Stran: 1 ... 8 9 [10] 11
  Tisk  
Autor Téma: Makrobiotika a těhotenství  (Přečteno 33161 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #135 kdy: 12. Prosinec, 2013, 21:44:48 »

Tak jsem se zas po delší době podíval na ČT na netu na zprávy, achjo...

Ministerstvo zdravotnictví prý jakožto "vstřícný krok" navrhlo, že se bude moct rodit bez přítomnosti lékaře s porodní asistentkou. Má to jeden háček- pouze v porodnici a asistentku vám přidělí tam. Nádhera, takže domácí porody stále defakto v ilegalitě a ani možnost přijít do porodnice s vlastní asistentkou moc reálná nebude.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/213411000101212/obsah/297014-porod-bez-lekare/

Zaznamenáno
El
Host
0 1
« Odpověď #136 kdy: 17. Prosinec, 2013, 14:51:04 »

Přesně tak, navíc o tom bude rozhodovat lékař. Takže v nemocnicích , kde už teď běžně je s ženou jen PA to bude dál normální a v těch, kde se rodí jen s lékařem, tak k žádné změně nedojde. Taky se píše, že zlegalizují ambulantní porody..jenže některé nemocnice je podporují a jiné(většina) ne  a to zůstane dál stejný. Takže vlastně vůbec žádná změna nebude..
Zaznamenáno
Katus
Host
0 0
« Odpověď #137 kdy: 19. Únor, 2014, 12:36:32 »

Chtela bych se zeptat tech makrobioticek, co uz rodily, jak casto jste jedli ryby (prip. maso ci vejce) v tehotenstvi? Je tu nekdo, kdo nejedl vubec zadné zivocisne potraviny? Myslim kvuli vitamínu B12. Ja jim docela casto morske ryby, tak 2-3 x tydne, sem tam si dám vajicko, obcas i kralika, nejak to nehrotim, nekdy jsem treba nekolik dni v kuse jen na rostlinné strave... tak nevim, zda bych se mela obavat nedostatku B12. Tady ve Spanelsku ho totiz povinne ordinuji ve vitaminovem komplexu (jód + kys.list. + B12) v prvnim semestru vsem tehotnym. Doktorka mi naridila, ze to musim brát. A ja to nebrala, akorat tu listovku...
Ted jsem ve 25.tt, vsechny kontroly zatim v poradku, ale na poslednim odberu krve mi zjistili nizky hemoglobin, i kdyz bych sama na sobe nic nepoznala, zadna unava, ospalost a tak. Takze ted pridávám rasy, lusteniny, semínka apod. Premyslim, zda by to taky nemohlo byt prave tim, ze mám malo B12.... To tchyne toho hned vyuzila, aby si do me zacala rypat ohledne me stravy, ackoli doktorka jasne rekla, ze je to typicka tehotenska anemie. Nicmene se ji podarilo me tak nahlodat, ze uz mi z toho trochu hrabe. Prece jenom ty obavy, aby miminku nejak neublizila, nenachaji cloveka v klidu.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #138 kdy: 19. Únor, 2014, 14:48:07 »

Ahoj Katus,
já myslím, že je to v pořádku, když si dáš vajíčko nebo králíka, i když ryby to bude asi lepší, ale to je asi na každém.
V Zrnění 12/5 je psáno o těhotenství - spíše bych řekla průzkum, ale stojí za to si to přečíst.
Je tam plno zajímavých věcí.
Jarka
Zaznamenáno
Katus
Host
0 0
« Odpověď #139 kdy: 19. Únor, 2014, 15:51:02 »

Ahoj Dvorjar,

díky za typ, rada bych si ten clanek precetla, ale jak sem rekla, ziju ve Spanelsku, takze tady Zrneni asi tezko sezenu. Pochybuju, ze by se ten clanek dal sehnat na internetu:-(

Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #140 kdy: 19. Únor, 2014, 17:53:12 »

Ahoj Katus,
myslím, že i do zahraničí je možnost Zrnění poslat, jak to však Jíchovi ělají, zda v zahraničí mají čtenáře, to nevím. Ne na internetu se článek sehnat nedá. Spíše je to výzkum.
Jarka
Zaznamenáno
Viktorie
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #141 kdy: 23. Listopad, 2014, 23:12:30 »

Ahojte vsechny zaslouzile maminky. Chtela jsem se zeptat, zda jste se v tehotenstvi mazaly nejakym kremem, hlavne bricho a prsa, aby se nevytvorily strie. Nerada bych na sebe mazala neco chemickeho, napadl me kokosovy olej, ale ten kdyz pouzivam na oblicej, tak mi vubec nedela dobre, mam spise pocit, ze vysusuje... Nemate nejakou radu? Smiley Dekuji
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #142 kdy: 24. Listopad, 2014, 10:05:16 »

Doporučuju jakýkoliv Saloos olej, třeba přímo tenhle: http://telove-oleje.heureka.cz/saloos-tehotensky-pestici-olej-50-ml/ , pokud nemáš problém s oleji celkově...
Zaznamenáno
El
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #143 kdy: 24. Listopad, 2014, 19:10:26 »

Ja se nemazala prvne ani ted a strie nemam ;-) podle me to je o stavu kuze a podporila bych tomspis vnitrne..
Zaznamenáno
Viktorie
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #144 kdy: 25. Listopad, 2014, 18:47:42 »

Ahojte holky, dekuju za vase rady. Jeste jsem se chtela zeptat, jaky mate nazor na ultrazvuk a veskera vysetreni, co se podstupuji behem tehotenstvi? Dekuji!
Zaznamenáno
pauli
Jr. Member
**

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #145 kdy: 27. Listopad, 2014, 17:33:44 »

Viktorie, ja se mazala kazdy den mandlovym olejem (tim, co se da i "pit"), a presto strie mam. Podle mne je to v rodine. Ma mama je tez ma, i generace pred ni. A to byl (je a asi i bude) muj jidelnicek na hony vzdalen tomu "rodinnemu"! Ale preju ti, at patris do skupiny tech "stastnejsich", jako treba El. Wink
PS: S oznacenim "zaslouzila maminka" bych jeste pockala, ale zasmala jsem se! Grin
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #146 kdy: 27. Listopad, 2014, 19:51:51 »

No, já třeba vlastně po pravdě nejsem matka vůbec, nebo teda aspoň ne dětí na svět zrozených... ale ten saloos stejně doporučuju, i mé kamarádky si ho v těhotenství chválily Smiley
Zaznamenáno
happy.lenulka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #147 kdy: 16. Únor, 2015, 11:50:54 »

Hezký den.
V následujících týdnech mě čeká glukozový test na těhotenskou cukrovku.
Poradíte mi, jak co nejvíce eliminovat konzumaci glukozy, abych byla co nejdříve zase čistá a mimčo v pořádku?
Jako základ pít Banchu, ta je zásadotvorná. Ale co byste doporučili k tomu? Co si třeba dát jako poslední jídlo večer před testem a první jídlo po testu?
(Jde o test na lačno, kdy se 12 hodin před ním nemá jíst, na lačno se vezme krev, podá roztok glukozy a poté se po hodině a pak další bere znovu krev a výsledky se porovnávají. Jíst se může až po posledním odběru krve.)
Děkuji
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #148 kdy: 16. Únor, 2015, 16:24:49 »

Už jsme se o tomhle testu tady kdysi bavili, takže se nechci opakovat, zkus to tady někde najít.

Jen znovu napíšu- považuji tenhle test za nesmyslný a zbytečný, hlavně pokud jíte rámcově MB.
Zaznamenáno
pauli
Jr. Member
**

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #149 kdy: 16. Únor, 2015, 22:57:09 »

Ja ten zatezovy test odmitla, je to desnej sajrajt so tela-s prominutim. Cukr nejim ani nepamatuju a stacilo abych snedla trosku vic ovoce (fruktoza) a pludek v brisku sebou zacal mlet a kopat a vubec byt prehnane aktivni... Radeji ani nedomyslim, jak by nan pusobila ta davka glukozy nalacno. Nastesti mi v tom ma dr. vysla vstric a nenutila me.
Takze asi tak. Kamaradkam tehotnym a "vsezravym" z toho bylo vsem blujno. Zvaz to, je to tve zdravi a tve dite. Smiley
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 8 9 [10] 11
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení