Stran: [1] 2 3 ... 11
  Tisk  
Autor Téma: Makrobiotika a těhotenství  (Přečteno 33544 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
zuzanaba
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 22. Srpen, 2008, 12:58:34 »

ahoj, prosím o info jak to je s makrobiotikou v těhotenství. Já jsem MB začátečnice a plánujeme miminko  tak abych uděla všechno pro své zdraví a zdraví miminka. Četla jsem mnoho článku kde píšou jak je MB nebezpečná a nedostačujíci v tehotenství, ale já si to nemyslím. Jaké jsou vaše skušenosti? Děkuju moc. Zuzana
« Poslední změna: 22. Srpen, 2009, 10:46:04 od neon » Zaznamenáno
Cpt_Morgan
Full Member
Pohlaví: Mužské

419315231
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 22. Srpen, 2008, 13:13:25 »

Už tu jsou podobná témata :

http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,331.0.html

http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,364.0.html
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 26. Srpen, 2008, 12:22:10 »

Při přechodu na mb se tělo začne čistit, takže to není nejlepší nápad hned mít miminko.Obecně se doporučuje alespoň rok mb  a  já bych ji zezačátku dala opravdu léčebnou- hlavně na odhlenění organismu. Protože v dnešní době atb, bílé mouky, cukru a trp. ovoce jsem si zabetonovali i dělohy a zahustili poševí hlen a tudíž je otěhotnění složitější.
Ale chápu, že touha po miminku je silná...ale zkus to alespoň tři měsíce  a to co nejlíp jak ti to půjde. Já bych ti doporučila, vynecht a všechny mouky, cukr vůbec, sladu trochu, ovoce málo. jen když bude fakt parno... hlavně jíst celá zrna, vařenou zeleninu (syrovou jen kvašenou), všechny luštěniny, mléka- zatím taky ne- když už tak rýžové...

V knížkách Kushi taky píše dost..

No a měl i by se tak snažit i partner..
Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member
Pohlaví: Mužské

97044257
Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 26. Srpen, 2008, 13:06:15 »

MB rozhodne neni nebezpecna, ale fakt je, ze je lepsi pokud mate tu moznost se pred otehotnenim alespon rok cistit. Krasne a zdrave miminko je pak velkou odmenou...

Kazdopadne mam i jednu znamou, ktera zacala s MB v sedmem mesici tehotenstvi u druheho ditete a vse bylo v naprostem poradku. Ted jsou na MB ctyri roky a tak vitalni a krasne holcicky jen tak neuvidite...
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 26. Duben, 2009, 09:53:55 »

je skoda, ze v soucasne dobe tehotenstvi je brano jako nemoc. Bily plaste jsou cim dal vetsi alibisti a nektere maminky se chovaji jako neskutecne socky. Bile plaste pritom prezentuji, jak se ve svem oboru posunuli, ale nekdy mne pripada, ze nevim kam. WHO ultrazvuky az tak nepropaguje, doporucuje je jen v opravnenych pripadech a naopak varuje pred castym pouzivani a tim i pred nesmyslnou lidskou zvedavosti. Zatim neni oficialne prokazano, ze ultrazvuky skodi. Ono tomu bylo i s rengeny ve 30 letech minuleho stoleti, kde bylo modou chodit v tehotenstvi na rengen.

Zaznamenáno
Viva
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 12. Srpen, 2009, 15:10:58 »

Ahojte, chcela by som sa opýtať tých, ktoré už rodili.  Absolvovali ste povinné ultrazvuky počas tehotenstva? Čo si o nich myslíte?
Ja som teraz len na začiatku tehu (druhého) a krvácam - doktorka samozrejme nástojí na ultrazvuku a liekoch. Pôvodne som si myslela, že tento krát sa zaobídem bez ultrazvukových vyšetrené úplne - ale človek mieni, život mení - hneď na začiatku to vyzerá, že bez ultrazvuku to nepôjde a doktorka ma ani nechce za svoju pacientku, keďže nechcem rešpektovať jej postupy.
Viete mi niekto poradiť, prosím, z čoho to môžem krvácať - hneď na začiatku tehu - a čo mám robiť?
Moc sa nemám s kým poradiť, síce manžel aj rodičia moje rozhodnutia a MB akceptujú a mám ich podporu, ale nemám sa s kým poradiť.
Ďakujem.
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 12. Srpen, 2009, 18:39:27 »

ahoj vivo, na ultrazvuk mam nazor jasny, je zpravidla zbytecny. Neni prokazano, ze je bezpecny, ale take nebezpecny. Ve 30. letech ultrazvuk nebyl a tehdy se pouzival modne rengen. Ted uz mnozi vime, ze delat rengen tehotnym zenam je zcela zcestne, byl to jeden z vetsich lekarskych faux pas... s ultrazvukem uvidime casem...
nekdy mi pripada, ze lidska zvedavost nezna miru, resp. kdyz za podivani dostane lekar navic penize, tak proc konec koncu ultrazvuky nepropagovat, ze? Kdyz lekar konecne neco uvidi, tak je zpravidla stejne pozde, aby se s tim dalo neco delat... a kdyz vidi spatne, tak akorat cloveka muze poskodit... nejhorsi jsou psychicke terory, techto bilych nekdy zabijaku, pritom moc dobre vedi, ze tehotna zena je labilni a ze negativni pristup muze tehotenstvi akorat ohrozit a  ublizit... lekari mne pripadaji jako zaplaceni divaci televizni hry, kteri vyhlizeji velkeho bratra, ktery si stejne dela co chce sam a jasne jim ukazuje na jejich bezmoc...
zaverem jen dodat, ze je vhodne chodit s manzelem ke gynekologovi, ktery se bude i neprijemne ptat lekare na nektere veci primo a delat obrany val. Domnivam se, ze clovek je zodpovedny sam za sebe a ze mu nema lekar co poroucet. Pokud chce sveho pacienta diskriminovat, nedostatecne neobjasni nezbytnost svych kroku, pote je vhodne si stezovat treba i na pojistovne a chtit primo od neho pisemne sepsane vyjadreni. Plati jeste preci "nas zakaznik, nas pan", ne?
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 12. Srpen, 2009, 18:58:34 »

ted konkretneji ke zbytku dotazu...
Pokud se vyskytuji komplikace je to samozrejme slozitejsi a kazda rada je cenna. Krvacani i v pocatecnich stadii neni az tak uplne normalni, vzdy neco signalizuje. Je nutne dodrzovat klid, nenosit nic tezkeho. Vyvarovat se extremu, v tomto pripade hlavne extremne jinove potraviny nebo hodne jinovych potravin - obvykle to dela tropicke ovoce nebo i napr. hodne hroznu a zadne stresy. Zpravidla se to brzy srovna, pokud to neni nic vaznejsiho. Zalezi take na mire jestli spineni nebo skutecne krvaceni.
Jeste jednu vec. Technicky nechapu jak je mozne zjistit tehotenstvi ve 2 tydnu, kdyz se tehotenstvi pocita od posledni ukoncene mensturace...

« Poslední změna: 12. Srpen, 2009, 19:05:50 od milan » Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 13. Srpen, 2009, 00:14:54 »

Viva,
udělej to, co v hloubi duše pokládáš za správné. Nemyslím si, že jedno ultrazvukové vyšetření by bylo takový průšvih, obzvlášť když se jinak tak pečlivě vyhýbáš věcem negativně ovlivňující Tebe i Tvé miminko. Sama bych asi udělala tohle:
1) kontaktovala bych zkušenou porodní bábu a optala se jí na její názor.
2) změnila bych gynekologa. Lékař, který se chová takto vyděračsky, natož potom žena k těhotné, nepřinese nic dobrého a bůhví co by ještě mohlo následovat...
3) pokud bych mezitím nenašla odpověď na své trápení, dala bych ten ultrazvuk, abych si třeba později nevyčítala, že jsem tu možnost nevyužila jen z nějaké zabejčenosti. Ale samozřejmě by to byla až poslední instance.

Zkus se kouknout na stránky www.aperio.cz, pokud je už neznáš. Tam najdeš v podstatě všechny kontakty, které nyní potřebuješ.
Držím palce  Wink
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 13. Srpen, 2009, 06:35:07 »

http://zdravi.idnes.cz/vysetreni-mamografem-muze-vyvolat-rakovinu-varuji-lekari-pa3-/zdravi.asp?c=A090812_212654_domaci_vel

jake novinky nas cekaji priste? ultrazvuk a tehotna zena?

PS: Ultrazvuk bychom meli radeji pouzivat jen ve vyjimecnych situacich.
Zaznamenáno
Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 13. Srpen, 2009, 07:46:06 »

Mám známu, ktorá je lekárka a je teraz tehotná. Sama si robí ultrazvuk každú chvíľu zo zvedavosti, lebo je to jej prvé dieťa a sama začína prichádzať na to, že dieťatko  zakaždým zobudí a podráždi. Zostáva len dúfať, že nenarobí väčšie škody ....
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 13. Srpen, 2009, 13:08:45 »

Přece jen ty ultrazvuké vlny lítají k miminku a odráží se od něj.  Já osobně v těhotenství nechci chodit na kontroly. Co bych udělala v případě problému, nevím... ale asi bych na ten UZ šla... jednorázově.

No a to krvácení bych se snažila nějak objasnit podle toho co jsem jedla a dělala, jak jsem se cítila...

A pokud jsi velice krátce těhotná, tak mi přijde špinění normální. Hlavně během prvního a druhýho měsíce..

Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 13. Srpen, 2009, 22:09:15 »

Ahoj Vivo, podle tčm může za krvácení slezina, protože má "držet krev v žilách". Beztak je teď její období a těhotenstvím se vyčerpává ...
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 13. Srpen, 2009, 22:57:32 »

slezina ovlivnuje kvalitu krve, ale neslysel jsem, ze by mela "drzet krev v zilach". musim to nekde dohledat, pokud bude mit nekdo odkaz na nejakou knihu, tak budu rad za info.

krvaceni je rozdilne od spineni, nekdy se spineni vyskytuje v prvnich mesicich, ale byva v analogickych obdobi mozne menstruace. Nechce to extremni jiny a je potreba neprehanet to s ovocem.
krvaceni v extremnich pripadech muze znamenat az samovolny potrat, byva ale jen zridka, zalezi na kondici zeny.
Osobne si myslim, ze ultrazvuk je v prvnich mesicich zbytecny, protoze co ma dopadnout, to dopadne, cemu neni dano, to neni. Je to selekce prirody a to bychom meli respektovat a nebat se toho. Ultrazvukem se stejne nic nevyresi. Mimodelozni tehotenstvi by se melo poznat myslim z krve, popr. z moci.
Dobrou stravou a spravnou zivotospravou bez stresu se da udelat hodne!

Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 14. Srpen, 2009, 00:10:48 »

Ze skript je to stručně takto - fce sleziny:
1) Vládne transportu a transformaci
2) Řídí Krev (rození a ovládání)
3) Kontroluje vzestup Čchi
4) Dominuje svalům a 4 končetinám
5) Otevírá se do úst
6) Odráží se ve rtech
7) Je sídlem Myšlenky

Držení Krve pohromadě = udržování krve v cévách (ne v žilách - to jsem napsala blbě) patří pod 2. V Andovi to určitě taky bude.
Skripta např. uvádějí, že při selhání této fce může nastat např.: krev ve stolici, v moči, podkožní krvácení (modřiny), přílišné menstruační krvácení, krvácení z nosu.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 11
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení