Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15
  Tisk  
Autor Téma: Očkování  (Přečteno 54946 krát)
0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.
Tina
Jr. Member
**

372585734
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #45 kdy: 22. Leden, 2009, 21:18:02 »

tak jsem momentalne sama postavena pred otazku ockovani -  memu 13letemu synovi prisla pozvanka na ockovani proti detske obrne. Vzhledem k tomu, ze nechci nic zanedbat, ockovani zvazuji, na druhe strane, po tom, co vse jsem o ruznych reakcich cetla, moc se mi do toho nechce. uvitam,kdyz mi reknete svuj nazor. predem moc dekuji. Tina
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #46 kdy: 23. Leden, 2009, 11:08:46 »

Tino, a co nechat zjistit jestli má protilátky proti obrně. To by pak nebyl důvod přeočkovávat a nebyl by to problém pro tebe ani pro doktora. Po většině očkování jsou protilátky doživotně a přeočkovává se jen aby se to posichrovalo  Sad
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #47 kdy: 23. Leden, 2009, 11:16:13 »

S naším druhým dítětem jsme v porodnici odmítli očkování TBC, které se standardně očkuje při propouštění. Nechala bych jí to naočkovat až po šestinedělí. Nevíte někdo kde se to očkuje (opravdu jen pouze na té kalmetizační stanici???) a vůbec jaké s tím máte zkušenosti. Děkuji.
Zaznamenáno
Tina
Jr. Member
**

372585734
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #48 kdy: 23. Leden, 2009, 12:43:22 »

aha, diky za radu, zkusim se domluvit s lekarkou :-)
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #49 kdy: 23. Leden, 2009, 17:32:45 »

Ahoj role, opravdu se to dá jen v kalmetizační stanici. Docela se divím, že vás bez toho pustili. U nás se pouští děti bez očkování jen pod 2500g, ale jinak se nikdo nikoho neptá a myslím, že naši doktoři by to nedovolili... 
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #50 kdy: 24. Leden, 2009, 18:35:10 »

Taky jsem jim to dávala písemně, aby to založili do karty dítěte, že si to v porodnici nepřejeme a že jsme domluveni s naší dětskou doktorkou že to necháme naočkovat až po 6týdnech. Měli docela řeči, ale do pěti minut přišla sestra s papírem (který tam evidentně měli předem připravený takže jsme nebyli jediní ani první!!!!), kde jsem jim podepsala, že přebírám zodpovědnost za to, že moje dítě bude řádně naočkováno proti TBC a to nejdéle mezi 7-12 měsícem věku jak je to v zákoně. To mě docela dostalo! Tak proč tedy všechny nutí očkovat několikadenní cvrčky?
Zaznamenáno
Packa
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #51 kdy: 24. Leden, 2009, 21:34:57 »

Ahoj role, jsem opravdu překvapená, že se proti TBC může očkovat v rozmezí 7-12 měsíců, jak píšeš. Od známých vím, že odklad „bez problémů“ byl obvykle do 6 týdnů věku. Já vlastní zkušenost nemám, naši pětiměsíční dcerku naočkovali v porodnici než jsem se stačila otočit – předem vůbec neupozornili. Ale je to moje chyba, měla jsem dopředu hlásit, že očkování nechceme. Moje švagrová v porodnici očkování odmítla jako Ty, a byla tam za nejhorší nezodpovědnou matku. Ale na kalmetizační stanici byla sestra úplně v pohodě a malou naočkovali v těch 6 týdnech.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #52 kdy: 25. Leden, 2009, 11:29:29 »

Tak to jsem opravdu nevěděla, že to jde takhle pozdě ! Prosím tě můžeš mi ještě napsat, kde přesněji bych to měla najít.. 
To je teda pěkně ujetý, protože tuhle informaci ví asi málokdo.. strašný.
Teď když to vím, tak svoje dítě nechám naočkovat opravdu až v tom rozmezí jak je to v zákoně...
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #53 kdy: 25. Leden, 2009, 16:58:56 »

Jen doufám, že si to pamatuji dobře že je to nejdéle do 7-12 měsíců Embarrassed El, nevím kde by to šlo najít, já to četla pouze na tom papíru v porodnici co jsem jim podepisovala.

Packo, já to s prvním dítětem měla to samé, aniž by mě upozornili, tak jí dávali glukózu a naočkovali TBC. Takže teď s druhým miminkem už jsem na to byla připravená. Napsala jsem si oficiální papír s mými a manželovými iniciály a kontaktem na naši dětskou Dr. plus následující:

Uvítala bych, kdyby bylo možné dodržet naše následující přání:

   Přeji si být informována a přítomna (popř. manžel) u všech vyšetření našeho dítěte.
   Svoje dítě si přeji mít u sebe 24 hodin denně, včetně doby prvních hodin po porodu. (To je údajně také problém, protože dítě po narození MUSÍ do zahřátého inkubátoru. Takže na moje naléhání nám dětská sestra malou nechala s bojácným výrazem "snad nepřijde paní doktorka - to my nesmíme")
   Chci miminko plně kojit.
   Nepřeji si, aby byly našemu dítěti podávány jakékoli léky bez mého vědomí. Nepřeji si, aby bylo dokrmováno glukózou.
   Nepřeji si naočkování našeho dítěte proti Tuberkulóze v porodnici. Očkování bude provedeno naším dětským lékařem později.

V případě komplikací se budu řídit podle instrukcí ošetřujícího personálu a ustoupím ze svých požadavků, dostane-li se mi náležitého vysvětlení.

Již na příjmu do porodnice jsem požádala předání papíru dětské sestře a založení do karty dítěte.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #54 kdy: 25. Leden, 2009, 19:19:40 »

a na tom papíře asi nebylo kde to v zákoně je, viď..  No zatím jsem na netu našla jen něco málo. Nejvíc mě dostala věta- pokud se miminko nenaočkovalo do šesti týdnů věku dá se naočkovat kdykoliv jindy kdy to zdravotní stav dítěte dovolí.. to je mi opravdu k smíchu..

Až bude u nás na odd primář, tak se ho na to schválně zeptám.. jsem zvědavá co mi řekne..

To je fajn, že jsi tam šla takhle připravená. Mělo by to dělat víc maminek. A ještě víc připravené by měli chodit ty maminky , které budou rodit císařským řezem. Protože k té péči bych měla výhrad hodně moc ( mojí snahou u nás v nemocnici je právě zlepšení těchto věcí..)

No, dovedu si představit jak na tebe koukali, když jsi nechtěla dát dítě do inkuboše Smiley já osobně bych měla přání stejné. Vždy´t přece moje teplo je nejlepší pro moje dítě..  a co pupečník? ustřihli ho hned? a za jak dlouho vážili a měřili ? měla jsi požadavky i na takové věci? a co čištění mázku?
Na mě by asi koukali jak na ufona:) já bych měla požadavků moc Smiley
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #55 kdy: 25. Leden, 2009, 19:40:29 »

No ty jsi z oboru, takže víš na co si dát pozor. Pupečník jsme chtěli nechat dotepat (to jsme měli pro změnu napsané v porodním plánu  Wink) a přestříhl ho manžel. Malou vážili a měřili asi po 15 minutách a pak jsem měla malou u sebe asi hodinu. Nevím jak je to jinde, ale v téhle porodnici dětičky nemyjí ihned po porodu, ale nechávají je tak jak se narodí cca půl dne. To jsi myslela tím čištěním mázku?
Zaznamenáno
Packa
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #56 kdy: 25. Leden, 2009, 19:48:31 »

U nás to kromě toho očkování proti TBC proběhlo všechno víceméně ukázkově. Pupečník taky přestřihl manžel, asi po 10 minutách malou šli za asistence manžela zvážit a pak už jsem jí měla pořád u sebe, nejdřív asi 2 hodiny na pokoji na sálech a pak už na novorozeneckém. Holčička se narodila odpoledne a nabízeli mi, že jim jí můžu na první noc dát, abych si odpočinula, ale nikdo mě do ničeho nenutil, takže jsem si jí nechala rovnou u sebe.
Jinak po porodu malou jenom otřeli a koupání bylo až druhý den večer.
Zaznamenáno
Packa
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #57 kdy: 25. Leden, 2009, 19:55:32 »

role, El, máte pravdu, nejlepší je všechno si dopředu sepsat, aby bylo jasné, co člověk chce a co ne. Já jsem měla porodní plán, ale požadavky kolem toho očkování jsem sepsané neměla. Takže, role, díky za inspiraci pro příště  Smiley

...jo a o glukóze teda nic nevím, to jako dávají hned po porodu? To bychom si snad všimli ...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #58 kdy: 25. Leden, 2009, 21:14:14 »

Je to dobré vidět to všechno tak jak to tam chodí... vím, mám v tom velkou výhodu,   a proto se snažím hodně toho těm maminám vysvětlovat. Kdybych pracovala přímo na šestinedělí, tak bych měla rozsah větší , ale já pracuju na odd- novorozenecké nedonošenecké- to je odd, kde jsou pokojíky pro maminky nedonošených dětí a taky k nám dávají miminka po císařích, nebo například k adopci. Takže se spíš setkám s maminkami po císaři...

To je fajn s tím pupečníkem, u nás se stříhá hned. Ani nestihne dotepat.. v porodním plánu bych to na100% taky měla..
a to, že se tam děti hned nekoupají nebo nemyjí je taky fajn Smiley ale to ještě nevím jak dělají u nás na sále.. ale řekla bych že hned.. Někde se dokonce píše, že by se neměl mýt víc dní.Kvůli výživě pokožky.. ale doktor by mi na to řekl, že by to dítě mělo rudé fleky..
Horší je  to u dětí po císaři- ty se dvě hodiny po "porodu" umyjí vlhkou plenou a olejem...a řekla bych že je to hodně drastické, protože je to musí na tu kůžičku bolet. Navíc většina sester se s tím necrcá.. a to je pak řev.. Někdy musím odejít, abych to neslyšela.. Ale dá se to udělat bez bolesti, pomalu...s citem.. ale i tak je to zbytečné.

O glukoze vím akorát to, že se dává dětem cucat.. například v noci, když hodně pláčou a dají se utišit jen pochováním nebo nakrmením.. a to hlavně u dětí o císaři- bez maminy. ale jinak o tom nic nevím.. Teda teď mě napadlo, jestli nemyslíte Fantomalt- to je přídavek do jídla, ale dává se dětem s hypoglykemiemi..

Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #59 kdy: 25. Leden, 2009, 22:02:27 »

Tak jsem hledala ten zákon a našla jsem jen informaci o tom, že se to dělá od 4. dne do šesti týdnů. Ale nic jiného tam neni, tak jsem chvíly hledala na Aperiu a tam taky nic jinýho nebylo..  V úterý budu v práci, tak se zeptám..

Ale i tak, v šesti týdnech už bych k tomu očkování svolila. Je to velký rozdíl 4dení prtě a 6týdení prtě..
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení