Stran: 1 2 [3]
  Tisk  
Autor Téma: Ortorexie – posedlost zdravou výživou  (Přečteno 9317 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #30 kdy: 27. Březen, 2009, 21:10:51 »

Hajdi,
to ze si tohleto takhle vubec uvedomujes, ukazuje ze jsi si vedoma potencialniho problemu. A pokud jsi si ho vedoma, tak uz jsi nejmin na pul ceste to zmenit, pokud chces. Nekde tady na foru je odkaz na rozhovor se Zuzanou Teresovou, nasla jsem ho: http://www.cestyksobe.cz/cesty-k-telu/zdrava-strava/zuzana-teresova/182.html
Strasne se mi libi jeji pristup, chtela bych byt o vecech tak v pohode jako je ona.
Osobne si myslim tohle - jez jak uznas za vhodne, to je tvoje svoboda. Dej stejnou svobodu ostatnim. Rorsir si zajmy na jine veci nez jidlo, protoze jidlo je tu jen jako nase "palivo", neni to smysl zivota. Pokud se jidlo stane problemem, zeptej se sama sebe, co muzes udelat, aby to problemem nebylo, aby to bylo radosti (a zdaleka ne jedinou). Urcite si budes schopna sama odpovedet. Jen velmi malo lidi (chce se mi rict nikdo) vidi svet presne stejne jako ty nebo ja, nebo kdokoliv jiny, protoze jsme vsichni unikatni. Jsou to prave rozdily mezi nami co nas nejvice obohacuji. Pokud mas v nejakem bode mezi sebou a druhou osobou tolik rozdilu, ze je to pouze zdrojem konfliktu, tak je lepsi se tomuto tematu s takovym clovekem vyhnout. I tak je mozne ze je toho spousta jineho cim muzete jeden druheho obohatit. A pokud opravdu ne, to je taky ok.
Kdyz jedes na dovolenou, muzes si pronajmout ubytovani kde si varis sama nebo chodis do restauraci dle sveho vyberu. Pojud jedes autem, muzes si toho dost privezt.
Problemy jinych je lepsi ve vlastni hlave neresit, nekoncentrovat se na to negativni v ostatnich, ani v sobe, ale spise myslet na to dobre, co se nam libi.
Zaznamenáno

dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #31 kdy: 27. Březen, 2009, 22:55:50 »

Ahoj torquoise,
nevím sice, jak jsi to myslela s tou obézní veverkou, ale jestli ji chceš vidět, tak můžeš. V Ďáblickém háji (P8) je minimálně jedna - přes zimu sídlí přímo v krmítku pro ptáky, kteří nemají šanci, a fakt si to užívá. A kousek dál je další krmítko, o které bojují jiné dvě vypasené veverky. To by mě vážně zajímalo, na co přijdeš, až o nich budeš uvažovat ...... Smich
Jo, a to víš, že prý veverky vybírají hnízda a žerou ptáky, mršky jedny. Cry Ale to jsem nikdy neviděla, dělají to v noci.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #32 kdy: 28. Březen, 2009, 13:12:30 »

hahaha, no dobre, uznavam ze neznam vsechny veverky na svete a ze teda asi nejake obezni mezi nima jsou. Vidim jich ale dost kolem mista kde ziju, a jsou stihle a jak skacou po stromech. A podvyzivene taky nejsou - energie maji evidentne spoustu, a myslim ze o jidle vybec nijak neuvazuji, natoz aby o nem musely psat knihy, vymyslet teorie a nemoce. Tak jsem to myslela. Ze my lidi mame bejt proti veverce ultra inteligentni, ale podivejte se z jakych prirozenych veci si umime udelat masivni problemy. Taky pochybuju ze najdes veverku s diabetem nebo infarktem.
Zaznamenáno

Hajdi
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #33 kdy: 28. Březen, 2009, 21:23:49 »

Ahoj torquiose, díky moc za odpověď a taky za ten odkaz, už jsem si uvědomila, že nejdůležitější je mít v životě radost a ne jet striktně podle nějakých pravidel. Časem určitě budu s tím jídlem i s ostatníma věcma víc v pohodě, pracuju na tom, je těžké ze sebe udělat většího pohodáře, když je člověk perfekcionista, asi se musím ještě víckrát spálit, člověk má kolikrát pocit, že už je moudřejší, například když se stresuje a pak z toho onemocní, uzdraví se a říká si - tak už to dělat nebudu a za čas zjistí, že je tak trochu tam kde byl předtím a je to furt dokola, tak to máš pak pocit, že je všechna snaha o změnu marná...ale asi to chce prostě čas..
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #34 kdy: 29. Březen, 2009, 10:53:23 »

Já si myslim, že to co prožíváš je uplně normální pro  každého kdo s mb začal. Je to prostě věc vývoje. Postupně ale jak se budeš o mb zajímat a hledat dál, prostě až se přehoupneš přes to vaření a myšlení na jídlo, tak uvidíš čeho všeho se mb týká. A budeš se zajímat dál. Najednou přijdou velké myšlenky jak to tady celé změnit, ale ty asi nejspíš taky přejdou. Pak se to vrhne na jeden obor, který tě zajímá a najdeš se v něm.Až to takhle udělá každý z nás, tak se tu začne měnit celek. Najednou začnme vnímat člověk spoustu nových věcí, které se absolutně jídla netýkají, nebo týkají ale už tam jídlo nestojí na prvním místě.

Například když ještě byla Atlantida, tak tam lidi byli na takovým stupni vývoje, že všechno co si představili tak měli. Oni když chtěli vidět moře, tak ho prostě viděli, když se chtěli najíst tak si to v myšlenkách představili a najedli se. ale i Atlanťani byli na stupni vývoje, kdy o jídle přemýšleli..   Ale podle knihy o Atlantidě ( jednou jsem tu dávala odkaz-Prastaré tajemství květu života-Drunvalo Melchizedek) to my už asi nestihneme.

I přečetní takovéhle knížky člověka odpoutá od hmotných věcí a začne přemýšlet o jiných...

Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #35 kdy: 29. Březen, 2009, 15:37:17 »

Souhlasím, všechny teorie jsou jenom berličky lidského mozku, aby aspoň částečně pochopil, co se děje kolem. Takovou teorií je ale i to, že zvířata v přírodě netrpí nemocemi ...
Co se týká "masivních problémů", tak jídlo pro 7mld. takovým problémem je. Po 2.sv.v. se řešil masívně živočišnou výrobou a systém v našich zemích je tak nastavený dodneška. Myslím, že ten, kdo se z něho chce vymanit, to zákonitě musí pociťovat (pokud nežije někde v izolaci, což ale není pro člověka charakteristické). Tak asi proto ty teorie a knihy. Otázka je, jestli je to dostatečná cesta ke změně systému. Já se obávám, že není. Dokud bude stát dotovat mléčný a masný průmysl, tak s tím knihy nic nenadělají - bez ohledu na teoretické řečičky, že každý má začít u sebe...
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #36 kdy: 02. Duben, 2009, 18:55:22 »

No to asi zalezi jak se rozhodnes to videt. Jestli chces v jidle videt problem, tak si ho tam urcite najdes. Nebo se muzes rozhodnout ze muzes byt vdecna za to ze jidlo vubec mas, ze ho mas nadherny vyber atd.
Zaznamenáno

dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #37 kdy: 23. Září, 2013, 14:05:30 »

Ahoj,
teď právě čtu přednášku z oficiální výživy a tam právě Dr. Nosková říká, abychom si dali pozor, abychom v toto neupadli.
V kapitole alternativní směry ve výživě u MB je napsáno, že odmítá tento směr i aditiva. Ona paní by je neodmítala, jsou i přírodní jako např. agar. 
Nebo jsem u sestry viděla, že dává na dort nějaké potravinářské barvivo, toho by se taky nebála, pak to dětem lépe chutná.
Jarka
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #38 kdy: 27. Září, 2013, 18:56:09 »

Potravinaska barviva (ne vsechna, ale znacna cast - hlavne takova ta hodne vyrazna) se vyrabi palenim uhelneho dehtu. Nektera barviva byla i oficialnim vyzkumem prokazana za tak skodliva, ze byla v mnoha zemich zakazana. Vyzkum nalinkoval nektera barviva s astmatem, nekterymi typy rakovin, problemy se srdcem a problemy chovani, obzvlast u deti. Tyto zavaznejsi problemy jsou nalinkovane s dlouhodobou spotrebou danych barviv ve vyraznych mnozstvich. Za kolik "mensich" ci jinych problemu, bolesti hlavy, a jinych casti tela, dlouhodobou unavu, alergie atd. jsou takovato aditiva zodpovedna, to neni ani mozne presne kvantifikovat. Ja myslim, ze staci i zdravy selsky rozum - jestlize je neco vyrobeno palenim uhelneho dehtu, budes to chtit dat detem na dort?
Zaznamenáno

Stran: 1 2 [3]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení