Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: Zelenina do práce  (Přečteno 7414 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Psychedelic
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 26. Srpen, 2008, 12:23:43 »

OTÁZKA PRO ROSŤU BERÁNKA:

Dobrý den.
  Po neúspěšném pátrání po diskusích, fórech atd. jsem se rozhodl zeptat Vás. Abych Vás nezdržoval, tak půjdu hned k věci.
  MB talíř si správně připravím jen ráno - zelenina, luštěniny, kvaš. zelenina + zrní.
  V práci: zrní + luštěniny - zelenina v termosce společně s obilím se zdá, že kysne.
   * pokud jím na svačinu, oběd i další svačinu jen zrní s luštěninami - jsem PŘÍLIŠ JANG
   - jak tedy v práci jíst zeleninu? Ráno si ji tepelně upravit a dát do nějaké plastové krabičky (i s ohledem na následné snížení Ph atd?), nebo si ji nasekat a jíst ji potom sirovou? Nebo jíst v práci jen propláchnuté kvašené zelí? (což asi po pár týdnech omrzí)
   Předem děkuji za odpověď, rád se s ní podělím i s ostatními makrobiotiky.
   S přáním krásných dnů
                                                  Filip Korčák

ODPOVĚĎ:

Pane Korčák,

makrobiotika nabízí možnosti jak se stravovat zdravě.
Jak to realizovat v běžném životě musí řešit každý sám dle svých možností a šikovnosti.
Nelze bagatelizovat a schematizovat.

Hodně zdaru přeje
Rosťa Beránek

OTÁZKA PRO VÁS:
                               JAK TO ŘEŠÍTE VY?
« Poslední změna: 26. Srpen, 2008, 12:26:59 od Psychedelic » Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member
Pohlaví: Mužské

97044257
Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 26. Srpen, 2008, 13:00:32 »

Ahoj,
ja to resim tak, ze si rano uvarim snidani i obed. K snidani obilna kase (vsechny varianty) + troska zeleniny - jim ji asi o hodinu pozdeji kdyz prijedu do prace.
Obed: Na do termosky na jidlo hodim pickles/kysane zeli a na to obilninu obilninu a na to fazolky/bilkovinu. Do sklenice si dam kratce varenou zeleninu / nekdy zeleninu ze ktere byl vyvar. Zelenina sice neni nejcerstvejsi, ale neni nijak prekyselujici, protoze stihne vystydnout a navic je varena docela kratce. Idealni by bylo brat si zeleninu do prace zvlast cerstvou a povarit si ji az tam, ale ne kazdy ma bohuzel tuto moznost..

Cerstva zelenina je pak zase k veceri.
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 28. Srpen, 2008, 12:51:21 »

Lord má myslím ideální postup. Ale zeptám se - takže Ty dáváš pickles na dno termosky a na to teplé obilí a pak luštěniny. Takže pickles nevadí mít s obilím? To je jiný případ kvašení než s čerstvou zeleninou??

Já si zase neodpustím tip na ty své vakuové misky od Zepteru. Vakuem se, myslím, silně zpomalí jakákoli oxidace. Ovšem kvašení obilí se zeleninou dokupy je asi jiná reakce, že? Ale pokud se mýlím, klidně mě vyveďte z omylu. Já to prostě dělám tak, že si na oběd beru jídlo od večeře, vše dám do misky, vysaji vzduch a dám do ledničky. V práci hodinu před konzumací ponořím do horké lázně. Jídlo je příjemně zahřáté. Vedle do malé mističky si dávám kousek syrového salátu nebo papriky.
« Poslední změna: 28. Srpen, 2008, 12:53:00 od Petr Toman » Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member

97044257
Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 04. Září, 2008, 10:43:50 »

No me to takhle nejlip chutna :-) Tady jde o to, ze cim dele varena zelenina tim vic prekyseluje - pickles neni varena zelenina.
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #4 kdy: 18. Září, 2008, 09:44:31 »

Tak jsem to vyřešil po svém....koupil jsem si do práce dvoupatrový parní hrnec za sedm stovek a mám dilema vyřešené.... Tongue Very Happy Z domu se vemu obilí a bílkovinu a do sklenice čerstvou zeleninu....tu pak dám na spodní patro a misku s obilím na horní....dám deset minut na páru a při ruce mám umeocet....jsem "zatím" maximálně spokojený....ikdyž je to, přiznávám, trochu ulétlé.... Grin
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 18. Září, 2008, 10:03:57 »

ahoj Petre, uz delsi dobu premyslim nad temi tvymi vakuovanymi miskami. Kolik prosim te stoji? Asi to bude vzhledem ke znacce drazsi, ale je to investice. Nahodou - nebudes je treba brat na Zrnobrani, ze bych se podivala?  Very Happy
Take bych se chtela optat na ten naparovaci hrnec - predpokladam, ze je elektricky. Nemas nejaky link na stranky, kde to prodavaji? Podivala bych se na to. Zni to jako dobra alternativa. Ja mam v praci jen varnou konvici a mikrovlnku, tak tohle by se dalo taky jen zapojit do site... V zimnim obdobi bych to urcite obcas vyuzila. Diky za odpoved.
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 18. Září, 2008, 10:06:21 »

A jeste muj prispevek, jak to resim ja - rano si zeleninu pripravim a dam do obycejne plastove misky (nedavam dohromady s obilim, jinak to rychle kysne). Kolegyne se mi to celkem smeje, mam denne tasku plnou nejruznejsich misek... Ale zatim se smeje v dobrem. No kdo vi, co o me rika za mojemi zady. Ale to neresim.
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #7 kdy: 18. Září, 2008, 11:57:30 »

Kolegy bych neřešil - já jsem tu také exot, ale s úsměvem na tváři si z toho sám udělám srandu. Z jejich dotazů je krásně cítit, že oni sami mají komplex z toho, že nejsou schopni ve svém životním stylu udělat změnu.....ale to je zase téma na jinou diskuzi... Wink

Parní hrnec - jakmile koupíš - používat jej budeš určitě stále...ne jenom v zimně, pže mít udělanou čerstvou teplou zeleninu je k neporovnání....uvidíš Very Happy
Já koupil od Fagoru - http://www.eva.cz/s.php?i=29466&SID=dpr4h7i5s4t9j9o0s044dn8hl6
Ano, elektrika to je, ale jak napsal Milan, pára je výborná energie a zdroj páry není až tak nutné řešit... Wink

Vakuový systém nedělá jenom Zepter, prý i jiné firmy, ale nevím které. Já mám tyto výrobky - http://www.zepter-homeart.com/cs_CZ/index.php?m=224
Zkus kontaktovat Zepter dealer... Wink Levné to není, to je pravda, ale velmi užitečné! Dokonce to jako tip i zařadil do své knihy kontroverzní Ota Reis Wink
Na Zrnobraní si nic brát nechystám....však tam bude bašta zajištěna.... Tongue
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 18. Září, 2008, 12:07:47 »

diky moc.
jeste k tem kolegum - ja si z toho opravdu nic nedelam, jen jsem to konstatovala. Navic jim pripada uzasny, ze denne varim. Kdyby chudaci vedeli, ze dvakrat denne... Oni totiz vari jen o vikendu. Pres tyden jedi studene vecere.
Zaznamenáno
5o
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 22. Září, 2008, 15:20:22 »

Ahoj Petre,
ten vakuovy system udrží jedlo aj teplé? ako dlho?
diky
Peter
Zaznamenáno
tomatik
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 22. Září, 2008, 16:37:52 »

Ahoj Petre,
prosim te, ten parni hrnec je jen na ohrivani jidla, nebo i primo na vareni v pare? Jakoze bych tam mohla rovnou uvarit zeleninu nebo i rybu a tak? Protoze to zatim vypada jako nejidealnejsi varianta Shocked) Diky moc
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 22. Září, 2008, 17:06:28 »

ja myslim, ze je to primo na vareni.
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #12 kdy: 22. Září, 2008, 22:58:04 »

parní hrnec je primárně pro vaření....prostě klasické použití páry.....já ve spodní části vařím zeleninu a v horní ohřívám zbytek...vše je do 10min hotové Wink
Zaznamenáno
tomatik
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #13 kdy: 24. Září, 2008, 15:44:36 »

skvele, diky moc  Smiley
Zaznamenáno
Rege
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #14 kdy: 29. Září, 2008, 21:49:21 »

Petře díky za typ na parní hrnec, už ho mám doma a do práce bude úplně super!
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení