Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Maková dobrota - Kuskusovník  (Přečteno 9843 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 19. Prosinec, 2006, 22:28:44 »

Nevím jestli znáte tenhle recept, ale já jsem se to naučil až tenhle týden a jsem hodně na makové buchty, takže je teď můj nejoblíbenější Smiley
Recept na Kuskusovník.
1 hrnek kuskusu, 1 mletého máku, 1/2 hrnku ovesného mléka (sušený Oves Milk), 3-5 lžiček sladěnky (používám tu sušenou v prášku), 2 hrnky vody, a dále rozinky, oříšky, kokos, skořice (podle chutí)
Vše dobře promícháme a necháme aspoň hodinu stát. Pak vyklopit na vymazaný plech a péct v troubě dokud okraje nezačnou hnědnout. Dělám to na 200 C asi tak 20-30 min.
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 19. Prosinec, 2006, 22:28:57 »

Neone, tohle je super napad, dat sem semtam nejaky ten receptik. Diky moc ! To se tedka pred Vanoci dost hodi. Navic mam doma bio mak a porad jsem nevedela, co s nim. Ten kuskus syrovy, ano ? A plech vymazavas slunecnicovym nebo sezamovym olejem ?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 19. Prosinec, 2006, 22:44:17 »

Peti, olej dávám slunečnicový, kuskus syrový a té vody možná o trošičku víc jak 2 hrnky (2-3). Teď to dělám a musel jsem trochu přidat, prostě ať to trošičku teče a není to uplně sypké když to vyklápíte na plech.
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 19. Prosinec, 2006, 22:44:33 »

Neone, tak jsem udelala inspirovana tvym receptikem zakusek.. ALE misto kuskusu jsem dala jahly, neb jsem je mela uvarene ze vcerejska a co s nimi, ze ? Pak ten mak jsem podusila s mrkvi a rozinkami, pry se ma k maku pridat mrkev, to jsem slysela od zkusenejsich, protoze pry mak samotny prekyseluje. No a dochutila jsem podle sebe, malinko kokosu, lnene seminko pomlete, psenicny sirup. Na konec, kdyz to bylo skoro upecene, pridala jsem par slunecnicovych seminek, a vpichala jsem je do hotoveho kolace. No chutna to bajecne, ale vim, ze takovou dobrotu jen vyjimecne, ale cele to nesnim sama !
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 30. Září, 2011, 17:33:06 »

Prosím, jak se chová syrový kuskus při pečení? Já bch ho uvařila a pak to pekla tu buchtu. Kuskus je skoro jako těstovina nebo jak to říci a zkoušela jsem dělat buchtu podle paní Chourové "piškotové" řezy ze sojových bobů a tam bylo vysypte kuskusem formu, ale o to nešlo. Mohl jsem použít i kokos, ale prostě když se to upeklo, tak ten kuskus byl jakoby tvrdý prostě nevím, vysypala bych krupicí či kokosem, ale kuskus byl po upečení tvrdý. Proto říkám, jak jsem psala na začátku, žebych ho vařila a pak to vyklopila na pekáč a prostě dala tam ostatní suroviny ovoce mák a tak apak pekla. Nějak si to neumím s tím syrovýmkuskusem představit. Tak zkušenější, prosím, poraďte, ráda si počtu.
Jarka
Zaznamenáno
sokolenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 01. Říjen, 2011, 08:33:55 »

kuskus je nenáročný na vaření, stačí ho zalít horkou vodou, což v tomto receptu myslím je, necháš to nabobtnat a tvrdé to není...
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení