Stran: 1 [2] 3 4 ... 11
  Tisk  
Autor Téma: Makrobiotika a těhotenství  (Přečteno 33549 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 14. Srpen, 2009, 06:59:41 »

V každom prípade slezinu oslabuje nadmerný jin, napr, moc ovocia.
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 14. Srpen, 2009, 13:06:05 »

A myslíš, že nadměrný jang ne??  Wink
Zaznamenáno
Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #17 kdy: 14. Srpen, 2009, 17:56:48 »

Samozrejme, že áno, ale v menšej miere, resp. nepriamo. Wink
Zaznamenáno
chuka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #18 kdy: 16. Srpen, 2009, 13:44:18 »

Dwarf, omlouvam se za laicky dotaz, jaka skripta mas na mysli? Roll Eyes
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 16. Srpen, 2009, 18:14:27 »

Chuka, skripta tčm ze školy, kterou jsem dělala - nejsou volně prodejná, proto ani neuvádím název.

Mili, kam ty na ty vtipy chodíš?? Klobouk dolů!  Smich
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #20 kdy: 16. Srpen, 2009, 19:59:07 »

dwar: Moc nechápu tvoji narážku na mili... pročetla jsem to a žádný vtip tam nevidím...  Wink
Zaznamenáno
veru
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #21 kdy: 24. Srpen, 2009, 14:54:58 »

Ahoj,
chtela bych poprosit o radu co s hypoglykemii v tehotenstvi. jsem ted v poslednim trimestru a obcas me dopoledne (nebo nekdy i odpoledne) potrefi hypoglykemie, ktera muze trvat i nekolik hodin (celkova slabost, jakoby na omdleni, hlad, chut na sladke). jeste si najdu, co se o tom psalo v zrneni, ted mne z hlavy napada: sladke zeleniny, sladky zeleninovy napoj, sladka ryze, omezit chleba a pecene. to se tak nak snazim, plus jist svaciny a delat si nepecene mb dezerty. spis nevim, jak se z te hypoglykemie vyhrabat, kdyz uz na mne prijde - vetsinou se snazim jist neco mb, ale kolikrat nakonec skoncim u neceho s cukrem, coz neni moc dobre, ale jako jedine pomaha (vedle sladu asi).

jeste jeden dotaz - nema nekdo zkusenosti s bolestmi v lytkach, hlavne vecer a v noci? asi to jsou oslabene ledviny - delam si azuki napoj, ted zkusim jeste lazne nohou v horke soli...

predem diky
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #22 kdy: 24. Srpen, 2009, 22:00:52 »

Na bolest v lýtkách více pít a méně solit. Někdy pomáhá masáž s kafrovou mastičkou... Záleží na typu a příčině bolestí.
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #23 kdy: 25. Srpen, 2009, 00:08:07 »

pro hypoglykemi je dobre si uvarit sladky zeleninovy napoj - 4 zeleniny bez soli varit 18 min, ne dele. Pit denne
Napr. mrkev, cibule, zeli, dyne nebo patynak. zarad vice seminek vcetne lneheno. Je vhodne od 32 tydne pit lneny caj, to asi vis. Muzes pouzivat o troch vice oleje na smazeni zeleniny atd, do jidla. Dobre posilit zemi (jahly, dyni... atd.), muzes prihodit i rasu. urcite se to zlepsi. Jinak ve poslednim trimestru mimi hodne roste, kdyz budes mit spatnou stravu a nestacis ho zasobit, tak te mimi bude vycerpavat a bude brat stavebni kameny z tebe. Stravovani nepodcenuj, jez pestre a klidne si dej i rybu. hodne zdaru!

s temi krecemi viz ira. voda dopravuje po tele mineraly.
Zaznamenáno
Janaha
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #24 kdy: 03. Září, 2009, 07:59:04 »

ahoj!Zdravím všechny lidičky,kteří rádi zdravě vaří! Mám dotaz: natekla mi levá noha kolem kotníku,je to trochu teplé a malinko červené, pomáhá mi obklad z cibule, ale jen vždy dočasně. Je příčina v jangu nebo v jinu? Prý je to žilní nedostatečnost, ale nejsou to ledviny? Máte s tím někdo zkušenost? Jsem těhotná,ve čtvrtém měsíci, nevím, jestli se to k tomu vztahuje. Jinak nejsem úplný makrobiotik, sice tak vařím, ale používám domácí nepasteriz.mléčné výrobky. Děkuji moc za odpovědi a rady. 
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #25 kdy: 03. Září, 2009, 18:53:02 »

Veru, na hypoglykemii taky dost pomáhá pít dopoledne a odpoledne (mezi 9-11 a 13-15) teplý bancha čaj s lžičkou sladu a pár kapkami citronu.
Zaznamenáno
Kata
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #26 kdy: 20. Leden, 2010, 10:29:03 »

Ahoj,

sice jsem byla upozorněna, že do tohoto tématu nikdo nepřispěl nejméně 120 dní, ale zakládání nového tématu mi nepřijde vhodné. Snad to tady někdo najde...

Co si kdo myslíte o kombinaci těhotenství + tolik v makrobiotice užívaný zázvor? Po jednom nezdařeném těhotenství (přestože si myslím, že na vině byl souběh stresu v práci i v rodině) chci být v dalším těhotenství hodně opatrná a zázvor se většinou moc nedoporučuje, rozhodně ne jeho čerstvá forma. Já si ovšem nedokážu představit, že bych přežila zimu bez zázvoru...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #27 kdy: 20. Leden, 2010, 12:03:48 »

Ahojky, já myslím, že v těhotenství jeho účinky potřebovat nebudeš ....  a v malém množství  a  třeba sušený bych se ho nebála použít.
Zaznamenáno
Marky
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #28 kdy: 25. Leden, 2010, 11:50:03 »

Ahoj,

chtěla bych poprosit o radu. Včera se mi poprvé objevilo krvácení mimo cyklus, cca týden po skončení pravidelné mensturace. Trvalo asi 6 hodin a předcházely mu bezprostředně 2 výlety na běžkách - v sobotu cca 30 km volně, v neděli závod na 25 km. Vyčerpaná jsem se necítila, nicméně hned po tom závodě začalo to krvácení. Cyklus mám jinak pravidelný. Těhotná bych být neměla, i když 100% to vyloučit nemohu. MB praktikuji něco přes 2 roky. Nevíte někdo něco víc o možných příčinách toho krvácení? Předem moc děkuji za odpověď!
Zaznamenáno
Lee.Blue
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #29 kdy: 12. Únor, 2010, 17:28:30 »

Ultrazvukem se stejne nic nevyresi. Mimodelozni tehotenstvi by se melo poznat myslim z krve, popr. z moci.

Bohužel, mimoděložní těhotenství se z krve poznat nedá. V krvi se hodnotí koncentrace HCG (=beta podjednotky lidského choriogonadotropinu), to však může být vysoké a svědčící o těhotenství, ať už se plod uhnízdí v děloze, nebo mimo ni. Naštěstí není mimoděložní těhotenství zase tak běžné( literatura uvádí 1,9% těhotenství), avšak je vysoce rizikové, a k jeho diagnostice UZ patří.

Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 11
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení