Stran: [1] 2 3 4
  Tisk  
Autor Téma: rakovina v rodině Kushiových  (Přečteno 14656 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Kata
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 27. Srpen, 2008, 11:14:52 »

Je to poněkud ožehavé téma a většina makrobiotiků kolem něj chodí jako kolem horké kaše. Většinou se to smete ze stolu s tím, že Kushiovi se obětovali, příliš cestovali, Avelina jedla příliš jang, aby měla sílu a Mitchio si dával cigárko a kafíčko na uvolnění. Nevím, co je na tom pravdy. Lidé, kteří poznali Kushiovi osobně, se tomuto tématu spíše vyhýbají a na internetu jsem našla minimum informací. Tak by mě zajímalo, co si o tom myslíte a jak se k tomu stavíte, případně jaké informace se k vám donesly. Pozn.: Vím, že toto fórum navštěvuje hodně začínajících makrobiotiků a nechci je tímto odradit. Hodně lidí se pomocí makrobiotiky prokazatelně z různých, i vážných, chorob vyléčilo.
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 27. Srpen, 2008, 11:57:18 »

myslim si, ze vsichni makrousi jsou jen lidi a ne bozi... pokud clovek si rozhodi svuj imunitni system, nebo ho pretezuje, tak drive i pozdeji ho to sejme. Zalezi na genetickem vybavenim a zivotosprave, jak dlouho to vydrzi a jak je k cemu nachylnej. To plati i obecne. Znam nekolik lidi pres 80 let, kteri ani nejedi MB a pritom jsou ok. Obvykle jsou skromni, nejedi extremni potraviny a zarazuji hodne pohybu...
Kdyz jsem Kushiho potkal, tak jsem byl osobne trochu zklamanej.
ale ono tezko soudit, kdyz budu mit treba auto a budu s nim jezdit jen svatecne, po kvalitnich cestach, tankovat paliva s aditivami, sevisovat ho, starat se o nej, jezdit do 90 km a nepretacet motor, tak mi vydrzi dele a muzu se nim chlubit i za 100 let... Pokud s nim nejednou projedu polni cestu, natankuji co se dat, nevymenim mu vubec olej nebo ho nekde nekolikrat naborim, proste se o nej nebudu starat, tak se mi za 6 ĺet rozsype...
asi tak to funguje i s clovekem, ikdyz ten ma oproti autu moznou regeneraci...
Zaznamenáno
Milka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 27. Srpen, 2008, 11:59:35 »

Kushiových osobne nepoznám, tak ako nepoznám Mulforda a ďalších. Ich myšlienky si vážim, liečebné účinky som si mnohokrát overila, nielen na sebe.
Ak sa dostali do extrému, bolo to asi tým tlakom, ktorý si vyžaduje šírenie mb. Sami vidíme na týchto stránkach, koľko problémov máme vo vlastnej rodine, a oni šírili mb v niekoľkých krajinách. Nie nadarmo známa česká propagátorka radí tým, ktorí sa nedávno vyliečili : nepodnikajte, dostanete sa do jangu.  
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #3 kdy: 27. Srpen, 2008, 12:00:37 »

No ja jsem si to pro sebe prebral taky tak, ze na makrobiotiku prechazeji vetsinou lide, kteri maji vazne zdravotni problemy.
Kushi nebyl vyjimka, ani Ohsawa.
Nepamatuju se co mel Kushi v detsvi, ale to, ze se z toho dostal a kolik toho za zivot udelal mi jeho zdravotni problemy celkem vhodne doplnuje.

Taky kvalita ovzdusi, vody, zeme, cele planety se rapidne zhorsuje, tudiz je problem jist kvalitni potraviny.

No a taky nikdo neni dokonaly - lidi nejsou stroje - takze odchylky od idealni cesty potkavaji kazdeho.
Zaznamenáno
Elvis
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 27. Srpen, 2008, 12:20:21 »

Co je na tom.. vždyť je to přece jedno. Dal nám hodně.
I když člověk ví, co je správné, nebo nejlepší, nemusí to dodržovat. Viz tlustá obezitoložka.. chi chi.. - ne, to je hondě extrémní příklad, ale je to tak.
Kushi není Bůh, nevzhlížím k němu, nemodlím se k němu a hrdiny jsem nikdy neuctívala. Všichni jsme lidi.
Zaznamenáno
Fiona
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 27. Srpen, 2008, 12:27:08 »

Nehlede na to, jak to asi musi byt stresujici, muset byt furt zdravej, aby clovek dodal vahu sve nauce. V kuse pod drobnohledem. Mne treba staci abych jednu chvili nekde zamudrovala jak se co ma a nema jist, a chvili nato jsem schopna pozrit takovy paskvil, ze bych to snad nesnedla ani zamlada  Roll Eyes Kdyz vydrzim byt zticha, jde to vsechno tak nejak lip Smiley
Zaznamenáno
Kata
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 27. Srpen, 2008, 12:41:45 »

Je to tak, Kushi není Bůh, je to člověk chybující, o žádném vzývání nemůže být řeči. Nicméně zrovna jeho postihlo to nejparadoxnější - dostal na stará kolena rakovinu tlustého střeva. Skoro výsměch osudu a voda na mlýn odpůrcům makrobiotiky. Protože ať už byl životní styl Kushiových jakýkoli, vždycky se podle všeho našel někdo, kdo jim připravil řádnou makrobiotickou stravu. V případě Kushiových jde zejména o ten poměr odchýlení od makrobiotiky a závažnosti zdravotních problémů, kterými trpěli (a možná ještě trpí, nemám zprávy, jak na tom je Mitchio Kushi teď). To jejich odchýlení od makrobiotického způsobu života podle všeho totiž bylo mnohem menší než míra závažnosti choroby, která je postihla. Avelina navíc, podle informací, které mám, s rakovinou bojovala 9 let, nakonec se úchýlila k chemoterapii a zemřela. I kdyby až do stanovení diagnózy žila zcela rozháraně, nepochybně se poté uchýlila k přísnému makrobiotickému životnímu stylu.
Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member
Pohlaví: Mužské

97044257
Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 27. Srpen, 2008, 12:44:03 »

Vis Kato, mnoho lidi si taky neuvedomuje, ze to neni jenom o jidle. Dulezita je taky psychika a o te nemuzeme u druhych soudit nic...
Zaznamenáno
Kata
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 27. Srpen, 2008, 12:50:53 »

Makrobiotika samozřejmě není jenom o jídle, pokud používám slovo makrobiotika, používám ho ve smyslu "makrobiotický životní styl". Makrobiotické stravování by ovšem mělo mít pozitivní dopad na psychiku. Kushiovi věnovali vlivu makrobiotické stravy na psychiku a chování velkou pozornost, jejich teorie jsou v tomto ohledu velmi propracované.
Zaznamenáno
Milka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 27. Srpen, 2008, 13:25:35 »

Mám pocit, že na nich s jedlom často zabúdali, pre ich skromnosť. Nerada ale rozprávam o niekom, koho osobne nepoznám. Look Round
Zaznamenáno
majkl
Host
0 0
« Odpověď #10 kdy: 27. Srpen, 2008, 13:42:45 »

Myslím, že hodně zanedbáváme psychickou stránku nemoci.
Ta je podle mě stejně důležitá jako jídlo a životní styl obecně.
Zaznamenáno
Jani
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 27. Srpen, 2008, 15:56:05 »

Na internetu se da najit par narazek na ruznych forech. Lide pohybujici se kolem Kushiho a i ti, kteri absolvovali kurzy se v zasade deli na dva tabory. Na jednom foru byla zminka o tom, ze kdyz Aveline zemrela Kushi Institute anuloval nektere levels a lide si museli znovu zaplatit kurz, ktery byl radikalne zmenen. Pravdou zustava, ze zapadni makrobiotika je dnes mnohem uvolnenejsi.

Jak bylo zmineno vyse je to i o psychice a toto je ciste muj subjektivni nazor, ale makrobiotika prosla velmi striktnim a dogmatickym obdobi, ktere mnohdy bylo na pokraji 'valky' s jinymi smery vyzivy ci zivotnimi styly. Upenliva snaha ji branit a propagovat jim urcite nepridala, ba naopak.

Dalsi otazkou zustava, proc je Kushi Institute tak drahy a kritika nemakrobiotickych ucastniku kurzu (taktez na internetu), co se tyce miry a hodnoty informaci kurzu.

Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 27. Srpen, 2008, 17:16:28 »

njn, urcite se v striktnich zasadach hodne polevilo za poslednich cca 20-30 let. prukopnikem byl byvaly Kushi Institut ve Svycarsku, ktery se musel prejmenovat a je skoda, ze kushiovci s nim prestali nadobro komunikovat... takze makrousi z Evropa zacali jezdit primo do Becetu, popr. do Holanska...
Kurzy byly drahe vzdycky, penize sly na vybudovani centra v becketu a lidi kteri se tim zivily, museli taky z neceho zit. Extremne drahe byly spise konzultace... ono se clovek znaly stejne nic zavaratne noveho nedozvedel...
Na druhou stranu byla vzdy moznost kurzovne odpracovat, ovsem jestli clovek pak z toho kursu neco mel...
Jeden zak Ohsawy Flavio (tak jako Kushi), rikal ze dostal rakovinu slinivky a ze zatim je duchovno, tehdy jsem na nej koukal a neveril jsem mu. Pak dodal, ze jeho konzultace byly extreme drahe... Asi na tom neco bude...
Nejvice se mne osobne libil Kikuchi z Brazilie (rovnez zak Oshawy), byl prisnej, ale v pohode a hlavne ve skvelej kondici a skromnej... coz nekterym makrousu chybi...
Pokud makrous zustane jen u "svoji" ryze a nemaka na sobe i po strance duchovni, tak nikdy nebude mit takovy vysledek, jaky by mohl mit. Obzvlaste pak, pokud je nemocny...  Ono povznest se nad "sve ryzove ego" byva velkym problemem... ohsawa pochazel z chude samurajske rodiny, tak na tom byl o poznani lepe...
« Poslední změna: 27. Srpen, 2008, 17:20:09 od milan » Zaznamenáno
Elvis
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #13 kdy: 27. Srpen, 2008, 19:18:18 »

Souhlasím.. a nemůžu jinak než souhlasit úplně.

Nemoc není jen ze stravy. Pokud budu jíst mb, ale budu mít stresující život, pořád budu handrkovat z místa na místo, pořád budu muset obhajovat svůj životní styl, bojovat.. to prostě není dobré na psychiku a na radost ze života.
Když si to adaptuju na sebe - pokud sedím doma, v paneláku (nemám jak jinak bydlet, zatím, ale to se časem vyřeší) budu koukat z vokna, nasávat smog a koukat na fantasmagorie a násilnosti v televizi, pak můžu být jak chci striktní v dodržování mb a nic mi nepomůže, bude mi nanic, nebudu mít radost ze života.
Je pravda, že mb a mnou popsaný styl života spolu kolidují, ale může se stát.
Je nutné se věnovat sobě, rozvíjet se, mít se rád, pečovat o sebe, papat dobré jídlo, užívat si života, semtam zajít na koncert, posedět s přáteli, zasmát se, podívat se na hezký film nebo pohádku, přečíst si krásnou knížku, procházet se v trávě, pohybovat se v přírodě, dávat si hezky do těla - chození, běhání, tůry, cyklistika, jakýkoliv zdravý sport, hlavně ten, co je venku..  - pak je to kompletní. A pochybuju, že Kushi na to měl čas, byl rád, když si večer hodil nohy na stůl a neusnul do dvou vteřin.
Je mi líto, že takto dopadl, nebo ještě nedopadl.. a je mi líto i jeho ženy. Je mi líto každého nemocného člověka.. Ale stane se. Co nám to ale nese je to, že se z toho můžem poučit, víme zase o něco navíc.
Druhou věcí je, že to vrhá na mb trochu stín.. ale abych pravdu řekla,.. asi mě to neodradilo.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 28. Srpen, 2008, 07:35:22 »

Ahojky,

já bych k těm kushiovým chtěla zmínit ještě jedno. Lidé, kteří začnou dělat něco pro lidi v tak velkém měřítku jako to oni dělali, tak se svým způsobem pro ně obětují. Takoví lidé pořád někam jezdí, stýkají se se spoustou lidí, jejich den vypadá úplně jinak než by měl. To už pak můžou mít super mb jídlo a problém stejně nastane. Podle mě byli hodně ve stresu a měli to všechno rozhozený.K tomu je fakt že nejsme stroje...a souhlasím i stěmi problémy, které si do života neseme z dětsví.
Každopádně i když mb člověk onemocní např. rakovinou, tak už ví o tom, že existuje jiný systém léčby.(nebo například boje s bolestí...) že takový člověk nedopadne, tak jak je to vidět ve zdravot.zařízeních. Takový člověk má taky větší rozhled a ví přesně jak na tom je. krom toho duchovně na tom bývá také mnohem líp...
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení