje, tak to bývá ok Smiley jsou to taky lidi a ještě k tomu jedí všechny ty hlouposti a jsou nevyrovnaní a nemocní...

Ničeho se nemusíš děsit. Jsou místa např. v Praze kde se dá rodit, tak jak popisuješ. Ale když si přečteš ty knížky a pochopíš svoje tělo a všechny jeho pochody, tak si budeš jistá , že lékaře nepotřebuješ. Budeš znát důvod těch komplikací...které se dějou ženám které jedí maso mlíko atd žroutsky a rodí v nemocnici...Zaznamenáno
Elvis
Full Member
***
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 137Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #42 kdy: 12. Listopad, 2008, 21:25:15 »

To jak jsi to napsala má opravdu něco do sebe.
Nesmírně mě to zaujalo a dost přimělo k zamyšlení. Ty knížky si v blízké době koupím a přečtu.
Jinak k tomu chování personálu - máš pravdu. A zdůvodnila jsi to perlivě :-D
Zaznamenáno
romanS
Hero Member
*****
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 557


Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #43 kdy: 13. Leden, 2009, 17:33:18 »

Zdroj:  Mladá fronta DNES
Datum: 13.1.2009
Název: Policie vyšetřovala  rodiče kvůli neočkovanému synovi

Brno - Radost z půlročního  synka zkazila  rodičům z Brna sociální pracovnice z Úřadu  městské části Královo Pole. Ta na  rodiče, kteří si přáli  zůstat v anonymitě, podala loni v červenci trestní  oznámení,  protože se rozhodli oddálit přeočkování dítěte proti dětským  nemocem.  K tomu je přitom vedla chlapcova špatná reakce na  první dávku vakcíny. Do  případu se nakonec zapojila i brněnská  policie a Liga lidských práv.
"Podle vyhlášky  musí dítě dostat tři dávky  očkování, které jej chrání  před záškrtem, dávivým kašlem a dalšími nemocemi, v  prvním  roce svého života s odstupem nejméně jednoho měsíce mezi dávkami,"  popsali právníci Ligy. "Vzhledem k tomu, že se chlapec narodil  v únoru 2008,  mohli rodiče podle práva odložit podání další  dávky až na leden tohoto roku,"  uvedla právnička Zuzana Candigliota.  "Případ měl být ihned odložen, protože  neočkování dítěte  je navíc přestupkem na úseku zdravotnictví, nikoliv trestným  činem."
I přesto však policisté se státním zastupitelstvím  začali případ  vyšetřovat a rodiče museli podstoupit řadu  výslechů. "Sociální pracovnice nás  chtěla jen postrašit,  ale jednání státního zastupitelství nebylo fér," uvedl  otec  dítěte.
Tajemník královopolské radnice Jiří Gajdarus nechtěl  podle ČTK  postup pracovníků sociálního úřadu komentovat.  Stanovisko státní zástupkyně se  nepodařilo sehnat a ani mluvčí  policie už nebyl včera večer schopen zjistit k  případu informace.
Policie zahájila vyšetřování pro  podezření  ze spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy. Ten  se však podle  právníků Ligy lidských práv vztahuje především  k výživě a hmotnému  zajištění nezletilých, nikoliv na  poskytování lékařské péče. Státní zástupkyně  navíc  ustanovila šestiměsíčnímu chlapci opatrovníka kvůli domnělému  střetu zájmů  mezi rodiči a dítětem. "Nikdo však na nás  netlačil, opatrovníka jsme si mohli  sami vybrat," uvedl otec  dítěte. Opatrovníkem se formálně stal chlapcův dědeček.  Ve skutečnosti dítě zůstalo doma u svých rodičů.
Jednáním  státních orgánů  byli rodiče zděšeni. "Odložit očkování  našeho syna na dobu po dovršení prvního  roku života jsme  se rozhodli podle svého nejlepšího svědomí na základě informací  o problematice očkování novorozenců," zdůraznil otec. "Zodpovědný  přístup ke  zdraví našeho syna nás však paradoxně postavil  na úroveň lidí, jimž na dětech  nezáleží," dodal muž.
Po  zásahu Ligy nakonec policie přestala záležitost  vyšetřovat.  "Pokud by věc měla být vůbec nějak projednávána, pak jako  přestupek," řekla Candigliota. "Ano, přestupek to byl," připustil  otec. "Státní  zastupitelství nicméně ve svém řízení pochybilo,"  upozornil.
Pro právníky z Ligy lidských práv to není ojedinělý  případ. S případy rodičů,  kteří požadují individuální  přístup v očkování, chtějí některá očkování odložit  nebo nechtějí očkovat vůbec, se setkávají často. "Těžko  lze mluvit o společenské  nebezpečnosti tohoto přístupu, protože  v mnoha evropských zemích je očkování  dobrovolné a je věcí  svobodného rozhodnutí rodičů," uvedla  Candigliota.
Rodiče  jsou spokojeni, že vše skončilo. "Prosadili jsme si svou  a  v únoru se jdeme nechat očkovat," shrnul otec.

Zaznamenáno
NEW_PAGE
Full Member
***
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 189Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #44 kdy: 19. Leden, 2009, 17:28:48 »

Najlepšia je "roztátá voda" - návod na prípravu sa opisuje v knihe od Gennadija Malachova ( totální detoxikace ), prečítajte si v kníhkupectve Eugenika a budete mať prehľad, ani nemusíte kupovať knihu. Ja osobne nechám odstáť vodu napríklad 12 hodín, a potom ju ešte prevarím a dám vychladiť.
Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 15
  Tisk  
 
Skočit na:  Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení