Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: Ortorexie – posedlost zdravou výživou  (Přečteno 9318 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Tamren
Newbie
*
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 04. Září, 2008, 09:21:36 »

Ahoj všem,  Wink

dodedávna jsem dodržoval důslednou mb, dost jsem hubl, odmítal jsem nemakrobiotický jídla, to jsem raději nic nejedl. Rodina mě proto upozornila na nemoc zvanou ORTOREXII - patologickou posedlost zdravou výživou.

http://www.mineralfit.cz/clanek/2446--ortorexie---posedlost-zdravou-vyzivou.html

Co si o tom myslíte?

Zaznamenáno
Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 04. Září, 2008, 10:23:53 »

Ze to je zase nejaka blbost, vymysli se nemoc, vymysli se na to lecba, leky atd. Ale na druhou stranu, jestli nekdo odmitne nemakrobioticke jidlo a potom hladovi, tak asi take neco neni v poradku. Opravdu ale zalezi na situaci kazdeho, pokud se nekdo leci z neceho vazneho, tak asi vi, proc dodrzuje dusledne MB, nebo cokoliv jineho, co si vybral.  Proc si ale MB nezpestrit, kdyz je clovek zcela zdrav a nedelat to trochu uvolnene ? Skoro vzdy se da v restauraci vybrat nejaky kompromis. I na navsteve.
Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member

97044257
Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 04. Září, 2008, 10:26:31 »

No ja bych teda radfej hladovel, nez si dal neco neMB. Na druhou stranu pust nikdy neuskodi  Very Happy
Zaznamenáno
Milka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 04. Září, 2008, 10:54:46 »

Ja vidím okolo seba skôr posadnutosť liekmi, operáciami, chemikáliami a podobne. Už sú nimi posadnutí nielen starí ľudia, ktorí majú plné krabice, ale i mladí.
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 04. Září, 2008, 11:28:30 »

Lordiku, tak to je jasny, ze svickovou s hovezim a knedlikama by do tebe asi nido nedostal. Na druhou stranu, uznej, ze sem tam se da neco vybrat, rizoto se zeleninou, ryzove nudle se zeleninoua tofu...I kdyz je to nekdy dost risk a je lepsi si vybrat podnik, kde to clovek zna a vi, co muze cekat (aby to treba nebylo presoleny, moc omastku atd.) Ja nejsem pro hladoveni, i kdyz pust je jiste dobry. Ja si myslim, ze treba pro zacatecnika, ktery jeste nevari jako ty a nepripravuje si jidlo na cely den, tak mozna pro nej je dobry se hlavne nestresovat a vse prijde samo.
Zaznamenáno
Pedro
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 04. Září, 2008, 11:29:01 »

Clovek by se podle me nemel k nicemu extremne pripoutavat,natoz tim byt vylozene posedly....jinak na to dojede.
Ale zas na druhou stranu,jsme to ,co jime a proto bychom na to meli dbat.
Ja jsem pro zlatou stredni cestu....hlavne nedbat rad chytraku v nasem okoli,ted se nam posmivaj a za 15 let si prijdou pro radu,ale to uz pro ne muze byt pozde a budou trpet bolestma...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 04. Září, 2008, 15:53:25 »

Já to vidim prostě tak, že zas někdo vymyslel další krok k tomu aby lidi odsuzovali ty, kteří se snaží pro sebeb něco dělat. Oni mají prostě strach že jim tahle sranda-nemocnice, farmakologie... ořestanou vydělávat dost peněz. A tak holt ti, kteří se snaží zdravě žít, jsou nakonec ti špatní.... Tuhle strategii chápu, ale donekonečna jim to fungovat nebude...

a navíc co je to za posedlost- když někdo chce být zdravej. To chceme všichni, nebo ne? i ti kteří berou léky atd. chtějí být zdraví.. jen prostě nepoznali nic jiného a nakonec je to i baví...   (ono je baví číst ty nálezy a prohrabovat krabičkys lékama, chodit za doktorama a vyptávat se na blbiny)

k tomu nemb jídlu. Na nudlích se zeleninou a tofu bych toho tolik špatnýho neviděla. Horší je , kde to vařej, jak to vařej a co do toho daj. Jednou jsem byla na nudlích se zeleninou  a po chvilce jsem přišla na to, že v tom jsou mini kousíčky kuřecího a že tuk na kterým to dělali neni olej , ale kuřecí omastek. Hnus,...
Navíc , připravit si jídlo na den není nic hroznýho... vařím to společně s večeří a ráno si ktomu dodělám zeleninku aje to . k tomu nepotřebujui být nijak zběhlá...

Makrobiotika je o tom dělat vše tak abychom byli někde ve středu. Takže argumenty jakože je mb extrém, nebo že chtít být zdravý je extrém( při tom stav zdraví je střed-  a to i v západní medicíně) jsou úplně mimo.

Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 04. Září, 2008, 16:04:55 »

El, tos vystihla Wink Presne tak, ono to ty lidi vazne bavi a maji pocit vlastni dulezitosti.
Ackoli znam par lidi, pro ktere neni zdravi jako nejdulezitejsi ziv. hodnota... zejmena ti, co se snazi jit duchovni cestou a za hranice materialniho sveta (ja vim, ze z mb pohledu jsou proste zjinovani, nebot telo a duse jest jedno) ale stejne si rikam, jestli v tom neni nejaka osobnostni vlastnost ci druh motivace apod, ze nekdo je proste jidlem zaujat vic a nekdo min... vetsina makrousu se k mb dostala skrze zajem o zdravy ziv. styl.
ale urcite nazor, ze jsme fanatici a mb extrem je vazne scestny - nejlepe se to pozna, kdyz clovek sni neco mimo pasmo zdravi a pak citi, co mu to udela a pochopi, ze to fakt nema zapotrebi... Wink 
Zaznamenáno

Lord Kikin
Full Member

97044257
Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 04. Září, 2008, 16:25:17 »

Peto vis kdyz se to neda, tak si objednas samotnou bilou ryzi. To je asi tak jediny u ceho je jakz takz jistota, ze to neni zmrseny eckama s glutamatem atp...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 04. Září, 2008, 16:27:02 »

souhlasim s tebou lordíku...  rice eat
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 04. Září, 2008, 16:45:44 »

Lordiku, mluvim o "proverenych" restauracich typu Country life, ruzne vegetarianske rest., kde clovek aspon trochu tusi, jak se to tam vari,vsak na vse se da zeptat, dale Vegfood - kde nam potvrdili, ze ackoliv je to jidlo asijskeho typu, tak nedavaji glutamat, ecka, sice trochu vice soli, ale vse se tam da domluvit. Nekdo treba fakt nestiha varit... Vim, ze v neproverenych restauracich je to trochu problem, take jsem se kolikrat spalila... Souhlasim ale, ze denodenni vareni nemusi byt problem, vse se da zorganizovat ! A navic, kdyz si clovek uvari, aspon vi, co ji, je to mnohem lepsi, o tom zadna...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 04. Září, 2008, 16:58:58 »

Nojono, to my tady v ústí (a v širokém okolí) nemáme nic jiného než restauraci Zahrada v Teplicích ( to je ale stejně trochu z ruky)  Jo a k té restauraci Zahrada- sice píšou , že tam maj mb jídla, ale v jídeláku maj asi jedno nebo dvě. nedávno jsme si tam chtěli něco dát a nevybrali jsme si... Nevadilo by mi vegetar. jídlo...ale všude byly buď brambory nebo rajčata..nebo sýr...
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 04. Září, 2008, 17:05:50 »

jojo, El, to zname.... nemysli si, ze v Praze je to o moc lepsi, neco tu je, ale na tak velky mesto je to bida, si myslim. Tedka zavidim tem Brnakum, echt makrousskou restauraci. Ti se panecku maji !
Zaznamenáno
tomy
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 21. Září, 2008, 20:42:40 »

Myslíte si, že má cenu budovat další makro-restaurace? Když jsem byl před dvěma lety na kurzu u Jarmily Průchové, Jára nás od toho v podstatě odrazoval. I když mě taková představa láká už docela dlouho Tongue P.S. V Brně vaří super!!
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 21. Září, 2008, 22:23:28 »

no jasně že má !  dancing
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení